Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na BonusWeb Family #54 - 3.10. - 9.10.2005

  12:00aktualizováno  9. října 3:53
Informace o GTA: LCS a nové modifikace na GTAPlanet *** Speciální klávesnice na hraní AOE3 *** Další povídky na Madbrahmínu *** Nové screenshoty ze STALKERa a Oblivionu *** A další info z našich fanstránek
World of Warcraft [http://bonusweb.idnes.cz/]
Mnozí sice světu World of Warcraft úspěšně odolávají (například já :-)), nicméně náš šéfredaktor Ondřej Zach do této skupiny nepatří a přichystal si pro Vás informacemi nabytou fanstránku o World of Warcraft. Pokud tedy hrajete tuto rošířenou a velice oblíbenou hru, možná právě naše fanstránka Vás v lecněčem přiučí.

TIP: Využijte rychlejší orientaci v našem shrnutí, klikněte na hru, která vás zajímá.


AGE OF EMPIRES 3


GTA: SAN ANDREAS


S.T.A.L.K.E.R


Vault Šílené Brahmíny

 


Tes IV: Oblivion

Grand Theft Auto: San Andreas [http://www.gtaplanet.cz]
Pondělí, 3.10.2005 - GTA:LCS a Modifikace
Dnes vám mimo nových downloadů přinášíme i nějaké nové informace ze světa GTA, konkrétně Liberty City Stories. První zprávou je fakt, že GTA: Liberty City Stories bude obsahovat multiplayer. Může hrát až 6 hráčů přes Wi-Fi. Ve hře budou tři herní mody - Liberty City Survivor (deathmatch), Protection Rocket (ničení nepřátelských vozidel a bránění těch svých) a Get Stretch (zde budete muset ukrást limuzínu). Zároveň se na oficiálních stránkách objevilo nové video, které mapuje všemožné honičky a střílečky. Teď již k nazačátku zmiňovaným downloadům (modifikacím):

Transfender Over Haul - 40 kB
SA Mod by SR50-Raser - 80 kB
Police Mod Germany - 170 kB
Police Mod - 170 kB
Plates Mod - 200 kB
Pátek, 7.10.2005 - Video
Tým MTA, který má na svědomí multiplayerové modifikace MTA: Vice City a brzy také MTA: San Andreas, vypustil na povrch další video k MTA: SA. Na snímku můžeme vidět, čeho doposud autoři ze strany závodění s ostatními protivníky dosáhli. Nutno říct, že se jim to zatím daří a jistě nejsem sám, kdo se na tento multiplayer velmi těší. Video stahujte z oficiálních stránek týmu v sekci Videos [32 MB].
Pátek, 7.10.2005 - Box Arty
Nový update Rockstar Warehouse s sebou přinesl i dvě slibované speciální edice, GTA Trilogy pro Xbox a San Andreas Special Edition pro PS2. Jejich ceny jsou stanoveny na necelých $60, respektive $50 za edici pro PS2. Na obrázku můžeme vidět jejich box arty; The Trilogy má na obalu tři ženské charaktery, SA Special Edition poznáte podle zlatého nápisu. Co tyto edice obsahují, se dozvíte v starší novince.
Sobota, 8.10.2005 - MTA: SA Video
Dnes se na serveru gta-series.com objevilo 7 nových scanů z Liberty City Stories. Ačkoliv jsou ve vysokém rozlišení, jejich kvalita je kolísavá; jistě se ale stojí za shlédnutí. Včera jsme vás upozornili na nový trailer k chystanému multiplayeru MTA: SA. Autoři neváhali a vydali další, tentokrát je zaměřeno na modelování tratí a jejich použití. Na konci videa vás čeká záběr, čeho všeho je možné díky této MP modifikaci dosáhnout. Stahovat ho můžete ze stránek týmu [33 MB].

Age of Empires 3 [http://www.ageofempires3.cz]
Pondělí, 3.10.2005 - Nejočekávanější hry
Výsledky ankety o serveru GameFAQs mě velmi mile překvapily. Age of Empires III porazili všechny své konkurenty a při pohledu na výsledky je jasné, že se jedná o skoro samé pecky a je tak vidět, že indexy očekávání u previw přesahující 90% nejsou nijak nadnesené.

1. Age of Empires 3 (27.51% - 13035 hlasů)
2. Black and White 2 (17.65% - 8366 hlasů)
3. F.E.A.R. (15.02% - 7117 hlasů)
4. Quake 4 (14.54% - 6892 hlasů)
5. Civilization IV (11.04% - 5234 hlasů)
6. Call of Duty 2 (10.57% - 5009 hlasů)
7. Serious Sam II (3.67% - 1738 hlasů)

Úterý, 4.10.2005 - Modifikace hotkeys
Jak jistě všichni víte, nejde v demu přímo ve hře měnit klávesové zkratky. Toto se jeví jako poměrně velký problém, hlavně pro méně zkušené počítačové uživatele, protože pro změnu je nutné editovat příslušný soubor. Ten se nachazí ve složce aoe3 trial\startup a jmenuje se hotkeys.con. To je však velmi nepraktické. Na fórech Age of Empires III Heaven se proto objevila otázka směřující na členy týmu ES, zda-li toto bude v plné verzi umožněno. Na tuto otázku bylo Davidem Pottingerem odpovězeno, že v plné verzi bude tato možnost zahrnuta přímo ve hře. Resp. neřekl to takhle přímo, ale řekl, ať se necháme překvapit, ve smyslu že jo :-).
Středa, 5.10.2005 - Speciální AOE3 klávesnice

Světoznámý výrobce herních klávesnic firma ZBoard uvedla před nějakým časem do svého obchodu i klávesnici určenou a nadesignovanou pro AoE3.
Pokud již vlastníte základ této herní klávesnice, stačí vám dokoupit jen AoE3 lištu, pokud ne a opravdu to s hraním AoEš myslíte vážně lze si ji pod uvedeným odkazem koupit i kompletní.
I v případě, že o koupi neuvažujete, vyplatí se vám na stránky výrobce nahlédnout, protože na obrázku posléze vidíte prakticky kompletní rozestavení Hotkeyů.

ZBoard AoE3 klávesnice

Sobota, 8.10.2005 - Newsletter

Ihned po spuštění oficiálních stránek Age of Empires III na adrese www.ageofempires3.com nabízela možnost k registrování se do pravidelného zasílání newsletterů, čehož by samozřejmě v roli šéfredaktora fanouškovské stránky o téhle hře, byl hřích nevyužít.

První news letter přišel do mé emailové schránky dnes. Obsahoval shrnutí událostí posledních dnů a jednu zcela novou informaci. Nové demo Age of Empires 3 bude vydáno v týdnu od 10.10.2005 a mělo by oproti první verzi mít hned několik vylepšení. Prvně budou opravené všechny bugy, zmenšené UI (pozn. ovládací panel), tutorial ke hře.

Můžete si tak ještě před vydáním hry vyzkoušet, jestli se vše opravilo tak jak mělo a bude vám to vyhovovat natolik, aby jste investovali do plné hry.

 

Vault Šílené Brahmíny [http://madbrahmin.bonusweb.cz]
Pondělí, 3.10.2005 - Povídky
Bojím se o svůj život. Pomalu již ani nevycházím ven. Strachuju se jít kolem okna a v noci se budím, zborcen smrtelným potem, při každém šoustnutí. Ano, je to tak. Spozdil jsem se s dalším dílem Šerifa a kolega Ratman již brousí kolem mého bytu se sekerou v pařátech...nic nepomůže maskování, poznal mě, dokonce i když jsem se oholil! Ano, až k tak zoufalým činům mě tato situace nutí, však marno, není úniku. Nezbývá, než obětovat krvavému krysímu božstvu, co žádá! A to je... Historky šerifa ze Shady Sands: Dva dny v Denu.
Pátek, 7.10.2005 - WDRAT
WDRat je jak se zdá, Falloutem naprosto postižený, protože učinil docela zajímavý oběv, posuďte sami: Na stránkách www.badlands.dk jsem objevil velmi zajímavou on-line (ale ne multiplayerovou!) hru. Jedná se o postapokalyptické RPG. Celá hra pracuje ve Flashi. První co mě udeřilo do očí bylo vysoké rozlišení 1024x768 a hezká grafika. Hra je ne nepodobná Falloutu a Wastelandu. Zatím je to jenom beta, takže jde si jenom vytvořit postavu a cestovat po světě ,zapásit spotvorama a obchodovat. Questů si tady zatím moc neužijete. Přesto se autoří dušují, že to dokončí (chm chm). Souboje probíhají na tahy, táhnete Vy a pak váš soupeř. Žádné akční body se nekonají. Základní vlastnosti při tvorbě postavy jsou 4 síla, rychlost pohybu na mapě, inteligence a nakonec životy. Můžete si taky vybrat obličej a životopis vašeho charakteru-plynou z toho určité výhody a nevýhody. Celkem jsou zde asi 4 místa jako Salem a nějaký Vault. Nepřátel je tu poměrně hodně. Cestování na mapě probíhá jako ve Falloutu. Autoři slibují do budoucna zasadit příběh do Evropy konkrétně od Polska až do Holandska. Slibují taky víc dopravních prostředků od školního autobusu po motorku. Hru můžu jedině doporučit, protože je velmi chytlavá a velmi evokuje Fallout. No, já bych na rozdíl od kolegy WDkrysáka tak nadšen nebyl, hra sice vypadá zajímavě, ale je na ní ještě moře, moře, MOŘE práce... hrát se už sice dá, ale... na dlouho to nevydrží. Doufejme, že se plné verze někdy dočkáme
Neděle, 9.10.2005 - Opět povídky
Začněme poslední ze série Snikchových povídek: Cesta ven. Rozsáhlý příběh o první výpravě z uzavřeného vaultu... Tak tohle je hodně hodně rozvláčné, tedy aspoň první třetina, kdy se výprava pořád ještě připravuje na vylezení z vaultu. Kdo nemáte odpoledne co dělat, čtěte... Více na http://madbrahmin.bonusweb.cz.

S.T.A.L.K.E.R. [http://stalker.bonusweb.cz]
Sobota, 8.10.2005 - Staronové screeny
Staré, jelikož jsou z buildu 1154 datovaného přibližně na rok 2003-2004 a nové, jelikož jsou vyfocené exkluzivně pro czech-stalker.com ze zmíněné verze, kterou teď GSC poskytlo ruské herní komunitě. Doufáme, že tu brzy najdete i dojmy z hraní od našeho zprostředkovatele. Pokračujte na galerii 62 screenshotů. Na fanstránkách se objevil i pravidelný říjnový kalendář.

TES IV: Oblivion [http://oblivion.bonusweb.cz]
Pondělí, 3.10.2005 - Trailer
Dostalo se nám daru z hůry v podobě 20 minut dlouhého ingame videa. Většina z vás o něm sice už ví ale přesto je tu pro vás link na jeho čtyři části na BonusWebu.
Sobota, 8.10.2005 - Nové Screenshoty
Dozajista ještě namlsaní dojmů z nedávno zveřejněného videa přímo ze hraní hry (přiznejme si to ... málokomu nám bude stačit současný počítač na takové detaily :)) můžete zkouknout novou várku úžasných screenshotů. Včechny screeny jsou k vidění na http://oblivion.bonusweb.cz.

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

Další z rubriky

Kreativní Nintendo Labo vypadá parádně. Nová videa představují software

Nintendo Labo

Nintendo Labo propojuje digitální hry na konzoli Switch se součástkami, které je nejprve třeba poskládat z papírového...

Díky změnám na Steamu bude utrácení ještě o něco jednodušší než dříve

Steam

Na Steamu započalo další kolo slev. Díky změnám ve struktuře wishlistu se tentokrát můžete v akcích zorientovat mnohem...

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

Najdete na iDNES.cz