Torchlight 2 je pokračováním tajného hitu s atraktivnějším prostředím a on-line hrou

aktualizováno 
První díl si oblíbili všichni milovníci akční hry na hrdiny Diablo. Dvojka by jim měla sednout ještě více, především díky on-line hraní.

Torchlight 2

Vývojářské studio Runic Games pokračuje v sérii, kterou úspěšně započalo akční hrou na hrdiny Torchlight. Hráči rychle zjistili, že tvůrci, z nichž někteří pracovali i na původním Diablu, odvedli kvalitní práci.

Torchlight 2 nabídne dvě velké novinky: plnohodnotnou hru více hráčů po lokální síti či přes internet a rozšíření herního světa také o jeho povrch. Tento svět navíc bude opět náhodně generován, což je značná podpora dlouhodobému hraní.

Torchlight 2 představuje hned čtyři nové hrdiny. Čekáte-li návrat reků z prvního dílu, pak jste na omylu. Autoři se rozhodli plnohodnotně obměnit "postavový park". Tři předchůdci se v pokračování sice objeví, ovšem pouze v podobě neherních postav, které vám zadávají úkoly a posunují vpřed příběh.

Torchlight 2

Jedním z hrdinů je takzvaný Outlander, který je zajímavou kombinací bojovníka na dálku a čaroděje. Občas předvádí hodně divoké kreace, když střílí z nejrůznějších kvérů a do toho metá roztodivná kouzla.

Druhým prezentovaným hrdinou je Railman, jakýsi železničář. Původní profesi zjevně pověsil na hřebík. Bojuje na blízko a hojně využívá svých inženýrských schopností.

Zbylé dvě povolání zůstávají zatím utajeny. Zjevně ale půjde opět o atraktivní kombinace, které vyčuhují ze žánrové škatulky. Na základě spekulací si troufáme předpokládat, že jedním z nich bude druid, který na sebe dokáže brát zvířecí podobu nebo zvěř zlanařit na svou stranu. Zřejmě se dočkáme také paladina s podpůrnými schopnostmi.

Torchlight 2

Tvůrci si dávají velmi záležet na vývoji postav, protože dobře vědí, že touha hráčů po vycepovanějších charakterech tvoří značnou část návykového koktejlu. Do poslední chvíle se tak budou pilovat schopnosti a vývojové stromy, které definují styl hraní. Každá z postav by měla mít tři poměrně odlišné větve. Jedna postava tak může vypadat po desítkách hodin hraní u několika hráčů zcela odlišně.

Věrného společníka bude mít každý z hrdinů. V tomto ohledu tvůrci navazují na jednu z příjemných vlastností původního Torchlight. Zdánlivě se jedná o domácí mazlíčky, kteří ale mohou být velmi užiteční. Na výběr je pes, kočka a fretka.

Zvířátko v Torchlight 2 umí více než minule. Dokáže se naučit čtyři, namísto dřívějších dvou schopností. Další schopnosti mu propůjčí magické šperky.

Torchlight 2

Kromě toho si také zalovíte ryby, které pak svému zvířátku předhodíte, čímž zvýšíte jeho bojovou sílu. Vývojáři slibují mnohem více rybích druhů oproti jedničce.

Ačkoliv se v herním systému Runic Games prakticky nic nemění, hraje se Torchlight 2 přeci jen trochu jinak než první díl. Na svědomí to má především přesun na povrch světa, který je navíc ozvláštněn dynamickou změnou dne a noci, stejně jako nevyzpytatelným počasím.

Důležitější však je, že prostředí na povrchu je pochopitelně prostornější než striktně uzavřené a navíc poněkud monotónní kobky. Na hru to má ten dopad, že monstra jsou obvykle poněkud dále, musí se k nim déle běhat a poměr mlácení vůči pohybu a manévrování se vychýlil v neprospěch prvního. Podle autorů by to mělo vyhovovat většině hráčů, byť se zřejmě najdou i reptalové, kterým imponovala intenzita prvního dílu.

Zdá se, že Torchlight 2 bude opět velkým úspěchem. Obzvlášť pokud Runic Games udrží skvělou cenovou politiku. Hra bude opět dostupná především digitálně a později zřejmě také v krabicích. Za těch dvacet euro toho nabídne zdá se dost.

Autor:
Témata: Diablo, koktejl

Nejčtenější

Counter-Strike je nově zdarma a někteří hráči to špatně nesou

Review bombing hry Dota 2

Legendární střílečka přešla před pár dny do režimu free 2 play a mnoho zkušených hráčů to Valve nedokáže odpustit. Bojí...

Nejlepší hry roku 2018: nominujte své favority

Assassin’s Creed Odyssey

Závěr roku již tradičně patří anketě Hra roku. A protože je to čtenářská anketa, o tom, které hry se v hlasování na...

OBRAZEM: Podívejte se na ta nejhorší tetování inspirovaná videohrami

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí...

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí naší kultury. Této módě se samozřejmě...

EA odstraňují ze svých her sportovce obviněné z násilí proti ženám

FIFA 19

Hvězda amerického fotbalu Kareem Hunt byl propuštěn z týmu Kansas City Chiefs kvůli fyzickému napadení mladé dívky....

KVÍZ: Poznáte herní hity podle reklamních obrázků?

Herní kvíz

Načančané reklamní obrázky jsou jedna věc, realita druhá. Mají vůbec propagační obrázky se samotnou hrou něco...

Další z rubriky

World of Warcraft Classic je trip pro nostalgiky. První dojmy

World of Warcraft Classic

Návštěvníci akce Blizzcon, ale i majitelé virtuální vstupenky, si vyzkoušeli, jak se hrál World of Warcraft v době...

Řežba, která nás rozsekala. Dojmy z hraní Devil May Cry 5

Devil May Cry 5

Hyperakční série Devil May Cry se vrátila z pekla a její nejnovější díl ukazuje, jak moc je stále cool. Je to ideální...

Judge Eyes bude stylová detektivka z japonského podsvětí. První pohled

Judge Eyes

Pokud se řadíte k fanouškům videoherní série Yakuza, nebo rádi vzpomínáte na městské akce jako Sleeping Dogs a L.A....

Najdete na iDNES.cz