Tři herní postavy, které prostě milujeme

aktualizováno 
Některé upadly v zapomnění, jiným jejich hvězda září dál. A samozřejmě se objevují i nové. Řeč je o nejsympatičtějších herních postavách, které nám z rozličných důvodů zkrátka přirostly k srdci.

Herní postavy, které milujeme

Zkuste se zamyslet s námi a napište pod článek do diskuze vaši trojici. Nemusí to být tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Inspirovat se můžete redakcí Bonuswebu. Poprosíme vás, abyste do diskuze psali pouze vaši trojici, samozřejmě můžete i se zdůvodněním, proč právě tyto postavy milujete.

ONDŘEJ ZACH

Duke Nukem

Duke Nukem

Duke Nukem
Byť má svoje nejlepší léta za sebou, pořád je to borec, co má koule z oceli a co nakopal zadek šmejdům z vesmíru. A to za troušení nezapomenutelných hlášek. Nejraději samozřejmě vzpomínám na Duke Nukem 3D, který kromě promyšlených sólo misí nabídl neskutečně zábavnou síťovou hru. V klubu mých nejoblíbenějších postav má místo jisté. Na vývoj drsňáka Duka se podívejte tady.

Jazz Jackrabbit

Jazz Jackrabbit

Jazz Jackrabbit
Králík Jazz se co do známosti nemůže měřit s instalatérem Mariem (maskot Nintenda) či modrým ježourem Sonicem (maskot Segy), nicméně mně přirostl k srdci asi nejvíce, zejména pak v klasické 2D arkádě Jazz Jackrabbit 2. S vysmátým králíkem, který se svým bráchou Spazzem hledá ukradený svatební prsten, si člověk užil hodiny legrace. Hru Jazz Jackrabbit 2 hodnotím jako nedoceněný klenot a je jen škoda, že k oživení série už zřejmě jen tak nedojde.

Pac-Man

Pac-Man

Pac-man
Třetí místo byl oříšek. Původně jsem uvažoval o Indiana Jonesovi, zejména kvůli fantastickým, dnes již letitým adventurám. Jenže co naplat, Indy je více filmová postava. V užším výběru se objevil pirát Guybrush Threepwood či sympaťák George Stobbart z Broken Swordu, ale nakonec u mě vítězí žluté kolečko Pac-man. Proč? Pro mnohé se stal symbolem herní popkultury. Pac-mana ovšem znají i ti, kteří o hrách vlastně ani moc neví.

ANDREJ BRABEC

BioShock Infinite

BioShock Infinite

Elizabeth (BioShock Infinite)
Křehká Elizabeth je chytře napsanou hrdinkou, která se v průběhu strhující hry snaží objevit sama sebe. Titulu pomáhá vytvořit poutavou zápletku, která úspěšně vybočuje z častých klišé akčního žánru. Recenzi čtěte zde.

Larry 7

Larry 7

Larry Laffer (Leisure Suit Larry) 
Chlípník Larry je ňouma. Takový, kterého si lehce zamilujete. Jeho dobrodružství jsou poměrně úspěšná. A to i přesto, že některé jeho "sexuální zářezy" lze připsat spíše šikovné manipulaci nežli svůdnickým dovednostem.

Alyx Vance z akční sci-fi Half-Life 2

Alyx Vance

Alyx Vance (Half-Life 2)
Alyx dokáže zůstat optimistická a vtipkuje i uprostřed temného světa, kde je důvody k radosti třeba obtížně hledat. Je to postava, která kloubí tuhý kořínek s lidskostí.

MICHAEL MLYNÁŘ

Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations

Phoenix Wright

Phoenix Wright (série Ace Attorney)
Chodí sice v modrém obleku a vlasy mu drží s milimetrovou přesností, ale žádný šamponek to není. V soudní síni rozlouskl už řadu zapeklitých případů a v bojovkách od Capcomu vás s přehledem dokáže umlátit lejstry. U soudu je to ovšem ten největší otloukánek. Jeho arcirival Miles Edgeworth ho častuje urážkami, šikézní Franziska von Karma ho fackuje bičem a prokurátor Godot po něm mrská hrnky s kafem. Ale je potřeba to vydržet, protože nejdůležitější přece je ODHALIT PRAVDU!

Kazuma Kiryu (Yakuza)

Kazuma Kiryu

Kazuma Kiryu (série Yakuza)
Kazuma je nefalšovaný japonský yakuzák s tetováním přes celá záda. Drsný, ale spravedlivý. Bez něj by tokijská čtvrť Kabukičó (ve hře Kamurocho) už dávno lehla popelem po zběsilých válkách znepřátelených klanů. Kazuma je naštěstí vždycky všecky nakope na jednu hromadu, a svět heren, kabaretů, pánských i dámských klubů a tvrdého byznysu se tak může v poklidu točit dál. A Kazuma se zase může zase v klidu vrátit k provozu sirotčince na Okinawě. Jeho šedý oblek v kombinaci s vínovou košilí je hlavním trendem pro letošní sezónu podzim/zima.

Uncharted: Drake´s Fortune

Nathan Drake

Nathan Drake (série Uncharted)
Na tom, že je Nate nástupcem Indiana Jonese, bezpochyby něco bude. Jeho kousky jsou neméně ztřeštěné a humor stejně trefný. Důležité ovšem je, že Drake je vlastně úplně normální chlápek, žádný superhrdina, ani žádný afektovaný drsňák. Občas sice má poněkud machistické sklony, ale jak se zdá, tak přinejmenším jeho parťačce Eleně to vůbec nevadí. A když už je tedy řeč o oblíbených postavách: právě Eleně jsem už v prvním dílu Uncharted udělil titul "nejlepší herní sidekick baba všech dob".

PETR ZELENÝ

Duke Nukem Forever

Duke Nukem

Duke Nukem
I když poslední vystoupení největšího drsoně s ocelovými koulemi stálo za starou belu, přesto je tenhle blonďatý kulturista herní ikonou. Dokáže prostě všechno: při záchraně planety zvládne navštívit i striptýzové kluby a u toho postřílet pár škaredých mimozemšťanů.

Moxxi (Borderlands)

Moxxi (Borderlands)

Jakákoli vedlejší postava ze série Borderlands
Moxxi, Scooter, Marcus, Tiny Tina a mnozí další. Scenáristé zatím dvoudílné série Borderlands do svého světa nacpali zástup vedlejších postav, při jejichž výstupech budete řvát smíchy. Co na tom, že každá trpí nějakou úchylkou, nebo duševní chorobou. Hlavně, že je sranda!

Albert Wesker

Albert Wesker

Albert Wesker
Možná je trochu zvláštní napasovat do nej herních postav ústředního záporáka z Resident Evilu, ale Albert Wesker je prostě masér. Vždycky šik ve svém černém kabátě a slunečních brýlích, rychlý jako Neo v Matrixu a odolnější než zažraná skvrna od krve. A běda vám, jak se mu postavíte do cesty.

JAN LYSÝ

Leisure Suit Larry

Leisure Suit Larry

Larry Laffer (série Leisure Suit Larry)
Larryho prostě člověk musí mít rád. Je to stárnoucí seladon, který se (obvykle neúspěšně) snaží svádět všechny krásky, na které narazí. Nebudeme si lhát, je to trošku "prasák", ale víceméně neškodný a nutno přiznat, že je to snaživec. Přestože dostal "košem" tolikrát, že to nespočítá ani japonská kalkulačka, stále to nevzdává.

God of War - Kratos

Kratos

Kratos (série God of War)
Kratose není radno naštvat. Když se rozčílí, tak rozcupuje na kusy každého, kdo se mu postaví do cesty. Ať už je to "obyčejný" minotaur, nebo vládce olympských bohů Zeus. Jeden z největších drsňáků videoherní historie a že konkurence není malá.

Chun-Li (série Street Fighter)

Chun-Li

Chun-Li (série Street Fighter)
Sice vypadá jako milá slečna, která nejvíce času tráví česáním svých drdolů, ale nenechte se zmást, je to holka, která vám vykopne zuby dříve, než stačíte vyslovit její jméno. Bezesporu (a zaslouženě) jedna z nejznámějších ženských postav v žánru bojovek.

JAN HANÁČEK

HK-47 (Star Wars: Knights of The Old Republic)

HK-47

HK-47 (Star Wars: Knights of The Old Republic)
Postava, která mě přesvědčila, že ve Star Wars nemusí být droidi jen hloupí, nebo infantilní. Tento bezprecedentní robot zabiják mi svým černým a mimořádně suchým humorem okořenil hraní starého KOTORU natolik, že jsem se do něj úplně zamiloval a na mise chodil jen s ním.

Jeho sarkasmus byl natolik intenzivní a útočný, až mi přišlo, že se do fantaskního a trochu dětinského světa Hvězdných Válek ani moc nehodí. Když jsem přešel na temnou stranu Síly, byla to jediná postava, které jsem nemusel vysvětlovat, proč jsem to udělal.

Sulik (Fallout)

Sulik (Fallout)

Sulik (Fallout 2)
Ačkoliv bych z Falloutu měl jmenovat spíše Cassidiho, který byl mým pochopem mnohem déle než Sulik, nakonec vyhrává právě on. Rozumově i řečově málo nadaný, potetovaný a spirituální křovák (pardon, obyvatel Pustiny) Sulik byl spíše humornou než bojovou oporou týmu. Se svým kladivem se totiž vždycky postavil do cesty mezi nepřítele a hlaveň mého Bozaru, což povětšinou končilo fatálně. V boji byl spíše k vzteku. Zato v rozhovorech a průpovídkách exceloval. Zvlášť díky tomu, že český překlad Falloutu 2 patří k těm nejlepším a na Sulikovi si překladatelé vyhráli. Nejvtipnější byla situace, kdy jste si vytvořili postavu s nízkou inteligencí a pak se snažili s tímto kmenovým válečníkem vést intelektuální debaty.

Max (MDK 2)

Max (MDK 2)

Max (MDK 2)
Psí společník hlavního hrdiny geniální série MDK měl svou hodinu slávy s příchodem druhého (a bohužel zatím posledního) dílu této ztřeštěné a adrenalinové akce. To díky tomu, že se zde objevoval jako jedna ze tří herních postav.

Hrát za Maxe byl požitek, jaký se hráčům moderních akčních her špatně vysvětluje. Ve chvíli, kdy se milý psík dostal ke čtyřem rotačním kulometům (měl čtyři ruce, takže střílel ze všech současně), bylo nutné ztlumit zvuk, jinak si sousedi mysleli, že k nim přijela demoliční četa. Drsné hlášky, které Max sázel jako na běžícím pásu byly kromě střelby občas přerušeny agresivním "Haf!" a nejen to způsobilo, že likvidace mimozemšťanů právě za něj byla jedna z nejzábavnějších, jaké jsem kdy zažil.

Autoři:

Nejčtenější

Závislost na videohrách? Jen chyba rodičů, říká populární streamer Ninja

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Tyler Blevins, jeden z nejslavnějších hráčů na světě, vystupující pod přezdívkou Ninja, se svým vyjádřením na Twitteru...

Fallout 76 pokazil, co mohl. A kazit nepřestává

Fallout 76

Neúspěch Falloutu 76 není bohužel příliš velikým překvapením. Pojďte si s námi připomenout, co vše Bethesda udělala...

OBRAZEM: Podívejte se na ta nejhorší tetování inspirovaná videohrami

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí...

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí naší kultury. Této módě se samozřejmě...

EA odstraňují ze svých her sportovce obviněné z násilí proti ženám

FIFA 19

Hvězda amerického fotbalu Kareem Hunt byl propuštěn z týmu Kansas City Chiefs kvůli fyzickému napadení mladé dívky....

Vítězem herních Oscarů se stala severská akce God of War

Prezentace God of War

V Los Angeles se konalo tradiční vyhlašování nejlepší hry roku v rámci prestižního ceremoniálu Game Awards. Předávání...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Přestal Blizzard rozumět fanouškům?

Diablo Immortal - gameplay trailer

Letošní ročník Blizzconu si firma Blizzard za rámeček rozhodně nedá. Oznámení Diabla pro mobilní telefony a tablety...

Vítězem herních Oscarů se stala severská akce God of War

Prezentace God of War

V Los Angeles se konalo tradiční vyhlašování nejlepší hry roku v rámci prestižního ceremoniálu Game Awards. Předávání...

Hrajete někdy i za postavu opačného pohlaví, když máte na výběr?

Assassin's Creed Odyssey

V mnoha hrách nejsou hlavní hrdina nebo hrdinka dány. Pokud máte na výběr, hrajete někdy i za postavu opačného pohlaví?

Najdete na iDNES.cz