Týden na BW Family #141

  12:01aktualizováno  10. června 1:25
Společně se setkáváme u dalšího článku ze sekce Týden na BW Family a opět se v přehledu podíváme na fanstránky, které v uplynulých sedm dní aktualizovaly.

//1gr.cz/fotky/idnes/bw/29/pfs_tip_tyden.gifSpolečně se setkáváme u dalšího článku ze sekce Týden na BW Family a opět se v přehledu podíváme na fanstránky, které v uplynulých sedm dní aktualizovaly.

 

TIP: Klikněte na hru, která vás zajímá - odkaz vás přesměruje na odpovídající tabulku v tomto textu.

Age of Empires 3

Command & Conquer

Grand Theft Auto

The Sims 2

MadBrahmín

:: Ostatní fanstránky ::

Grand Theft Auto (www.gtaplanet.cz)Bohatá GTA IV sekce na gtaIV.cz!

Detaily z nových amerických červnových čísel
Detaily z nových amerických červnových čísel Červnové číslo americká edice časopisu PSM přineslo pár detailů, které vám v krátkosti můžeme vyzradit následovně.

To, že ve hře budou helikoptéry je jasné, ale to že mnoho mrakodrapů bude mít na vršku svoji vlastní přistávací plochu víme až teď, navíc nebude problém přistát i jinde... pokračování

Zdrží se GTA IV?
Zdrží se GTA IV? "Všichni, kdo mají v kalendáři vyznačeno datum 16. října 2007, mohou pomalu začínat propadat panice, nicméně jelikož samotný Rockstar se k této informaci zatím nijak nevyjádřil, neviděli bychom to tak černě." píše v dnešní aktualitě herní magazín BonusWeb.cz. Jako důvod uvedl analytik Pachter, že je docela možné, že vydavatel Take 2 bude chtít přesunout tento zaručený trhák do dalšího finančního roku, čímž chce dosáhnout navýšení ztrát za rok aktuální, ale zároveň tím všechny (jistě vysoké) zisky z GTA IV. "Na závěr pak Take 2 radí, že by měla nejprve vyjít dražší sběratelská edice a teprve pak verze standardní, což by údajně mělo ještě více zvýšit zisky."

Jelikož chceme znát vaše názory a poznatky, chceme vědět co si o novinkách, případně našich fanstránkách myslíte, spustili jsme Návštěvní knihu. Nebojte se přispět!

Update 5.6. - Tvrzení, že GTA IV vyjde mimo stanovený termín a se zpožděním, Rockstar na Kikizo.com odmítl (díky za námět v GB). Určitě nejsme v redakci sami, kdo si oddychli =)

Age of Empires 3 (www.ageplanet.cz)

Age of Empires III: The Asian Dynasties
AoE3: The Asian DynastiesSbalte si kufry, Age of Empires III se stěhuje na východní frontu. Díky úspěchu samotné hry a jejího prvního datadisku se letos na podzim dočkáme dalšího přídavku, který do hry přidá opět několik nových prvků v podobě druhého datadisku s názvem The Asian Dynasties.

Jak již z názvu vyplívá, dočkáme se expanze říše na Dálný východ, zahrajeme si za nové civilizace a objevíme opět několik nových cest, které budou moci vést k vítězství.
AoE3: The Asian DynastiesNejvětší novinkou je, že nový datadisk bude Microsoft připravovat nejen ve spolupráci s Ensemble Studios, tak jak tomu od roku 1997 bylo u všech Age of... her, ale do vývoje se zapojí i renomovaní tvůrci RTS Big Huge Games, kteří Vám jistě jsou známi svou sérií Rise of Nations. Důvodem je, že v BHG měli volné kapacity u jejich týmu vytvářecího RTS, zatímco v ES jsou všichni zaneprázdněni vývoje nové hry Halo Wars, ale vývoj druhého datadisku se jevil jako dobrá možnost jak hru oživit. Dobrá zpráva je, že i o následující updaty by se měli starat BHG, což snad bude přeci jen o něco pružnější než v případě ES.

Více informací v samotné novince.

Vault šílené brahmíny (madbrahmin.bonusweb.cz)

Teaser - technickohnidopišský rozbor
Nejdříve komentář PR Bethesdy, Pete Hinese (který nám asi vůbec poprvé řekl něco, co nespadá do kategorie BS - bullshit ;)):
1) Ano, jde o in-engine video (in-engine ve smyslu, že je vyrenderováno v našem renderovacím enginu za použití všech herních prostředků, ale pořád to není úplně real-time herní stopáž). 2) Ano, hraje tam "I Don´t want to set the world on fire" od The Ink Spots (samozřejmě autoři "Maaaybeeee..." - pozn. Lizard) 3) Jasně, ten hlas patří Ronu Perlmanovi, který tolik pozvednul F1 a F2.

Známému serveru DaC prozměnu potvrdil, že ta obligátní tři ("War never changes...") slova jsou zbrusu nová nahrávka spešl pro Bethesdu. Lidé z Peteho přirozeně somrovali další a další informace, na což odpověděl, že si chviličku počkáme, ale zase ne moc dlouho. Tak si vyberte. :)

Teaser
Jak Bethesda slíbila, tak s malinkatým skluzem i plní - dvouapůlminutový, 132 MB (HQ verze) velký macínek je venku! Na dnešní poměrny docela bohatý teaser přináší mj. opět hlas Rona Pearlmana (kteréhožto považuji za nepostradatelnou součást všech kvalitních Falloutů :)) a dodatek "Fall 2008", což Fallouťákům, zvyklým na vydavatelské apokalypsy nejhrubšího zrna, určitě nezní tak špatně.

Fallout 3 teaser trailer download (povětšinou počítejte s řádným přetížením):
Official Fallout 3 website (přetíženo)
YouTube (low quality)
Madbrahmin

Povídečka: Nový Řád, díl druhý
Pokud mě má plazí paměť vyloženě neklame, hodnotil jsem první díl improvizované road movie plné Arroyo-Tankero-Enklávobojůvek, vertibirdů a kupy vejbuchů vesměs pozitivně a nejinak tomu bude i u pokračování, odehrávajícího se převážně v potemnělých koridorech základny Navarro. Děj se sice začíná nebezpečně přibližovat tradičním Shitusovským mlýnkům na maso a neobejde se bez standardní dávky gramatických zhovadilostí, ale jako celek se čte pořád dobře a také Falloutí reálie jsou (výjimečně) víceméně OK. A abych nezapomněl - jako každý správný Hollywoodský seriál utne i Nový Řád vaše čtení (to be continued...) zrovna v okamžiku, kdy se má NĚCO stát. :)
Nový Řád, díl druhý - Síla zvířete čtěte a komentujte zde / zde.

Ostatní podivující se páni povídkáři jsou při svých publikacích odkázání na líného bohémského motorkáře Hárlyho... Enjoy! :)

Newska, která smrdí: FO3 taky pro konzolové onany
Se dnešním trailerem cítíme nádhernou příležitost vytasit náš červnový cover. Upustíme trochu páry z obřího bublajícího kotle s velkým post-apokalyptickým navrátilcem - Falloutem 3. Přeneseme vás do útrob Bethesdích kanceláří a představíme první detaily PA open-ended RPG, které na sklonku roku 2008 udeří na PC, PS3 a Xbox 360.

Ano, o Billově Xbox krabičce už nějaký ten pátek víme, dokonce o ní pojednával jeden z nejapných Aprílových nesmyslů, ale PS, se kterým má takový Fallouter odedávna jenom problémy k uzoufání? :-/ Jedno se ale Game Informeru upřít nedá a to sexy červnový energo-obal. Chytře si to Pete s Toddem naplánovali...

Očekávaná změna anketičky
Řada lidí prakticky ihned po zveřejnění FO3 teaseru oprávněně hučela, že chce na toto téma vidět i odpovídající anketu - hlas Vault návštěvnictva, hlas boží, anketka je nahrána, tudíž můžete spokojeně ventilovat svůj minoritní názor. :)
Výsledek té staré je možno opět vidět vlevo dole pod odkazem *průzkum*, vesměs jste si stěžovali na kritický Bethesdo-nedostatek 50s atmosféry, což snad onen teaser napravil...

Roundup Mk. jánevimkolik
- Bethesda z nějakého (nejspíš prapodivně amerického) důvodu zavedla na FO3 website 16+ omezení, takže vy nejmladší, nebudete-li poctivě lhát, skončíte pravděpodobně podobně neslavně. :-/

- Thread na fórech No Mutants Allowed o tiskových reakcích na FO3 teaser.

- Už jste někdy psali děkovný dopis Ronu Perlmanovi za to, jakou má s Fallouty božskou trpělivost? Teď máte skvělou - a asi i jedinou - příležitost. :)

- Co byste řekli na Fallouty inspirovanou flashovku? (cool obrázek, lambrusco obrázek)

- Pořádně rušno začíná být kolem zajímavého Bioshocku, který by Bethesdímu FO3 prozatím jako by z oka vypadl: ven se dostal sedmý herní podcast, dva anglické rozhovory s čelními vývojáři (1, 2) a dokonce i PC/Xbox 360 cover.

- Banda Kyjevanů z GSC otevřela Stalker-moddingu lačným jedincům horentně slibovaný STALKER mod portal. Pěkný přístup.

- Na Ukrajině (ke všeobecné radosti) ještě na momentík zůstaneme - stalkeří kolega Beestar mě informoval o lehce humorné (Stalkeří) povídce s pěkně divným názvem "V Bare 100 RADov". Druhého Sapkowského nebo Adamse nečekejte, nicméně server scostalker je určitou zárukou kvality, takže nevidím důvod, proč Beestarovi nevyhovět - louskejte tuhle.

- HunteR, autor několika skvělých Falloutích prací, vytvořil v květnu obálku k další knize Erica Browna. Obálka už nám není tak blízká jako v případě petruschkovy (to je takový ten cápek, který se vykvák na Vault a mě pak použili jako výplňový materiál - pamětníci si jistě vzpomenou :)) Špinavé práce, ale i tak - kuk sem. V únoru zbastlil prozměnu cover ke knize Pierra Mattera Brutální byznys, která nás tematicky potěší jistě ještě mnohem více.

Jericho aneb známý neznámý postapo seriál se vrací
A stalo se. Po obrovském náporu fanoušků po celém světe se americká televizní stanice CBS rozhoupala a rozhodla se nakoupit dalších 7 dílů postapo seriálu Jericho…

Jericho je drama o tom co se stane, když se náhle na horizontu objeví atomový hřib, uvrhajíc obyvatelstvo malého poklidného kansaského městečka do chaosu a úplně ho izoluje od okolního světa. Nastává otázka: jsme jediní Američané, kteří přežili?...

Mohl bych citovat z fanstránky Jerichowiki. Hlavní zápletka je tedy jasná, trailer i televizní ukázky také slibují leccos, je ale opravdu o co stát? Tak například na stránkách česko-slovesné filmové databáze se uživatelé o sérii s apokalyptickým námětem vyjadřují takto: Spousta amerikanismu, patosu a klišé Jericho mě nechalo absolutně chladným Velmi dobrý námět velmi špatně zfilmovaný. Chování všech postav je jedno velké KLIŠÉ atd. Najdou se sice i kladné ohlasy, podle mě si však Jericho v Čechách moc velkou základnu fandů nevybudoval; nenašel jsem byť jedinou fanstránku, výjimku tvoří Slovensko. Bodejť ne, když teprve první DVD s první sérií, obsahující 22 dílů, vyjde teprve 25. září. Stahovat například můžete legálně tady, přes Torrenty však také není problém (upozorňuji však, že všech 22 dílů má něco kolem 8 GB).
Sám nevím, co z toho tedy nakonec vyjde - nečekám ani nic závratného, jakmile ale shlédnu, podělím se s pocity:).

... a další nukleární newsky na madbrahmin.bonusweb.cz!

Command & Conquer (cac.bonusweb.cz)

Turnaj v C&C 3
KUba, admin našeho spřáteleného webu CaCTW.Vokr.com, ve spolupráci s cabalem a SnowMannem spustili nové stránky online turnaje v C&C 3. Máte možnost hrát o hodnotné ceny v podobě her od EA! Více informací a plánované datum uskutečnění turnaje naleznete na nově spuštěných stránkách CnC3-Cup.Vokr.com.

Patch 1.05!
Dlouhé čekání je u konce. I když s mírným zpožděním, vývojáři EA nakonec vydali svůj dlouho slibovaný patch 1.05, první opravdu velký patch pro svou hru C&C 3. Podle toho také vypadá velikost - přibližně 111 MB.

Českou i anglickou verzi patche lze stáhnout z oficiálních stránek či přes auto-updater zabudovaný ve hře. Anglickou verzi potom lze stáhnout také z jiných míst, např. GameSpotu...

Na naše forum byl přidán seznam změn patchů 1.01 až 1.05, vše v češtině!

The Sims 2 (sims2.bonusweb.cz)

Další stavba od Enamorandos, oblečení od Maddy a vlasy + rostliny od Sims2Sisters
 

Menší domek od Simíka 68, dvoje šaty pro teenky od Maddy, melírované dlouhé vlasy a další terény

Supermarket od Kiky, vlasy, oblečení a rekolory dveří od Sims2Sisters

Domek od Saphiry, oblečení od Acrew a melírované vlasy a dvě soupravy stolů a židlí

Domek "Ideal" od Enamorandos, hnědé vlasy, modré plavky a další tři terény od Sims2Sisters

... tyto a další downloady stáhnete na sims2.bonusweb.cz!

Další ozvěny z fanstránek...

Echo | Tak nám prodali PORG, paní Müllerová
Když hora nepřijde k Mohammedovi, musí Mohammed přijít k hoře. Relativně malá informovanost mezi studenstvem, týkající se vstupu pana Romana do života PORGu, zapřičinila situaci, kdy se školou šíří nepodložené a přehnané fámy. Díky panu profesorovi Valáškovi máme nyní k dispozici některé nové skutečnosti. Martin Roman investicí do naší školy získal majoritu ve správní radě a PORG tak byl de facto prodán. Někteří členové správní rady proto museli odstoupit, jelikož je nelze odvolat, a celá tato skupina lidí se obměnila o šest nových tváří...

Autor:

Nejčtenější

Cyberpunk 2077 a politická korektnost. Některým vadí žena s penisem

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 se těší hráčské oblibě a vysokým očekáváním, ovšem najdou se i tací, kterým futuristická hra začíná...

NHL 20 opět nevyjde na PC, nebude mít nový engine ani příběhový mód

NHL 20

Na obalu letošního ročníku oblíbené hokejové série NHL od Electronic Arts bude Auston Matthews. To je však asi jediná...

Mobilní Harry Potter má našlápnuto být globálním hitem

Harry Potter: Wizards Unite

Nová mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite funguje na stejném principu jako tři roky starý Pokémon GO. Využívá...

Wolfenstein: Youngblood přidává novinku, která mě v demu pořádně štvala

Wolfenstein: Youngblood

Střílečka Wolfenstein: Youngblood se odehrává v okupované Paříži devatenáct let po událostech The New Colossus. Do...

RECENZE: Druidstone je nečekaný hit pro starší a pokročilé

Druidstone: The Secret of the Menhir Forest

Jednou za čas přijde herní překvapení. Z čista jasna bez velkých fanfár. Přesně takový je Druidstone, vynikající...

Další z rubriky

RECENZE: Mrazivý Layers of Fear 2 na lodi duchů mohl být strašidelnější

Layers of Fear 2

Být hercem není nic snadného. Ale být hollywoodskou hvězdou potulující se po strašidelné lodi, kde se nacházejí jen...

RECENZE: The Sinking City ukrývá skvělou zábavu pod nánosy zbytečností

The Sinking City

The Sinking City mohla být skvělá detektivní adventura. Místo toho je jen další nevýraznou hrou v otevřeném světě,...

Politické napětí mezi Íránem a USA postihlo i hráče League of Legends

League of Legends

Íránští a syrští hráči populární MOBA strategie League of Legends doplatili na vyostřenou politickou situaci na Blízkém...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz