Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tři roky jsou za námi. Co bude dál?

  12:00aktualizováno  6. října 10:46
BonusWeb dnes nastupuje čtvrtý rok své existence a to zcela rázně - s novým designem, novou strukturou, novými funkcemi a novým šéfredaktorem. Co bude dál? Jak se bude vyvíjet v budoucnu a jak vlastně fungují všechny ty nové věci tady? Přečtěte si tento nekrolog a budete moudřejší.

Vzhledem k tomu, že nový BonusWeb budeme upravovat v průběhu celého víkendu, omluvte, prosím, případnou designovou nesrovnalost některých stránek. Vaše názory, připomínky či chybová hlášení pište, prosím, do diskuse pod článkem.

Přesně před třemi lety se na internetu objevil společenský magazín BonusWeb. Zpočátku nedonošené novorozeně se zájmem o všechno možné rychle rostlo, sílilo a tříbilo si také svůj vkus, až se z něj stal magazín o počítačových hrách a všem, co s tím souvisí, tedy i herním hardwaru a elektronické zábavě. Po půl roce existence se BonusWeb přesunul na svou vlastní doménu (internetovou adresu), v té době také navázal spolupráci s grafickým studiem UPIRsoft Graphics Slovakia a Upír od té doby vytvořil tři grafické podoby BonusWebu včetně této nejnovější.

Protože dnes představujeme úplně nový BonusWeb, nebudu se moc ohlížet za minulostí (zatím) a hned se vrhnu na nové funkce a prvky na stránkách, kterých jste si jistě všimli. Tou první a zřejmě nejdůležitější je rozdělení BonusWebu na několik hlavních sekcí, což by mělo uspokojit všechny naše čtenáře. Příznivci konzolí se díky tomu nemusejí prodírat PC články, stačí, když přistoupí na naše stránky přes adresu konzole.bonusweb.cz a my už jim naservírujeme všechny novinky, preview, recenze i krátké aktuality ze světa videoher přehledně na jedné stránce. Podobnou vychytávku jsme pochopitelně připravili i pro další oblasti, články o PC hrách najdete na pc.bonusweb.cz, hardwarové novinky nejen z BonusWebu si můžete nechat vylistovat na hardware.bonusweb.cz, oblíbenou sekci downloadů najdete na stahuj.bonusweb.cz a pokud vás nezajímají recenze, ale informace o připravovaných hrách bez rozdílu platformy, najdete je na novinky.bonusweb.cz.

Kromě toho v horní liště obsahující sekce najdete také položku s na první pohled možná nic neříkajícím názvem Servis. Vězte, že jde o sekci sídlící na adrese servis.bonusweb.cz, na které najdete pohromadě vše, co počítačový hráč k bezproblémovému hraní potřebuje – návody, odkazy na nové patche, češtiny, cheaty, trainery a další věci nezbytně nutné k pohodlné a pohodové pařbě. Nebudeme vás zatěžovat recenzemi či novinkami, ale opravdu jen službami s přidanou hodnotou pro větší zábavu a odreagování se u počítačových her, které už na BonusWebu fungují či v brzké době fungovat začnou. Ty se totiž budou vyvíjet i nadále, stejně tak, jako se vyvíjí domácí i světová herní scéna.

Další novou položkou je Poradna sídlící na adrese poradna.bonusweb.cz. Jak už název napovídá, půjde o pařanskou poradnu, kterou můžete znát z mnoha papírových i webových herních magazínů (např. pod názvem Koutek Zoufalců – mimochodem, zdravím Irenku :o)). Pokud máte v nějaké hře zákys, není nic snazšího, než si nalistovat příslušnou kategorii, položit otázku a čekat, dokud vám s problémem někdo ze čtenářů neporadí. Ani my v redakci nejsme vševědoucí a Pařanská Poradna poslouží k tomu, abychom vám zprostředkovali co možná nejvíce odpovědí na vaše záludné dotazy, a to v co nejkratším čase. Ve chvíli, kdy někdo do systému vloží odpověď na váš zákys, přijde vám tato automaticky e-mailem, pochopitelné je, že se zároveň objeví také pod vaší otázkou ve výpisu odpovědí.

Další nové funkce najdete v levém menu BonusWebu. Odskok přímo do chatu jistě potěší všechny ty, kteří mají při svém brouzdání po internetu chvíli času a hodlají je strávit příjemným pokecem se stejně smýšlejícími návštěvníky našich stránek, ať už budou tématem rozhovoru počítačové hry či cokoliv jiného. Prohledávání v herních inzerátech v Bazaru je také jistě příjemnou funkcí, chcete-li si levně koupit nějakou hru a nemáte dostatek času na pročítání všech inzerátů, stačí zadat její jméno a náš „šrotoř“, jak interně nazýváme fulltextové vyhledávání, vypíše všechny relevantní výsledky k vašemu dotazu. Podobně funguje i Pařanský slovník, což je nová funkce, u níž jsme se inspirovali dalšími servery z naší rodiny. Nebudete-li rozumět jakémukoliv pařanskému výrazu, nemusíte se stydlivě ptát kamarádů, stačí si dané slovo zadat do příslušného políčka a pokud již existuje v naší databázi, okamžitě se dozvíte, o co vlastně jde. No a pokud jej náhodou ještě nemáme, můžete zadat příslušný termín k vysvětlení, my jej v redakci zpracujeme, doplníme do databáze a ihned poté vám odešleme e-mail s vysvětlením termínu, který bude zároveň od té chvíle přístupný komukoliv jinému právě přes vyhledávácí rozhraní.

Kromě změny designu a nových funkcí jste si jistě všimli nového zobrazování článků na homepage, obrázků a podobně. Začnu tedy homepage, ta mapuje zejména aktuální den, snadno se navíc dostanete k článkům z předchozího dne. V průběhu října plánujeme ještě zprovoznit kalendář, kdy se budete moci prostým vybráním vrátit k vydání určitého data zpětně. Funkce u článků jsou všechny známé až na novinku, o kterou jste si již delší dobu psali – a sice čtenářské hodnocení her. Připravili jsme pro vás po desítkách oddělenou stupnici od 0 do 100, což jsou čísla znamenající procenta, která byste přidělili k recenzovanému titulu. Sami tak můžete dát najevo, jak se vám hra líbí, díky čemuž nejste závislí jen na našem subjektivním hodnocení, ale sami naznačujete dalším čtenářům její kvalitu.

Závěrem jen letmo nahlédnu do budoucnosti BonusWebu, která vás jistě zajímá nejvíce. Jak už asi většina z vás ví, dnešek je pro mě posledním dnem ve funkci šéfredaktora BonusWebu, serveru, který jsem před třemi lety zakládal coby fanouškovský projekt a nikdy dříve mě nenapadlo, že by mohl dorůst dnešních rozměrů. Věřte, nebylo to snadné rozhodnutí a hodně jsem jej zvažoval - BonusWeb považuji stále za své dítě, byť se na něm podílí řada lidí (tímto bych chtěl poděkovat všem, co se o současnou podobu BonusWebu zasloužili, za jejich práci i obětavost, zejména pak kamarádům Upírovi a BigPeterovi, kteří to se mnou táhli téměř od začátku i v dobách amatérských, kdy jsme si o jakékoliv odměně za odvedenou práci mohli všichni nechat jen zdát). Mohu vás ale uklidnit, z Mobil Media a.s. neodcházím ani jsem nebyl odejit, jak si řada lidí myslela, jen jsem se rozhodl přijmout nabídku svého zaměstnavatele na povýšení a od pondělí se budu starat o chod všech technických serverů rodiny iDNES, tedy BonusWeb.cz, Mobil.cz, Technet.cz a Palmare.cz. BonusWeb tedy budu řídit i nadále, avšak nepřímo, vedoucím redakce se stává můj zástupce Pavel Mondschein, člověk, který je v BonusWebu již rok a půl a leccos si v něm také prožil (což dokazuje fakt, že nejvíce plechovek v redbullové pyramidě má na svědomí právě on :o)). Věřím, že mu budete vycházet svými poznámkami, připomínkami a spoluprací vstříc stejně jako dosud mě a že BonusWeb bude stále zářit na herním nebi tím nejjasnějším světlem. Světlem, které znamená jistotu toho, že se na něm schází velká část domácí herní komunity, která zde nachází aktuální informace, screenshoty i soubory ke stažení, stejně jako řadu služeb s přidanou hodnotou.

Děkuji vám za to, že mohu z BonusWebu odcházet v době, kdy je s velkým odstupem nejčtenějším herním periodikem v zemi a věřím, že podobně bude moci mluvit Pavel Mondschein při svém odchodu, ať už to bude za rok, dva, tři či pět.

Zdeněk Polách
t.č. šéfredaktor BonusWebu

Autor:


Témata: Slovník

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Jak vnímáte násilí ve hrách?

Násilí ve hrách - Mortal Kombat

Téma násilných počítačových her a jejich neblahého vlivu na mládež se vrací v pravidelných intervalech. Naposledy se mu...

Vylepšete si zážitek z Kingdom Come těmi nejlepšími uživatelskými mody

Kingdom Come: Deliverance mody

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je venku teprve 14 dnů, ale už pro ni existuje řada modifikací, které vám...

KOMENTÁŘ: Jak může Cyberpunk 2077 překonat Zaklínače?

Cyberpunk 2077

Třetí Zaklínač se zaslouženě stal celosvětovým hitem, který pro výpravné hry v otevřených světech nasadil novou laťku....

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.Najdete na iDNES.cz