Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na BonusWeb Family #51 - 12.9. - 18.9.2005

  12:00aktualizováno  18. září 4:51
Druhý zářijový týden utekl jako voda. Ptáte se, co zajímavého přinesly naše hostované fanstránky? Jestliže ano, tak potom odpověď naleznete v našem pravidelném shrnutí.
Grand Theft Auto: San Andreas [http://bonusweb.idnes.cz]
I když herní hit letošního léta již není tolik postrádán fanoušky, pořád má hra a spolu s ní i naše fanstránka hodně nabídnout. Pokud jste pravidelnými čtenáři www.GTAPlanet.cz jistě víte, že od 5.9.2005 probíhala soutěž o originálky, soundtracky, trička a zapalovače s motivy GTA: San Andreas. Soutěž skončila včera, 18.9., avšak pokud jste se do ní zapojili, určitě sledujte GTAPlanet, protože v brzké době se na těchto stránkách objeví vítězové.

TIP: Využijte rychlejší orientaci v našem shrnutí, klikněte na hru, která vás zajímá.


AGE OF EMPIRES 3


GTA: SAN ANDREAS


Rome: Total War


Vault Šílené Brahmíny

 
S.T.A.L.K.E.R


Command & Conquer

Shrnutí všech novinek, které se za uplynulý týden objevily na našich stránkách vám nabízíme již po jednapadesáté, proto jsme se rozhodli, že vždy do spodní části článku napíšeme několik nejzajímavějších novinek, článků a downloadů, které se objevily nejenom na stránkách v rámci BonusWebu, ale i na jiných Českých fanouškovských webech.

Grand Theft Auto: San Andreas [http://bonusweb.idnes.cz]
Pondělí, 12.9.2005 - GTA: Liberty City Stories
Poslední dobou neustále omýláme Liberty City Stories, které bude vydané v říjnu speciálně pro novou přenosnou konzoli PlayStation Portable. A jak bude graficky, přes ty všechny informace, které jsme vám nabídli, vypadat? Tím se zabývá právě tato úzce zaměřená stránka o rozdílech v grafice a designu Liberty City (The Changing Face of Liberty City). Autoři postupně porovnávají GTA 3 a nový GTA: LCS a že těch rozdílů je někdy až dost! Taky aby ne, když se obě hry odehrávají v jiné době. Tím se dostáváme k další stránce podobného principu, a to webu nazývaném GTA Storyline. Nabízí poohlédnutí za všemi díly série Grand Theft Auto s historií města, popisu příběhu, který se za té doby odehrával a seznámení s hlavními hrdiny. Více na www.gtaplanet.cz.
Pondělí, 12.9.2005 - GTA 4
Po delší době zase vítám čtenáře. Mám pro vás velice zajímavou novinku, která se netýká skoro za měsíc vycházející GTA: LCS, ale o prvních informacích ohledně GTA 4, jenž vypustili v posledních dnech Rockstar North. Bude velice zajímavé, nejen že se vylepší pro grafické stránce, ale také po stránce realistické, lidé a auta, no prostě město/-a by měla být vedena životem naším, tedy reálným. No, můžeme ještě "špekulovat" dlouhou dobu než se R* pořádně s prací rozjedou a více info zveřejní. Zatím je vše ve hvězdách.
Pondělí, 12.9.2005 - BMW a AUDI
Naším hlavním cílem je a stále bude se věnovat především downloadům - ačkoliv se to nemusí zdát, v sekci download stále něco vylepšujeme, a tak na samotné přidávání materiálu nezbývá čas :) Po novém systému řazení modelů aut nastala pauza, to z blíže nespecifikovatelných technických důvodů. Teď je už vše OKey a s chutí můžeme přidávat nová auta. Protože jsme zameškali spoustu modelů, rád bych modely přidával podle jednotlivých značek. Začínáme třemi Audinami a šesti Bavoráky. Audi A3 Tuned, Audi A4, Audi Allroad Quattro, BMW 325i E36 Cabrio, BMW 760Li, BMW M5 E34, BMW M5 E60 v2.0, BMW M6 E63, BMW Z3 Coupé.
Úterý, 13.9.2005 - GTA: resident Evil
Na zahraničních webech se roznesla informace o tzv. totální koverzi pro GTA: San Andreas. Modifikace by se měla jmenovat GTA: Resident Evil. Více informací o ní najdete v tomto článku.
Středa, 14.9.2005 - GTA: San ANdreas opět na pultech
Dnes, 13. září, se opět objevuje GTA: San Andreas u maloobchodníků. Před několika týdny byli nuceni hru z pultu stáhnout, jelikož obsahovala lechtivé minihry HotCoffee modifikace a vysloužila si tak rating AO (pouze pro dospělé). Rockstar tento zdrojový kód, jenž umožňoval spuštění HotCoffee módu, ze hry odstranil, a tak ESRB vrací hře hodnocení M - teď je přístupná i mládeži od 17 let.
Čtvrtek, 15.9.2005 - Screeny z GTA: Liberty City Stories
Na zahraničních stránkách thegtaplace.com se objevily čtyři nové screenshoty z GTA: Liberty City Stories, dílu určeného jen a pouze pro konzole PSP, který výrobce právě v těchto dnech finišuje. Zároveň s tímto se k nám donáší zpráva, že LCS bude v Evropě vydáno až 28. října, nikoliv 10. října, jak napsal před pár dny server Tiscali Games. Rockstar optimalizoval oficiální stránky do takové podoby, aby byly ke shlédnutí i pro majitele vytáčeného spojení - tedy bez flashe. Screenshot #1 - Screenshot #2 - Screenshot #3 - Screenshot #4.
Pátek, 16.9.2005 - Nové články
GTA Planet.cz se dneškem opět rozrůstá o nové texty. Mezi významné články, které jsme pro váš připravili, patří Unikátní skoky a Škola řízení. S prvním článkem je spojena mapa se 70 unikátními skoky v San Andreas a jejich screenshoty. Dále tu máme první díl ze série škol - Autoškolu nebo-li Školu řízení. Je sepsána tak, aby vám pomohla z nesnází s plněním jednotlivých úkolů v této škole. Rady střídají malé screenshoty, jež napoví, wo co v úkolu gou. Střešničkou dnešní aktualizace je doplnění bohaté sbírky screenshotů z chystaného New Age 3 módu.
Neděle, 18.9.2005 - Rockstar Games: Jack Thomson je ...
Možná jste již něco zaslechli o kauze Rockstar Games vs. Jack Thomson, pokud ne, měli byste se přečíst tento článek. Mimo jiné Rockstar Games nazvali Jacka Thomsona bisexuálním pedofilem :-).

Age of Empires 3 [http://www.ageofempires3.cz]
Úterý, 6.9.2005 - Britové
Jeden z nejlepších českých AoM hráčů, nex_M4rky, sepsal po odehrání několika her v AoE3 demu své rady, které vám mohou pomoci porazit umělou inteligenci na expert úroveň. Jedná se zároveň o první článek s radami "jak hrát". "Pokusím se vám přiblížit svůj styl hry za Brity. Předně bych chtěl ovšem upozornit, že v demoverzi je opravdu jen pár karet, které by podle mě měli nějaký větší význam, ale také na to, že v demu je hodně bugů a AI na expert obtížnost hraje v podstatě pořád to samé. Takže pro mě nebyl problém vymyslet jednoduchou strategii, kde ke zničení nepřítele nepotřebuji žádné „brutální“ rushe či zběsilé raidování. Jelikož se jedná „pouze“ o počítačovou inteligenci, tak celkem silně pochybuji že kombinace mých karet a zkušeností bude použitelná a efektní i v mutliplayeru. Ale pro poznání hry je demo velmi dobré a snad vám i mé rady k něčemu pomůžou." Pokračování článku s podrobně rozebranou strategií najdete zde.
Čtvrtek, 8.9.2005 - HOmeCity a 10 Levelů
Na fórech AoT Sanctuary se objevil odkaz na soubor (tx to Marky), pomocí nějž je možné odemknout další levely HomeCity v demu. Odkaz vede přes stránky fór HeavenGames, kde se mě však bohužel nepodařilo najít příslušný topic, takže vám nezaručím, že utilita funguje, ale podle pár ohlasů právě na AoT Sanctuary se zdá že ano.

O co tedy přesně jde? Zvyšeujete-li level svého HomeCity v demu, zastaví se vám na levelu 9 a dále se již nelze dostat, ani když v dalších hrách sbíráte další Expirience pointy. Pomocí této utilty budete moci zvyšovat level až do konečné stovky a volit z dalších karet. Pochopitelně však jenom z karet, které jsou v demu dostupné, ve finální verzi bude karet ještě mnohem více, ale ty zkrátka nejsou v demu obsaženy. Více na http://www.ageplanet.cz.

Sobota, 10.9.2005 - Novinky kolem a kolem
V dalším dílu svého Developers blogu se Bruce Shelley věnuje především PR cestě, kterou v minulém týdnu podnikli ES po několika velkých městech západní Evropy v rámci propagace hry. Bohužel informace z této cesty, které nejsou zrovna příliš zajímavé zabýrají skoro 3/4 dnešního blogu. Pouze dva odstavce se věnují zajímavějším věcem.

Továrna: Během testování se ukázalo, že továrna, jejíž kartu si můžete nechat poslat ve čtvrtém věku je příliš silná a takřka žádný balíček se bez ní neobejde. Byla proto trochu snížena rychlost, se kterou vám přináší suroviny, ale i tak se určitě stále vyplatí.

Farmy: V plné verzi bude možné obdělávat farmy vašeho spojence. Na ejdné farmě může být až 10 lidí a pro týmovou spolupráci to určitě je pozitivní zpráva.

Sobota, 10.9.2005 - Novinky kolem a kolem
Na serveru IGN se objevil další showcase, který se zabývá jednou z civilizací, za kterou je možno hrát v demoverzi. Tou civilizací jsou Britové

Většina národů v Age of Empires III má dva typy jednotek, které mají dostupné vylepšení Royal Guard. Toto vylepšení nahradí dvě klasická vylepšení, Veteran a Guard. Royal Guard jednotky jsou asi o 10-20 procent silnější, než... Celý článek si přečtěte zde.


Čtvrtek, 15.9.2005 - Co bude v RTR 6.1?
Blíží se vydání prvního patche na nejnovější, šestou verzi RTR. Ten kromě odstranění (snad všech) bugů ve hře přinese i dost novinek, např. noční bitvy skoro jako v připravovaném datadisku Barbarian Invasion, vylepšení na strategické mapě, implementování několika osvědčených módů, nový soundtrack a další. O tom všem je náš dnešní článek. Pokud používáte tento nejoblíbenější RTW mód, rozhodně si jej nenechte ujít!

Vault Šílené Brahmíny [http://madbrahmin.bonusweb.cz]
Pondělí, 12.9.2005 - Fallout 3
Něco k připravovanému Falloutu 3. Tibbets: sterilní ocelová věznice střežená prastarými předválečnými roboty. Hráč se měl dostat ven po boji se zdejšími mechanickými strážnými a vypořádat se musel taky se systémem umělé inteligence ULYSSESem, trpícím rozdvojením osobnosti.
Boulder: jedná se o výzkumné zařízení navržené tak, aby odolalo jadernému výbuchu. Všude kolem jsou trosky města Boulder, zamořené radiací a toxickými odpady. Uvnitř vědeckého komplexu přežívá tým vědců, nakažených podivným virem. Pokoušejí se zabránit svému počítači ZAX v sebezničení. Celý komplex je mimo vědců obydlen i ghouly a kanibalskými primitivy.
+ dva hrubé náčrtky dómu, v němž měl být vědecký komplex - zepředu, zezadu.
Mesa Verde: Vesnice Mesa Verde je ukryta v poušti ve stínu obřího útesu. Žijí zde vesničané Cipherové alias Pomalovaní lidé. K této lokaci máme i mapu.
A nakonec je tu ještě malý soubor se třemi typy fontů, které měly být užity ve Falloutu 3.
Více na http://madbrahmin.bonusweb.cz.
Čtvrtek, 14.9.2005 - Povídky
Trochu obsáhlejší pokračování série Matka Rus: Mutace : Ve kterém se opět organizuje výprava za poznáním neprozkoumaných vaultů a laboratoří. Za minulé díly obdržel autor TIP, ale možná že v tom dnešním malinko polevil, nikoli ze stylu, spíše z napětí a atmosféry řekl bych. Ale jo, budu kritický, aspoň nutím ke stále lepším výsledkům, ne?
Druhým dílkem je povídka Čas NULA: Několik střípků z neznámého města v době dopadu bomb.) Nenáročné čtení o několika lidech, sirénách a tak dál, nic napínavého nebo přehnaně akčního, takové odpočinkové vyprávění po nedělním obědě...
Sobota, 17.9.2005 - Originální Hunter
Náš dvorní malíř se opět jednou vycajchnoval a vytvořil skvěle atmosférickou kresbu inspirovanou Falloutem. Obrázek byl vytvořen kompletně v počítači pomocí tabletu a o jeho kvalitách se můžete přesvědčit zde.

S.T.A.L.K.E.R. [http://stalker.bonusweb.cz]
Neděle, 18.9.2005 - Fotografie se Stalker tématikou
Konečně se někdo odhodlal poslat mi nějaké své fota se STALKER tématikou. Dokonce jsem s tímto člověkem domluven, že spolu nafotíme kreace v pražských exteriérech, které se ještě více podobají Zóně jako takové. Máte se tedy na co těšit. Ovšem teď je aktuální tato galerie.

COMMAND & CONQUER [http://cac.bonusweb.cz]
Čtvrtek, 15.9.2005 - Soutěž
Na PCNC nedávno rozjeli novou originální soutěž - udělejte fotku na originálním místě (řekněme pamětihodnost, nebo něco podobného) se svojí nejoblíbenější C&C v ruce a získejte originální podložku s motivem C&C Renegade úplně zdarma! Ale pozor - počet podložek je omezený! Úplné znění pravidel zde.

Co se dělo tento týden na jiných webech
Shrnutí všech novinek, které se za uplynulý týden objevily na našich stránkách vám nabízíme již po jednapadesáté, proto jsme se rozhodli, že vždy do spodní části článku napíšeme několik nejzajímavějších novinek, článků a downloadů, které se objevily nejenom na stránkách v rámci BonusWebu, ale i na jiných Českých fanouškovských webech.

FIFACZ.com - na nejlepších českých stránkách o sérii FIFA a PES se poslední dobou objevuje opravdu hodně věcí. Jistou mírou za to jistě může i fakt, že demoverze jak FIFA 06 tak Pro Evolution Soccer 5 vyšly před několika dny. A právě na www.fifacz.com vyšlo několik více či méně zajímavých prográmků, které vás jistě potěší. Zmiňme třeba balík nových kopaček, nové sítě nebo Revolution Patch 2.0 (který vám z dema udělá skoro plnou verzi :-)) do FIFA 06.

CZNHL.com - plná verze NHL 06 vyšla sice opravdu před chvílí, ale i za tu dobu autoři stačili vytvořit češtinu. Mimo jiné se na stránkách také objevily aktualizované sestavy a v neposlední řadě musíme také zmínit, že bylo spuštěno nové diskuzní fórum.

ELHGAME.cz - fanouškovská komunita, která do sérií NHL tvoří Českou Extraligu již od roku 2001 také nelení. Již touto dobou můžeme najít několik extraligových doplňků jako jsou dresy českých klubů, tváře hráčů nebo hokejové arény.

Autor:


Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Další z rubriky

Nathan Fillion natočil krátký film na motivy Uncharted. A je skvělý

Nathan Fillion jako Nathan Drake

Populární herec Nathan Fillion si zahrál v patnáctiminutovém fanouškovském filmu na motivy série videoher Uncharted....

Online střílečka The Culling 2 nemohla dopadnout hůře, nikdo ji nehraje

The Culling 2

Týden po vydání battle royale hry The Culling 2 můžeme její hráče spočítat na prstech jedné ruky. Pro autory to bude...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.Najdete na iDNES.cz