Train Simulator – nové lokomotivy a vlaky

  12:00aktualizováno  12:01
Jednou z hlavních východ Train Simulatoru je jeho snadná rozšiřitelnost o nové mise, vlaky a tratě, umocněná navíc čtveřicí editorů, se kterými s trochou cviku dokáže pracovat i začínající železniční modelář. Již po krátké době se na internetu objevilo několik volně stažitelných přídavků – některé z nich stojí opravdu za to...

Jednou z hlavních východ Train Simulatoru je jeho snadná rozšiřitelnost o nové mise, vlaky a tratě, umocněná navíc čtveřicí editorů, se kterými s trochou cviku dokáže pracovat i začínající železniční modelář. Vzhledem k tomu, že se mnoho čtenářů zajímalo o linky na další lokomotivy, rozhodli jsme se otestovat pět velmi kvalitních přídavků, které jistě potěší srdce všech virtuálních strojvůdců. Před instalací bychom však chtěli varovat, že nejde o oficiální add-ony, a tak nejsme ani my, ani tvůrci Train Simulatoru zodpovědní za případné škody způsobené jejich provozem, ani za jejich bezproblémovou funkčnost (nám ale chodilo všech pět lokomotiv bez problémů – screenshoty mluví za vše).

TEE DB-103 (download)
Tažný kůň německé dálkové osobní přepravy sedmdesátých let, který se s nástupem ICE odebral na zasloužený odpočinek. DB-103 na rozdíl od moderních superexpresů připomíná stylem jízdy dieselovou lokomotivu – její zrychlení není nikterak fantastické a rozjet vlak s pětadvaceti vagóny tažený dvěma lokomotivami je snad ještě těžší než rozjezd nákladního vlaku na Marias Pass. Důležité je, stejně jako u všech ostatních elektrických vlaků z dílny 3D Trains, po dokončení instalace zkopírovat do adresáře (a příslušných podadresářů) nové lokomotivy v ‘Train Simulator/Trains/Trainset‘ všechny soubory z adresáře ‘Acela’ (včetně obsahu adresářů ‘cabview‘ a ‘sound‘ do svých protějšků u DB-103) – jinak nebude lokomotiva fungovat správně.

Train Simulator Train Simulator Train Simulator

ICE-1 (download)
ICE-1 je zřejmě nejzdařilejším modelem v nabídce volně stažitelných vlaků od 3D Trains, má však jednu chybku – vzhledem k tomu, že používá spoustu souborů od Amtrak Acela (nezapomeňte po dokončení instalace zbylé soubory dokopírovat), má také stejný rychloměr a v tom je právě ten problém. Za ideálních podmínek se dvěma samotnými lokomotivami totiž není problém dosáhnout s trochou cviku rychlostí kolem 300-350 km/h – digitálnímu ukazateli rychlosti to nevadí, ale ten analogový ukazuje podstatně méně. Nenechte se proto zmást a raději se vždy řiďte číselným údajem na displeji. Je však nutné pochválit autory za několik různých souprav ICE – od těch zkrácených až po vlaky s plnou délkou.

Train Simulator Train Simulator Train Simulator

Eurostar Beta (download)
Moderní superexpres zajištující dopravu pod kanálem La Manche je atraktivním doplňkem zejména trati Northeast Corridor (na klikaté trati v Japonsku nemáte šanci využít obrovské zrychlení Eurostaru – pořád byste byli mimo koleje). Příjemné je, že jej autoři vybavili jak britským, tak francouzským „consistem“ vagónů – škoda jen, že je ICE výrazně rychlejší. Podobně jako u ICE, i zde je nutné dokopírovat do adresáře s lokomotivou soubory od Amrtack Acela, jinak vám Eurostar nebude správně fungovat.

Train Simulator Train Simulator Train Simulator

F7A Demo (download)
Masivní dieselová lokomotiva F7A jistě zpříjemní monotónní osobní přepravu na všech moderních tratích, stejně jako přidá novou dimenzi nákladním jízdám přes Marias Pass. Jedinou nevýhodou dema je fakt, že je lokomotiva dostupná pouze ve „zkušební“ verzi se dvěma jednotkami bez vagónů – je proto vhodné dodělat pomocí MSTS buddy další předdefinované vlaky s touto lokomotivou. Nezapomeňte po doběhnutí instalace zkopírovat do adresáře s lokomotivou zbylé soubory od GP38-2, jinak nebude F7A ve hře správně fungovat.

Train Simulator Train Simulator Train Simulator

Empire State Express (download)
Na konci dvacátých let hledali konstruktéři lokomotiv způsoby, jak by mohli pozdvihnout prestiž železniční dopravy mezi cestujícími. Proto vznikl nápad postavit lokomotivu s „luxusním“ designem, která by symbolizovala technický pokrok tehdejší doby. Kariéra nové lokomotivy třídy Hudson začala dne 7.12.1941, avšak její dlouholeté působení na trati Empire State Expressu z Buffala do New Yorku bylo tak trochu ve stínu historických událostí. Modelářům z Train Artisianu se povedlo do detailů zpracovat jak onu legendární rychlíkovou lokomotivu, tak tendr včetně všech vlastností celé soupravy – zkušený strojvůdce tak bude moci dosáhnout závratné rychlosti 134 mil za hodinu (nám ostatním musí stačit cestovní sedmdesátka). Jde o zatím rozhodně nejpovedenější uživatelský model parní lokomotivy v Train Simulatoru, navíc s bezproblémovou instalací.

Train Simulator Train Simulator Train Simulator

MSTS Buddy (download)
MSTS Buddy Na závěr jsem si nechal příjemný prográmek MSTS Buddy (aktuální verze je 1.3), který umožňuje snadné přidávání nových vlaků, jež u sebe nemají instalační program, tvorbu nových „consists“ (tedy předem definovaných vlakových souprav – neocenitelná funkce zejména u lokomotiv, které u sebe nemají žádný soubor .con, takže se s nimi dá jezdit pouze osamoceně), a také volbu vlaku a místa, kde se začínají jednotlivé aktivity (občas se hodí projet si některou misi například s ICE místo Acely). Práce s MSTS Buddy je relativně snadná – po stažení 1.8 MB souboru se spustí instalační program, který přidá software do složky programů. Ve většině případů proběhne automatické rozpoznání adresáře s Train Simulatorem (dá se nastavit i manuálně), a pak nezbývá než milou utilitku spustit. Pomocí volby „import“ v menu je možné přidávat nové vlaky, ale hlavní výhoda programu tkví zejména v práci se soupravami vagónů a lokomotiv. Stačí jenom zvolit lokomotivu ze seznamu, přidat výběr nákladních (nebo osobních) vagónů, zvolit délku vlaku, počet a rozmístění lokomotiv a nechat pracovat generátor, který vytvoří z daných podmínek vlak. Ten se dá samozřejmě dle libosti upravovat (nejlépe pomocí editoru .con souborů) a napevno přiřadit k určitým lokomotivám, aktivitám nebo tratím – poskládání středně dlouhého nákladního vlaku trvá pár desítek sekund (nebo minut – to pokud vše upravujete ručně). Jedinou nevýhodou MSTS Buddy je fakt, že jde o shareware, který v neregistrované verzi (registrace přijde na necelých 15 dolarů) pracuje pouze s omezenými funkcemi (například generátor vytváří ze zvolených vagónů vlaky na náhodném principu). I tak jde o užitečného pomocníka, který v mnohém zpříjemní instalaci a správu nových vagónů a lokomotiv v Train Simulatoru.

Autor:


Nejčtenější

Po šesti letech nezbylo z peněz z Kickstarteru nic, vývojář se zhroutil

Limit Theory

Ambiciózního vesmírného simulátoru Limit Theory se bohužel nikdy nedočkáme. Jeho jedinému vývojáři Joshi Parnellovi...

Herní rekordman má 1 720 platinových trofejí. Vypadá, jako kdyby nespal

Herní rekordman Hakam "Hakoom" Karim

Bahrajnec Hakam Karim, vystupující pod přezdívkou Hakoom, se stal oficiálním držitelem Guinnessova rekordu v počtu...Chystaný seriál podle Zaklínače už zná představitelky Ciri a Yennefer

Netflix vybral herečku Freyu Allanovou (vlevo) do role Ciri z chystané...

Netflix vybral herečky do rolí dvou nejdůležitějších ženských postav chystané seriálové adaptace Sapkowského knih....

Podívejte se na záběry z natáčení scén pro brutální Mortal Kombat

Fotky ze zrušeného projektu Mortal Kombat HD

Když v roce 1992 vyšel první díl Mortal Kombatu, otřáslo to herním světem. Doslova gejzíry krve a brutální chvaty,...

České Mashinky přidávají nové dieselové lokomotivy a řadu vylepšení

Mashinky

Vývoj vynikající strategie Mashinky zdárně pokračuje vpřed. Nejnovější vylepšení hru nijak zásadně nemění, ale přidává...

Další z rubriky

Další přídavek pro Kingdom Come vyjde už příští týden

Kingdom Come: The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon

Druhý přídavek pro skvělé české RPG Kingdom Come nazvaný Milostná dobrodružství Jana Ptáčka zná konečně datum svého...

Cyberpunk 2077 vyjde ještě na současnou generaci konzolí

Cyberpunk 2077

Vývojáři z polského CD Projektu uklidňují nedočkavé fanoušky tím, že si kvůli jejich hře nebudou muset kupovat nové...

Carmack ukončil jeden soudní spor se společností ZeniMax, druhý ještě běží

John Carmack

Legendární vývojář podle vlastního vyjádření nadobro ukončil spory se společností ZeniMax, která mu údajně dlužila přes...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz