Týden na BW Family #59 - 7.11. - 13.11.2005

  12:00aktualizováno  13. listopadu 9:32
Novinky na fanstránce o GTA: San Andreas *** Patch 1.02 pro AoE3 v přípravě *** Artworky k Oblivionu *** Demo NFS: Most Wanted je venku *** A spousta dalších informací z našich fanstránek
Age of Empires III [http://www.ageofempires3.cz]
Na Age of Empires III se čekalo dlouhé roky, teď je tu a kolonizace Ameriky s ním. Jestliže dosud hru nemáte a rádi byste se o ni něco víc dozvěděli, je tu pro vás (i všechny ostatní) dopodrobna provedená fanstránka www.ageofempires3.cz, které se zároveň řadí mezi ty nejobsáhlejší v ČR.

TIP: Využijte rychlejší orientaci v našem shrnutí, klikněte na hru, která vás zajímá.


AGE OF EMPIRES 3


GTA: SAN ANDREAS


Rome: Total War


S.T.A.L.K.E.R


Need for Speed


Oblivion

 

 

Grand Theft Auto: San Andreas [http://www.gtaplanet.cz]
Pondělí, 7.11.2005 - Kauza Jack Thomson
Nedávno jsme vás v novince informovali o Jacku Thomsonovi, člověku, který kritizuje internet jako takový a vůbec celý obor IT. Jack je právníkem, nic mu však nebrání v předvolání sebe sama před soud. Je totiž obviněn z napadení právnické kanceláře Blank Rome a jejích právníků. Říkáte si, jakou to má spojitost s GTA? Jistě má - Jack Thomson je známý také žalobou na společnosti Sony, Take-Two, Rockstar, Wal-Mart a GameStop, které obvinil z toho, že prodávaly hru GTA a de-facto vycvičily vraha Devina Moora, který v červnu 2003 zabil dva policisty a dispečera.
Úterý, 8.11.2005 - Nová verze multiplayeru
V pátek byla vypuštěna nová verze multiplayeru pro GTA: San Andreas, a totiž GTA Tournament (gtaT), již ve verzi 0.2. Oproti své původní verzi opravuje mnoho bugů a přidává několik zlepšení. Jelikož se již jedná o stabilní verzi, umožňuje hru jak po LAN, tak internetu. Instalační balíček obsahuje instalaci klienta i serveru. GTA Tournament ve verzi 0.2 můžete stahovat odsud.
Čtvrtek, 10.11.2005 - Mapy pro GTA: LCS
Pokud už vlastníte GTA: Liberty City Stories pro PlayStatïon Portable, jistě víte, že i v něm, stejně jako v předchozích dílech, můžete sbírat balíčky, hledat zbraně, atd. Mapy na GTA-Series.com vám ukáží i pozicí nemocnic, Pay'N'Spray, Safe housů a Bomb shopů. Zkrátka nejrůznější mapy pro majitele GTA: LCS najdete zde.
Pátek, 11.11.2005 - Reálná auta vs. gta
Na herním serveru IGN vyšly dva články porovnávající vozidla v GTA a jejich reálné protějšky. Prozatím se můžete podívat na podrobné srovnání Bulletu (Ford GT) a Inferna (japonská Acura NSX). Je až s podivem, jak se Rockstar nechal inspirovat skutečnými výrobci aut. Více vozidel by mělo IGN nabídnout v následujících dnech.
Neděle, 13.11.2005 - SuperFAKE
Na našem spřáteleném webu http://gtasa-zahady.ic.cz se rozběhla nová soutěž s názvem Super Fake. V čem soutěž spočívá - každý soutěžící bude mít za úkol vytvořit falešný screenshot s motivem nějaké záhady (např. Yetti). Vzhledem k tomu, že soutěžící budou muset ovládat některé grafické program jako je například Adobe Photoshop, Corel DRAW nebo Paint Shop Pro, bude soutěž trvat až do 15. ledna, tudíž máte na své budoucí výtvory poměrně dost času. Více o soutěži se dozvíte zde.


Age of Empires 3 [http://www.ageofempires3.cz]
Čtvrtek, 10.11.2005 - SONORA

Klikatá Obchodní stezka rozděluje tuto prázdnou, pustou oblast na dvě části. Mnoho skal a kaňonů zde vytváří důležité operační body. Najít zde suroviny bývá občas velice obtížné, ale uprostřed mapy jsou ložiska bohatší.
Na okrajích mapy hledejte vesnice Aztéků či Mayů, kteří jsou velmi dobrými spojenci.

Hlavní cíl
Obsaďte prostřední část mapy

Strategické tipy
 

  • Prozkoumejte i jiné než přímé cesty k vašemu nepříteli
  • Uprostřed mapy postavte co nejdříve Pevnost
  • Obsaďte prostřední tři stanice Obchodní stezky, vždy po čase vám naskočí velký přídavek surovin či zkušeností
  • Aztécký Jaruar Warrior a Holcman Spearman, kterého vám naopak poskytnou Mayové, se skvěle doplňují
Pátek, 11.11.2005 - Mod

Pokud patříte mezi několik, lidí co si rádi hrají s Editorem map, je tato utilita přesně pro vás. Tento malý mod vám totiž při tvorbě vlastních map umožní změnit náklon kamery, cehož lze velice dobře využít například při tvorbě in-game videí neboli Cinematics.

Pokyny pro instalaci, používání a download naleznete zde-

Sobota, 12.11.2005 - Patch na cestě

Ensemble Studios dnes na stránce AgeCommunity.com informovali, že mimo neustálé tvrdé práce na optimalizování běhu ESO serverů (restarty a updaty serverů probíhají denně) se samozřejmě zabývají i přípravou nového patche. Podrobnosti budou zveřejněny v blízké budoucnosti. Už nyní však víme o pár věcech, na které se soustředí nejvíce pozornosti. Kromě níže zmíněných věcí se pravděpodobně dočkáme i dalších balancovacích kroků a nějakého překvapení. Nejaktuálnější informace naleznete v diskusích na AgeCommunity. Pokud se s ostaními chcete podělit o vaše názory, můžete využít našich českých diskusí. Tx to Adnej za info o této newsce :-)

  • Kompatibilita hardwaru (možné řešení problému s SSE?)
  • Oprava problémů se zvukem
  • Oprava Direct3D errorů
  • Stabilizace padání hry
  • Hotkey editor (konečně :-))


Need for Speed [http://bonusweb.idnes.cz/]
Pátek, 11.11.2005 - DEMO Most Wanted vypuštěno!
Po několika denním odkládání dema NFS: Most Wanted jsme se dnes konečně dočkali. EA vypustilo ze svých dílen obsáhlou demoverzi (570 MB), naše první dojmy můžete číst zde. Kde ho stáhnout, se dočtete tady.
Sobota, 12.11.2005 - Provní dojmy z dema NFS: Most Wanted
Jaké jsou naše první pocity z hraní demoverze NFS: Most Wanted? Důkladně jsme ji otestovali a nyní, po několika propařených hodinách, vám přinášíme první dojmy. Tento podrobný článek si pro vás nachystal LEAX, načež jsem ho doplnil několika nejpovedenějšími screenshoty ze samotné hry. Jako bonus vám nabízíme ke stáhnutí balíček 112 exkluzivních screenshotů z dema [9 MB].
Neděle, 13.11.2005 - První modifikace pro demo na scéně
Ačkoliv jsou to pouhé dva dny od vypuštění dema NFS: Most Wanted do světa, už teď se objevují první modifikace. Ta historicky první nese název Roadblock Challenge Cars Mod - mění zdrojový kód hry tak, že ve stejnojmenném módu můžete jezdit hned se třemi dalšími auty! Podrobnosti zde.

 

Středa, 9.11.2005 - Artworky

Zlomeni žalem nad neštěstím v podání odloženého vydání Oblivionu můžete alespoň nechat spočinout své opuchlé oči na úžasných art obrázcích, které včera poskytla Bethesda.


Úterý, 8.11.2005 - Recenze
Nedávno byla vydána další hra od Creative Assembly, která trochu souvisí s RTW - až na to, že je na konzole. Podle názvu je jasné, že se tkaé odehrává v antice a znovu se budete účastnit velkolepých bitev, ale tentokrát jako jednotlivec. Dnes vám přinášíme naši recenzi. Dozvíte se v ní, že pokud máte doma třeba PS2, neměla by tato hra zůstat bez povšimnutí.
Úterý, 1.11.2005 - Plugin na RTR
Konečně byl po počátečních zmatcích se stabilitou vydán oficiální plugin na RTR. Jde o úpravu, která trochu změní náboženský systém hry. Nově např. můžete postavit ve městě více rozmanitých chrámů, jiný je systém bonusů, které chrámy poskytují - např. jeden malý i pro nyní hrdé vojáky, bránící své nábožensky vyspělé město. Plugin je určený pro RTR 6.2 a 6.2.1, ale savy z verzí bez pluginy nejsou s touto kompatibilní. Více informací tady, stahovat je možné odtud.


S.T.A.L.K.E.R. [http://stalker.bonusweb.cz]
Úterý, 8.11.2005 - Novinka od GSC?
Donesla se k nám nová zpráva, že tento pátek, 11. 11. 2005, nám GSC uvolní nějaké nové video nebo obrázky z aktuální verze Stalkera. Má to být odměna za votování v anketě, která je již nějaký čas na oblivion-lost.com a stalker.filefront.com. V anketě šlo o to, kdo by měl rozhodovat o výhercích literární soutěže pořádané GSC. Zda-li je to pravda a nebo jen další výkřik do tmy se dozvíme již tento pátek. Já osobně jsem zvědavý a za nějaké skutečně nové info budu vděčný.
Sobota, 12.11.2005 - Příběhové pozadí jako kniha
Na oficiálních stránkách se objevila vskutku zajímavá zpráva. Příběhové pozadí hry STALKER míří do německy mluvících zemí jako kniha. Již 16. listopadu všem bude naprosto jasné, o čem celý STALKER je a co vše se v něm odehrává. V tiskovém prohlášení se ale mluví i o tom, že tato kniha nemusí být poslední, a také, že ti, co si knihu zakoupí, budou lépe chápat některé věci ve hře. Více informací též i na paninicomics.de.

K ZAMYŠLENÍ
Tato kniha podle mého názoru neslouží jen k pochopení pozadí příběhu, ale také k navrácení ztracené důvěry v STALKERa i k navrácení fanoušků. Jak to vidíte vy? $1#1521">Zde máte prostor k vyjádření.
Autor:

Nejčtenější

Cyberpunk 2077 a politická korektnost. Některým vadí žena s penisem

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 se těší hráčské oblibě a vysokým očekáváním, ovšem najdou se i tací, kterým futuristická hra začíná...

Připravte si peněženky, na Steamu začal letní výprodej

Každoroční slevy na Steamu

Každoroční slevové šílenství je opět tady, a tak si můžete levně rozšířit svojí virtuální sbírku her na Steamu. Jen...

Mobilní Harry Potter má našlápnuto být globálním hitem

Harry Potter: Wizards Unite

Nová mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite funguje na stejném principu jako tři roky starý Pokémon GO. Využívá...

NHL 20 opět nevyjde na PC, nebude mít nový engine ani příběhový mód

NHL 20

Na obalu letošního ročníku oblíbené hokejové série NHL od Electronic Arts bude Auston Matthews. To je však asi jediná...

Wolfenstein: Youngblood přidává novinku, která mě v demu pořádně štvala

Wolfenstein: Youngblood

Střílečka Wolfenstein: Youngblood se odehrává v okupované Paříži devatenáct let po událostech The New Colossus. Do...

Další z rubriky

Politické napětí mezi Íránem a USA postihlo i hráče League of Legends

League of Legends

Íránští a syrští hráči populární MOBA strategie League of Legends doplatili na vyostřenou politickou situaci na Blízkém...

Wolfenstein: Youngblood přidává novinku, která mě v demu pořádně štvala

Wolfenstein: Youngblood

Střílečka Wolfenstein: Youngblood se odehrává v okupované Paříži devatenáct let po událostech The New Colossus. Do...

Horor Blair Witch se vrátí na obrazovky počítačů, už z traileru budí hrůzu

Blair Witch

Od vzniku jednoho z nejslavnějších hororů všech dob letos uplyne dvacet let. Fanoušci se k tomuto kulatému výročí...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz