Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na BonusWeb Family - 8.8.2005 - 14.8.2005

  12:00aktualizováno  14. srpna 9:59
Tak přátelé, polovina srpna je téměř za námi. Co se tento týden dělo na našich fanouškovských stránkách, se dozvíte v našem již šestačtyřicátém článku!
Age of Empires 3 [http://www.ageofempires3.cz]
Tento týden přinesly naše fanstránky http://bonusweb.idnes.cz/ čtyři novinky. V jedné jsme byli informování o nově vydaném preview, které se převážné zaměřuje na editor map ve hře. Ve druhé autoři pro změnu přinesli několik informací o národech ve hře. A koneckonců, nebyli jsme ochuzeni ani o další otázky a odpovědi na Grega Streeta. Pokud se tedy zajímáte o RTS strategie, jistě by vám neměly uniknout žhavé informace na naši fanstránce!
 

TIP: Využijte rychlejší orientaci v našem shrnutí, klikněte na hru, která vás zajímá.


AGE OF EMPIRES 3


GTA: SAN ANDREAS


Rome: Total War


Call of Duty 2


Vault Šílené Brahmíny


Tes IV: Oblivion
 

 


NFS: Underground 2

Grand Theft Auto: San Andreas [http://bonusweb.idnes.cz]
Pondělí, 8.8.2005 - GTA na PSP
Opět vám přinášíme několik informací o chystané hře s motivy GTA na platformu PSP. GTA: Liberty City Stories by mělo vyjít během září až října. Abyste hru dohráli na 100%, musíte u hry strávit téměř 80 až 100 hodin. Ve hře nebudou žádné přístupové budovy, k dispozici však budete mít několik druhů oblečení. Ve hře budou následující gangy: Columbians, Yardies, South Side Hoods, Diablos, Yakuza a Triads. Více na http://bonusweb.idnes.cz.
Úterý, 9.8.2005 - První opravný Patch
Konečně jsme se někteří dočkali. Ano, Rockstaři vydali první patch do hry GTA San Andreas verze 1.01. Mimo jiné, tento patch opravuje chybné bugy, problémy s grafikou v různých rozlišeních, také problémy se zvukem, že vám náhle vypadl (což se mě taky stalo). Ale hlavně zlepšil ochranný zdrojový kód, který zabraňuje dalšího proniknutí HotCoffee módu. Více informací o patchi a jeho stažení najdete na tomto odkazu.
Středa, 10.8.2005 - MTA
Skvělá zpráva pro příznivce multiplayeru v GTA: SA, kteří hrají na zahraničních serverech. Byl vytvořen první český multiplayer server na GTA Tournament 0.1b, který jede rychlostí 8 MB/s (download 1 MB/s). Server bohužel nejede nonstop, ale admin serveru (F@ck_er) se ho snaží pouštět co nejčastěji. Na serveru může hrát současně maximálně 15 hráčů. Jak si na tomto serveru zahrát? Z našeho download serveru si stáhněte program GTA Tournament 0.1b a nainstalujte ho. Pokud po vás bude chtít instalace nějaké parametry, použijte následující (do kolonky Nickname zadejte svou přezdívku). Stejné potom použijte při spouštění programu. Více na http://bonusweb.idnes.cz.
Pátek, 12.8.2005 - GTASA a číslo 69
Říkáte si, co má toto prachobyčejné číslo společné s tak výbornou hrou? Neřekli byste to, ale hodně. Fanstránka gtasanandreas.nl nejen, že čtenářům nabídne spousty příruček, přehledů a návodů, jak si poradit se San Andreas, ale také přináší jako mezi prvníma fanstránkama přehled většiny Easter Eggů, zajímavostí a záhad. Proč vám to zde píšu? Tato stránka totiž přinesla přehled také záhadu kolem "šedesát devítky" v San Andreas. Na tomto odkazu můžeme shlédnout obrázky 15 míst po celém San Andreas, kde se toto číslo objevuje. Je zajímavé, čeho až jsou schopni vývojáři dosáhnout :o)
Sobota, 13.8.2005 - Nový multiplayer pro Vice City
Dnes, kdy jsou hráči zavalováni množstvím multiplayerů do San Andreas (v brzké době chystáme přehled), se však najdou ještě i ti, kteří smaží ve více hráčích "staré dobré" Vice City. Dva roky jsme byli zvyklí na MTA: VC, nyní však přichází VC-MP. I když je to pro někoho docela pozdě, určitě se najdou i hráči, jenž si s radostí zavzpomínají na VC. Jak na to? Stáhněte si VC-MP a otevřete soubor s příponou exe a vyberte složku se hrou. Dále spusťte vc-mp.exe, do něhož zadejte přezdívku, IP a port a stiskněte Launch Game. Parametry jediného serveru, který jsem našel, jsou následující: IP - 85.157.0.178; Port - 5192. Zavzpomínejte si na Vice City a zahrajte si ho přes nového multiplayer klienta!
Neděle, 14.8.2005 - GTA: Reality
Zlaté české ručičky toho už dokázaly mnoho, předvedly se hlavně za dob Vice City, kdy několik zkušených modařů nabídlo svou zdařilou práci hráčům nejen z tuzemska, ale i ze zahraničí. U nejnovějšího San Andreas by se to mělo opakovat. Nachystat se tak můžeme na "větší" modifikaci New Age 3: Cool City od Luboše Kovaříka, jenž má za sebou slušnou řádku menších, ale i těch mohutnějších prací. Práce na tomto módu jistě potrvají, proto se o prosazení snaží také jiné týmy. Tedy například členové týmu budoucí modifikace GTA: Reality. Tato modifikace by měla, jako spousta jiných módů ve stejné kategorii, změnit hromadu věcí. Hlavním cílem autorů je změnit většinu nápisů, plakátů a názvů firem. Ve hře tak uvidíme například Alberta (místo obchodu 24 - 7), Benzinu, McDonald's, SK8 Shop (zamění Pro Laps) nebo sázkové kanceláře TipSport. Kromě toho se plánují zaměnit určité auta a oblečení gangů, aby se mód v co největší míře podobal současnosti. Závěrečná otázka tedy zní: Bude GTA: Reality kvalitní mód schopný konkurovat i zahraničním kouskům? Navštivte oficiální stránky módu.
Neděle, 14.8.2005 - Videa
V poslední době jako by se pod in-game videi shledla zem. Po kvalitních záběrech od autorů s přezdívkami Nico a Igino (a dalších) se přidává i Chleba (Lukáš Ryšavý), jenž je zároveň i redaktorem našeho webu. Chleba si pro vás připravil, stejně jako ostatní filmaři, tři kousky. První se jmenuje Big Crazy Sh*t video a je velikostně největší a také nejdelší (23 MB a téměř 8 minut). Autor ukazuje ty největší pecky, které se mu na dopravních prostředcích povedly. Je to velmi kvalitní kousek, jenž byste měli shlédnout, zvlášť ten konec stojí za to :o) Druhé video Úhyby před raketami má 11 MB a dlouhé je 4 minuty - pokud vás zajímají kaskadérské kousky, je to video určené pro vás. A poslední nese název Zalúbil sa chlapec - jeho míry jsou 7 MB a 3 a půl minuty. Pojednává o tom, jak se stal CJ děvkařem :c) Všechna videa stojí za stáhnutí.

Age of Empires 3 [http://www.ageofempires3.cz]
Čtvrtek, 11.8.2005 - Preview
Na serveru HeavenGames.com, se objevila další část preview z návštěvy ES. Tentokrát se autor zaměřil na kampaň a editor map.
Kampaň pro jednoho hráče je rozdělena do tří hlavních aktů. Každý akt má 8 map, což nám dohromady dá docela úctyhodných 24 map. Pak tu ještě jsou tzv. mezi-mise, ve kterých se odehrává pouze animace. Takže celkově bude tedy něco okolo 32 misí, které dozajista přinesou dokonalý zážitek z hraní. Nutno poznamenat, že celá kampaň byla odehrávána na lehkou úroveň, protože šlo o posouzení vzhledu, ne obtížnosti. Pokračování celého článku v češtině si přečtěte zde.
Pátek, 12.8.2005 - Národy
Na serveru 1UP.com se objevilo preview na jeden z Indiánských kmenů v Age of Empires III. Tímto kmenem jsou Siouxové, neboli také Lakotové.
Pro mnoho lidí jsou Siouxové symbolickým národem, který choval koně a žil v indiánských stanech, které se nazývají teepee. Poté, co jim Evropané ukázali koně, stali se, stejně jako mnoho jiných kmenů, mistry v jejich ovládání. Pokračování článku si můžete přečíst zde.
Pítek, 12.8.2005 - Screeny + Videa
Server Gamespy dnes uveřejnil nový článek, v němž se věnuje několika zajímavým jednotkám ze hry. Součástí článku bylo také 6 nových screenshotů. Článek najdete zde. Na našich stránkách se objevily i informace o nových videích a screenshotech. Více tedy na http://bonusweb.idnes.cz/.
Neděle, 14.8.2005 - Greg Street odpovídá
Greg "DeathShrimp" Street z Ensemble Studios se opět po delší době vyjádřil k několika otázkám na Age of Empires III Heaven fórech.

První otázka mířila k zmínce z jednoho preview, že střelecké jednotky budou při boji zblízka přehazovat své zbraně. Skutečně tomu tak bude a při střetu, kdy je nepřátelská jednotka k té vaší velmi blízko, tak že již nemůže použít svou střeleckou zbraň, začne bojovat na blízko, ovšem tento útok je ve srovnání s původním určením velmi málo účinný, ale jistě uznáte, že lepší než nic.

Na co Greg odpovídal ve druhé otázce se dozvíte na http://bonusweb.idnes.cz/.


Pondělí, 8.8.2005 - Demo na modifikaci
Dnes bylo vydáno demo na modifikaci Fall of Rome. Obsahuje tři bitevní scénáře se šesti jednotkami pro každou ze čtyř hratelných frakcí. Stahovat můžete rovnou zde.
Středa, 10.8.2005 - Recenze na Rome: Total Realism 6.0
Přinášíme naši originální recenzi na Rome: Total Realism 6.0, od nového člena redakce, AliASe. Co můžete očekávat od šesté verze této jednoznačně nejúspěšnější modifikace na RTW, kterou si za jediný den stáhlo přes 80 000 lidí, o níž psali internetové magazíny (např. Gamespy DLX, důkaz autoři hrdě nabízejí tady) i papírové časopisy a která si nově vysloužila samostatnou sekci v našem menu, si můžete přečíst zde.

Call of Duty 2 [http://bonusweb.idnes.cz/]
Úterý, 9.8.2005 - Fakta o verzi Big Red One
Call of Duty 2 se vrací s mnohem propracovanějším herním zážitkem než kdy předtím . Zážitek a široký výběr misí na souši, moři a ve vzduchu, s pomocí víc jak třemi tucty pravými Americkými , Italskými , Francouzskými a Německými zbraněmi . Vžijte se to boje se spojeneckými a nepřátelskými letadly , střely artilerie otřásají zemí a víří vzduchem , kulky a šrapnely lítají po vašich spolubojovnících. Prožijte válečnou vřavu v Evropě a Africe , z žíravých pouští Tuniska a Libie do krásných, ale smrtelných venkovů v Itálii , Francii , Belgii a Německu. Více o Call of Duty 2 na http://bonusweb.idnes.cz/.
Úterý, 9.8.2005 - Model Zbraně
Je tu už pár dnů, co tvůrci modifikace Battle for Europe uveřejnili nějaké modely, včera byl uveřejněn zcela nový model zbraně Colt M1911A1, na kterém pracovali, model je k ukázce níže.
Středa, 10.8.2005 - Nová Modifikace
Je to opravdu možné ? Ano, je, byla oznámena další modifikace ve vývoji. Je to tak již asi osmá modifikace, která je ve vývoji. A co vlastně půjde ? To zatím nevíme, ale z názvu je to pro všechny z vás patrné, prozatím byla uveřejněno jen velice málo v podobě jednotek, které se budou v modifikace vyskytovat, jedná se tedy o střelce, odstřelovače, rudou ochranku, vojáka obsluhující kulomet, medika na bitevním poli.

Vault Šílené Brahmíny [http://bonusweb.idnes.cz/]
Úterý, 9.8.2005 - BOS Paladin
Dan Prentince vytvořil pro stránku Vancouver Film School krátký filmeček, ve kterém se můžeme podívat na paladina Bratrstva Oceli v akci. V první části filmu si užijeme opravdu skvělých záběrů na vojáka v energozbroji procházejícího městem a nahlédneme na svět i jeho očima, druhá část už s Falloutem nesouvisí – staneme se svědky náletu klasických UFO talířů jako vystřižených z pulpových sešitků 50. let. Užijte si to, za tu chvilku čekání to rozhodně stojí. (pozn. RATMANa: to je fakt! je to precizní práce, to musíte vidět!:
Středa, 10.8.2005 - Návod
Pokud tuhle modifikaci paříte nebo se chystáte pařit, tak vám přijde jistě vhod něcojakonávod, který vám při hře trošičku pomůže. Musím přiznat, že ač jsem byl z MODu prvně rozladěn, postupně jsem mu přišel na chuť, hlavně těžba, výroba věcí a lov jsou super, škodajen, že to zabíjení pak už pokulhává. Pokud vím, tak většina lidí hraní vzdala kvůli opravdu děsivé obtížnosti, takže doufám, že ty, co mají ještě chuť hrát trošku nakopnu, vždyť život v pustině není žádné peříčko, že? :) Spešl stránku tohoto MODu i s přiloženým návodem můžete prohlédnou tady. Přeji všem, kdo budou ještě hrát hodně štěstí a nenechte se odradit obtížností nebo řečma lidí, kterým se MOD nelíbil, není to sice Fallout v pravém slova smyslu, ale svoje kouzlo to rozhodně má!
Pátek, 12.8.2005 - Nejlepší screen měsíce
Uranix se svým screenem nazvaným Power Rangers. Myslím, že výhra je opravdu zasloužená, protože jde o opravdu vtipné a povedené dílko :) Kdo je tedy v naší soutěži nový? No, spíše staronovým soutěžícím je Daemon se screenem Sulik pluje do Enklávy a zbrusunovým soutěžícím je Jakub s tímto zajímavým screenshotem. Své hlasy můžete odevzdávat na místě jako vždy.
Sobora, 13.8.2005 - 400 000 návštěvníků
Pěkná to báseň na oslavu 400 000 návštěvníka na webu http://bonusweb.idnes.cz/: Tak a už je to tu, už je to tady! Co, cože? Co zas to kecám hlady? Uvidíte, sami, napřed však otevřete šampusy, ať se nám kouří pěkně od pusy! :) Dnešního krásného sobotního odpoledne sláva mnoha jiných stránek bledne, právě vám všem teď patří dík, že sem zavítal celkem 400 000 návštěvník! Tímto tedy děkujeme právě vám, že tak rádi chodíte k nám. Díky, díky, díky! Zkrátka díky všem, co chodíte ve svém volném čase právě sem!

S.T.A.L.K.E.R. [http://bonusweb.idnes.cz/]
Čtvrtek, 11.8.2005 - Vybalte kufry, nikam se nejede
Předem se omlouváme za nulovou aktualizaci, vše bylo zapříčiněno volnem či naopak prací redakce.

Německá divize THQ kvůli GGC spustila speciální stránku, kde jsou všechny tituly, které mají údajně být prezentovány. Ovšem v tiskové zprávě se zmiňují jen o několika vyvolených. Redaktoři z oblivion-lost.com jako první získali odpovědi přímo od THQ, které nezní nijak dobře. Ano, S.T.A.L.K.E.R. opravdu nebude prezentován na německé GGC, kam i naše redakce kvůli exkluzívním materiálům hodlala vyrazit. Nic z toho se tedy nekoná.

Situace se opakuje přesně jako na nedávné E3, i přes slibovanou prezentaci se na konec nic dít nebude.

Chceme slyšet váš názor, vyjádřete se proto do $1#1147">diskusního fóra a do ankety na těchto stránkách po pravé ruce.
Čtvrtek, 11.8.2005 - Srpnový kalendář
Dnes se také na našich stránkách http://bonusweb.idnes.cz/ objevil srpnový kalendář STALKERa. Máte-li zájem, stahujte.

TES IV: Oblivion [http://oblivion.bonusweb.cz]
Pondělí, 8.8.2005 - Rozhovory
Věrný čtenář Galathas si dal tu práci a přeložil 2 (respektive 3) rozhovory s producenty a vývojáři hry a to jak s Gavinem Carterem tak s Ashley Chengem a to z herní výstavy E3, takže informace jsou nejčerstvější :). Zároveň se na http://oblivion.bonusweb.cz objevilo několik nových screenshotů.
 
NFS: Underground 2 [http://bonusweb.idnes.cz/]
Pátek, 12.8.2005 - NFS pro PSP
Je všeobecně známo, že skvělá hra se dostane i na ty méně známé, či novější platformy. Jednou z nich je i PSP (PlayStation Portable), na niž si nově můžete zahrát i ilegální závody známé pod značkou Underground. Jedná se o arkádovité závody, jak je známe z posledních dvou dílů na PC. Čili nebude chybět správná atmosféra, slušná grafika a promyšlený systém závodění. Ostatně, pokud si chcete o Underground Rivals přečíst více, odkážu vás na recenzi BonusWebu. A pokud jste nečetli ještě ani o verzi pro Nintendo DS, teď máte příležitost ;-)
Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Další z rubriky

Předobjednávky v Německu už jen pro hry s přesným datem vydaní

Cyberpunk 2077

Pokud němečtí prodejci chtějí prodávat počítačové hry, než oficiálně vyjdou, musí nově svým zákazníkům sdělit přesné...

Online střílečka The Culling 2 nemohla dopadnout hůře, nikdo ji nehraje

The Culling 2

Týden po vydání battle royale hry The Culling 2 můžeme její hráče spočítat na prstech jedné ruky. Pro autory to bude...

Pokračování Theme Hospitalu nazvané Two Point Hospital vyjde v srpnu

Two Point Hospital

Strategie Two Point Hospital, v níž se budeme starat o vlastní nemocnici, vychází 30. srpna.Najdete na iDNES.cz