Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na BonusWeb Family #56 - 17.10. - 23.10.2005

  12:00aktualizováno  23. října 8:58
Nová videa na fanstránce GTA: San Andreas *** Halloween a World of Warcraft *** F.E.A.R. v prodeji! *** RTR 6.2 pro Rome: Total War *** Jak to bude s prodejem Age of Empires III? *** A další info z našich fanstránek
I když jsme již fanstránku zasvěcenou skvělé akční stříličce FEAR spustili před delší dobou, až teď se začalo kolem hry něco dít. Co nám tedy fanstránky http://bonusweb.idnes.cz/ přinesly? Tak zejméná tunu recenzí a všemožných informací z různých herních serverů, protože právě tento týden, přesně 18.10.2005 oficiálně FEAR vyšel! Pokud již tedy vlastníte tuto akční řežbu, určitě naše stránky navštivte!

TIP: Využijte rychlejší orientaci v našem shrnutí, klikněte na hru, která vás zajímá.


AGE OF EMPIRES 3


GTA: SAN ANDREAS


Rome: Total War


Vault Šílené Brahmíny


WOrld of warcraft


F.E.A.R.


S.T.A.L.K.E.R


Tes IV: Oblivion


Hidden & Dangerous 2

 

Grand Theft Auto: San Andreas [http://www.gtaplanet.cz]
Pondělí, 17.10.2005 - Rodiče proti Rockstar GaMes
"To, že firma Rockstar dělá víceméně samé kontroverzní hry, je stará známá věc. Když už ale má jejich hra problémy ještě dříve než vyšla, to už je na pováženou. Řeč je o jejich chystaném titulu Bully, jehož hlavním tématem je školní šikana. Proti vydání této hry byla založena petice, jejíž iniciátorkou je matka chlapce, který byl ve škole šikanován do té míry, že to vyústilo v jeho sebevraždu. To je případ i mnoha dalších z necelých čtyř set signatářů, kteří své prohlášení adresují přímo Samu Houserovi, šéfovi Rockstaru." Více si přečtěte v novince na BonusWebu.
Středa, 19.10.2005 - Novinky z herní GTA scény
- Na IGN vyšlo interview s Gordonem Hallem, který stojí v čele Rockstar Leeds. Rozhovor bude jak jinak, než o GTA: LCS.
- Přečtěte si preview (opět na GTA: LCS :-)), které vám poodkryje některé skryté možnosti města Liberty.

- Pokud vás naopak lákají screenshoty ze hry, mrkněte se do galerií IGN a GameSpy, kde na vás čekají nové obrázky.

- Nakonec jsme aktualizovali sekci Cheaty pro PC. Některým se zdála dosti nepřehledná, proto jsme jednotlivé kódy zařadili do skupin. Věřím, že se vám bude změna zamlouvat.
Pátek, 21.10.2005 - Bageta a jeho videa
Čtenář s nickem Bageta si pro vás přichystal 5 svých fan-videí. Dal si na nich obzvlášť záležet, téměř všechny ukazují autorovy vylomeniny na motorkách (jedno z videí je speciálně věnováno Yamaze R1), rychlých autech nebo Quadu. Zajímavými klipy jsou In Ocram (triky na Stunt rampách) a Brutal Video (jízda Harvesterem a let Hunterem po přelidněné pláži :)). Stahujte níže.
- Bageta's Brutal Video [9 MB]
- Bageta's Crazy Movie [13.7 MB]
- Bageta's Driving Pro Final [9 MB]
- Bageta's Driving Pro Final [18.8 MB]
- Bageta's Yamaha R1 [14 MB]


Úterý, 18.10.2005 - FEAR je venku
Ano lidičky, je to tak. Jedna z nejambicióznějších her roku 2005, několikanásobný vítěz několika ocenění, vlajkový titul proslavných Monolithů - F.E.A.R dnes o půlnoci vyšel a začal se distribuovat ve všech obchodech, které nabízejí originální anglickou verzi hry. V České republice F.E.A.R. potom vyjde v lokalizované verzi (manuál + titulky) 24.října 2005 a pokud ho opravdu chcete vlastnit již tento den, doporučejme si ho ještě dnes předplatit. Myslím, že všudy přítomné recenze, preview, videa vám budou určitě dostatečným přesvědčovacáím prostřdkem, že neuděláte chybu.

Dále vyšel i ve stejný den Patch v1.01 o velikosti 21MB, který opravuje některé chyby v singleplayeru a multiplayeru. vyčet opravených chyb najdete na oficiálních stránkách, odkud si ho také můžete ihned stáhnout (avšak brzy bude i na našem serveru).

Sobota, 22.10.2005 - Recenze
Do sekce Recenze jsem přiřadil mraky nových recenzí. Ty, co neznají angličtinu, asi tento update nepotěší, protože všechny jsou z anglických serverů (bývají rychlejší, přesnější, prostě je mám radší než české). Mimochodem můžete číst i recenzi na BonusWebu.


Age of Empires 3 [http://www.ageofempires3.cz]
Čtvrtek, 20.10.2005 - Bažiny
Rozsáhlé bažiny, kde je každý kus země výhodou.
Můžete stavět pouze na zemi, ale armády mohou procházet kdekoliv, dávete tedy pozor na nečekaný útok.

Hlavní cíl
Získejte kontrolu na prostřední částí mapy, kde jsou dvě indianské osady

Strategické tipy
Na mapě nejsou obchodní stezky, musíte tedy mít více vesničanů
Indiánské osady jsou obvykle rozmístěny střídavě
Na prostředním "ostrově" je nejlepší postavit si Pevnost a několik věží
Nechávejte si vždy ve vesnici nějakou obranu, pokud by nepřítel přišel oklikou

Více na http://bonusweb.idnes.cz/.

Čtvrtek, 20.10.2005 - Age of Empires IV a V?
Na fórech AoE3.HeavenGames.com se objevil příspěvek od Catapharct_40, ve kterém je vidět obrázek se zadní části Art Booku, který je součástí sběratelské edice Age of Empires III. Obrázek můžete vidět vedle tohoto článku, takže na něm jsou dobře vidět obrázky s různých dílů této série, které však pokračují i obrázky, které zřejmě představují plánované čtvrté a páté pokračování. Zdá se, že by "čtyřka" měla být přibližně z dnešní doby a "pětka" někdy z budoucnosti, tedy z dob kolonizace vesmíru. Pokud tedy není tento obrázek pouhým žertíkem či obrázkem udělaným "jenom tak pro zábavu", mohli bychom se dočkat pátého dílu naší oblíbené série za nějakých nějakých deset let, takže máme zatím dost času. Topic na aoe3.heavengames.com zabývající se tímto tématem, naleznete zde, na našem fóru v sekci Diskuse ke článkům.
Pátek, 21.10.2005 - Vyjádření distributora
Včera se po internetu nesla zpráva, která se šířila rychlostí blesku. Její obsah zněl jasně: Age of Empires III se do Česka dostane až koncem listopadu. Sběratelská verze bude už dříve. Jak to tedy opravdu je? Zde je vyjádření mediálního zástupce firmy Playman Kryštofa Šabackého k této situaci:

Rádi bychom uvedli toto nedorozumění na pravou míru. Společnost Playman jako distributor této hry v České Republice nikdy neuváděla jiné datum než konec listopadu. Nikdy jsme datum neposunovali ani jinak neupravovali. 

Vydání hry v USA bylo 18. října. Evropské vydání je naplanované na cca 4.11. Pro region EMEA (kam patří Blízký a Střední Východ a Východní Evropa a tudíž i ČR) je stanovený termín druhá polovina listopadu. Zpoždění evropského vydání oproti USA je naprosto běžné nejenom v herním průmyslu, ale i v dalších odvětvích (viz. např. iPod Nano a plno dalších produktů). Tento fakt bohužel nemáme žádnou možnost ovlivnit. V současné době tým Playmana dokončuje překlad do češtiny a pracuje společně s Ubisoftem na implementaci českého patche. Čeština bude na samostatném CD, hráči nepřijdou o možnost nainstalovat hru v angličtině.

Věříme, že se nám možná podaří dodat hru na pulty dříve než na konci listopadu, ale rozhodně nechceme slíbit přesný termín a následně mu nedostat.

Co se týče sběratelské verze, Playman nebude do České Republiky dovážet sběratelskou verzi. Tudíž ani nikdy nemohl ovlivnit cenu a snažit se vydělat na nedočkavosti hráčů. Tyto praktiky jsou blízke šedým dovozcům a Playman se od nich distancuje.

Na závěr bych jen dodal, že celý Playman tým dělá maximum, aby Age of Empires III přinesl fanouškům v co nejkratšim čase, ale jak nám dáte asi za pravdu, některe věci z našeho pohledu opravdu neurychlíme. Těší nás velký zájem o tuto hru a prosíme nedočkavé hráče jestě o chvíli strpení, než se ponoří do dobývání Nového Světa.

Aktuální diskusi k tomuto tématu naleznete zde.

Sobota, 22.10.2005 - Caribean
Ostrovy Karibiku mají málo lovné zvěře, zatímco moře poskytuje velké monžství ryb. Palmy jsou vynikajícím zdrojem dřeva na stavbu lodí

Hlavní cíl
Získat kontrolu na vodou a nad ostrovem s obchodní stezkou... Více na http://bonusweb.idnes.cz/.

Neděle, 23.10.2005 - Objednejte si AOE3
Chcete AoE3 v den evropského vydání? Nelpíte na češtině? Pak pro vás máme nabídku, kterou učinil Zděnek Polách z internetového obchodu Bontonland na našich fórech. Je zde možnost mít AoE3 v den evropského vydání, tj. 5.11.2005, byť o 200 Kč dráž.

Situace se má tak. Sběratelskou edici i anglický originál, který nabízíme, dodává Microsoft Ireland, který má zásobování CZ a snad i celého regionu EMEA (Europe, Middle East, Asia) na starosti. Proto je u těchto verzí zaručeno, že se do prodeje dostanou v den evropské premiéry, tj. 5.11. +/- možné zpoždění kurýrních služeb. Nevýhodou je vyšší cena kvůli tomu, že musí korespondovat se zahraničím.

Verzi hry s českou krabicí, manuálem a titulky uvede na trh Playman, neboť licenci pro lokalizované verze má od Microsoftu pro určité území koupenou Ubisoft, od kterého Playman nakupuje. Playman vezme větší množství a bude hru lokalizovat = dostane se na nižší cenu a proto končená cena hry může být o 200 Kč nižší než anglický originál. Na druhou stranu hra nevyjde dříve, než bude hotová čeština, a jestli to bude začátek listopadu, konec listopadu nebo ještě později (problémy s betatestingem, výrobou CZ verze atp.) eshopy neovlivní.

Zdeněk Polách,
www.Bontonland.cz

>> Objednávejte anglickou verzi hry za 1499 Kč a mějte jí doma již 5.11.2005 <<


World of Warcraft [http://ondran.bonusweb.cz]
Středa, 19.10.2005 - Halloween jak má být
Oslava svátku Halloween proběhla i ve světe WarCraftu a to v podobě Live Eventu. Našinci tento svátek asi mnoho neříká, každopádně se jednalo o příjemné zpestření. Prakticky na každém kroku hráči narazili na rozřezané tykve se svíčkou, zavěšené kostlivce a další, u hlavního města nemrtvých pak hořela ohromná hranice (+ festival, jenž jsem propásl). Kdo měl zájem, mohl si splnit i některý z úsměvných úkolů. Na všechny pak v hospodách čekalo jednou za hodiny zábavné překvapení – proměna v netopýra, maska na obličej a další. Živé obrázky nemám aktuálně u sebe, každopádně budou :).

Jedinou vadou na kráse spatřuji v tom, že včera (alespoň server Thunderhorn) neuvěřitelně lagoval a pingy v některých okamžicích dosahovaly "strašidelné" hodnoty 2000+. Kdo ví, třeba nás to mělo pořádně vyděsit, nicméně u placené služby to není to, co jako hráč očekávám.

 

Vault Šílené Brahmíny [http://madbrahmin.bonusweb.cz]
Středa, 19.10.2005, - Povídky
Nebojte, bude to pouze boj o vaší přízeň. Rozhodnete se nejprve přečíst nové dílko Hamsterovo nebo Shit.usovo? Oba nepochybně mají své fanoušky, které se rozhodli potěšit nejnovějšími výtvory. Shit.us: Pomsta hadr: ( A! ) (Pokračování Letního večera - kterak to všechno vlastně dopadlo.) Hlavní číman týhle story si je po předchozích událostech zatraceně jistej svojí nesmrtelností a tak se může s klidnou hlavou vrhnout do místnosti, kde už na něj za standardní sadou krycích převrácenejch stolů (zaručeně neprůstřelná dřevotříska), křesel atd. čeká partička Bishop's záporňáků. Ale co by to bylo za hrdinu bez rajcovní postapo Larry Croft po boku, protože - co si budem povídat, s vidinou posthrdinskýho oslavnýho dovádění se to bojuje daleko radostněji. Jestli bude nakonec zloba nízko zavěšených Desertů, rambo nožů a opakovacích brokovnic k něčemu dobrá si už přečtěte sami… Málem bych zapoměl dodat - na Shit.use to neni špatný, jináč se plácáme pod průměrem.
Hamster: Mrtvej hrdina, dobrej hrdina: ( H! V ) (Story dvou typických průzkumníků z vaultu, kteří, jako již mnozí před nimi, mají za úkol obstarat vodní čip. Sledem okolností se dostávají až k fanatickému vůdci všech hrdinů s šílenými plány…) Další z příběhů založený na absurdních situacích, obsahuje standardní dávky hrdinství, blbosti, krve, mutantů, průzkumníků, vaultů, vodních čipů a tak vůbec všeho, čím správný Fallouťák žije. Pokud jde o styl - bylo-li by dílo zfilmováno, určitě by v tom hrál Leslie Nielsen, chápete? Doporučuji všem, minimálně TIP za nápad a skvělý styl.
Pátek, 21.10.2005 - Povídky
Žít se musí: nejenom Šerifem živ je člověk, a i já občas napíšu nějakou tu Obecnou falloutí povídku. Bohužel ji většinou zveřejním až v době, kdy již na stejný nápad přijde někdo jiný. To je tak trochu případ i tohoto dílka. Nemá žádnou výraznou pointu a není to potrhle humorné, ale pokud vím, neobsahuje žádnou (gramatickou, faktickou, stylistickou ani slohovou) chybu. Což je si myslím víc, než můžeme čekat od mnohých jiných povídek.
Ještě k tomu spoždění. Tahle povídka vznikla za pochmurných podzimních večerů. Za loňských podzimních večerů. Takže si naplánujte trochu času na příští Velikonoce, to vyjde můj Šerif 21 :-)


Středa, 19.10.2005 - RTR 6.2
Jak se dalo očekávat, i nejnovější verze Rome: Total Realism módu v sobě má nějaké chyby, práce na dalším 6.3 patchi proto již začaly. Jakožto malé preview na tuto verzi byl vydán Hotfix 6.2, který spravuje jeden větší a několik menších bugů (konkrétně v AJ zde.). Stáhnout ho můžete odsud, ale pozor - savy nejsou kompatibilní s první 6.2 verzí módu.
Dále byla vydána nová verze hudby, okleštěná o chyby, způsobující nepřehrání mnohých skladeb, stáhnout ji můžete tady.
Ve všem tom spěchu jsme zapomněli sami sebe pochválit za překročení 150 000 návštěvníků těchto stránek :-). Doufáme, že nám zachováte přízeň i nadále.
Čtvrtek, 20.10.2005 - Barbarian Invasion
Datadisk Barbarian Invasion je už k dostání v herních obchodech. Běžná cena je fantastických 599 Kč (799 Sk) i s českým manuálem (což je vlastně docela zvláštní, v USA se datadisk standartně prodává za 30 dolarů). Přes e-shop JRC si můžete hru sehnat i za ještě lepších 549 korun - no nekupte to. Hardwarové požadavky zůstaly stejné (procesor 1 Ghz, 256 MB RAM, grafická karta 64 MB), nejedná se tedy o nic extrémně náročného. Sečteno, podtrženo: pro hráče Total War her je Barbarian Invasion jasná volba.


TES IV: Oblivion [http://oblivion.bonusweb.cz]
Neděle, 23.10.2005 - SONG
Jak jistě všichni víte, hudbu k Oblivionu složí Jeremy Soule. Tentýž člověk má na svědomí i hudbu k Morrowindu, což vám snad ani nemusím připomínat a zde již máte přímý odkaz na stažení titulního songu k očekávnému vánočnímu "blockbusteru".


Hidden & Dangerous II [http://bonusweb.idnes.cz/]
Neděle, 23.10.2005 - Rozhovor s Markem Rabasem
Tuzemská webová stránka se zaměřením na programování a jeho výuku před několika dny zveřejnila velice zajímavý rozhovor s programátorem společnosti Illusion Softworks, Markem Rabasem, který se krom nového, doposud neuveřejněného projektu věnoval programování hry Hidden & Dangerous 2. Jste-li zvědaví, rozhodně server Programujte.com navštivte, dozvíte se něco málo o Markově životě, době, kdy navštěvoval studia, či rozvržení jeho prací v průběhu průměrného dne.

Informace o novém projektu nebyly doposud poodhaleny, avšak v závěru rozhovoru Marek naznačil, jak na nový projekt nahlíží.

Úryvek :

Programujte.com - Chtěl byste něco vzkázat našim čtenářům?
Marek Rabas - Aby se jim splnil jejich sen, tak jako mně, ať už je jakýkoliv. A aby si zapařili naši novou gamesu až vyjde. Bude to fakt pecka :)
... více


S.T.A.L.K.E.R. [http://stalker.bonusweb.cz]
Úterý, 18.10.2005 - FlumingPumpkin v GSC
Je to už hodně ohraná písnička. GSC/THQ vykřikne, že je hotovo na 95% a zrázu hra ještě není vydaná ani po roku od té chvíle. Teď je tomu jinak. FlamingPumpkin byl na návštěvě přímo v GSC a měl možnost si zahrát. Zde je stručný překlad z oblivion-lost.com.

Stalker není daleko od vypuštění. Jeden by řekl, že je hra už hotová. Vše co je potřeba jsou malé úpravy, odbugování a následné vybalancování. Viděl jsem i video, které stojí za to vidět.

Hrál jsem multiplayer. I když ještě nebyl plně vybalancovaný, tak se mi hrálo velmi dobře. Multiplayer ve Stalkerovi nemůžete srovnat s ničím jiným, kvůli té realistické grafice. Zkušenosti z CS:Source přišli vniveč. Musíte hledat svého nepřítele uprostřed křovisek, mezi ruinami a v puklinách v zemi. Hru dělají komplexní i speciální dovednosti. Například se můžete, když se plížíte při zemi nebo nakláníte přes rohy dostat do velmi výhodných pozic. Hodina kdy si užijeme tuhle dlouho očekávanou hru se blíží.

Vše co tedy zbývá je čekat na nové zprávy o reklamní kampani a oznámení data vydání.

My se pro vás pokusíme spojit s FlamingPumpkinem a zjistit něco bližšího. Jeho dojmy atd. Čekejte dalši update v nejbližší době.

Autor:


Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Další z rubriky

Předobjednávky v Německu už jen pro hry s přesným datem vydaní

Cyberpunk 2077

Pokud němečtí prodejci chtějí prodávat počítačové hry, než oficiálně vyjdou, musí nově svým zákazníkům sdělit přesné...

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...Najdete na iDNES.cz