Týden na BW Family #61 - 21.11. - 27.11.2005

  12:00aktualizováno  27. listopadu 12:15
Nové studio R* v Londýně *** Informace o chystaném patchi pro AoE3 *** Hromada nových informací na fanstránce o Need for Speed: Most Wanted *** Hrál World of Warcraft a zabil se *** A další info z našich fanstránek
Need for Speed: Most Wanted [http://nfs.bonusweb.cz]
Chystaný závodní titul NFS: Most Wanted se blíží a naše fanstránka aktualizuje o sto šest. Zajímá vás, jak by vypadalo demo bez technologie HDR, co přinese Black Edition, jaké písničky vám zazní do ušních bubínků a mnoho dalšího? Sledujte naši fanstránku, která v blízké době přinese nový design.

TIP: Využijte rychlejší orientaci v našem shrnutí, klikněte na hru, která vás zajímá.


GTA: SAN ANDREAS


GTA: VICE CITY


WOrld of warcraft


Need for Speed


AGE OF EMPIRES 3


S.T.A.L.K.E.R

Grand Theft Auto: San Andreas [http://www.gtaplanet.cz]
Čtvrtek, 24.11.2005 - Nové Studio Rockstar Games v Londýně
"Bez nějakých velkých prezentací otevřela společnost Rockstar nové studio v srdci Londýna. Studio je zároveň novým ředitelstvím tohoto vydavatelství pro jeho evropskou sekci. Momentálně nabírají nové grafiky, animátory a programátory, kteří se budou zaměřovat převážně na next-gen konzole a on-line hraní. Informace o titulech zatím nejsou zveřejněny, ale doufejme, že se brzy nějaké zprávy objeví." Můžeme jen doufat, že to bude například nové GTA 4 :o)
Sobota, 26.11.2005 - Novinky ze světa záhad
Ačkoliv mají GTA: San Andreas již téměř všichni dohranou, fan komunita kolem ní neupadává. Náš partnerský web o záhadách ze světa San Andreas (gtasa-zahady.ic.cz) se stále víc a víc rozvíjí. Ve včerejší aktualizaci můžeme najít takové kousky, jako jsou nové stopy po Yettim, nový vchod do Matrixu a infomace o Area 69. Samozřejmě nechybí další postřehy, záhady a eggy. Jestliže vás záhady v San Andreas zajímají, vstupte na stránku záhad.
 

 

GRAND THEFT AUTO VICE CITY [http://vicecity.bonusweb.cz]
Pondělí, 21.11.2005 - Balíček zbraní
Přestože je GTA: Vice City hodně starou hrou, vybraní jedinci si ji přesto rádi zahrají. Proč pouze jedinci? Hra je po čase dosti stereotypní - oživují ji jen modifikace, modely aut, motorek, či zbraní. Těch je v poslední době poskvrnu a tak vám nabízíme ke stáhnutí balíček zbraní z druhé světové. Modely jsou velmi detailní a především pěkné - proč si je tedy nestáhnout?


Age of Empires 3 [http://www.ageofempires3.cz]
Pondělí, 21.11.2005 - Kolik XP je potřeba na jednotlivé levely?

Kolik XP je potřeba na jednotlivé levely? Tuto otázku si jistě klade mnoho z vás. Zde je odpověď, kterou publikoval na fórech AgeCommunity.com strike. Ačkoliv se nejedná o informace potvrzené ani zaručené, vše směřuje k tomu, že by to tak mohlo být. Jedná se o počty celkem nasbíraných XP pro jednotlivé levely. Když si tabulku pozorně prohlédnete zjistíte, že mezi určitými levely je počet XP, nutných k získání, dalšího levelu lineární. Zlomové hodnoty jsou vyznačené červeně a vynesené do grafu. Více na www.ageplanet.cz.

Úterý, 22.11.2005 - AGE2005

Druhé kolo největšího české LAN turnaje v Age of hrách letošního roku je tu. AoE3 BonusWeb si Vás dovoluje pozvat na AGE2005 tournament II, který se bude konat v klasickém předvánočním termínu dne 18.12.2005 v pražské herně BattleZone. Pokračujeme tak v tradiční akci, která má již 7 letou historii! Turnaj je otevřen pro všechny hráče. Jeho kapacita je však omezena, takže neváhejte s přihláškami. Přesný počet hráčů bude znám během několika následujících dní. Jedná se o klasický turnaj 1vs1 - přesná pravidla budou upřesněna. Druhou AGE akci letošního roku spolupořádáme ve spolupráci s výše zmíněnou hernou. Turnaj cenami podporuje Microsoft a školící středisko AutoCont. Více o turnaji naleznete na http://ageplanet.cz.

Čtvrtek, 21.11.2005 - Informace o patchi
Ačkoliv se mezi komunitou objevila doměnka, že patch by mohl vyjít včera, přesně měsíc po vydání patche prvního nestalo se tak. Ensemble Studios však již tvrdí, že vše je v závěrečné fázi a patche se už brzy dočkáme. Na důkaz toho nám tak přinesli další seznam věcí, které by měl nový patch obsahovat. Zajímá-li vás co bude patch obsahovat, zavítejte na naše stránky.


Need for Speed [http://bonusweb.idnes.cz/]
Pondělí, 21.11.2005 - No-Intro Hack
Máte již plnou hru a obtěžuje vás odklikávání úvodní animace? Stáhněte si tento malinký hack - nejen, že zabírá pouhý 1 kB, ale také, co je důležité, vás osvobodí od intra. Na oficiální diskusi Need for Speed Boards se objevila zmínka o patchi - ten by tu měl být co nevidět a opravovat klasické bugy. Kompletní seznam pozměněných prvků vám přineseme velmi brzo. Download No Intro Hack [1 Kb].
Úterý, 22.11.2005 - PrŮvodce Most Wanted
Každý rok vydává Prima Games příručky ke hrám Need for Speed. Tentokrát najdete na 157 stranách tipy pro jízdu, přehled všech závodů, ale třeba také informace o online hraní. K zakoupení ji nabízí e-obchod Amazon za cenu $11,55. Ukázky z této knihy jsou ke stáhnutí ve formátu PDF níže:

- Základy řízení [5 MB]
- Rockport tratě [1.8 MB]
- Online hra [0.5 MB]
Úterý, 22.11.2005 - PrŮvodce Most Wanted
EA si pro nás připravilo v nové hře menší easter egg. Pokud máte na pevném disku nainstalováno NFS: Underground 2 a hra najde váš save, obdaruje vás $10,000 jako bonusem do startu nové kariéry. Spousta hráčů se slabšími PC si stěžuje na nemožnost vypnout efekt motion blur (rozmazání při rychlé jízde). LEAX, člen našeho fóra, pro vás vypátral, jak tuto funkci přes registry vypnout. Postup najdete zde.
Středa, 23.11.2005 - Easter Egg
Každý rok vydává Prima Games příručky ke hrám Need for Speed. Tentokrát najdete na 157 stranách tipy pro jízdu, přehled všech závodů, ale třeba také informace o online hraní. K zakoupení ji nabízí e-obchod Amazon za cenu $11,55. Ukázky z této knihy jsou ke stáhnutí ve formátu PDF níže:

- Základy řízení [5 MB]
- Rockport tratě [1.8 MB]
- Online hra [0.5 MB]
Čtvrtek, 24.11.2005 - Velký Update
Tak, konečně jsme se dočkali - dnes byla vypuštěna do českých obchodů klasická verze NFS: Most Wanted. Většina internetových obchodů hru rozeslala už včera a tudíž dneškem byla doručena všem adresátům. Mohu říct, že šťastným majitelem jsem už i já; a můj názor na hru? Jak jinak, než výborný :o) Pokud Most Wanted ještě nemáte a rádi byste si ho objednali i vy, můžete tak učinit zde - navíc dostanete češtinu zdarma. Teď už ovšem k hlavní náplní této novinky.

Novou stránku jsme hned obohatili o několik nových sekcí - jsou to jmenovitě Tipy & triky, Demo modifikace, Savy, Trainery a Ostatní.

Dnes přišla na řadu i sekce Patche. Hned v ní najdete dva prográmky - jeden velmi jednoduše změní jazyk, druhý je pak opravdu pikantní. Litujete, že nemáte Black Edition? Nevadí, díky tomuto patchi se z vaší klasické verze stane americká Black. Obsahuje všech 10 bonusových aut, nové tratě a spoustu dalšího. Stahujte zde!

EA Games každoročně pořádá soutěž o nejlepší čtenářské wallpapery k tématu nové hry. Tentokrát se hraje o zajímavé ceny od Logitechu. $1#5_0_0_news_article.jsp?id=wallpapercontest"> Více informací tady.

Dnes by to bylo vše, zítra se můžete těšit na další várku.
Pátek, 25.11.2005 - Wallpapery + Recenze
Pokud obdivujete krásy modelky Josie Maran, která ve hře hraje Miu, jistě vás potěší sbírka přibližně 110 wallpaperů. Obsáhlou galerii najdete tady. Některé pozadí (tak či tak, hehe :o)) jsou opravdu povedená a můžete s nimi počítat i na našich stránkách.

Na BonusWebu a Tiscali Games se objevily první recenze. První si můžete přečíst zde (bohužel byla odměněna pouhými 75 %, popravdě jsem čekal víc), tu druhou pak tady (průměrných 88 %).
Sobota, 26.11.2005 - Diskuze
Jaké jsou první dojmy uživatele naší diskuse sokratese z čerstvého NFS: Most Wanted?

První zkušenosti s hrou jsou ohromující. Uvádím tyto přednosti:

1) Na první místo budu u motoristické hry vždy klást fyziku vozidel či jejich chování při jízdě a ovladatelnost. V této hře to je zatím vrchol toho, co jsem měl možnost vyzkoušet. Doufám, že jste si všimli možnosti (po upgrade) vyladit fyziku ze stop menu, kdykoliv během jízdy odmáčknutím tlačítka Esc. Bohužel není oddělená přední a zadní náprava.

2) Detailní nádherné zpracování automobilů a seriózní výběr včetně dostatečného počtu. Přání mít ve hře 700 automobilů patří do kategorie psychopatie. Dávám samořejmě přednost těm automobilům, které z minulých her neznám a tak šikmooké nemají šanci. Výjimkou je nový Eclipse, který je zde poprvé. Vadí mi možnost upravit pouze 20 automobilů najednou.

3) Celková vynikající grafika při rozlišení 1280×1024. Musím říci, že celé město ještě neznám. Instaloval jsem ovšem save s ujetím 83 % hry, takže to mám celé odemčené. Tuto hru ale nelze dokončit, a tak jsem započal od základu nový profil.

4) Úžasný pocit rychlosti, který odpovídá prvnímu dílu Undergroundu. V druhém dílu je to už slabší.


Další zajímavé příspěvky na našem fóru.

 

World of Warcraft [http://ondran.bonusweb.cz]
Pondělí, 21.11.2005 - Nové Arty Pro Jednotlivá povolání
Předchozí příspěvek se zmiňoval, že nový patch přinese nové armor sety. Náhledy naleznete na této stránce - většina z nich vypadá naprosto úžasně (snad kromě Huntera a Mága). Na obrázku níže jsou (zleva) Warrior a Paladin (poznali byste to?).
Středa, 23.11.2005 - Hrál WOW a Zabil se
Třináctiletý čínský chlapec se zabil skokem z budovy, když napodoboval scénu z World of WarCraft (kterou?). Rodiče podávají na Blizzard žalobu (celá zpráva na GamesIndustry). Lze chápat rozhořčení rodičů, kteří nyní hledají viníka, nicméně ve třinácti letech už zdravý jedince dokáže odlišit hru od reality. Navíc, při tolika předplatných je statisticky jasné, že se nutně musí objevit určité procento úplných magorů. Ostatně světu World of WarCraft se dnes podrobněji věnuje i Ota Schön ve svých Online-světech, doporučuji přečíst.


S.T.A.L.K.E.R. [http://stalker.bonusweb.cz]
Úterý, 22.11.2005 - Screenshoty a Dojmy
Konečně jsme se prodrápali k tomu, na co většina z vás, co 2215ku ještě nehráli, čeká. Screenshoty a dojmy našich čtenářů. Za galerii screenshotů děkuji HAJDEOvi, který ji pro nás celou nafotil. Čase možná ještě přibudou nějaké "peckové" screenshoty, které si zaslouží vaši pozornost. Druhá část přidružená ke screenshotům se zaobírá dojmy z hraní, též od čtenářů, kteří betu úspěšně rozchodili. Plánujeme ještě nějaké akce ohledně této MP bety, takže zůstávajte v pozoru.
Sobota, 26.11.2005 - Čtenářská slideshow
Čtenáři našich stránek nás poslední dobou atakují svými vlastními díly, které budeme s radostí publikovat, takže máte-li i vy něco a máte-li chuť se podělit, kontaktujte nás. Přesně tak se zachoval i Peca, jehož slideshow si můžete právě teď prohlédnout. Obrázky jsou jak dobové z Černobylu, tak i přímo ze hry, přičemž atmosféru dolaďuje stalker-theme hudba. Rozhodně tuto slideshow nenechávejte bez povšimnutí, dalších 9MB trafficu za to stojí. Čtenářská slideshow (9MB).
Autor:
 

Nejčtenější

THQ Nordic koupilo české Warhorse Studios za 860 milionů korun

Kingdom Come: Deliverance

Vydavatelství THQ Nordic koupilo stoprocentní podíl v pražském vývojářském studiu Warhorse Studios, které před rokem...

Vývojář vrací fanouškům dvojnásobek darovaných částek, z jeho hry je hit

Rise to Ruins

Z nenápadné nezávislé hry se stal prodejní hit a její autor nyní svým nejvěrnějším fanouškům vrací peníze, které mu...

Vjel do kolejí, pak dostal další ban. Český streamer opět „úřadoval“

Český streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš měl 8. února 2019 drobnou dopravní nehodu v...

Komentátor a herní streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš se rozpovídal o tom, jak se svým autem skončil v kolejích. Posléze se...

Nastává herní svátek, vychází rovnou několik netrpělivě očekávaných pecek

Anthem

Herní průmysl dnes zažívá jedno z nejbohatších období roku, protože vychází rovnou několik titulů, na které jsme se již...

Apex Legends má 10 milionů hráčů. Konečně vážná konkurence pro Fortnite?

Apex Legends

Bez jakékoli předchozí reklamy se v pondělí na trhu objevila nová free 2 play battle royale hra a doslova přes noc se z...

Další z rubriky

Ubisoftu se daří, Far Cry vydělává víc než Assassin’s Creed

Far Cry 5

Vydavatelství Ubisoft sází především na obrovské do detailů propracované světy. Loni poměrně překvapivě přilákala více...

Vjel do kolejí, pak dostal další ban. Český streamer opět „úřadoval“

Český streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš měl 8. února 2019 drobnou dopravní nehodu v...

Komentátor a herní streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš se rozpovídal o tom, jak se svým autem skončil v kolejích. Posléze se...

Unikátní exkluzivita Dreams promění hráče ve vývojáře

Dreams

Dlouho vyvíjený exkluzivní titul Dreams dá majitelům PlayStation 4 dosud nevídané možnosti. Nesmírně ambiciózní projekt...

Najdete na iDNES.cz