Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na BW Family #68 - 9.1. - 15.1.2006

  12:05aktualizováno  15. ledna 7:28
Nové downloady na webu o GTA: San Andreas *** Plánovaný výpadek serverů World of Worcraft *** Další wallpapery s motivy NFS: Most Wanted *** Video TES IV: Oblivion *** A další informace na našish fanstránkách
The Sims 2 [sims2.bonusweb.cz]
Dnešní TIP padl na "znovuzrozené" The Sims 2 stránky, kterých se nyní zhostil ryze dívčí tým složený z Eriny, Puffinky a jejich přispěvatelek. Aktualizace jsou časté a obsahově bohaté, nalezneme mezi nimi například nové domy, tutorialy, video a objekty. Doporučujeme!

TIP: Využijte rychlejší orientaci v našem shrnutí - klikněte na hru, která vás zajímá.


Age oF Empires iII


GTA: San Andreas


Need for Speed


Rome: Total War


TES IV: Oblivion


World OF Warcraft


Age of Empires 3 [http://www.ageplanet.cz]
Pondělí, 9.1.2005 - Balancování podle Grega Street

Greg Street se na fórech AgeCommunity vyjádřil k pěti typům lidí, kteří se nejčastěji vyjadřují k balancování hry. Všechny charakteristiky lidí jsou určitě pravdivé a každý se v nich najde. Zároveň potvrdil, že balancování hry bude probíhat.

1.) Lidé, kteří opravdu rozumí problému, vědí o čem mluví a nabízejí dobré řešení. Je velmi těžké tyto lidi oddělit od hlavního proudu, který naše balancování kritizuje, ale vzhledem k dlouhodobějším známostem se nám i toto daří a tak tyto lidi přímo zaměstnáváme jako balancery či s nimi udržujeme kontakt.
2.) Lidé, kteří poznají chybu v balancování, ale nedokážou nabídnout řešení. Je zde mnoho špičkových hráčů, kteří by však nebyli dobrými balancery. Je dobré slyšet názor od těchto lidí, ale poprat se s ním musíme už sami.
3.) Hráči, kteří kopírují úspěšnou strategie a pletou si pojem overpowered a unbalanced. Jsou to hráči, kteří se svezou na vlně jedné oblíbené strategie, kterou vyčtou z diskusí nebo okoukají z recordgamů. Není řečeno, že daná strategie je OP, ale je jen populární a jde s ní poměrně snadno vyhrávat, proto se tak může jevit.
4.) Lidé, kteří nadávají na navybalancovanost, ale problém v tom, proč prohrávají je někde jinde. V jejich štěstí, skillu a podobně. Tyto své neúspěchy svádějí na to, že strategie, které proti nim lidé hrají a s nimiž prohrávají jsou OP. Toto jsou nejnebezpečnější typy lidí, dokážete si představit, jak by to dopadlo, kdybychom na všechny tyto podněty reagovali a upravovali hru podle jejich přání?
5.) Lidé, kteří si pletou imbalance s valstními preferencemi. Nemám rád rush, proto by bylo dobré tuto strategie nějak oslabit, nemám rád silné jednotky z pozdější doby, proto by bylo lepší je oslabit.
Je velmi těžké mezi spoustou věcí, o kterých se diskutuje odhalit pravdu o nevybalancovanosti hry, ale věřte, že na tomto pracujeme a naše patche chceme vždy dotáhnout do konce, aby byly bez chyby funkční.

No pravda moc se to zatím nedaří, ale ještě nějakou šanci ES přeci jenom dávám :-).

Neděle, 15.1.2005 - Druhá sezóna ESGL

Dnes 15. ledna 2006 končí registrace do druhé sezony 1v1 ligy pořádané servrem ESGL.net. Dnes taktéž končí registrace do Clan ligy. Do několika dnů by měly být známé tabulky a může se začít!:)

Do 1v1 se přihlásilo okolo 120 hráčů, mezi nimiž je i pár Čechů. Z TOP hráčů zde můžeme najít borce jako GWC_sandmann nebo MMC|StarSky a mnoho dalších. Z českých zástupců se přihlásili tito hráči:
Clan FaB^D:
Anakin, Dior, Fishus, Hexar_CZ, Vitos, Ruza
Clan CoRp_:
Crazer, Kominak, Melkor_Cz, Original, Paylot, Papa_Dog
Clan nex:
Black__Adder a Kittr
No clan:
Critical
Jak je vidět je to přesně 15 hráčů což není zanedbatelné číslo. Sice zde chybí více ,,nexáků" nebo hráči klanu _PoQ_ , ale i tak je 15 pěkné číslo a všichni z redakce jim držíme palce!

Clan liga
Zde je přihlášeno celkem 40 clanů z nichž i zde máme své zástupce. Ze světa zde jsou klany: Legion, GFE, MMC a nebo SWF. Z toho můžeme usoudit, že liga vypadá celkem napínavě a můžeme se těšit na clanwary jak mají být.

České clany:
CoRp_AoE, FaB^D(dva teamy), _PoQ_ (dva teamy) a Nublex

 

Grand Theft Auto: San Andreas [http://www.gtaplanet.cz]
Úterý, 10.1.2005 - GTA: LCS také pro PS2
Společnost Take 2, která vydává hry od Rockstaru, prohlásila, že se chystá herní komunitou velice oblíbené GTA: Liberty City Stories také pro konzole PlayStation 2! Takto upravená hra by měla vyjít v druhém čtvrtletí letošního roku, v úvahu připadá např. měsíc červen. Ale také - nyní se mohou zaradovat PSPčkáři - vyjde další GTA pro tuto konzoli! Datum pochopitelně není znám.
Úterý, 10.1.2005 - Kdyby Byl Bavorákov
No tak jsem si dal práci a dal vám ke stažení plno krásných BMWček, které si můžete pěkně zokrasnit svá města ve státu San Andreas. Od klasických vozů jako BMW 330i, BMW 545i, BMW 540i, BMW 760LI, BMW M3, formuli BMW Williams F1 až po cabriolety BMW 325i E36 Cabrio, BMW Z3 Roadster, BMW Z4 Tuning 2 i jeden krásný teréňák k tomu typu BMW X5. No tak se pokochejte a užijte si jízdu v krásných BMW.
Pátek, 13.1.2005 - Aktualizace + Výpadek
Od oběda do přibližně půl páté jste mohli na našem serveru zaznamenat výpadek, který byl zapříčiněn změnou poskytovatele. Nyní již běží naše stránky v pořádku, za nedostupnost se omlouváme. K našemu týmu se přidal další člověk s aliasem Michixxx - věříme, že naše stránky posilní a novinky budeme (i díky němu) přinášet častěji ;-) Tím pádem jsme aktualizovali sekci Redakce a Odkazy, která doznala poněkud větších změn. Dobrá polovina z dosud uvedených českých fanstránek nebyla funkčních, a tak si jejich místo obsadily stránky nové. Kromě toho zde nyní můžete nalézt také stručný přehled zahraničních stránek s tématikou dílů GTA. By the way: Zítra můžete očekávat šupu downloadů ode mě a Lukáše, takže: Stay tuned :)
Sobota, 14.1.2005 - 20 nových downloadů
Tak jsem pro vás nachystal plno krásných věcí. Začneme tedy od jednoho kočičího menu, pak k ponorce, jenž jsme zavedli v nové rubrice lodě, poté k 3 novým motorkám, ale také nezapomeňme na 8 aut a jako poslední zajímavých 7 modifikací. V této sekci bych vystihl modifikaci Califonia Adventura Pack mod, protože na vás zapůsobí dojmem pohody někde u moře na pláži, kde slečny hrají volejbal, vy se opalujete na dece a někde v dáli se na vás valí velká vlna vody. Tak neváhejte a stahujte naše nejnovější downloady.

 

Need for Speed [http://www.nfsplanet.cz]
Čtvrtek, 5.1.2005 - Rozsáhlý průvodce krok za krokem

10 nových wallpaperů od KsAmJe na vás čeká na spřáteleném serveru NFS-Planet.com, my vám je ovšem přinášíme také. Opět velice zdařilá práce.
 


 

Neděle, 8.1.2006 - Josie Maran
Pro dnešek jsme "upgradovali" galerii krásné Josie Maran, kam přibylo 28 pozadí na plochu. Celkový počet obrázků se vyšplhal na 160 a čísla oblíbenosti mluví také za vše - 115 000 shlédnutí za měsíc je jistě úctyhodné. Tedy, je až s podivem, kolik Josie nafotila fotek :) Většinu naší sbírky tvoří fotografie originální, v posledním updatu však můžete najít také některé ty "vytuněné" wallpapery. A teď již s chutí do Josie Maran! Ehm, tedy do její galerie :o)

 

Čtvrtek, 12.1.2006 - BI Gameplay FIX 1.6
Stáhnout si můžete další verzi neoficiálního patche na Barbarian Invasion, kompatibilní s BI 1.6. Odstraňuje mnoho chyb a upravuje např. rychlosti pohybu jednotek nebo formace. Download zde.

 

TES IV: Oblivion [http://oblivion.bonusweb.cz/]
Čtvrtek, 12.1.2005 - Update

Protože jsem si vědom toho, jak byly na Morrowind.cz oblíbené Povídky a protože mi už jeden z Vás povídku z Oblivionu poslal, vytvořil jsem stejnou sekci Povídky i na tomto webu. Proto Vás všechny, obdařené spisovatelským střevem, vyzývám ke svolání všech můz a ke tvorbě ... myslím si, že podkladů máte už dostatek. Ať se jedná o ingame videa, informace o ději Oblivionu, mapy světa, jména bohů apd. Všechny povídky je samozřejmě opět možné po přečtení ohodnotit známkou stejně jako ve škole.

Semtex pro Vás připravil zatím asi nejpodrobnější mapu celého Tamrielského císařství slepenou z map jednotlivých provincií co dodala Bethesda. Můžete se na ni kouknout v Mapách.

Přidal jsem také Video sekci, kde naleznete ke stažení všechna dosud vydaná videa.

 

Středa, 11.1.2006 - Planovaný výpadek serverů
Dnešní pravidelná údržba se pro mnohé hráče protáhne. Blizzard EU si totiž naplánoval posílení vybraných serverů, přesun postav a preventivně tak z bezpečnostních důvodů odstaví i ty ostatní. Podrobnosti a seznam serverů naleznete na tomto fóru. Servery budou znovu on-line ve čtvrtek ráno. Jako kompenzaci Blizzard dává dva, respektive čtyři volné dny navíc. Hráči tak mohou opět jen doufat, že se Blizzard konečně rozhodne řešit HW problémy, tj. nesmyslně vysokou latenci a lagy.

Myslím, že aktuální bolístky Blizzard EU vystihují rozhořčené komentáře v diskuzích.

Autor:


Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Další z rubriky

Nathan Fillion natočil krátký film na motivy Uncharted. A je skvělý

Nathan Fillion jako Nathan Drake

Populární herec Nathan Fillion si zahrál v patnáctiminutovém fanouškovském filmu na motivy série videoher Uncharted....

Původní začátek Mafie 3 byl prý tak drsný, že ho autoři nemohli vydat

Mafia III (PS4)

Mafia 3 prý měla na samém začátku obsahovat velice kontroverzní scénu, ale autoři ji nakonec nepoužili. Nejen, že ji ze...

Online střílečka The Culling 2 nemohla dopadnout hůře, nikdo ji nehraje

The Culling 2

Týden po vydání battle royale hry The Culling 2 můžeme její hráče spočítat na prstech jedné ruky. Pro autory to bude...Najdete na iDNES.cz