Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na BW Family #110

  12:02aktualizováno  5. listopadu 6:42
Uplynulý týden byl na fanstránky zcela výjimečně štědrý - aktualizovalo plných deset fanstránek! Největší porci informací pro vás má nachystána stránka o NFS: Carbon a také další z nabídky našeho hostingu. Stačí si jen vybrat!

Uplynulý týden byl na fanstránky zcela výjimečně štědrý - aktualizovalo plných deset fanstránek! Největší porci informací pro vás má nachystána stránka o NFS: Carbon, následovaná MadBrahmínem a dalšími neméně kvalitními stránkami z nabídky našeho hostingu. Stačí si jen vybrat!

TIP: Klikněte na hru, která vás zajímá - odkaz vás přesměruje na odpovídající tabulku v tomto textu.

Age of Empires 3

Command & Conquer

F.E.A.R.

GTA: San Andreas

Need for Speed

TES IV: Oblivion

The Sims 2

Vault Šílené Brahmíny

Warcraft

 

World of Warcraft

 

TES IV: Oblivion (oblivion.bonusweb.cz)

Novinka z 31.10.
Jak jistě už všichni víte, připravovaný datadisk (vhodnější slovo by bylo asi kompilace) se bude jmenovat Oblivion: Knights of the Nine. Jedná se o pack doposud vydaných oficiálních pluginů + nový přiběh, týkající se zcela nové rytířské frakce, rytířů Devítky. Zde budete pátrat po stopách tajemného černokněžného krále a pátrát po dávno ztracené zbroji Božího křižáka. Dneska už máte možnost si tento "datadisk" předobjednat za velmi pěkných 499,- Kč což je zatím nejlevnější cena (společně s výhodou přednostního dostání hry samotné). Takže teď nezbývá nic než čekat :). Zatím se mrkněte na 4 screenshoty z tohoto datadisku a pěkný Wallpaper.

 • Další novinka se týká připravovaného překladu Oblivionu do češtiny. Autoři překladu informují o tom, v jakém časovém sledu bude čeština ditribuována: první ji dostanou během listopadu zákazníci Xzone, resp. ti co si Oblivion koupili přes tento eshop. Dále na začátku prosince objeví češtinu v dvd příloze čtenáři Score a poté během vánoc se objeví lokalizace ke stažení na cestiny.cz a tiscali games. No a potom tady :)

  Jinak hlavní koordinátor, IN, si celkem právem stěžuje na komunikační úroveň některých pisatelů. K tomu se musím připojit, fakt nečekejte odpověď na jakýkoliv email, kde nebude alespoň základní oslovení, slušně sepsaný text, poděkování a podpis. Lidi (a to se asi týká spíš mladších ročníků), zvykejte si na určitou úroveň i v elektronické komunikaci, krávy jsme spolu nepásli tak se zkuste i podle toho chovat.
 • Need for Speed (www.nfsplanet.cz)

  NFS: Carbon - Možné problémy s demem
  Možná si NFS: Carbon demo hrajete doma v pohodičce, ale také je dost možné, že vám demo prostě nejde, i když máte silný PC. Plná verze pro PC na tom bude trochu jinak, protože toto je převedená demoverze na XBOX360. Pár problémů a řešení vám teď objasním.

  Soutěž nejen o originálku NFS: Carbon
  Soutěž nejen o originálku NFS: CarbonUrčitě jste si v předešlých dnech všimli soutěže, kterou naše fanstránka pořádá ve spolupráci s herním obchodem Xzone.cz. Jestliže budete mít štěstí, po odeslání svého hlasu a zařazení do slosování můžete právě vy vyhrát jednu ze sedmi hodnotných cen! Jako hlavní cenu jsme vybrali originálku NFS: Carbon s tričkem, kšiltovkou a klíčenkou - vše s motivy hry. Další umístění jsou neméně zajímavá (trička, kšiltovky a klíčenky po pěti kusech).

  Soutěž potrvá do 8.11., což je ještě více než týden; následně budou oznámeni výherci. Do dnešního dne se zúčastnilo téměř 300 soutěžících. Pokud mezi nimi dosud nejste, neváhejte a věnujte malou chvilku vyplnění třech lehkých otázek - lákavé ceny za to určitě stojí =) Soutěž o hodnotné ceny na NFSplanet.cz.

  NFS: Carbon - Žádné Starforce, ale Safedisc
  NFS: Carbon - Žádné Starforce, ale SafediscNeed for Speed: Carbon nakonec a naštěstí obsahuje "pouze" ochranu Safedisc, což je podle mého úsudku asi nejlepší softwarová ochrana spolu se SecuROMem nebo kombinací Tages a X-Prot (eXtreme Protection), která byla použita například u Gothic 3. Takže se těšte, až vám příjdou Carbony. Žádé problémy Vás nečekají a můžete (pokud máte odpovídající hardware) v klidu "pařit" ;-).

  NFS: Carbon - Odemykatelný obsah pro Xbox
  Už dříve se spekulovalo o jakémsi přídavném obsahu pro NFS: Carbon. Tato služba se nazývá Premium Unlockable Content (PULC). Je založena na principu, že bonusový obsah hra obsahuje, ale pro hráče je prozatím skrytý - odemknout jde postupem ve hře nebo si jej lze právě zakoupit za menší poplatek. A co si můžete přes ní do svého Carbonu dokoupit? Více v novince.

  NFS: Carbon - Upozornění ohledně savů
  Dnes mi přišlo na mail naléhavé upozornění od autora fanstránky NFSzone.com. Nikdy neposílejte svůj savegame ze hry někomu jinému, ani ho nevystavujte na internetu. V případě, že máte originálku (jako že určitě máte :o), byste toho později mohli litovat. Proč? Vysvětlení na fanstránkách.

  NFS: Carbon - Čtyři nové sekce a doména
  NFS: Carbon - Čtyři nové sekce a doménaZa poslední hodiny jsme vám přinesli hned několik sekcí pro NFS: Carbon. Jako první určitě stojí za zmínku Seznam cheatů, které se objevily na ruské stránce. Prozatím nejsou potvrzeny a proto můžeme jen čekat na ohlasy hráčů. Nová galerie InGame screenshotů ze hry určitě potěší ty, kterým ještě hra nepřišla nebo ji nehráli. Z downloadových sekcí je jsou to Modifikace pro demo: najdete tu dvojici módů, o kterých se zmiňoval kolega o něco níže. Jak jsem včera naznačoval, už dnes se můžete těšit z první dvojice uložených pozic (kompletní kariéra/dokončená hra) pro plnou verzi - v sekci Savů. A brzy přibudou další =)

  Drobky:

  A nyní informace z jiného soudku: Po domluvě s vlastníkem domény NFScz.com a našim spolupracovníkem, JAKEm, je nyní ona adresa (prozatím dočasně) přesměrována na naše fanstránky, což určitě potěší naše čtenáře ;)

  Taktiež vyšiel preklad dema do slovenčiny. Prekladá všetky texty, okrem charakteristiky dema a reklám, ako aj textov mimo možnosť preloženia. Slovenčina do NFS:C dema

  EA pripravuje patch pre novo vyjdenú hru Need for Speed: Carbon, ktorý bude potrebný pre online hranie na PC. Ak sa pokusíte spustiť online mod bez patchu, tak sa vám objaví okno, kde budete musieť napísať originálne sériové číslo. Hneď ako výjde patch tak vás budeme informovať.

  ... a mnohem více aktuálních informací na NFSplanet.cz!

  GTA: San Andreas (www.gtaplanet.cz)

  Špeciálny balíček downloadov #31 - samé Toyoty
  Špeciálny balíček downloadov #31 - samé Toyoty Japonská automobilka Toyota je v Európe značne obľúbená nielen pre jej kvalitu, ale samozrejme aj pre cenu. Avšak na vyššie, športovejšie modely nemá každý z nás finančné prostriedky, tak si ich aspoň vychutnajme v San Andreas.
  Toyota Supra
  Toyota Town Ace
  Toyota Landcruiser FJ40
  Toyota Landcruiser 100
  Toyota Corolla '77
  Toyota Celica Supra MK2
  Toyota Camry LE
  Toyota Supra TwinTurbo
  Toyota Surf
  Toyota Supra MK3

  Vedú násilné videohry k fajčeniu marihuany?
  Vedú násilné videohry k fajčeniu marihuany? Mno, aj takto "originálne" si opäť vysvetľuje pôsobenie trochu kontroverznejších hier jedna štúdia servera Joystiq.com. Podľa nej, konkrétne podľa Dr. Sonyi Bradiovej z Kalifornskej univerzity a profesora Karen Matthewsa z Univerzity v Pitsburgu, sú totiž počítačové hry doslova akousi "zvrátenou bránou" do sveta fajčenia marihuany, pitia alkoholu, drogovania a narkománie.

  "Na základe štúdie Kalifornskej a Pitsburgskej univerzity je viac pravdepodobné, že budú mať mladí muži, ktorí si niekedy zahrali jednu z násilných počítačových hier (napr. Grand Theft Auto III), väčšie sklony k fajčeniu marihuany a konzumácii alkoholu." udáva správa na joystiq.com a článok na pro-g.co.uk. Více na GTAplanet.cz!

  GTA IV - na Xboxe 360 exkluzívne dve nové epizódy!
  GTA IV - na Xboxe 360 exkluzívne dve nové epizódy!Je tomu tak, vydanie GTA IV síce bolo pôvodne oznámené pre PlayStation 3 a Xbox 360 na ten istý termín, ale Microsoft si opäť dokazuje svoje monopolné postavenie už aj v segmente počítačových hier :o). Na jeho next-gen hernej konzole Xbox 360 sa totiž objaví nový diel série GTA - IV - s dvoma novými, dalo by sa povedať exkluzívnymi, epizódami (misiami?), z ktorých každá by mala zabrať hráčovi približne desať hodín hrania naviac oproti nám, ochudobneným "pécéčkárom" a budúcim "péestrojkárom". Kompletný obsah si budú môcť stiahnuť držitelia originálnych kopií pomocou známej služby Xbox Live! a uverejnia ho vraj pár mesiacov po vydaní hry na pulty. To je oznámené na 16. október 2007 pre Servernú Ameriku a 19. október pre Európu. Nám zostáva len ticho závidieť.

  Age of Empires 3 (www.ageplanet.cz)

  Budoucnost AoE3 v ČR?
  Letošní rok byl pro fanoušky a hráče hry Age of Empires III rozhodně plodný. Mohli jsme vidět krásné zápasy v ESET Age of Empires III GZ lize, mnoho turnajů(Winter, Summer Cupy), kvalifikační turnaje na Invex a poté i samotný Invexcup. Ovšem končí nám již tyto zlaté časy? Možná!!!!

  Společnost Progamers s.r.o. se rozhodla snížit počet her pro příští rok a vytvořit malou novinku - o hrách pro seriál Mistrovství České republiky v PC hrách 2007 se bude rozhodovat pomocí ankety. Tato anketa bude zpřístupněna pouze členům ČMSP(Česko-Moravský svaz progamingu). Progamers však vymysleli super uber vylepšovák - každý člen má tzv typ účtu. Pokud jste se registrovali jen kvůli ligám atd a neplatili sjte žádný poplatek máte tzv. Bronzový účet a v anketě máte pouze jeden hlas. Pokud jste držiteli stříbrného účtu máte k dispozici hlasi tři(stříbrný účet získáte po předložení dokladů v PGCC) a kdo má zlatý účet(playtí se 100kč/rok) má v anketě hlasů pět.Pro budoucnost AoE v ČR je velmi důležité abychom si pořídili minimálně stříbrné účty!

  Více na Age of Empires 3 fanstránkách.

  F.E.A.R. (fear.bonusweb.cz)

  Máte problémy s konektivitou pri F.E.A.R. Combat?
  Ak hráte zdarma vypustený multiplayer F.E.A.R. Combat, o čom nepochybujem, mohli ste zhliadnuť dosť nepríjemné nasivo znázornené servery v server liste. A ak vás, ako aj mňa, pomýlilo, že patch verzie 1.08 je len pre samostatný F.E.A.R., tak ste si samozrejme dlho nepohrali :). A preto si stiahnite patch v1.08 pre tento namakaný MP v dvoch typoch. Sťahujte pre český alebo anglický Combat. A problémy sú fuč :o)

  World of Warcraft (ondran.bonusweb.cz)

  BC odložen, ale...
  Je to tak, před pár dny Blizzard oficiálně oznámil, že se vydaní datadisku Burning Crusade odsouvá až na leden 2007. Jako malou kompenzaci lze chápat patch 1.13, jenže přinese náběh na nový typ PvP (kupovaní itemů za honor) a hlavně, nové talenty z Burning Crusade! To znamená, že ještě před datadiskem si užijeme všechny nové vychytávky, ale teprve v BC si díky zvyšení capu na 70 užijeme svůj "build snů".

  Vault šílené brahmíny (madbrahmin.bonusweb.cz)

  Vehicles of the Apocalypse: To není název nové počítačové hry, ale prostý popis pravého českého malotraktoru. Až se rozpadne poslední vojenský hummer, poslední bugina zlověstně zakvílí a zůstane stát uprostřed smutných pozůstatků civilizace, malotraktor pojede dál...

  The age of lizards is coming!: Vážené zmutované (samozřejmě vyjma Aranelky, ta představuje čistý genofond pustiny...) čtenářstvo, otlučený, vyhladovělý a notně dehydrovaný jsem po x týdnech složil Vaultmásterskou Zkoušu Dospělosti, takže vás budu v nejbližších týdnech (pokud možno aktuálně) informovat o všem, co se šustne kolem Bethesdy a Falloutu 3, o MODařské scéně starších dílů, apod.

  Trocha kultury: Jelikož místní galerie postapo-like filmů co do kvalitních kousků nepraská zrovna ve švech, přihodil jsem do ní nemálo depresivní klasiku 1984, natočenou podle stejnojmenného románu George Orwella. Snad tento článek někdo shledá užitečným... :-)

  Instruktážní retro video na YouTube: Pár dní zpět si tady svých deset minut slávy utrhla jakási hyperaktivní banda českých LARPerů, dneska prozměnu z jiného soudku - při příležitosti sledování výše zmíněného klipu se mi z hlubin YouTube podařilo vyštrachat stylové instruktážní retrovideo s názvem "Fallout 1955", takže... příjemnou zábavu.

  Poďte si rozbít držky!: A to 4.11. do Chotěbuzi u Českého Těšína, kde spolu povedou válku airsoftem a jekorem Oceláři (BoS), Otrokáři a Draníři, o čemž se více můžete dozvědět v Citadele.

  Kauza "Lohan" aneb zase nic konkrétního: Zuřivou a nevrlou komunitu Fallouterů (popravdě řečeno, mezi vyhladovělým psiskem z pustiny a pure Fallout fans nenacházím větších rozdílů :))) se prostřednictvím DaC fóra jal navštívit Bethesďák Emil "Lohan" Pagliarulo, v zásadě jen proto aby nás přesvědčil, že nemůže ohledně F3 říct ani prd...

  TES IV Oblivion datadisk: Kdo alespoň jedním svým ghoulím okem sleduje dění kolem staršího bratříčka F3, pak určitě dávno ví, že po hromadě šelestů a "zaručeně ověřených" drbů byl Bethesdou oficiálně potvrzen brzký příchod datadisku Knights of the Nine. S největší pravděpodobností nepůjde o nic rozsáhlého ani zázračného (soudě dle dosavadního reptání TES fans) a nemělo by to ovlivnit vývoj F3 (ještě aby to, že).

  STALKER DX9 screenshots: Pokud je ještě někdo vůbec ochoten hnout myšidlem nad libovolný link, evidentně směřující k materiálům týkajících se rádobynemrtvého STALKERu (teď je oficiálním hrubým datem Q1/2007 - hahaha), na této sajtě (newska z šestadvacátého října) najdete nějaké novější screeny ze hry, votuněné o všechny současné DirectX 9.0c standardy. Vůči STALKERu jsem sice evidentně skeptický (a nejen já), nicméně... tohle vypadá fakt dobře.

  Energozbroj: Prototyp Fallouťákům dobře známé energozbroje se objevil v Japonsku. Jde o zařízení známé pod jménem HAL-5 vyvíjené na Tsukuba University. Exoskelet má sloužit hlavně tělesně postiženým, záchranářům a také dělníkům v těžkých provozech...

  ASHWORLD IS BACK ANEB OPĚT TO PROPUKLO: Zdravím! Po delší odmlce informací o AW jsem opět zpět, abych situaci kolem této výborné a stále vylepšující se falloutí webové hry opět trochu zhodnotil a informoval vás o jejím průběhu...

  Ostatní novinky a pokračování předešlých na MadBrahmíně.

  Warcraft (warcraft.bonusweb.cz)

  DotA v. 6.38, 6.38b
  Opět tu máme další verzi DotY, jejíž verze už nese označení 6.38. Čekali jsme na ni opravdu dlouho, zato ale přináší řadu změn a novinek. Ke stažení je také verze 6.38b, která obsahuje jen málo změn.

  Command & Conquer (cac.bonusweb.cz)
  Frank Klepacki update
  Na stránkách oblíbeného tvůrce C&C hudby byl před dvěma týdny na žádost fanoušků rozšířen jukebox o 7 nových skladeb z C&C her! Tension, Firestorm Options Screen, Firestorm Map Screen, TS Options Menu, Red Sky, Storm Coming a Untamed Land jsou k dispozici v sekci CnC Series Frankova jukeboxu.

  The Sims 2 (sims2.bonusweb.cz)

  Sada Saphiřiných domků do vašich sousedství
  Ano, ano, i na našich stránkách či fóru je poznat, že dorazil vytoužený zvířecí datadisk. Aktuální novinky se poslední dobou téměř nekonají (s výjimkou oznamující vánoční balíček) a na zahraničních stránkách ještě pomalu doznívá vlna recenzí na Pets. Ale rozhodně to zase neznamená, že bychom zcela zaháleli...
  Dnes je tu pro vás sada sedmi domků od Saphiry včetně vítězného domku ze soutěže o nejhezčí podzimní domek, tak si je rozhodně nenechte ujít!


  Download - Download - DownloadDownload


  Download - Download - Download

  The Sims 3 - potvrzeno od EA
  Na Tiscali Games a BonusWeb.cz jste se dnes mohli dočíst velmi zajímavou informaci ohledně The Sims 3. Fakt, že EA nenechají tuto řadu stagnovat u druhého dílu (tedy The Sims 2) je více než pochopitelné, obzvlášť když se jedná o komerčně veleúspěšnou sérii. Podle citované zprávy EA oficiálně potvrdilo, že na třetím pokračování se pracuje a vydání je zatím předběžně plánováno na jaro 2008. Uvidíme tedy, jak bude vypadat situace za rok - možná už se budeme těšit z nových obrázků nového dílu simí generace...

  Link na článek na Tiscali Games: zde
  Link na článek na BonusWeb.cz: zde

  Autor:


  Nejčtenější

  Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

  Mashinky

  V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

  RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

  Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

  Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...  RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

  Lust for Darkness

  Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

  Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

  Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

  Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

  Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

  Zaklínač 3: Divoký hon

  Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...

  Další z rubriky

  Zahrajte si demo Middle-Earth: Shadow of War, vyšlo téměř po roce

  Middle-earth: Shadow of War

  Řežba Middle-Earth: Shadow of War sice vyšla loni v říjnu, demoverze je ovšem dostupná až teď.

  The Culling 2 byl takový průšvih, že se autoři raději vrací k prvnímu dílu

  Vývojářský tým Xaviant

  Vydání multiplayerové střílečky The Culling 2 bylo takovou ostudou, že se vývojáři rozhodli hru stáhnout z obchodů a...

  RECENZE: Wolfenstein II pro Switch je pořád zábavný a krvavý. A rozmazaný

  Wolfenstein II: The New Colossus

  Poslední Wolf byl ještě větší pecka, než jsme čekali. Jeho příchod na konzoli Switch je proto hodně vítaný.

  Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
  Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

  Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?  Najdete na iDNES.cz