Týden na BW Family #143

  12:00aktualizováno  24. června 11:42
Mnozí se dočkali. Je tu poslední týden školy, známky už bezpečně uzavřené a všichni tak nějak plánují, co podniknou o dvou měsících volna. Nicméně redaktoři fanstránek na našem herním hostingu na své čtenáře nezapomněli a přinášejí i tentokrát notnou porci informací.

//1gr.cz/fotky/idnes/bw/29/pfs_tip_tyden.gifMnozí se dočkali. Je tu poslední týden školy, známky už bezpečně uzavřené a všichni tak nějak plánují, co podniknou o dvou měsících volna. Nicméně redaktoři fanstránek na našem herním hostingu na své čtenáře nezapomněli a přinášejí i tentokrát notnou porci informací. Vyberete si i vy... Pro tuto chvíli už ale přeji pohodově strávené letní prázdniny.

 

TIP: Klikněte na hru, která vás zajímá - odkaz vás přesměruje na odpovídající tabulku v tomto článku.

Command & Conquer

Grand Theft Auto

MadBrahmín

The Sims 2

 

:: Ostatní fanstránky ::

Grand Theft Auto (www.gtaplanet.cz)Bohatá GTA IV sekce na gtaIV.cz!

2 nové magazíny = nové informace pro nás - update
2 nové magazíny = nové informace pro nás - update V Británii vyšla dvě nová čísla herních plátků, a to The Games a xboxový 360. V obou číslech jste mohli najít preview, která si brala na mušku herní hit GTA4. V preview sice nebylo ze hry prozrazeno nic skutečně nového, přesto svým čtenářům oba magazíny přinesly pár nových drobků, které se právě naší fanstránce podařilo sezobat.

Tak například během hraní demoverze si redaktoři všimli, že když Niko někomu vletí do cesty nebo do někoho lascivně drbne, tak ten dotyčný se na něj rozhořčeně zašklebí nebo něco na Nika ze své pusy utrousí. Většinou půjde o nějakou neslušnou nepublikovatelnou poznámku ;). Proto taky hra dostane od americké ESRB nebo evropské PEGI hodnocení "pouze pro dospělé", což je férové.

Pokračování novinky, včetně informací o pizze...

Předělávka traileru, podrobnosti o exkluzivitě...
Předělávka traileru, podrobnosti o exkluzivitě...O velmi pěknou předělávku prvního traileru GTA IV se postarali chlapci z PlanetGTA.com. Snímek, který můžete shlédnout na YouTube.com nebo GameTrailers.com, zachycuje významné momenty v sledu původního traileru, doplněné o kladné komentáře herních časopisů. Na pozadí pak hraje prvotřídní skladba, jež nám dává melodií tušit, že GTA IV bude opravdu něco výjimečného.

Už dříve bylo uvolněno od stejných autorů video zachycující na časové přímce historii série GTA. Taky povedené. A nakonec informace o tom, jak se má situace kolem exkluzivity Microsoftu na epizodickém obsahu.

Upřesnění data uvolnění 2. traileru
Upřesnění data uvolnění 2. traileru Druhý oznámený trailer s přívěskem Looking For That Special Someone je za dveřmi - vychází už ve čtvrtek 28. června, tedy za necelých 6 dní! Rockstar dnes v ranním Mailing Listu upřesnil jeho vypuštění do světa na 12. hodinu středoamerického času (EST), což odpovídá 18. hodině našeho času (SEČ). To nám přináší jednu nespornou výhodu - už se nemusíme obávat netrpělivého ponocování jako v případě prvního traileru =) Vyjádřit své očekávání můžete v G-booku
 

Do vydání GTA4 uvidíme třetí finální trailer
Do vydání GTA4 uvidíme třetí finální trailer Což potvrdili redaktoři herního zpravodaje 1UP v jednom ze svých posledních podcastů. Ti teď měli možnost shlédnout nejnovější demo GTA4, konkrétně čtvrť Broker, která nyní podle jejich slov vypadá ještě o chlup líp něž předtím. Muže za to především RAGE engine, který slouží jako motor, jenž hru pohání a proto je neustále dolaďován, aby hra vypadala k světu. Ze hry je den co den odstraňváno obrovské množství bugů, přibývájí kvanta nových textur, interiéry jsou obohacovány o nové detaily a hlavní charakter je tež upravován, aby vypadal osobitěji. Pokud si chcete poslechnout celý podcast, kde redaktoři líčí dojmy z dema, navštivte youtube nebo čtěte přepis zde.

Vault šílené brahmíny (madbrahmin.bonusweb.cz)

Kupuj zajíce v pytli
Tak. Jak už jste měli možnost přečíst si na Shoutboardu, Kingsley nás informoval o první možnosti koupě Fallouta 3. Na této stránce si hru samotnou můžete předobjednat, a to za celkem sympatickou cenu: 1099 Kč. Málo to není, na dnešní dobu mi to však připadá jako solidní kompromis. Tak začněte šetřit děti...:)

Internetové reakce na GI článek, NMÁcké trable s Bethesdou a tak dále...
"Vážení ghouli a ghoulice, dnešní aktuálka bude taková často dost hořká všehochuť - začnu třeba u Bethesdího stahování se do ulity. Těžko říct, zda - nebo spíš do jaké míry - za to můžou slušně řečeno smíšené reakce na tu Game Informer parádu. Posuďte z těchto dvou neurčitých odfrků fanouškům na oficiálních fórech:

Ashley Cheng: Sorry, ale nikdo z nás teď nemá právo jakkoliv komentovat článek ani žádná další herní specifika. Buďte v pohodě - jak se bude časem hra vyvíjet, jistě budete mít nashromážděno dostatek informací na to, zda to chcete hrát nebo nikoliv. ;)

Gary “VXSS” Noonan: Správná otázka je, zda vůbec někdy budeme moci ten GI článek komentovat. Nejpravděpodobnější verze totiž zní, že nikdy. Prostřednictvím toho magazínu jsme vám dali hodně důletižé informace a to úplně stačí. Teď prostě normálně jedeme dál.

Matt “GStaff” Grandstaff: Jak tady řekl Gary, článek a info v něm nebudeme více komentovat... Sorry chlapi.

Známý portugalský blogger Briosafreak to okamžitě srovnává se starší upřímnou řečí našeho starého známého J. E. Sawyera: Falloutí fandové nám dávají zpětnou odezvu. Fajn, část té odezvy je dobrá, část je k ničemu. Často taky mají horlivé kázavé tendence, sem tam bych řek i právem. Různě po internetu jsem se setkal s řadou lidí, kteří na Van Burena nadávají totálně neprávem, třeba jen proto, že se k nim donesly špatné a nepřesné informace - samozřejmě, často to bylo způsobeno i nějakou naší botou.

Co se týče reakcí na uniklé GI scany, z fundovanějších a "Falloutově odbornějších" míst internetu vyzařovaly vesměs nejednoznačné až šedivé reakce, jako třeba tento článek serveru RPG Codex. Dnes v noci navíc od daného magazínu obdrželo NMA nepříjemnou žalobu (jak jinak než za uveřejnění daných materiálů - mj. si tím "vysloužili" i přesunutí do utěšeně se rozrůstajícího black listu F-fansites na Beth fórech) a ta scany pokorně stáhla, což bohužel povede jen k dalším "zasvěceným internetovým mýtům". Úplně nejhůře ale tenhle oblíbený hardass server neskončil - jeho určitý druh revolty vůči vývojářům zaujal server The Escapist natolik, že se rozhodl tři hlavní NMÁky ohledně jejich chování trošičku vyzpovídat.

Flashovka s Falloutovskou kampaní
Jsem z5 mezi živými! Uááááááá! :))) A začněme něčím lehčím, co mi uvízlo v poště (je toho hodně, postupně vám všem odpovídám- tedy těm, co psali jen mě, nikoli přímo na společnou adresu vaultu, takže mějte strpení). Ale k věci. Cynhyrchwyr mě upozornil na zajímavou hru, která jaksi "cucá" z prostředí Falloutu nějaké reálie: Zdravím, nevím, jestli to bude redakci vůbec zajímat, ale narazil jsem na jednu povedenou hříčku pro ukrácení dlouhé chvíle a ejhle, objevila se v ní kampaň inspirovaná Falloutem. Jedná se o flashovou střílečku s názvem Endless War 2, případně Endless War 3 (zbraně ze světa Falloutu - BOZAR, Pancor Jackhammer, Gauss Rifle). V první verzi hry se Falloutí reálie neobjevovali. Sám jsem si tuhle hříčku vyzkoušel, jde vpodstatě o běhání s panáčkem, který střílí po mutantících (aspol.) v "prostředí Falloutovském" bohužel pokud na mě stříleli víc než dva nepřátelé, tak se to tak šíleně sekalo, že se hra už více hráti nedala. Ale snad to bylo jen mým mizerným připojením a mnohé z vás aspoň na chvilku tahle flešovka potěší. Krysák out.

Dozvuky
Vy, kteří jste Bethesdu ještě schovívavě (a rozumně) nezavrhli, si můžete s tradičním optimismem ve tváři přečíst přeložené útržky FO3 FAQ, které časopis Game Informer slíbil a splnil svým čtenářům (mimochodem, soudě podle některých dotazů občas dost natvrdlým). Na konci článku najdete i jakési videorozhovory se dvěma důležitými Bethesďáky... FAQ samozřejmě přidáno do zaprášeného podlaží s rozhovory.
Psal jsem to ve spěchu, případné chyby reportujte rovnou do fóra...

Rychlovka
Byla zaznamenána mohutná patchovaná a další lomoz kolem bratránka Stalkera.NMÁci taktéž podchytili jakési ševelení kolem Bioshocku. Bodejť by ne - už jenom DVA měsíce čekané! :) Ale i tak - Irrational Games jsou ke svým fanouškům neobyčejně štědří...

Brother None na ušil na základě prvních scanů zajímavou FO3 úvahu - samozřejmě anglicky.

Další decentně oslavná Falloutí retro-recka z hlubin českého internetu.

Ostřílený vývojářský harcovník Brian Fargo (mj. Interplay, InXile ent., hry The Bard´s Tale, Wasteland, Fallout) se na fórech Duck and Cover nechal slyšet, že konečně nejen vlastní věkem zaprášenou Wastelandí licenci, ale že rovnou zvažuje jeho přímé pokračování, ať už se hra pořádně zaplatí, nebo ne.

A vítězem screenshotu měsíce se stává...
rtemis se svým screenem PongMaster ;) gratuluji. Ač uběhlo už mnoho radioaktivní břečky od posledního vyhlašování, tak za celou tu dobu jsem obdržel pouze dva nové screenshoty. Nekroušův Zátah na pedofily a Milanův reálný screen postavy s IQ-tykve. Hlasovat možete jako vždy zděs.

 

Command & Conquer (cac.bonusweb.cz)

C&C 3 pro Mac
Herní portál Joystiq informoval o společném plánu Electronic Arts a Apple předělat některé ze současných titulů EA z PC na platformu Macintosh. Mezi plánovanými tituly je i Command & Conquer 3. V tento okamžik však není jasné, zda budou verze pro PC a Mac navzájem kompatibilní v multiplayeru.

Unikátní webový projekt
N
áš přítel Oox (-: ,známý z minula zejména za svůj projekt Rudá Hrozba, nyní vytvořil nový unikátní projekt C&C 3 fansite, kterou může každý upravovat, podobně jako Wikipedii.

Stačí se pouze zaregistrovat, přečíst si malého průvodce a ihned začít přidávat na stránky nový obsah - blogové příspěvky, replaye, mapy a mnoho dalšího.

Jednou za zajímavých sekcí je určitě tzv. C&C Web Aliance, která se snaží nashromáždit informace a odkazy všech fan-stránek s tématikou C&C.

Určitě se také zúčastněte soutěže, která končí 11. července.

The Sims 2 (sims2.bonusweb.cz)

Větší domek od Ekuci, rekolor jídelního setu od Sussi a halenka + 3 písečné terény

Lesní domek od Jany, krajkové šaty, vlasy se závojem a 3 sety dlaždic a obkladů

Domek Top Line od Enamorandos, dvoje oblečení od Acrew a pánské vlasy se šátkem...

Domek od Ekuci, plavky a pánský komplet od Acrew a ženské vlasy se šátkem a tři travnaté terény

Domek od Jany, dvoje spodní prádlo od Acrew a vlasy + set cihlových zdí

... tyto a další downloady stáhnete na sims2.bonusweb.cz!

Další ozvěny z fanstránek...

Echo | Sen prázdnin
V závanu letního horka poslední zoufalci doodevzdají učebnice. Při hodinách se už nic neučí, hrají se hříčky a probírají se zajímavosti. Co nevidět budou školy v přírodě, ti, kteří jsou in a ex zároveň, se vrací ze zahraničí. Vzniká to prázdno, kde za sebou už má člověk všechny testy a už nemůže v podstatě nic ovlivnit, teď, zrovna v tyto dny, mu to může být jedno. Sen prázdnin na nás pomalu doléhá a tento školní rok umírá.

Autor:

Nejčtenější

Counter-Strike je nově zdarma a někteří hráči to špatně nesou

Review bombing hry Dota 2

Legendární střílečka přešla před pár dny do režimu free 2 play a mnoho zkušených hráčů to Valve nedokáže odpustit. Bojí...

Nejlepší hry roku 2018: nominujte své favority

Assassin’s Creed Odyssey

Závěr roku již tradičně patří anketě Hra roku. A protože je to čtenářská anketa, o tom, které hry se v hlasování na...

OBRAZEM: Podívejte se na ta nejhorší tetování inspirovaná videohrami

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí...

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí naší kultury. Této módě se samozřejmě...

EA odstraňují ze svých her sportovce obviněné z násilí proti ženám

FIFA 19

Hvězda amerického fotbalu Kareem Hunt byl propuštěn z týmu Kansas City Chiefs kvůli fyzickému napadení mladé dívky....

KVÍZ: Poznáte herní hity podle reklamních obrázků?

Herní kvíz

Načančané reklamní obrázky jsou jedna věc, realita druhá. Mají vůbec propagační obrázky se samotnou hrou něco...

Další z rubriky

RECENZE: Just Cause 4 se extrémně rychlé okouká, design misí je slabý

Just Cause 4

Náplní a předností série Just Cause vždy byla co nejvíce nerealistická a bláznivá akce. Jak nám ovšem dokazuje čtvrtý...

Hlasujte pro nejlepší PC hru letošního roku

Assassin’s Creed Odyssey

Čtenářská anketa Hra roku 2018 na Bonuswebu startuje hlasováním v kategorii nejlepších her na PC. Zvolit můžete až tři...

Spor o Oculus Rift byl ukončen, Zenimax a Facebook dospěly k dohodě

Komerční verze přilby Oculus Rift

Roky se táhnoucí soudní spor, který řešil údajnou průmyslovou krádež mezi společnostmi ZeniMax a Oculs Rift, je u...

Najdete na iDNES.cz