Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tomb Raider: Legend návod #2

  12:00aktualizováno  2. června 12:53
Archeoložka Lara Croft je zpět a v té nejlepší formě za celou svoji kariéru. Pokud si nevíte rady, nahlédněte do našeho podrobného návodu.

- první část návodu

03 - Japan - Meeting with Takamoto

1 zlatá soška, 4 stříbrné a 6 bronzových.

Z úvodní animace zjistíte, že nyní jste oblečeni ve společenských šatech a zatím naprosto neozbrojeni, nemáte u sebe ani baterku, dalekohled, či lano. Nastoupíte si do zdviže a vyjedete až do třicátého poschodí, kde si vystoupíte. Vydejte se dopředu, sejděte po několika schůdcích dolů a abyste mohli něco dělat, je nutné si nejdříve pohovořit s barmanem, stojícím za pultem. Od barmana se dozvíte, že pan Nishimura o vašem příchodu již ví a že jste očekáváni. Od baru se tedy vydejte do chodby vpravo, na konci vejděte do dveří, tak se spustí animace, ve které si pohovoříte s panem Nishimurou, který vás upozorní na nekalé praktiky jistého zločince jménem Takamoto a sdělí vám, abyste se před ním měli na pozoru. Rozloučíte se a vyjdete z kanceláře, spustí se animace, ve které zjistíte, že do taneční místnosti před barem vnikla Tokamotova banda s ním v čele, po krátké vaší rozmluvě s tímto bossem dá tento příkaz svým nohsledům, aby vás odrovnali. Skočíte za bar pult a ejhle, kam všude mohou ženy ukrýt pistole, všechny bastardy teď musíte postřílet, ale samotný Takamoto vám unikne. Spustí se další animace, v níž se znovu setkáte s Nishimurou, sklidíte jeho uznání, ale i varování, že tento váš počin vám jen tak lehce neprojde.

Nakonec od něj obdržíte kartu od výtahu, jděte tedy od baru na druhou stranu a pomocí karty si otevřete výtahové dveře, nastupte si. V animaci tak vyjedete až na střechu, za sklem spatříte pro vás zatím nedostupný motocykl. Vydejte se tudíž doleva, vpravo rozstřelte barel s trhavinou, ten vybuchne a rozboří klec. Jděte vpřed, výbuch vám zpřístupnil vertikální tyč, naskočte na ni a vyšplhejte se po ní až nahoru, odtam si přeskočte na terasu vpravo a z ní se vytáhněte na střechu vlevo. Levou stranou přes skleněný střešní poklop dojdete doprava k nejvyšší střeše, vytáhněte se nahoru a vzadu rozstřelte bednu, seberte bronzovou sošku (1/6). Seskočte si zpět dolů na skleněný poklop, jděte na jeho druhý konec, na západku použijte lano, zatáhněte za ně a tak poklop odklopíte. Nyní seskočte dolů, rozsviťte si baterku a seběhněte dolů po schodišti. Na konci za červenou motorkou vedle kartounové krabice rozstřelte další bednu a seberte bronzovou sošku (2/6), na protější straně je pět lepenkových krabic, jednu z nich vytáhněte a za nimi rozstřelte bednu, získáte tak stříbrnou sošku (1/4). Nyní nasedněte na motocykl, vyjeďte na terasu otevřenými dveřmi, za bočte doprava a poté znovu vpravo a zastavte. Před vámi můžete spatřit bleděmodře osvícený přerušený most, rozjeďte se tudíž plnou rychlostí mezi jeho dva modré sloupy, tak na motorce přes most přeskočíte, nyní se ale spustí animace, ve které budete muset na vaší klávesnici kopírovat na obrazovce se objevující příkazy.

Postupně tedy klikněte na levou kurzorovou klávesu, jakmile spatříte nahoře záblesk, použijte vaše lano, nato kurzorovou klávesu vpřed a nakonec u hořících barelů s trhavinou kurzorovou klávesu dolů. Jestliže jste vše učinili správně a včas, ocitnete se poté před schodištěm, vedoucím dolů k lešení. Nejdříve si po stupíncích přeskákejte dolů na spodní lešení, rozběhněte se dopředu, barely skopávejte dolů, přeskákejte si až na jeho konec, kde rozstřelte bednu, seberte bronzovou sošku (3/6). Poté si přeskákejte zpět ke stupínkům, vytáhněte se přes ně až nahoru, otočte se a naskočte na horizontální tyč. Roztočte se, tak přeskákejte na další, před vámi se objeví traverza, zavěšená na kovové úchytce. Rozstřelte tuto úchytku, tak traverza spadne dolů, tím se vám zpřístupnilo lano, na které naskočte. Zhoupněte se na něm a přeskočte na druhou stranu, zde se zavěste na lano nad vámi, po kterém se sklouznete dolů na terasu. Otočte se doleva, lanem si přitáhněte plošinku a rychle si na ni přeskočte, vyčkejte až se přestane houpat. Nyní použijte vaše lano na svítilnu nad vámi, tak se za ni zachytíte, na laně se otočte doprava, zhoupněte se a přeskočte si terásku. Lanem si přitáhněte další plošinu, na kterou samozřejmě rovněž přeskočte a z této na poslední. Vystřelte vaše lano, tak se zachytíte, na něm se stočte doprava, rozhoupejte se a přeskočte naproti na terasu. Rychle si naskočte nahoru do zahrádky vlevo, tak se ochráníte před zle dotírajícími psy, z pistolí zlikvidujte nejdříve strážce, pomocí si můžete rozstřelováním výbušnin, označených žlutým výstražným trojúhelníkem. Poté zlikvidujte ze zahrádky granáty psy a můžete seskočit dolů na terasu, jděte vpřed, zabočte vpravo a projděte dvoudílnými dveřmi. Vydejte se prvně dolů po schodišti, mezi lepenkovými krabicemi rozstřelte bednu, seberte bronzovou sošku (4/6) a vydejte se po schodištích až úplně nahoru. Na konci si mezerou v zábradlí přeskočte na rozvodné trubky, popojděte doleva a naskočte nahoru na římsu, po ní ručkujte doprava a odtam zadním skokem přeskočte na roury vpravo. Na konci rozstřelte bednu a seberte stříbrnou sošku (2/4), stejnou cestu přes římsu a roury se vraťte na chodbu a seběhněte o poschodí níž, vpravo projděte dvoukřídlými dveřmi.

Nejdříve zlikvidujte všechny zde přítomné bastardy, potom vyjděte po schodech nahoru na konci vpravo otevřete kopancem levou plechovou skříňku, seberte z ní stříbrnou sošku (3/4). Poté se vraťte dolů, jděte doleva a rozstřelte skleněnou výplň a za ní bednu, tak můžete sebrat další bronzovou sošku (5/6). Všimněte si velkoplošné světelné reklamy, je zavěšena na dvou kovových kroužcích, které rozstřelte Tomb Raider 7 návod . Poté na ni použijte vaše lano a stáhněte ji tak do vodorovné polohy. Vytáhněte se na ni, seshora zastřelte dva strážné, pak seskočte dolů a projděte dveřmi, označené tabulkou EXIT. Odbočte doleva, naskočte na vertikální tyč, po které se vyšplhejte nahoru, odtud si přeskočte na síťovanou plochu vpravo, ručkujte po ni doprava a na konci se vytáhněte vlevo na plošinu. Z jejího konce si lanem stáhněte reklamní tabuli, přeskočte si na ni, rozběhněte se a přeskočte na vyšší plošinu, z ní si potom po žebříku vylezte až nahoru. Za vašimi zády si lanem stáhněte další reklamní tabuli, přeskočte na její tyč, roztočte se a přeskočte na tabuli. Odtud si vyskočte na svislou tyč, přeskočte na další plošinu a vytáhněte se na ni. Na jejím konci vpravo si naskočte na jinou vertikální tyč, po ní vyšplhejte nahoru, z ní přeskočte doprava a přetočte si lanem plošinu. Přeskočte z ní na vodorovnou tyč, otočte se a opět se roztočte a přeskočte si nazpět na stejnou svislou tyč. Z ní přeskočte na přetočenou plošinu, z ní pak rychle na druhou, neboť tato se začne pomalu, ale jistě vracet zpět do původní polohy. Z ní si přeskočte na další svislou tyč, šplhejte po ní nahoru, ale nyní musíte jednat velice rychle. Jakmile totiž vyšplháte až nahoru, tyč se po chvíli zřítí, takže si rychle než se tak stane přeskočte na nejbližší vodorovnou tyč, roztočte se a přeskákejte stejným způsobem přes další horizontální tyče až na konec, kde seskočte na terásku, i toto provádějte s nejmenším množstvím otáček na tyčích, neboť i ony po chvíli upadnou. Z terasy pokračuje dál dveřmi vpravo, postřílejte před vámi houfec stráží, sestřelte lustr a rozstřílejte vázy, tak si hodně pomůžete při likvidaci nepřátel. Seběhněte po schůdcích dolů, vpravo nahoře na balkóně zastřelte další dva útočníky.

Nyní se vraťte na tento balkón a na jeho konci rozstřelte bednu, seberte ze země poslední bronzovou sošku v této misi (6/6). Vraťte se po schodech až dolů a hned vlevo pod schody vejděte do tmavé místnosti, zde otevřete třetí skříňku zprava, seberte z ní stříbrnou sošku (4/4), i tato je poslední stříbrná v této části hry. Vraťte se a pokračujte dále dveřmi vlevo, z chodby vstupte doleva do bezpečnostní místnosti. Na zdi na konci rozstřelte hasící přístroj, tak v animaci spatříte, jak se spustilo stropní vodní protipožární zařízení, které vám odhalí skryté laserové paprsky, které aktivují automatický kulomet. Poté ještě aktivuje spínač, na řídícím panelu stiskněte tlačítko, tak si v animaci prohlédnete další tři lokace, kterými budete za chvíli procházet. Vyjděte ven a z podstavce shoďte kouli a tlačte ji před sebou do chodby, tak vás sice lasery zachytí a spustí se automatický kulomet naproti na zdi, koule vás však před jeho střelami ochrání. Jakmile kouli protlačíte přes poslední laser, kulomet zmlkne, opusťte kouli a pokračujte lomenou chodbou vpřed, na jejím konci projděte do místnosti dveřmi vlevo. Spustí se animace, v níž si vyslechnete hrozby od šéfa gangu Takamoty, po jejím skončení postřílejte několik gangsterů. Poté použijte na zavěšeného draka vaše lano, tím ho přitáhnete k sobě, rychle lano pusťte a tak tento setrvačností rozrazí skleněnou výplň nad malou skříňkou. Jděte tedy k ní, vyskočte si na ni a z ní se vytáhněte nahoru do chodby, skolte další dva gangstery. Nyní jděte chodbou doprava až na konec do místnosti, z které vám před chvílí v animaci vyhrožoval Takamoto, zde si můžete vyměnit, nebo sebrat zbraně, ovšem pokud už takové nenesete, v tom případě si alespoň doplňte munici. Uchopte malovanou bednu a tlačte ji chodbou zpět až na místo, odkud jste se sem vytáhli, pak ji shoďte dolů do místnosti s drakem, tak se tato rozbije. Seskočte si dolů a seberte zlatou sošku (1/1), poté se vytáhněte zpět do chodby, naproti si přivolejte výtah a nastupte si, tak v něm animaci vyjedete nahoru. Ocitnete se v místnosti, odkud již Takamoto nemá úniku a musí tudíž s vámi podstoupit závěrečný litý souboj na život a na smrt. Tato lidská bestie má kouzelné kopí, z kterého vás zraňuje zelenými paprsky, aby toho všeho nebylo ještě dost, jsou dole umístěny čtyři samočinně střílející kulomety. V animaci si opět užijete jeho výhrůžek a urážek, no říká se sice, že pes který štěká nekouše, ale Takamoto je soupeřem zdatným a tudíž i velice nebezpečným. Jakmile se tedy ocitnete v reále, nejdříve oběhněte místnost dokola, za jednom z balvanů je vertikální tyč, po které si vyšplhejte nahoru a odtud přeskočte na kulatou rampu k Takamotovi, tak jste se ocitli alespoň mimo dosah mnou zmíněných kulometů. Nyní ho musíte prohánět, seč vám síly stačí a pálit po něm z pistolí bez přestání. Kdykoliv váš zaměřovač zčervená, nemůže tento zloduch útočit, ale po chvíli zdrhne o kus dál. Sledujte pečlivě váš modrý ukazatel zdraví vlevo nahoře, jeho červený je nahoře vpravo. Uhýbejte nebezpečným střelám z jeho kopí, tak ho rozhodně poměrně brzy zdoláte. Nato se spustí animace, ve které jeho kopí zlomíte a získáte tak další část vámi hledaného divotvorného meče. Nakonec si pro vás přiletí ve vrtulníku sám pan Nishimura, vy po provazovém žebříku si k němu vylezete, uslyšíte od něj slova uznání a obdivu nad vaší statečností a mistrovským ovládáním vašich zbraní, jakož i díky za to, že jste ho zbavili celého gangu gangsterů včetně jejich kápa Takamoty, který soustavně přepadal jeho bar a odrazoval mu tak návštěvníky, z vděčnosti vás nakonec převeze do následující mise.

04 - Ghana - Persuing James Rutland

1 zlatá soška, 4 stříbrné a 5 bronzových.

Jakmile skončí úvodní animace, vydejte se dopředu, na konci cestičky odbočte doleva a jděte k vodopádům. Tak si v další krátké animaci prohlédnete přes dalekohled celé blízké okolí, no je to divoký kraj a zapadlý kus světa. Jakmile se ocitnete v reále, rozběhněte se vpřed a skočte do vody, při ponoření držte klávesu pro skrčení, jinak se roztříštíte o ostré skály a zemřete. Vynořte se na hladinu, plavte ke spouštěcímu mechanizmu a vytáhněte se na souš. Otočte se a hluboko ve vodě pod vámi vpravo i vlevo uvidíte dvě bronzové sošky, skočte tedy znovu do vody, seberte jednu z nich (1/5) a na hladině se nadechněte. Ponoření provedete klávesou pro skrčení, zpětné vynoření mezerníkem, směr plavání řídíte všemi kurzorovými klávesami. Ponořte se pro druhou, rovněž ji seberte (2/5) a znovu se vynořte na hladinu nabrat do plic čerstvý vzduch. Dole pod mechanickým strojem můžete vidět stříbrnou sošku, pro ni se zatím nesnažte doplavat, silný vodní protiproud v kanále vám doplavat si pro ni nedovolí, k ní se dostanete za chvíli z druhé strany po proudu. Takže se znovu vytáhněte na suchou zem k mechanizmu, vylezte na skalní terasu vpravo, otočte se doleva, vytáhněte se na horní skálu a z ní na tu nejvyšší. Zde se otočte doleva a přeskočte na lano, na něm se otočte doprava a přeskočte si na kamenné stavidlo. Pokud se trefíte k jeho hornímu otvoru, následuje další animace, v ní se spustí deska pro vchod do chrámu a také si promluvíte s Rutlandem, který se objeví nad vámi na vysoké římse, no za vámi sejít dolů chtít nebude. V reále si nejdříve skočte do vody pro stříbrnou sošku (1/4), na kterou jsem vás před chvílí upozornila, teď ji už z druhé strany po proudu seberete. Vytáhněte se na desku před vchodem do chrámu a vstupte dovnitř, seběhněte dolů po schodišti, poté zabočte doprava. Silný vodní proud vám nedovolí plavat vpřed, takže si lanem přitáhněte z protější strany vor, naskočte na něj, rozběhněte se vpřed a přeskočte na lano.

Rozhoupejte se a přeskočte si na druhé, opět se zhoupněte a přeskočte na suchou zem. Vydejte se doleva nahoru po schodech, vchod před vámi se vám sám otevře, vlevo za rohem zastřelte strážného, zabočte vpravo. Přeskočte tyč s ostrými trny, poté odbočte doprava a stoupněte si na nášlapnou desku před další tyčí, posetou trny. Jistě jste si sami všimli, že pokud na této desce stojíte, otevře se mříž na druhé straně, jakmile s ní ale sestoupíte, mříž počne sama pomalu padat dolů a vchod se znovu uzavře. Teď tedy musíte být přímo bleskově rychlí, stoupněte si na desku a počkejte si, až se mříž ocitne v horní poloze a odkryje tak vchod. Poté přeskočte první tyč pod druhou se dostanete kotoulem vpřed, další přeskočte a kotoulem se protáhněte pod znovu se spouštějící mříží do místnosti. V místnosti vás napadne spousta vojáků, jsou dole i nahoře na terase před vámi, nejvíce nebezpečný je seshora střílející kulometčík, kterého sejměte nejdříve. Jakmile se zbavíte první vlny útočníků, na scéně se objeví další, zatněte tudíž tipec i jim. Poté co se vám podaří zbavit všech otrapů, přeběhnete po pravé lávce na druhou stranu, vytáhněte se vpravo na terasu, seberte bronzový štít 3/5) a vydejte se doleva k nyní již opuštěnému kulometu. Stoupněte si za něj a vlevo před velkým sloupem ustřelte kamenný sloup, ten v animaci v pádu sebou strhne další sloupky a kolo se tak roztočí. Seběhněte tudíž dolů nazpět k tomuto kolu, rozběhněte se a naskočte si na jednu z jeho tyčí, nechejte se vynést trochu výš, poté přeskočte na lano. Otočte se doprava, rozhoupejte se a přeskočte si na visutou plošinu. Na torzo sloupku před vámi použijte lano a přitáhněte se k němu, přeskočte doleva na terasu. Dveřmi vlevo ještě neprojdete, to se vám podaří až při druhém návratu sem, tudíž si naskočte na lano, zhoupněte se a přeskočte na tyč stojícího kola, z ní na žebřík před vámi. Vylezte si po něm nahoru, vydejte se doleva a vystoupejte nahoru po druhém žebři vlevo, z něj přeskočte doleva na římsu a zachytněte se. Z ní vyskočte na vyšší římsu, po které ručkujte doleva, téměř na jejím konci si vyskočte na svislé lano nad vámi a vyšplhejte se po něm nahoru. Pokračujte vpřed, seshora zastřelte dole pod vámi leoparda a seskočte si dolů. Vytáhněte se nahoru ke schodům, jděte dál po druhých, seberte bronzovou sošku (4/5). Vlevo se vytáhněte na kamenný blok a přeskočte si na zavěšený kamenný kvádr, z něj si přeskočte na druhý a rychle utíkejte dopředu, neboť blok začne pod vaší hmotností klesat a přeskočte na žebřík, po kterém vylezte nahoru. Pokračujte vpřed, spustí se animace, tak zjistíte kudy dál, v reálu popojděte ještě kousek dopředu a seskočte doprava do vody. Plavte na druhou stranu ke kamenným schůdkům, vystupte si na ně a dojděte si pro stříbrnou sošku (2/4), nato seskočte znovu do vody, plavte na druhou stranu, kde se vytáhněte na plovoucí plošinu a z ní si přeskočte na souš.

Na plošinu použijte vaše lano tak si ji přitáhnete k sobě, znovu na ni naskočte a použijte lano na kamenný sloup vlevo, přitáhněte se i s plošinou až k němu a přeskočte na zem. Vlevo si vylezte až nahoru po dlouhém žebříku, zadním skokem přeskočte na kvádr, počkejte si chvilku, až se druhý dostane na vaši úroveň, přeskočte si na něj, utíkejte stále dál a na konci se pověste za okraj skály, vytáhněte se nahoru. Vlevo za sloupem seberte bronzovou sošku (5/5), poté se rozběhněte dopředu, skočte a vletu použijte lano, z něj si přeskočte na kamennou terasu před vámi. Nyní si přeskočte na škvíru ve skále vlevo před vámi, zachytněte se za ni, ručkujte kousek doprava a spusťte se na nižší škvíru, přeskakujte stále doprava přes římsy a škvíry, na konci si pak přeskočte k nášlapné desce v podlaze. Stoupněte si na ni, tak v animaci otočíte deskou před sochou a z ní spadne kamenný kvádr, tím se vám tato deska zpřístupní. Přeskákejte si přes ní až k soše, pořádně si jí prohlédněte. Socha má obě ruce v poutech a na prsou ji bliká hvězdice. Na druhé straně je též nášlapná deska, pokud na některou z nich šlápnete, uvolní se pouto na ruce sochy na příslušné straně. Přeskákejte si tedy doprava k druhé nášlapné desce, na ni přetáhněte bednu, teď jste natrvalo uvolnili levou ruku sochy z pouta. Přeskákejte si zpět k první nášlapné desce v podlaze a otočte se tak, abyste dobře viděli na sochu. Stoupněte si na desku v podlaze a počkejte si, až se deska před sochou dvakrát otočí a uvolní tak pouto i na její pravé ruce. Nyní musíte jednat rychle, neboť jakmile nášlapnou desku opustíte, deska před sochou se počne otáčet zpět do původní polohy a pravou ruku sochy by opět připoutala. Rozběhněte se tedy dopředu, přes zpět se otáčející se desku před sochou si přeskočte až k soše a rychle na výše zmíněnou hvězdici na jejích prsou použijte vaše lano a zatáhněte. Pokud jste byli dostatečně rychlí, potom ještě pouto nestačilo znovu ruku uzamknout a obě ruce sochy klesnou do horizontální polohy Tomb Raider 7 návod, spustí se animace a dole pod vámi se otevřou kamenná vrata. Sekočte si tedy dolů zpět do vody, plavte vpřed otevřenou bránou, držte se stále po proudu, tak doplavete k prvnímu žebříku, po kterém slezte dolů. Zachytněte se ta římsu pod vámi, ručkujte doprava a přeskočte si na druhý žebřík, i po něm slezte dolů.

V otvoru u padajícího vodopádu naskočte na třetí žebřík, slezte po něm až dolů, seskočte do místnosti, v animaci spatříte změny v prostředí, kde jste se už jednou nacházeli. Především vámi spuštěný vodopád zprovoznil i druhé obrovské koleso, které se nyní otáčí a tak otevírá bránu, přes kterou jste při první návštěvě zde nemohli projít. Vydejte se ale k levému kolu, znovu naskočte na jeho tyč, z ní na lano, zhoupněte se a přeskočte na protější terásku. Lanem si přitáhněte zavěšenou plošinu, přeskočte na ní, teď použijte lano na torzo sloupku vlevo před vámi a rovněž se přitáhněte, přeskočte doleva ke dveřím, které jsou již nyní přístupné. Pulzují v nich ale ostrá kopí, takže nechtějte proběhnout najednou, ale ve vhodnou chvíli, kdy se otevřou první, proběhněte jimi a zastavte se. Totéž si zopakujte ještě dvakrát, tak se bez úhony dostanete na druhou stranu. Uchopte kvádr vlevo před vámi a tlačte jej dopředu mezi rotujícími meči, tak projdete ve zdraví i přes tuto nástrahu, poté vyběhněte vlevo po schodech nahoru. Vpravo ze stěny vytáhněte kamenný blok a tlačte ho před sebou kolem dalších rotujících ostří, tak opět bez úrazu mezi nimi projdete. Na konci vyběhněte po schodišti nahoru, zabočte vpravo a seběhněte po dalším schodišti dolů k tyčím. V animaci zjistíte, že se za vašimi zády objevila obrovská kamenná koule, nyní tedy musíte jednat hodně rychle, aby vás nerozdrtila. V reálu tudíž první tyče přeskočte, utíkejte mírně doleva a další tyče zdolejte kotoulem, přeskočte přes malou proláklinu, tak se zachráníte a v animaci spatříte, jak koule spadla dolů do hluboké propasti. Otočte se doleva, naskočte na žebřík, slezte si po něm dolů, tam seberte stříbrnou sošku (3/4), vraťte se po žebři zpět nahoru.

Naskočte si na první vodorovnou tyč, roztočte se na ní a skočte, zachytněte se za štěrbinu ve skále, ručkujte doleva, přeskočte vlevo na štěrbinu, z ní se vytáhněte na druhou nad vámi. Brzy se ale uvolní balvan, rychle si tedy přeskočte zadním skokem na tyč za vámi, ať vás balvan nesrazí do propasti. Roztočte se, přeskočte na další tyč, na které se opět roztočte a přeskočte na skalní výstupek před vámi. Otočte se a naskočte na plošinu, ta s vámi sjede níž, přeskočte si na druhou plošinu a z ní na skálu. Otočte se a naskočte na tyč, na ní se roztočte a skočte, zachytnete se za skalní výstupek, ručkujte po něm doleva a vytáhněte se nahoru, i zde se v mžiku uvolní balvan nad vámi, proto si rychle přeskočte na tyč vpravo, roztočte se a přeskočte na další. Na této se otočte, roztočte se a skočte na vyšší tyč, kde se opět roztočte a přeskočte si ke štěrbině ve skále, za kterou se zachytněte. Rychle ručkujte doleva, neboť nad vámi se uvolní další balvan, vyskočte a zachytněte se za štěrbinu nad vámi, ručkujte doleva a přeskočte si na pevnou zem ke vchodu do chrámu. Vejděte dovnitř, vydejte se chodbou dopředu, tak v animaci naleznete matčin klenot, který jí daroval váš otec. Rozžehněte si baterku a po dlouhém tmavém schodišti seběhněte dolů, před propastí se rozběhněte a skočte, při letu použijte lano a na něm tak propast přeskočíte. O kousek dál je druhá propast, přeneste se přes ní stejným způsobem, pokračujte vpřed. Za prvním rožkem vlevo eliminujte stráže, jděte dál, narazíte na dalšího bastarda, dříve než se vám ho podaří zastřelit, zničí tento výtečník granátem spojovací most. Opět tedy se musíte dostat na druhou stranu pomocí lana, vydejte se doprava.

Na konci se otočte doprava a přes dvě vodorovné tyče si přeskákejte až ke skalní štěrbině, za kterou se zavěste. Z ní přeskočte doleva k malým dvířkům, na které použijte granát, tak je odstřelíte a v chodbičce za nimi seberte stříbrnou sošku (4/4). Naskočte zpět na skalní štěrbinu, nyní ručkujte a vytahujte se stále výš, nahoře pak zadním skokem naskočte na tyč, roztočte se, přeskočte na druhou, i na ní se roztočte a vskočte do místnosti, plné barelů s výbušninami. Vpravo od vás je početná skupina strážných, dobře se kryjte a postupně je likvidujte. Přejděte po lávce doleva, otočte se doprava a seskočte si níž, po chatrné visuté lávce přejděte na druhou stranu a vydejte se ke dveřím. Tentokrát vás musím upozornit na nutnost posbírat všechny razantnější zbraně a munici po mrtvých, doplňte si i zdraví na maximum, neboť to vše se vám bude v závěrečném souboji nesmírně hodit. Projděte východem a rychle se zbavte leoparda, jděte k hnědým vratům, po jejichž bočních stranách se nacházejí dvě schodiště. Vytáhněte se tedy k tomu levému, jděte vpřed, ale seshora se začne valit kamenná koule, rychle se zachraňte skokem doprava na lano. Poté, co se koule převalí, seskočte a znovu se vytáhněte na levé schodiště, opět se na vás bude řítit kamenná koule, stejným skokem na lano se zachraňte podruhé. Poté seskočte a jděte znovu k levému schodišti, opět se vytáhněte nahoru, ale tentokrát si přeskočte vpravo na lano, zhoupněte se a doskočte na pravé schodiště, vydejte se nahoru, ale vzápětí vás bude ohrožovat další koule, takže skočte zpět na lano. Jakmile koule zmizí, znovu se vytáhněte na levé schodiště, přeskočte doprava na lano, zhoupněte se a přeskočte z něj na pravé schodiště, tentokráte se už můžete v klidu po něm vydat až nahoru. Zde si stoupněte na nášlapnou desku v podlaze, počkejte si, až se úplně otevřou dveře před vámi, poté rychle seběhněte po schodech zpět dolů a vstupte do varta mezi oběma schodišti, která se též otevřela, na konci v chodbě za nimi seberte zlatou sošku a známým způsobem se vraťte nahoru k nášlapné desce v podlaze. Znovu si na ni stoupněte a počkejte si opět, až se dveře zcela otevřou, pak se rozběhněte a vklouzněte otevřeným vchodem do místnosti, tak se spustí animace, ve které si vyslechnete nadávky a výhružky od Rutlanda a po jejím skončení vás čeká již jen závěrečný duel s ním. Jeho červený ukazatel zdraví je opět vpravo nahoře, váš modrý vlevo.

Střílejte tedy do Rutlanda bez přestání z pistolí, on na vás sesílá zraňující zelené kouzlo, uhýbejte tedy jeho střelám, seč můžete. Nahoře nad vámi jsou čtyři terásky, na jejich spodní straně jsou kryty jejich držáků. Jakmile Rutlandovo zdraví oslabíte, skočí si na jednu z terásek zdraví doplnit, v té chvíli sestřelte kryt podpěrného držáku terásky. Na samotný držák potom použijte vaše lano a zatáhněte, tak terásku strhnete. Toto udělejte i u zbývajících tří terásek, tak tomuto bastardovi znemožníte další doplňování zdraví a tak ho přemůžete. V animaci získáte další součást hledaného meče a na motocyklu si to rychlostí blesku odfrčíte do další mise.

05 - Kazakhstan - Project Carbonek

1 zlatá koule, 3 stříbrné a 5 bronzových.

V úvodní animaci si prohlédnete celé okolí přes dalekohled, tak zjistíte, že dole pod vámi zuří divoká přestřelka, dostali jste se očividně do pěkného průšvihu. V reále tudíž popojděte dopředu, seskočte dolů a jakmile spatříte na obrazovce tlustou bílou šipku, klikněte na kurzorovou klávesu „dolů“, ta k si v pádu otevřete padák a hladce přistanete na střeše domku. Použijte střešní kulomet a postřílejte dole pod vámi všechny nepřátele, rozstřelujte i bedny a barely s výbušninou, tak pošlete k čertu mnohem rychleji a snadněji více spratků. Jakmile se zbavíte všech otrapů, opusťte kulomet a vytáhněte se na střechu vpravo, vlevo si naskočte na levou tyč vlajkového stožáru, řádně se roztočte a skočte, tak se zavěsíte na okraj protější střechy. Vytáhněte se nahoru, jděte doprava, kde rozstřelte bednu, získáte tak bronzovou kouli (1/5). Nyní seskočte ze střechy dolů na zem,.ale objeví se další nepřátelé, ty už musíte zdolat vlastními zbraněmi, někteří házejí granáty, takže na ně se zaměřte přednostně. Jakmile se jich zbavíte, jděte k domečku vpřed a vstupte dovnitř dveřmi vpravo, v místnosti zabočte doprava, na jejím konci doleva a vlevo seberte bronzovou kouli (2/5).

Vraťte se zpět ke vchodu do domku, vpravo na sloupu je žebřík, po kterém si vylezte nahoru, odtud nejdříve zlikvidujte strážného před vámi. Přeskákejte si po stříšce až na místo, kde se nacházel, po prknech vlevo se sklouzněte na střechu doleva a odtud postřílejte další nepřátele. Poté seskočte dolů, vydejte se k ošetřovně, za ní vpravo je vozík polní kuchyně, vlevo od něj potom pět na sobě naskládaných beden. Tyto rozstřílejte a tak objevíte díru v drátěném plotě, kterou projděte a na konci rozstřelte bednu, tak získáte stříbrnou kouli (1/3). Potom se vraťte zpět k ošetřovně, odbočte doprava a vlevo vstupte dveřmi dovnitř. V animaci zastřelíte povstalce, držící v zajetí dva vojáky, od kterých se dozvíte vše o plánech a záměrech povstalců. Vyjděte ven z ošetřovny a z kulometu velice lehce postřílíte nově se objevící nepřátele, poté se vydejte doleva k bráně a tlačítkem ji otevřete. Seshora na vás koulejí povstalci barely s trhavinou, takže tyto zlikvidujte z vašich zbraní zdálky i s několika povstalci u budovy nahoře, pak se k ní po cestě nahoru vydejte. Vstupte dovnitř, popojděte v před, tak v animaci u řídícího pultu spatříte několik satelitních snímků a odhalíte plány vzbouřenců. Sejděte od panelu dolů po malých schůdcích a vpravo si vylezte po žebři nahoru, odtam si naskočte na druhý žebř, i po něm vystoupejte nahoru.

Otočte se vlevo a naskočte na lano, po něm sjedete dolů, zde naskočte na druhé lano, po kterém sjedete na střechu domu s kulometem, kde jste tuto misi začínali. Dole pod vámi je spousta nepřátel, do boje s nimi se ale nepouštějte, i když zřejmě nějakou tu kulku slíznete. Seskočte si dolů a utíkejte k chlapíkovi ve žluté vestě, stojícímu u zavřeného vchodu před tunelem. Tohoto otrapu sejměte, tak se po chvíli v animaci otevřou vrata od tunelu, utíkejte dopředu ke vchodu, opět si nevšímejte po vás střílejících povstalců, ale naskočte na motocykl a vyrazte rychlostí blesku vpřed po kolejích. Nyní tedy nastane další honička, podobnou jste již jednou zažili, tato je však mnohem delší, náročnější a je rozdělena pomocí ukládání hry na tři etapy. Ujíždějte tudíž paralelně podél vlaku, volte tu nejkratší a nejrychlejší cestu, což znamená držet se vyjeté cesty. Nejdříve dojedete motocyklisty, které za jízdy sestřelujte, udržujte stále maximální rychlost, rozstřelujte nádrže s trhavinou a sbírejte lékárničky, vyhýbejte se překážkám, tedy stromům a skaliskům.

Vaším cílem a úkolem je dohonit ujíždějící vlak, později narazíte i na automobily, likvidujte je rovněž, velice důležité je nenechat se předjet. V poslední etapě potom odbočte doprava a uhánějte vpřed po cestě, tady už vás nikdo neohrožuje, důležité je mít stále maximální rychlost. Projedete přes několik mostů, držte se cesty, tak vlak dojedete, naskočte si vlevo na plošinové vagóny a stále uhánějte vpřed. Spustí se animace a v ní budete muset opět kopírovat na vaší klávesnici příkazy vám zadávané na obrazovce ve formě tlustých bílých šipek. Pokud tento úkol zvládnete, zachráníte se a v reále se ocitnete vpravo vedle hořícího vlaku. Zde se vytáhněte na plošinku zavěšenou nad vámi, přejděte na její konec a na rameno jeřábu nahoře použijte lano, rameno si přitáhněte a přeskočte si na lano.

Zhoupněte se na něm, přeskočte si na protější stranu, vlevo vylezte nahoru po žebříku a shora si přeskačte doprava na reklamní tabuli. Přeručkujte po ní doleva, odtam si přeskočte na horizontální tyč, na které se roztočte a přeskočte z ní na druhou, z ní pak na další reklamní tabuli, z které seskočte dolů na rampu. Z rampy seskákejte až dolů, vlevo za drátěnou ohradou rozstřelte bednu, získáte tak bronzovou kouli (3/5). Vylezte si ne bednu, z ní se vytáhněte nazpět na rampu, opět si lanem přitáhněte rameno jeřábu a rychle si přeskočte na lano. Z něj se honem přehoupněte na protější stranu, neboť pod vámi hoří, tak ať vás plameny nespálíte na škvarek. Odtam rozstřelte točící se ventilátor nahoře před vámi, rozběhněte se a skočte, zachytněte se za spodní římsu, z ní se vytáhněte na vyšší a z této pak se vytáhněte do větrací šachty, kterou jste si zpřístupnili rozstřelením vrtule ventilátoru Tomb Raider 7 návod . Vydejte se dopředu, nyní se sklouznete dolů, přeskočte narušené kabely, další podlezte, tak dojdete ke mřížím, za kterými leží mrtvý muž. Zvedněte ze země lístek, tak se dozvíte, že se jedná o vědeckého pracovníka, který zde zmrznul. Odbočte tudíž před mříží doleva, přeskočte si na vodorovnou tyč, na které se roztočte a přeskočte si na lano, na kterém se zhoupněte a přeskočte si z něj na protější stranu.

Při skluzu opět přeskočte jiskřící kabely, odbočte doprava, následné kabely podlezte, poté rozstřelte ventilátor. Vydejte se vpřed a odbočte do chodby vlevo, dříve než začnete klouzat dolů po šikmé ploše, rozstřelte dole ventilátor, teprve potom se sklouzněte dolů, ve skluzu přeskočte sršící kabely. Dole v chodbě narušené kabely přeskočte, druhé podlezte, poté se sesuňte doprava a zachytněte se za vodorovnou tyč, z ní seskočte dolů. Dole rozstřelte bednu, seberte bronzovou kouli (4/5), vylezte si na bednu, otočte se a skočte, ve výskoku použijte lano, rozhoupejte se a naskočte na horizontální tyč. Na ní se otočte na druhou stranu, řádně se roztočte a přeskočte na lano, na něm se spusťte o kousek dolů, nyní se rozhoupejte a přeskočte si naproti do chodby. Budete klouzat dolů, při tom rozstřelte před vámi ventilátor, nyní se nalézáte v místnosti s generátory. Vydejte se doprava, zažehněte svítilnu, téměř v koutku si naskočte na ventilátor topení, vytáhněte se na vyšší, odtud ručkujte až na konec doleva, kde se vytáhněte na železnou mřížovanou plošinu. Popojděte kousek doleva a na dveře drátěné klece použijte lano, tak dveře otevřete, přeskočte si do klece a rozstřelte bednu, seberte stříbrnou kouli (2/3). Přeskočte si zpět, po ventilátorech topení se spusťte dolů na zem, jděte doprava a vytáhněte se na velikou kovovou bednu. Z ní si přeskočte doleva na ventilátor topení, ručkujte vpravo, přeskočte si doprava na mřížovanou podlahu, z jejího konce na protější.

Odbočte doprava a na konci si vpravo přeskočte na lano, tak pod vaší vahou strhnete rouru od generátoru, který tak zprovozníte. Vydejte se tedy k němu a na jeho levé táhlo použijte lano, tak ho vysunete ven, zviditelnili jste si tak plánek všech energetických rozvodů a zároveň i odemknuli dveře vlevo od něj. Jděte tedy k plánku, pozorně si ho prostudujte a pokračujte dál přes dveře vlevo. Ocitli jste se tak v chodbě, která je plná zeleného jedovatého chladícího plynu, utíkajícího z poškozených rozvodů, tomuto plynu se teď budete tudíž muset vyhnout. Naskočte si na plošinu nad vámi, z ní na horizontální tyč, na ní se roztočte a přeskočte na druhou plošinu, z ní opět na tyč, na ní se rovněž roztočte a skočte na lano před vámi. Na něm se zhoupněte a seskočte dolů na protější rampu, otočte se doprava a přeskočte na plošinku, z ní si vyskočte na druhou nad vámi. Vpravo nad vámi je roura, po ní se pohybuje vpřed modré elektrické jiskření, to vás nesmí zasáhnout. Takže si počkejte, až se vrátí na vaši stranu a začne znovu postupovat vpřed, rychle si naskočte na rouru a ručkujte za ním dopředu, na konci si přeskočte doleva, kde se zachytněte, ručkujte kousek doprava, seskočte níž a odtud rovnou na kovovou plošinu. Nad vámi je další roura opět s elektrickými výboji, jakmile modrý výboj začne postupovat po rouře vpřed, naskočte si na rouru a ručkujte dopředu, na konci roury si seskočte na rampičku a z ní na zem, vydejte se ke dveřím, které se před vámi automaticky otevřou a projděte jimi. Tak v Animaci pohovoříte s Amandou, která se ale velice změnila k horšímu, vyslechnete si její výtky, poté dá příkaz strážím, aby granátem zničili spojovací most, což samozřejmě udělají, nastane výbuch a jen rychlým skokem vzad uniknete jinak jisté smrti. Jakmile se ocitnete v reále, můžete si vyzkoušet laserové dělo, které ale má velice málo potřebné energie, takže je zcela nefunkční, tedy zatím. Nyní sjeďte po šikmé kovové rampě dolů, postřílejte stráže, ty chránící se štítem zdálky likvidujte vašimi granáty. Vydejte se doleva až na konec, kde vlevo v koutě seberte poslední bronzovou kouli (5/5). Poté se vraťte ke svislé tyči, opět pozor na zraňující elektrické výboje, šplhejte po ní až nahoru, odkud si přeskočte doleva do výklenku, v něm se vytáhněte výš, přes dvě vodorovné tyče si roztáčením přeskákejte až na lano, na něm se přetočte doleva a přeskočte si na svislou rouru s rozdvojkou. Z ní si přeskočte ve vhodnou chvíli na další jiskřící svislou tyč, z ní v pravý čas na poslední a přeskočte si na protější stranu k mrtvole muže.

U něj seberte dopis, přečtěte si ho, tak zjistíte příčinu jeho úmrtí, poté se rozhlédněte, před ní je v drátěné ohradě barel s trhavinou. Odstupte si a před ohradu k barelu hoďte granát, po výbuchu se ohrada rozpadne a vy si dojděte pro poslední stříbrnou kouli (3/3). Vraťte se zpět a vstupte do dveří vpravo, jsou označeny zeleným světélkem, druhé vlevo označené červeným, jsou zatím nepřístupné. Pokračujte lomící se chodbou dopředu, před zeleným unikajícím plynem si vyskočte na plošinu vlevo a rychle se vytáhněte, ať vás plyn nezasáhne. Naskočte na vodorovnou tyč, roztočte se a přeskočte na druhou, opět se roztočte a přeskočte do protější místnosti. Stráže likvidujte házením granátů, dělají totiž totéž a vaše granáty přivedou k výbuchu nálože v barelech a tak se těchto obejdů rychle zbavíte. Před pojízdným generátorem vidíte kolejničky, použijte na něj vaše lano a přitáhněte si jej k žebříku, vylezte na generátor a z něj si přeskočte na žebřík, po kterém vylezte nahoru a přeskočte doprava na plošinku. Tak se spustí animace, promluvíte si s Alisterem, v reále si přeskočte doleva na vodorovnou tyč, z ní poté na rampičku, odtud vpravo na lano. Rozhoupejte se na něm a přeskočte k desce nad modrou koulí, tak se na desce zachytnete, ručkujte doleva a zadním skokem si přeskočte na další horizontální tyč, na které se roztočte a přeskočte si na poškozenou rampu, z ní potom na žebřík vpravo. Tak se spodní část žebře spustí až na zem, takže kdybyste na další cestě byť i nechtěně upadli, odtud můžete znovu pokračovat dál, aniž byste museli znovu absolvovat spoustu obtížných skoků a přeskoků.

Z žebříku přeskočte doprava na rampu, nejdříve rozstřílejte skleněné výplně před vámi, pak z rampy přeskočte na lano, rozhoupejte se a přeskočte si přes nyní již odstraněné sklo z oken do místnosti. V ní naleznete další mrtvolu, u ní opět lístek, zvedněte ho, tak si ho přečtete a opět zjistíte důvod jejího skonu. Poté přejděte k ovládacímu pultu na pravé straně, kde zatáhněte za páku, v animaci zjistíte následky přehození páky, pozorně ji tedy sledujte. Po skončení animace projděte vlevo dveřmi, seběhněte vpravo dolů po schodech a pomocí lana přetáhněte na etapy generátor až ke zdi. Tak odhodíte plošiny na kolejích a generátor rozrazí zeď, pokračujte i vy dál vzniklým otvorem. Vytáhněte se nahou na plošinu, tím se vyhnete jedovatému plynu, přeskočte na tyč, roztočte se a seskočte na zem. Na lanech v lomící se chodbě visí modře jiskřící koule, použijte na ně vaše lano a jakmile kouli dostanete za sebe, rychle se uvolněným prostorem posuňte dopředu. Toto opakujte stále, dokud nepodběhnete pod poslední koulí a na konci vstoupíte do místnosti, kde se generátor zastavil. Lanem přetáhněte generátor až ke dveřím, teď generátor obejděte a stoupněte si na jeho levou stranu. Nyní použijte na západku dveří lano, zatáhněte, tak dveře otevřete a generátor tak vjede do drátěné ohrady a laserová věž dostane dostatek potřebné energie. Vpravo se otevírají a zavírají dveře, vyčíhejte si ten správný okamžik a protáhněte se mezi nimi do vedlejší místnosti. Popojděte vpřed, tak si v animaci prohlédnete štít a vezmete si ho, je na něm vykreslen i plánek vaší další cesty. Přistupte k mrtvému muži a seberte vedle něj ležící dopis, dozvíte se tak, co způsobilo jeho smrt. Stejným způsobem projděte pulzujícími dveřmi do druhé místnosti, nyní jste znovu u laserové, teď již ale aktivní věže. Zasedněte za ní a zaměřte se na bedny vlevo nad hlavami nepřátel, vytahujte je ven a házejte jim je na hlavu, tito bastardi mají totiž ochranné štíty a tak je velice těžké a zdlouhavé je zlikvidovat z vašich zbraní. Pokud vám bedna nad jejich hlavami už žádná nezbude, potom sestupte z věže a zbytky vojáků oddělejte z vašich braní, při tom se kryjte za bednami.

Jakmile se zbavíte posledního výtečníka, zasedněte znovu za věž a vytáhněte všechny čtyři bedny z horního výklenku nad rampou, tudy budete totiž muset za chvíli ručkovat, jen si dávejte pozor, ať neshodíte bednu postavenou na rampě, tím byste si znemožnili další postup. Nyní přesuňte vaši pozornost na zavěšenou plošinu vlevo. Z věže ji klávesami G a H přetáhněte vpravo, ta se však zastaví před mezerou v zábradlí, vy ji nyní musíte přetlačit až na konec. Takže na hák, na kterém je zavěšena zaměřte červený kurzor věže a rychle klepejte na klávesu H, tak plošinu dostanete přes smyčku až na konec. Teď se vydejte na rampu a zmíněnou bednu dotlačte až úplně na konec, tedy až k narážce vysunuté ze zdi. Na bednu si vyskočte a přeskočte doleva na římsu, ze které jste před chvílí odstranili bedny. Ručkujte kousek doleva, vytáhněte se výš a po této římse ručkujte až doleva za roh, kde si seskočte na zavěšenou plošinu, kterou jste sem tak pracně přetlačili. Otočte se a přeskočte na druhou plošinu, z ní doprava na plošinu u zdi, vytáhněte se na ni. Otečte se doprava, rozběhněte se a přeskočte na horizontální tyč, na které se roztočte a přeskočte do výklenku, tak seberete zlatou kouli (1/1). Přeskočte si zpět na tyč, roztočte se a přeskočte na plošinu u zdi a z ní si seskočte na plošinu dole vpravo pod vámi ke dveřím. Vstupte do nich, vytáhněte se na rampu, ať vás nezasáhne chladící plyn, rozstřelte šikmé spadlé trámky, použijte vaše lano na knoflík vpravo na zdi, přitáhněte se k němu, pusťte lano a znovu je rychle použijte na knoflík před vámi na protější zdi. Přitáhněte se i k němu, pusťte lano a rychle si přeskočte doprava na rampu. Na knoflík vpravo na zdi použijte opět lano, přitáhněte se, včas se skrčte, ať vás nezasáhne elektrický proud, sršící z tyče. Přeskočte si na další rampu, i zde nejdříve rozstřelte zkřížené trámy, zase použijte lano na knoflík vpravo na zdi, přitáhněte se a jiskřící tyč nyní přeskočte Tomb Raider 7 návod . Na konci seskočte na zem a lomící se chodbou přejděte až ke dveřím, vstupte do místnosti. V následující animaci si promluvíte s Amandou, počastuje vás výhružkami a nadávkami a vaše odpovědi ji natolik rozezlí, že na vás sešle ohnivou bestii. V reále se tedy musíte pustit do závěrečného souboje, kde zvítězit může jen jeden, samozřejmě že to musíte být právě vy. Na tuto bestii žádné střely neplatí, ani z přítomné věže, je vůči všem zbraním imunní. Takže na to musíte jinak, bestie po vás plivá zraňující ohnivé koule, kterým je zapotřebí se pokud možno vyhýbat. U kulaté obvodové zdi se nalézají celkem čtyři panely, na nichž jsou páky.

Tyto panely musíte tedy oběhnout a u každého zatáhnout za zmíněnou páku, tak si spustíte dolů ze stropu též postupně čtyři modré koule a zároveň zprovozníte i věž. Nyní musíte tyto koule zatlačit postupně mezi dvě malé modré koule a musí mezi nimi nastat jiskření, nesnažte je tam přesunout rozhoupáním, ale klikejte na ně rychle klávesou H. Toto musíte udělat i se zbývajícími třemi koulemi a tak spojit elektrický okruh. Problémy jsou zde ale dva, za první vás ohnivá bestie nenechává na pokoji a z křesla věže vás shazuje, druhým zádrhelem pak je skutečnost, že zmíněné velké modré koule se po chvíli vracejí do původní polohy, takže okruh, který pracně popsaným způsobem spojujete, se znovu rozpojuje. Nicméně s troškou štěstí a tréninku se tento úkol, na první pohled tak těžký splnit dá. Jakmile tedy elektrický okruh spojíte, rychle vyskočte z křesla, nad vámi spadla ochrana meče, použijte na něj tudíž vaše lano a meč je váš, můžete si oddechnout. Spustí se animace, ve které rozezlená Amanda odchází a vy se červeně nasvíceným tunelem budete plazit do další mise.

- dokončení příště

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...

Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Další z rubriky

Předobjednávky v Německu už jen pro hry s přesným datem vydaní

Cyberpunk 2077

Pokud němečtí prodejci chtějí prodávat počítačové hry, než oficiálně vyjdou, musí nově svým zákazníkům sdělit přesné...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...

Pokračování Theme Hospitalu nazvané Two Point Hospital vyjde v srpnu

Two Point Hospital

Strategie Two Point Hospital, v níž se budeme starat o vlastní nemocnici, vychází 30. srpna.Najdete na iDNES.cz