Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Top 10 nejbrutálnějších her roku 2005

  9:00aktualizováno  1:08
Top 10 nejbrutálnějších her roku 2005
Společnost Family Media Guide vydala seznam deseti nejbrutálnějších her za rok 2005. Většinou se jedná o konzolové tituly, takže zastánci PC se psychické újmy bát nemusí (až na to GTA:SA).

 • Resident Evil 4 - Hráč jako agent speciální jednotky má za úkol zachránit unesenou dceru prezidenta. Během prvních pár minut hry je možné najít mrtvolu ženy přitlačené nahoru ke zdi - vidlemi skrz její obličej.
 • Grand Theft Auto: San Andreas - Hráč, mladý muž, který je členem gangu má za úkol získat nadvládu a respekt celého města. Jeho mise zahrnují krádeže, vraždy a ničení na každé představitelné i nepředstavitelné úrovni. K odpočinku a pobavení využívá lehkých děvčat, které posléze ubije k smrti a vezme si jejich peníze. Vylít zlost si hráč může i na kolemjdoucích, zkrátka na všem, co se hne, nebo stojí poblíž.
 • God of War - V této hře se hráč stane nelítostným válečníkem, hledající pomstu proti bohům, kteří jsou zodpovědní za vyvraždění jeho rodiny. Vězni jsou zde páleni zaživa, a vy si můžete užívat pohledu na jejich poslední záchvěvy před smrtí.
 • Narc - Hráč si může vybrat mezi dvěma dealery, pokoušející se o distribuci a reklamu nebezpečné drogy. Pro zlepšení schopností si můžete zobnout Quaaludes, extázi, LSD a "Liquid Soul", která vám poskytne schopnost ukopnout nepřátelské hlavy.
 • Killer 7 - Hráč ovládá skupinu vrahů, kteří musí najít, a porazit skupinu sebevražedných teroristů. Hra postupně vyústí do globálního konfliktu mezi USA a Japonskem. Hráč zde sbírá krev padlých obětí, díky které může ozdravovat sám sebe, a k odhalení skrytých pasáží si musí rozříznout vlastní zápěstí a postříkat ona místa krví.
 • The Warriors - Hraje je založena na akčním filmu ze 70tých let, který nastolil nové standardy pro "umělecké násilí", pouliční skupinové bitvy. Hráč se vydá na cestu po New Yorku, kde se pokusí dosáhnout svého rajónu se svými gangsterskými kamarády, kteří neváhají kohokoliv zabít, či jakkoliv zmrzačit pro dosažení svého cíle.
 • 50 Cent: Bulletproof - Hra je založena na gangsterském životním stylu rappera Curtise "50 Cent" Jacksona. Hráč se připojí ke gangu, který neváhá vystřílet a okrást mrtvoly, z důvodu koupě nové 50 Centovy nahrávky a nahrávacího studia.
 • Crime Life: Gang Wars - Válka mezi gangy, to je to, oč v této hře běží. Stanete se vůdcem jednoho z nelítostných pouličních gangů, který si své volné chvíle krátí bojem, nabíráním nových členů, rabováním a samozřejmě opět bojem. Můžete se jen tak poflakovat po ulici a pokud vás to omrzí, zabít si pro zvednutí nálady jakéhokoliv kolemjdoucího.
 • Condemned: Criminal Origins - Hráč zde pracuje jako lovec sériových vrahů pro FBI, tento titul vyjde jako jeden z prvních pro Xbox360. Hra upřednostňuje zbraně na boj z blízka, oproti střelným. Můžete použít jakoukoliv část svého těla jako zbraň proti protivníkovi. Next-gen grafika poskytne nový pohled na různá zranění, zvláště pak na poslední záchvěvy před odchodem na věčnost, a to vše v nádherných detailech.
 • True Crime: New York City - Hráč se v této hře představí jako policista NYC hledající informace, týkající se záhadné smrti jeho přítele. Budete mít možnost rekonstruovat trestné činy na civilistech, a pro získání peněžní odměny je i zabít. Vždyť se jedná jen o rekonstrukci.
 • Autor:  Nejčtenější

  První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

  Kingdom Come: Deliverance

  Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

  OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

  Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

  Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...  O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

  Kingdom Come: Deliverance

  Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

  RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

  Subnautica

  Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

  RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

  Winter Challenge

  Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

  Další z rubriky

  Rozšíření Metro: Last Light přinese nové zbraně i příběh z jiného úhlu

  Metro: Last Light - Faction Pack

  První rozšíření pro postapokalyptickou akci Metro: Last Light se jmenuje Faction Pack. V Evropě vyjde 17. července.

  Česká on-line karetní hra Coraabia přechází do otevřeného betatestu

  On-line karetní hra Coraabia

  Vývojářský tým projektu Coraabia žije především z nadšení. Hra totiž vzniká téměř bez finančních prostředků, přesto...

  Electronic Arts zaštítí Star Wars hry. Vznikat budou například v DICE

  Star Wars 1313

  Společnosti Disney a Electronic Arts oznámily uzavření partnerské dohody. Na vývoji her ze světa Star Wars se tak bude...

  Najdete na iDNES.cz