Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na BW Family #105

  12:00aktualizováno  1. října 12:18
Máme tu první říjnový týden a hned na jeho začátku vás vítáme s článkem shrnujícím užitečné informace z námi hostovaných fanstránek. Co vám mohou nabídnout tentokrát?

Máme tu první říjnový týden a hned na jeho začátku vás vítáme s článkem shrnujícím užitečné informace z námi hostovaných fanstránek. Poslední dny naznačují, že tu stále máme to slunečné léto, jak ho dobře známe. Také proto si většina lidí užívá poslední dny tepla a počítačové hry jako záliba zůstávají někde vzadu. Však ony budou v zimě přece jen třeba :) Nesmíme se tudíž divit, že v uplynulém týdnu jsme na fanstránkách našli jen menší množství materiálu. Určitě si však fanstránky zaslouží vaši návštěvu a dvojnásob to platí o těch, jež se snaží přinášet stejné množství informací, ačkoliv jim toto období příliš nepřeje. Samotný přehled tohoto článku najdete níže. Za týden jsme tu zase, do té doby se s vámi loučím a - 'slunce v duši' ;)

S pozdravem, editor sekce

TIP: Klikněte na hru, která vás zajímá - odkaz vás přesměruje na odpovídající tabulku v tomto textu.

Command & Conquer

Need for Speed

TES IV: Oblivion

The Sims 2

Vault Šílené Brahmíny

 

TES IV: Oblivion (oblivion.bonusweb.cz)

Novinka z 25.9.
Příprava češtiny finišuje, dokončují se korektury, ale bohužel se moc nedostává lidských zdrojů. Více už přímo od autorů češtiny:

Protože se korektury blíží zdárně ke konci a pomalu přejdeme do fáze betatestu chtěl bych oslovit někoho kdo by nám ještě pomohl s korekturou gramatiky. Je toho poměrně hodně a naši lidé již nestíhají. Kdo tedy má v nejbližších 14 dnech hodně času, chuť pomoci a perfektně ovládá taje našeho jazyka, nechť se mi, prosím, ozve. Díky.

Moc bych Vás poprosil, abyste emaily s nabídkou pomoci neposílali mě, ale přímo na adresu koordinačního důstojníka oblivion@email.cz :)

 • To, že by se připravoval datadisk s názvem Oblivion: Knights of the White Stallion, Bethesda popřela.
 • Muul Falam pro Vás připravil druhý díl (bude ještě jeden) videonávodu Tvorby Sekery. V tomto díle se dozvíte jak se tvoří břit sekery.
 • Připravili jsme pro Vás rozsáhlý překlad návodu Tvorby Dungeonu (zatím jen první 3 kapitoly).
 • Pro všechny uživatele PDA zařízení jsme připravili offline verzi návodů obsažených na této stránce.
 • Splnil jsem si restík a přidal sekci, kde najdete všechny dosud vydané Patche.
 • Máme zde novou povídku Pátrání Po Otci.
 • Také nový příspěvek v Aréně Hrdinů a nový kvíz.
 • Novinka z 28.9.Víte kde se nachází tato socha?
  Už je to přes rok a půl, co na těchto stránkách získáváte informace ohledně nejlepšího RPG posledních let ... The Elder Scrolls IV: Oblivion. A přesně dnes jsme se překlenuli přes pomyslnou hranici milióntého návštěvníka tohoto webu. Myslím si, že to už stojí za menší oslavičku a poděkování všem co nám dali důvěru, zachovali nám přízeň a přispěli svým dílem k obsahu stránky, bez mnohých z Vás by tento web byl přinejlepším poloviční. Věřím, že se co nevidět dočkáme i druhého miliónku :)
   

 • Trošku jsem upravil zápatí každého článku, nyní zde naleznete kromě informace o počtu lidí co si článek přečetli a datumu uvedení i možnost známkovat text (jako ve škole - 1=nejlepší, 5=nejhorší). Prosím, najděte si ten čas a projděte si zpětně všechny články a adekvátně je ohodnoťte.
 • Need for Speed (www.nfsplanet.cz)

  NFS: Carbon - Nové drift a PSP video
  Po dlhšej odmlke newsiek Vám prinášame dva nové videa. Ako vyplýva z názvu tak jedno video bude o drifte v NFS: Carbon a ďalšie o PSP verzii tejto hry. Taktiež ako ste si viacerí všimli máme novú sekciu v NFS: Carbon - Soundtrack.

  NFS: Carbon - Info ohľadom vydania Wii verzie
  NFS: Carbon - Info ohľadom vydania Wii verzieAko sme sa domnievali Electronic Arts ohlásilo nový dátum vydania pre Wii verziu, pretože predtým bol dátum vydania hry skôr ako vydanie tejto konzoly a to sa nám zdalo byť divné. Čiže nový dátum vydania Wii verzie je: 19. 11. 2006. Taktiež v tejto správe od EA bol zahrnutý text o ovládaní hry na tejto verzii, ale v celom texte sme sa dokopy nič nedozvedeli.


  NFS: Carbon - Nové screenshoty
  Nebudem nič obkecávať, proste Vám prinášame 4 nové screenshoty :o)

  NFS: Carbon - Nové informácie o online mode
  Electronic Arts konečne povedali niečo nové ohľadom on-line módu v hre NFS: Carbon. Takže som pre Vás vybral niekoľko zaujímavých informácii a preložil ich. Najdete je v této novince.

  NFS: Carbon - Ďalšie nové drift video
  Gamespot pripravil ďalšie nové drift video. Tentoraz to bude drift s Alfa Romeo Brera v Canyon drifte. Ako budete môcť vidieť, tak hráč asi hral drift po prvý raz :)

  Vault šílené brahmíny (madbrahmin.bonusweb.cz)

  Pár článků
  Vyhrabal jsem jeden zajímavý článeček z novin, něco o tom, jak by možná dopadla studená válka, kdyby přerostla v třetí světovou. Dále ještě upozorním na články na iDnes, zabývající se jadernými zbraněmi: první a druhý. Za upozornění děkuji Peteru Blackovi.

  Malý Falloutí srázek v Praze č. 16
  Tuto sobotu proběhl další Falloutí srázek v Praze, v pořádí už 16tý. Reporty k předchozím dvěma srázkům nehledejte, u 14tého se neudálo nic, co by někdo považoval za zaznamenání hodné a dodnes jsme se ještě nevzpamatovali z úžasu nad 15tým :-) Hned tři reporty ze zatím posledního srazu vám to snad vynahradí – čtěte zde. Setkání to bylo rozhodně zajímavé, pesus se sice opět nedostavil, ale jako náhradu jsme měli jinou významnou osobnost - slavného modmakera :)

  Tim Cain o Falloutu a Falloutu 3
  Sotva se nám na horkém křesle (pro veliký úspěch :)) mihnul Chris Avellone, přinesl odborný zahraniční časopis Powerplay zpověď dalšího z oldschool BISáků - Tima Caina. Přelouskaný do češtiny ho najdete tadyhlenc (kráceno o nefalloutí blbiny).
  Spotted at NMA & RPG Codex.

  Defcon přichází
  Ne, mí milí pubertální čtenáři, toto opravdu nemá souvislost s lepými ženami, jenž vám za evropský peníz splní i ty nejtajnější představy, alébrž jde o hru, kde si hrajete na mačkátko červených tlačítek. Více (nebo ne?:)) už vám prozradí citace mailu od našeho věrného čtenáře: ahoj, chtěl bych tě upozornit na hru, která má s falloutem přeci jen něco společného a právě vyšla (včetně dema) - demo zde (http://games.tiscali.cz/news/news.asp?id=19779 ). jinak recenze v zahranici dopadli lepe nez dobre. pokud se ti k tomu nechce moc cist, je to strategie, kde mas za ukol zastavit nepritele jadernyma zbranema... vas freeman ... Toť vše. Ve výše zmíněném odkazu najdete několikero informací + tuny dalších odkazů, takže kdo má zájem, nechť listuje.

  Command & Conquer (cac.bonusweb.cz)

  Nová verze stránek
  * Protože se v emailech a dotazech neustále ptáte na novou verzi stránek, rád bych celou situaci objasnil.

  * Současná verze je stará čtyři roky, celkově jde o druhý desig
  n v historii. Bohužel za tu dobu vyšly nebo byly ohlášeny již čtyři hry (započítán i datadisk Zero hour). Proto je stávající hierarchie neúnosná a web dozná velkých změn.

  * V první řadě by měly být doplněny přehledy jednotek a budov.

  * Rád bych zprovoznil jakousi CNC Wikipedii, která sice nebude editovatelná, ale měla by být jakýmsi almanachem světa command and conquer.

  * Velký důraz bude kladen na download systém, v současnosti je zde ke stažení jen několik základních souborů.

  * V rámci download systému by měla být spuštěna i databáze modů.

  * Třešničkou na dortu bude nový design (tentokrát jednotný pro všechny sekce), přepsání do xhtml a css, takže stránky by se měly načítat rychleji.

  Vás nejspíš ale zajímá, kdy k tomu dojde. V listopadu oslavíme pět let od založení stránek, což jsem si zatím stanovil jako datum spuštění. Za nic se však nezaručuji, přeci jenom jsou stránky mou soukromou aktivitou, kterou dělám na úkor dalších. Ale budu se snažit :-)

  The Sims 2 (sims2.bonusweb.cz)

  Recneze na Pets ve dvou největších českých herních časopisech
  V minulých dnech se na pultech objevilo jak nové číslo Levelu, tak i Score. Oba herní časopisy shodně přinášejí i recenzi na očekávaný čtvrtý datadisk s názvem The Sims 2: Mazlíčci. Obě recenze neskrývají jisté výhrady k malé inovativnosti a přínosu zvířecího datadisku. Více o recenzích se dočtete zde.


  Nová dávka downloadů
  Opět tu pro vás máme novinky v sekci Downloadů od velmi zručných tvůrců - Megarysuly a Phoe. Tentokrát je to od každého něco - oční stíny, rtěnky, oblečení a jeden krásný domek s podzimní náladou. Neváhejte a stahujte...

  Nové domky od MaxoidMoonBelly na EA stránkách
  MaxoidMoonBelly - jedna ze členek Maxis týmu, nám tentokrát kromě updatu svého blogu (jak v tomto "předmazlíčkovském" čase činí poměrně často) přináší i další překvapení, a to v podobě šesti domků.
  Jsou postaveny za použití pouze základní hry. Nejen tyto domy naleznete na oficiálních stránkách TheSims2, přesněji ZDE. Takže pokud máte rádi domky od Maxisu, neváhejte.

  Autor:


  Nejčtenější

  Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

  Mashinky

  V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

  RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

  Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

  Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...  RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

  Lust for Darkness

  Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

  KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

  Far Cry 5

  Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

  Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

  Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

  Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

  Další z rubriky

  Cyberpunk 2077 vyjde i s českými titulky. Jen pořád nevíme kdy

  Cyberpunk 2077

  Až jednou v daleké budoucnosti konečně vyjde hra Cyberpunk 2077 od autorů Zaklínače 3, bude to i s českými titulky.

  KOMENTÁŘ: Umělá inteligence ve hrách. Patří jí budoucnost?

  Shodan

  O pokroku v herním průmyslu jsme si zvykli uvažovat s ohledem na celkovou úroveň grafiky, množství detailů a velikost...

  Konami zatrhlo výrobu portu hororu P.T., jeho autora však odměnilo

  P.T.

  Právníci firmy Konami zakázali distribuci už téměř hotového remaku hororové hry P.T. Jeho tvůrce však nemusí smutnit,...  Najdete na iDNES.cz