Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tony Hawk´s Pro Skater

  12:00aktualizováno  2. července 12:11
Skateboardová mánie nezná hranic. Po GameBoyi tak dorazila i na další handheld, konkrétně na N-Gage od Nokie. V hlavní roli opět nesmí chybět Tonda Hawků a opět předvede něco parádních kousků ze svého repertoáru.

Tony Hawk´s Pro Skater Jelikož se původní, konzolová verze THPS objevila na trhu již před více než pěti lety a k dnešnímu dni se dočkala hned několika technologicky vyspělejších pokračování, mohla by se zdát polemika o této hře jako nošení dříví do lesa. Ale není tomu tak. Na game-portálu našeho formátu by rozhodně neměla chybět zmínka o všech dobrých hrách, bez rozdílu platforem. Proto dovolte, abychom se dnes věnovali N-Gage konverzi průkopníka žánru, jenž v roce 1999 (spolu s jinými) ovládl scénu her pro tehdejší konzoli Playstation či chcete-li – PSX.

Přestože se jedná o N-Gage titul (takže bychom mohli očekávat spíše rychlou, časově nenáročnou záležitost), jde o velmi dlouhou a zábavnou hru, na jejíž absolvování vám rozhodně nebude stačit několik minut, strávených při čekání na autobusové zastávce. K tomu, abyste se dopracovali k pomyslnému závěrečnému hvizdu, bude třeba obětovat spoustu času a píle, stejně jako tomu bylo v případě jeho konzolového předchůdce. Již skutečnost, že hra sestává z pětice režimů, dává jasně najevo její rozsáhlost, takže pojďme rychle k věci a povězme si něco málo o každém z nabízených herních módů. Jste pro? Bezva! Takže...

Nepostradatelnou součástí THPS je nášup skvělé hudební produkce světových punkových kapel a nechybí tudíž ani v N-Gage konverzi.

Tony Hawk´s Pro Skater Volná jízda – Free Skate, stejně jako v minulosti, slouží výhradně pro trénink a poznávání lokací. V tomto režimu nejste omezováni časovými limity a rovněž nemusíte plnit žádné úkoly. Díky tomu se můžete plně soustředit na nácvik různých triků, specifických pro toho či onoho skejťáka. Aby bylo jasno, ne každý z nabízených profíků skáče pět metrů nad rampu a ne každý je schopen sjet bez problémů desetimetrové zábradlí. Každý z nich má rozdílnou specializaci, čímž je předurčen pro jiný způsob jízdy, pro jiný styl. Záleží na hráči, jaký styl mu přiroste k srdci a se kterým jeho představitelem se rozhodne jít naplno do hlavního herního režimu, kterým je Kariéra aneb Career Mode. V patrně nejnáročnějším herním módu musíte splnit řadu alternativních úkolů. Po splnění daného počtu questů se vám odemkne přístup k dalším a dalším soutěžním lokacím a také k turnajovým arénám, v nichž se můžete nebo spíše musíte pokusit o zisk medaile. V každé oblasti je zmíněných úkolů pět, což však neznamená, že byste museli zákonitě celou pětici questů pokořit. Ruku v ruce s plněním soutěžních úloh kráčí upgrady prkna. Jde o velmi důležitou součást herního systému, protože teprve s lepším vybavením můžete splnit dříve nesplnitelné, obtížné triky nebo překonat dříve nepřekonatelné překážky v již navštívených oblastech. Nasnadě je proto víceré opakované procházení jednotlivými úrovněmi.

Tonda jede

Tony Hawk je i přes svůj již poměrně pokročilý věk stále tím, kdo udává trendy. Jako jeden z prvních zpopularizoval skateboarding jako takový a stal se první opravdu velkou a známou osobností a ikonou tohoto sportu. Nejinak je tomu i na videoherní scéně. Skateboardové hry existovaly už před Tonym, ale teprve po jeho příchodu se z nich stala doslova masová záležitost. A když už se vloni zdálo, že je žánr skatingových her vyčerpaný, přišel Tony Hawk´s Underground, což je něco jako GTA na skejtu. Je to samozřejmě v prvé řadě zásluha tvůrců z Neversoftu, ale Toník není jen reklamní figurkou a na vývoji se aktivně podílí.










Tony Hawk´s Pro Skater Pokud byste se cítili po úvodním, tréninkovém Free Skatu ne zcela vyškolenými, můžete si otestovat své kvality v Single Session, což je třetí single-režim, umožňující absolvování jedné jediné lokace. Je jisté, že skutečně si jej vychutnáte po komletním projetí Kariéry. Teprve pak se vám totiž zpřístupní ta nejlepší prkna a všechny herní oblasti. Závěr pětice herních módů tvoří dva zástupci multiplayerové hry, a to jmenovitě N-Gage Arena nebo klasický deathmatch pro dva hráče. Multiplayerové režimy jako Graffiti, Horse apod. nemá cenu zmiňovat, protože jsou nachlup stejné jako v konzolových verzích THPS série a povědomí o nich lze získat kupříkladu absorbováním informací z recenze na THPS 2. Rozhodně však stojí za zmínku, že multiplayer se dá podstoupit buď v režimu střídavé hry na jednom přístroji anebo na dvou různých s pomocí bezdrátového připojení přes Bluetooth. Výborným atributem síťové hry je možnost odesílání výsledků v prostředí N-Gage Areny, což dává fanouškům simulace skateboardingu mimo jiné možnost srovnání svých výsledků v online žebříčcích.

Ke kvalitám tohoto titulu přispívá nejen příjemný herní projev, ale i pohodové rozložení akčních tlačítek na číselné klávesnici telefonu.

Nepostradatelnou součástí THPS je nášup skvělé hudební produkce světových punkových kapel a nechybí tudíž ani v N-Gage konverzi. Svižné melodie dolaďují už tak dost nabitou atmosféru. Grafika je sice o něco horší než u zmiňované PSX záležitosti, ale to překousneme celkem snadno, uvědomíme-li si podstatné rozdíly z hlediska hardwaru srovnávaných platforem. Při současné úrovni her pro N-Gage je možno prohlásit, že grafické zpracování hráče jedině potěší. Detailní okolí, rampy, dokonce klasická sprška krve, která ostříkne chodník po upadnutí vámi vedeného skejťáka, to vše tu bylo dříve a je to zde opět. Snad jedinou věcí, Tony Hawk´s Pro Skater kterou se výrazně liší aktuální inkarnace THPS od původní PSX verze je podstatně horší záběr kamery, ale to je vzhledem k rozměrům displeje N-Gage pochopitelné a patrně i nevyhnutelné. I přes tento malý nedostatek byste se v zásadě, kromě několika okamžiků, neměli ocitnout v situaci, že nebudete vědět kudy kam.

K hratelnostním kvalitám zde recenzovaného titulu přispívá nejen příjemný herní projev ve slušné grafice a s parádní muzikou, ale i pohodové rozložení akčních tlačítek na číselné klávesnici telefonu, které svou jednoduchostí dává na frak pro někoho možná dost složitému systému PS gamepadu. Pro všechny tyto uvedené aspekty lze jednoznačně THPS doporučit všem, kteří nehledají hru na půlhodinku, ale plnohodnotnou zábavu v N-Gage formátu. Jinými slovy – tohle nejsou peníze vyhozené do vzduchu!

Tony Hawk´s Pro Skater
Výrobce/Distributor Neversoft / Activision
Platforma N-Gage
Ukládání pozic: ano
Multiplayer: 2 hráči přes bluetooth
Verdikt: Vynikající hratelnost, zabalená do úhledné a praktické N-Gage. Skvělá práce.
Hodnocení: 85% (info)

Autor:



Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...



Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Call of Duty: Black Ops 4 vyzve Battlefield. Máme se těšit, nebo bát?

Black Ops

Nedávno ohlášené pokračování úspěšné střílečky Call of Duty svým názvem příliš nepřekvapilo. Série Black Ops patří v...

Dvacet nejprodávanějších her ve Spojených státech za únor

Monster Hunter World

Analytická společnost NPD Group zveřejnila statistiku prodejů her a konzolí za únor ve Spojených státech.

Hrajeme Drake of the 99 Dragons, jednu z nejhorších her všech dob

Drake of the 99 Dragons

Drake of the 99 Dragons je mizerná akční hra z roku 2003, která se může pyšnit členstvím v elitním seznamu nejhůře...



Najdete na iDNES.cz