Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na BW Family #57 - 24.10. - 30.10.2005

  12:00aktualizováno  30. října 8:56
První Easter Eggy v GTA: LCS *** Kopa nových informací ze světa Age of Empires III *** S.T.A.L.K.E.R. hlásí opět zpoždění *** Co na nás čeká v datadisku World of Warcraft? *** A další info z našich fanstránek
I když jsme již fanstránku zasvěcenou skvělé akční stříličce FEAR spustili před delší dobou, až teď se začalo kolem hry něco dít. Co nám tedy fanstránky http://bonusweb.idnes.cz/ přinesly? Tak zejméná tunu recenzí a všemožných informací z různých herních serverů, protože právě minulý týden, přesně 18.10.2005 oficiálně FEAR vyšel! Pokud již tedy vlastníte tuto akční řežbu, určitě naše stránky navštivte!

TIP: Využijte rychlejší orientaci v našem shrnutí, klikněte na hru, která vás zajímá.


AGE OF EMPIRES 3


GTA: SAN ANDREAS


Rome: Total War


S.T.A.L.K.E.R


WOrld of warcraft


F.E.A.R.

Grand Theft Auto: San Andreas [http://www.gtaplanet.cz]
ÚterÝ, 25.10.2005 - KOPA Nových informací
Zdá se, že Sony se svým Playstation Portable (PSP) zabodoval. Na Invexu jsme si ho mohli takříkajíc "ošahat" a od pěkných hostesek nechat představit. Dříve jsem konzolím spíš odporoval, ale teď vím, jaké výhody může mít tento lehce přenosný přístroj na cestách. Dlouho očekávané GTA: Liberty City Stories jsme si sice vyzkoušet nemohli, o to víc se na něho těšíme po vydání. Zatímco si Američané už hru vychutnávají, my Evropané si budeme muset počkat až do 4. listopadu. Nicméně si myslím, že to zas až tak velký odklad není.

První recenze LCS se objevily na 1UP ( zde - 9/10), Yahoo Games ( zde - 4.5/5), IGN ( recenze - 9/10 * čtenářské recenze ) a GameSpy ( zde - 4.5/5).

Na IGN jsou ke shlédnutí nová videa , třešničkou je video recenze. Další obrázky jsou ke shlédnutí v této galerii .

Objevil se také zadní obal hry. V této sekci na TheGtaPlace jsou první cheaty ke GTA: LCS.

Pokud jste majiteli účtu ING Insider's, můžete si stáhnout manuál ke hře. Aktualizována byla oficiální stránka hry . Přibyly tam nějaké informace o multiplayeru a 3. trailer.
Čtvrtek, 27.10.2005 - První Easter EGg
Na naše oči se poslední dobou valí hordy nových informací okolo GTA: LCS a některé by vám jistě neměly uniknout, jako například tento |easter egg . Můžete v něm porovnat, jak se liší záhadný nápis z GTA 3 od GTA: LCS. Namísto toho, co stál v třetím dílu, najdete v novém GTA odlišný, s dosti směšným obrázkem (nalevo) a nápisem "Hello again", což v překladu znamená "Opět vítej". Je zajímavé pozorovat, jak se tvář Liberty City mění.


Úterý, 25.10.2005 - KUPTE SI FEAR

Konečně je to tady, konečně jste se dočkali! F.E.A.R. se totiž dnes začal distribuovat i v ČR spolu s českými titulky. Vzhledem k tolika oceněním, kolik získal, nepřeberém množství velice kladně hodnotících recenzí určitě není špatná volba si F.E.A.R. zakoupit !

Zakoupit F.E.A.R. s českými titulky za 899,-Kč

Středa, 26.10.2005 - Nové info

S potěšením vám mohu oznámit, že jsme první fanstránka v ČR, která vám může nabídnou cheaty ke hře. Ty najdete v nově založené sekci PC Cheaty , jejíž odkaz najdete i v levém menu navigace v podnabídce Gameinfo.

Dále mohu s radostí oznámit (no, i když nevím - podle toho co je tam napsaný... :), že minimální nároky, které jsme měli v sekci HW požadavky už od dob multiplayerové betaverze jsou pravdivé a oficiální a tedy jsme se nemýlili, jak někdo mohl doufat.

No a pokračujme další otevřenou sekcí, kterou je Patche . Najdete zde oficiální zaplaty ke hře, které by měli odstranit některé chyby a bugy. Odkaz samozřejmě i v navigaci v podmenu Download


Age of Empires 3 [http://www.ageofempires3.cz]
Čtvrtek, 27.10.2005 - Great Plains

Mnoho volného prostoru, velká stáda bizonů, spousty dolů a až šest vesnic Lakotů či Komančů nabízí mnoho strategií. Obchodní stezka má tři až pět možných míst pro postavení Trade Postu.
Ovláadněte husté lesy na kraji mapy, nebo se spoléhejte na malé skupinky stromů rozsetých po pláních.

Hlavní cíl
Ovládnout větší část Obchodní stezky

Strategické tipy

  • Spřátelte se s kmeny Lakotů, kteří vám poskytnou skvělé jednotky
  • Braňte si své indiánské osady
  • Získejte kontrolu nad zdroji surovin u krajů mapy
  • Na jednom bizonovi je 500 kusů masa, tudíž z celého stáda máte nějakých 4500 kusů jídla
Sobota, 29.10.2005 - Co se připravuje?

Greg Street se vyjádřil v diskusích na Agecommunity k připravovanýcm změnám, o nichž se v případě AoE3 uvažuje. Je dobré vidět, že se ES o problémy, které se v komunitě řeší zajímají. Pod níže uvedenými body najdete vždy popis daného problému a následnou odpověď od Grega Streeta.

Plné hry na ESO: Velmi uvažujeme o tom, aby se v listu her na ESO neukazovali plné hry, do kterých již není možné se připojit.

Rating: Vidíme, že mnoho hráčů by upřednostňovalo klasický rating před nynějším systémem žebříčků. Hledáme způsob, jakým uspokojit všechny hráče.

Záznamy her: Automaticky je nastaveno, aby se hra nenahrávala, což ES nechtějí měnit, takže když budete chtít pořídit record game, musíte si zaškrtnout příslušné políčko tak, jako je tomu teď.

Možnost změnit ESO username: Chceme vytvořit komunitu hráčů, ve které bude jednoduché každého přesně identifikovat, takže neplánujeme možnost změny uživatelských jmen po velmi nedobrých zkušenostech se smurfingem. 

Pamatování uživatelského jména: ESO si v současné době nedokáže pamatovat vaše vstupní údaje, oprava se připravuje.

Clan tagy: V některých částech ESO se neukazuje u jména klanová příslušnost hráče. Jedná se o bug, který plánujeme opravit.

Rozšířené informace o klanu: Chtělo by to zobrazovat více informací o klanu, jako celkové statistiky, webové stránky a podobně. Uvidíme, jak se tato věc bude dále vyvíjet.

ESO avatary: Nápad na odemknutí některých avatarů (obrázky postaviček) až v závislosti na levelu HC. Máme mnoho jiných problémů k řešení, ale myšlenka to není špatná.

Neděle, 30.10.2005 - Návod na kampaň

Dnes vám přinášíme druhou část našeho návodu na single playerovou kampaň. Přečíst si můžete kompletní návod na druhý act, v níž je hlavní postavou John Black - vnuk Morgana Blacka z prvního actu (návod na první act najdete zde ). Historické období mapované v druhé části kampaně spadá do období počátkou kolonizace a sedmileté války. Jsou zde v hojné míře a různé podobě zakomponovány spolupráce s indiány a boje s vaším hlavním nepřítelem, kterým je proradný britský velitel Warwick.

V Actu 2, o dvě generace rodiny Blacků později, se ocitáme v dobách pokračující kolonizace Ameriky. Nové kolonie jsou však napadány nepřátelskými nájezdy Čerokiů, kterým se musíte ubránit. Je nutné ze začátku dobře rozjet fungující vesnici a zamezit vstupu indiánů do ní. Vyplatí se vstoupit s rybářskými loděmi na vodu, kde je hodně zužitkovatelných ryb. Na západě se vám objeví nová kolonie, kterou osvoboďte, čímž si ji přivlastníte. Útoků na tuto novou kolonii pak už bude poskrovnu...


World of Warcraft [http://ondran.bonusweb.cz]
Sobota, 29.10.2005 - Co přinese datadisk?
Hlavní zprávou asi je zvýšení maximální úrovně na 70 a dvě nové rasy (jedna z nich se jmenuje Blood Elves). Nechybí ani nová profese Jewelcrafting. Chystá se také bitevní pole, zkrátka datadisk jak má být - co zatím nebylo řečeno, je datum vydání :). Více si přečtěte + oficiální video na samostatných oficiální stránkách .

 

Pátek, 28.10.2005 - SpartaN: Total Warrior
Do prodeje dorazila další hra od Creative Assembly, která tak trochu souvisí s RTW - až na to, že je na konzole. Opět se vrátíte do starověku a budete bojovat proti tisícovým armádám, ovšem jako jednotlivec. Plně lokalizovaná hra získala v oficiálním časopise PlayStation 2 hodnocení 9/10, na Bonuswebu 85%.
Pátek, 28.10.2005 - Prodejnost BI
Ve světě se datadisk Barbarian Invasion stále drží v žebříčcích nejprodávanějších her. Po vydání se v USA zabydlel na prvním místě, ještě minulý týden si dopříval skvělou osmou příčku a nyní - téměř měsíc po tamějším vydání - je překvapivě stále desátou nejprodávanější hrou. Jen český herní trh má co dohánět.S.T.A.L.K.E.R. [http://stalker.bonusweb.cz]
Úterý, 25.10.2005 - Zpoždění
Podle tiskové zprávy vydavatelské společnosti THQ se na S.T.A.L.K.E.R.a můžeme těšit nejdříve v listopadu příšího roku. Tuto informaci jsme již dříve měli od Olega Y., jen teď jsme se jí dočkali oficiálně. Dovolím si ještě citovat větu našeho zdroje: " 3D akce S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl už pomalu začíná dýchat na záda nechvalně proslulé 3D akci Duke Nukem Forever od 3D Realms, tedy alespoň co se doby vývoje týče. " Ano, bohužel je to tak. Pokud je dnes něco více než na místě, tak trpělivost.
Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Další z rubriky

Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...

Pokračování Theme Hospitalu nazvané Two Point Hospital vyjde v srpnu

Two Point Hospital

Strategie Two Point Hospital, v níž se budeme starat o vlastní nemocnici, vychází 30. srpna.

Hra Fortnite vydělala již miliardu dolarů, přitom je ke stažení zdarma

Fortnite

Za pouhý rok od vydání už hra Fortnite vydělala svým tvůrcům přes 20 miliard korun. Její popularita je přitom stále na...Najdete na iDNES.cz