Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na BW Family #73 - 13.2. - 19.2.2006

  12:00aktualizováno  19. února 7:13
Uplynulý týden byl na zpravodajství z herní scény opravdu bohatý - na našich fanstránkách se vyrojilo bezmála 24 novinek! *** Registrace do ligy AoE3 zahájena *** NFS:MW závodní hrou roku + soutěž *** Nové screenshoty a video z Oblivionu *** Petice za multiplayer v Medial: Total War 2 ... a mnohem více!
Need for Speed [http://www.nfsplanet.cz]
Naše fanstránka o Need for Speed se vrací do svých starých kolejí a téměř každým dnem nabízí kvalitní zpravodajství okolo série a NFS: Most Wanted. Nedílnou součástí webu je i diskusní fórum, které se v uplynulých dnech změnilo v odlišný design s novými vylepšeními. Pokud jste fanoušky závodních her, jistě navštivte NFSplanet.cz.


TIP: Využijte rychlejší orientaci v našem shrnutí - klikněte na hru, která vás zajímá.


AGE OF EMPIRES III


GTA: SAN ANDREAS


NFS: MOST WANTED


TES IV: OBLIVION


ROME: TOTAL WAR


COMMAND & CONQUER


WARCRAFT


Age of Empires 3 [http://www.ageplanet.cz]
Středa, 15.2.2006 - Logitech AoE3 Winter Cup
Jak již jistě víte Age of Empires III je zařezeno do GameZone Cupu pro rok 2006. A protože nám do začátku turnajů ještě nějaký čas zbývá rozhodli jsme se čas vyplnit uspořádáním prvního Age of Empires III online turnaje unás. Hrát se bude podobným systémem jako na mezihernových turnajích, které se pořádají každý týden v síti heren PG CYBER CAFÉ. Ovšem s tím rozdílem, že hráči hrají z domu a neplatí se žádný registrační poplatek. Turnaj proběhne během jedinného dne a to už tuto neděli 19. února 2006. Veškeré informace o turnaji jsou dostupné zde.
Čtvrtek, 16.2.2006 - Registrace do ligy zahájena!
Včera byly zahájeny registrace do GameZone online lig, včetně ligy v AoE3. Tak neváhejte a registrujte se! Více informací se dočtete v přiloženém článku ze serveru GameZone nebo přímo na zmíněných stránkách.
Sobota, 18.2.2006 - Rating systém in patch 1.05
ES_Solus se při komunikaci s Ourkem na ESU svěřil, že připravovaný a slibovaný rating systém bude součástí patche 1.05. Začátek informace najdeme v tomto threadu na AgeSanctuary. Na tuto zveřejněnou informaci následovala oficiálnější reakce od Grega Streeta na fórech AoE3 Heaven. Jediné co zatím bohužel nevíme je ani přibližné datum vydání tohoto nového patche, nezbývá než čekat.

Grand Theft Auto: San Andreas [http://www.gtaplanet.cz]
Pondělí, 13.2.2006 - Nábor redaktorů
Do našeho týmu nově přijmeme redaktory, kteří by byli ochotni se podílet na tvorbě této fanstránky. Naše požadavky jsou především znalost série GTA a základy jazyka HTML, dále spolehlivost a spisovná čeština. Zájemci se hlaste na gtaplanet@seznam.cz, kde případně obdržíte další informace. Nabízíme práci v kolektivu lidí GTAplanet, využití publikačního systému Genesis 2 a další výhody.

Need for Speed [http://www.nfsplanet.cz]
Úterý, 14.2.2006 - Novinky na NFSplanet
Prvně bych chtěl vyzdvihnout nový design našeho diskusního fóra, kde přibyli kategorie i pro starší díly NFS. Ti z vás, kteří navštěvují naši fanstránku pravidelně, si jistě všimli nového loga s odlišnou strukturou než předcházející. O tom, zda vyjde další v pořadí již desáté NFS, můžete hlasovat v nové anketě. Dále jsme doplnili sekci NFS: Underground 2, kam dnešním dnem přibyla sbírka tipů & triků a patche & savy. A mimochodem, užijte si Valentýna! :D
Středa, 15.2.2006 - Prodáno přes 7 milionů kopií NFS:MW!
Všechna očekávání, kterak herních analytiků, tak i zastoupení EA, přesáhly prodejní výsledky za rok 2005. Od vydání NFS: Most Wanted (konec listopadu) se již prodalo více než 7 milionů kopií a hra již týdny vede řebříčky prodejnosti ve Velké Britanii i celé Evropě! V roce 2006 si EA slibuje hlavně velké úspěchy NFS:MW pro Xbox 360 a jiné konzole a počítá s tím, že bude nejúspěšnější vydavatel pro Billovu konzoli za rok 2006. O případném vydání dalšího dílu Need for Speed se zatím nemluvilo.
Středa, 15.2.2006 - Problémy NFS:MW s dvoujádrovými procesory
Objevily se zprávy, že NFS: Most Wanted správně nespolupracuje s dvoujádrovými procesory na systému Windows XP SP2. Pokud je součástí vašeho počítače, hra běhá nezvykle pomalu i s výkonným HW. U procesorů AMD existuje řešení ve stažení nových driverů (verze 1.2.2.2) a změně registrů. Anglický postup je sepsán zde, vysvětlení problému pak na stránkách Microsoftu.
Čtvrtek, 16.2.2006 - New Yorkská policie chce zažít reálnou Need for Speed
New Yorkská policie (NYPD) si chce zahrát tak trochu reálnější Need for Speed. Zakoupila proto 15 nových (2006) Dodge Charger Muscle aut. 6.1 litrový SRT HEMI SMPI V8 Dodge Charger má 425hp. Podle jejich slov je V8 Dodge Charger nejrychlejší testované policejní auto v historii. Klasický Dodge Charger byl vyroben v roce 1966. Model z roku 1969 byl k vidění v TV seriálu "The Dukes of Hazzard".
Sobota, 18.2.2006 - NFS: Most Wanted závodní hrou roku
Nedávno proběhla v Academy of Interactive Arts & Sciences deváté Annual Interactive Achievement Awards a ocenilo nejlepší hry roku 2005. Need for Speed: Most Wanted byla nominovaná v kategoriích "Outstanding Character Performance - Female" a "Racing Game of the Year". V první kategorii sice vyhrála, mimochodem taky velmi zajímavá hra, Jade Empire, ale to hlavní je - NFS: Most Wanted se stalo závodní hrou roku!
Sobota, 18.2.2006 - Soutěž v Rap Sheet
Přemýšlel jsem, jak oživit naše fórum a napadlo mě zavést takovouto soutěž. Vždy na nějakou (předem danou) dobu bude zadán soutěžní úkol. Kdo ho splní, bude prezentován v novince na titulní stránce NFSplanet.cz a na diskusním fóru. Později možná přibudou i nějaké hodnotnější ceny :) Soutěžní zadání.

Sobota, 18.2.2006 - Screenshoty
Ani ne za 2 měsíce bychom měli už všichni mít na svých computerech Oblivion ... čekání si můžete zase o trošku zkrátit sadou nových oficiálních screenshotů a hlavně četbou hutně upraveného (diky Luke II Dukovi) FAQ, tedy Často Kladené Otázky (kde už teď najdete opravdu všechno :).

Neděle, 19.2.2006 - Video
Někteří z Vás už asi zaregistrovali na webu video, pocházející z německého časopisu PCGames. Bylo ovšem v nízké kvalitě a nešlo uložit na disk. Ode dneška máte možnost si toto video (105 MB - 5"26') stáhnout. Je to zatím nejhezčí ukázka toho co vše v Oblivionu bude - nádherná krajina, výborně rozanimované postavy, precizně zvládnutý soubojový systém, úžasná hudba, efekty a namluvení postav apod.. Rychle stahujte a kochejte se :)

Command and Conquer [http://bonusweb.idnes.cz/]

Středa, 15.2.2006 - Vydání The First Decade v ČR
The First Decade nakonec nevyjde v ČR s českým manuálem, jak bylo původně plánováno, ale kompletně v anglickém originále. Proto se již nemusí čekat do 17. února a tato kompilace je již skladem ve většině obchodů v Česku.
Sobota, 18.2.2006 - Zprávy dne
 • Předevčírem v zámoří vyšel Empire at War, RTS hra s tématikou Star Wars od týmu Petroglyph. Pokud nevíte, Petroglyph je tvořen z převážné většiny bývalými pracovníky Westwoodu, kteří si nepřáli zpolupracovat s EA a odešli. A jelikož The Frist Decade je velice rozporuplná záležitost, může se EaW jevit jako dobrá náhražka za novou C&C. Určitě si zahrajte demo a rozhodněte, jestli náhodou to není lepší volba pro investici, než TFD.
  (Datum vydání EaW v ČR je přibližně 24. února)
 • Na GameSpotu je k dispozici recenze na The First Decade.
  Jako klady jsou zmíněny: 12 různých C&C na jednom disku ; hry vypadají a hrají se téměř stejně jak je znáte ; ve všech titulech je obsaženo spoustu tehdy-průkopnických filmečků ; Kane je pořád úžasný.
  Jako zápory: Menší chybky a vynechávky tu a tam ubírají z konečného pocitu z prvotních her ; nedostatek Kanea (Kanea není nikdy dost, opravdu) ; bonusové DVD není nijak extra zajímavé.
  Konečné hodnocení je 7.6 z 10ti a Verdikt:
  Spoustu toho, co udělalo C&C ohromným je obsaženo skrz naskrz v této kompilaci, ale kvůli několika hrubkám může tento titul působit lajdácky.
  Celou recenzi si můžete přečist zde.
 • Výsledky druhého týdne Command & Conquer Hall of Fame jsou uveřejněny. Klik!
 • Ve vývoji je open source klon C&C. Jmenuje se OpenRTS a mezi jeho rysy patří izometrická grafika, síťový multiplayer a single-player scénáře. Projekt je vyvíjen pomocí Pythonu a SDL. Za cíle si klade vytvořit RTS hru podobnou C&C, která by byla snadno modifikovatelná a obsahovala silnou podporu multiplayeru a umělou inteligenci pro skirmish.
 • Lidi z XWIS opublikovali návody na zprovoznění C&C95 a RA1 z The First Decade kompilace online. C&C95 lze tímto způsobem zprovoznit přes internet i bez fandovského hacku, o kterém jsem psal dříve. Ke správné funkci stačí pouze jedno malé DLL . Oba návody určitě stojí za to.
 

Pondělí, 13.2.2006 - Preview na MTW2 v časopisech
Aktuální vydání britského PC ZONE a amerického PC GAMERU obsaují preview na MTW2 s exkluzivními screenshoty a novými informacemi:
 
 • HW nároky by se neměly výrazně zvýšit - na PC, na kterém jde RTW, by měl jít MTW2
 • Bitevní mapa dostane propracovanější detaily, které půjdou využít v taktice - skály, křoviny, zdi atd. Dále např. bahno zpomalí obrněné jednotky apod.
 • Mezi jednotkami budou např. španělští a italští mušketýři, známí Gothic Knights, ale údajně také sloni s děly.
 • Pevnosti dostanou více ochranách prvků, např. zdi ve více řadách.
 • Samozřejmě nebudou chybět noční bitvy jako v BI
 • Zahrnuty naopak opět nebudou námořní bitvy
 • Ve strategické mapě bude propracovanější systém osídlení a obchodu - mezi městy se budou muset vybudouvat cesty pro obchod a armádu apod.
 • Samozřejmostí jsou historické bitvy, např. s Richardem Lvím srdcem
 • Nová hudba ve hře (kterou má na svědomí Jeff Van Dyk) se bude dynamicky měnit podle prostředí bitvy.
Scany 12-ti stránkového preview v PC GAMERU si lze stáhnout např. tady (3,19 MB).
Středa, 15.2.2006 - Rozhovor o MTW2
Další rozhovor s Bobem Smithem, CA Project Managerem, zveřejnil server CVG. Mnoho nového se z něj však nedozvíte.
Středa, 15.2.2006 - Petice za campaign-multiplayer
Na internetu se objevila petice za zařazení multiplayeru kampaně do MTW2. Nehledě na prakticky nulové naděje na úspěch ji podepsalo už téměř 700 lidí.
Čtvrtek, 16.2.2006 - Nové screnshoty z MTW2
Nové screenshoty zveřejnil španělský herní server 3Djuegos. Jedná se často o detailní záběry bitev, na dalším z nich je rozvinuté město. Všech patnáct si můžete prohlédnout v naší galerii.

                  

Pátek, 17.2.2006 - RTW GOLD na konci února
Zlatou edici RTW vydá CD Projekt 28. února. Na jednom DVD bude obsahovat jak původní hru, tak i datadisk Barbarian Invasion. V obchodech bude k dostání za velmi dobrou cenu 999 Kč (1299 Sk).

Warcraft [http://warcraft.bonusweb.cz/]
Pondělí, 13.2.2006 - Intel Warcraft III Frozen Throne
Tak takovýto název nese turnaj ve Warcraftu o velmi pěkné ceny od společnosti Intel. Turnaj vyhlásila síť počítačových heren Battlezone. Takže pokud máte svůj klan, můžete se přihlásit ZDE.

Úterý, 14.2.2006 - Nové fórum zprovozněno
Po Vašich oprávněných reakcích na staré fórum jsem se rozhodl zprovoznit (řídím se totiž heslem "Náš návštěvník - náš pán") úplně nové plnohodnotné diskusní fórum. Už se těším na bouřivé diskuse:-)). Fórum má svoji adresu - forum.bonusweb.cz/warcraft, ale pokud se Vám tak dlouhá adresa nechce psát, můžete použít odkaz v menu. 

Čtvrtek, 16.2.2006 - Templates pro clansite
Pro všechny, kteří mají herní klan Warcraftu nebo ho hodlají s kamarády sestavit a nemají žádny nápad na vzhled pro clansite jsem našel dvě pěkné šablony. Šablonu s názvem Wargore si můžete stáhnout ZDE a šablonu Hidden Sword můžete stáhnout ZDE

Sobota, 18.2.2006 - DotA, co to je? + LG W3 DotA liga
Zkratka DotA znamená Defense Of The Ancients a je to mód hry Warcraft 3: Frozen Throne, i když kořeny sahají až do Warcraft 3: Reigh of Chaos. Ve hře proti sobě válčí dvě strany Sentinel a Scourge. Úkolem je zničit hlavní budovu nepřátel. Na straně Sentinel to je The World Tree (Strom Světa) a na straně Scourge to je The Frozen Throne (Mrazivý trůn). K těmto budovám se můžete dostat vždy ze tří stran. Každá strana je bedlivě hlídána 3 silnými věžemi. Dále jsou tu tzv. Creepy (jednotky ovládané PC). Těchto creepů se nelze zbavit, ale po zničení Kasáren (u Sentinel Stromovci u Scourge Kobky) Vaše creepy posílí, a po zničení všech kasáren v cizácké základně můžete získat SUPER CREEPS, které vlastně již nelze porazit a jejich síla je vskutku obrovská. Ale nesmíme zapomenout na ostatní hráče, kteří ovládají své hrdiny, za účelem znit právě Vaši základnu. Hra je velmi rozmanitá a třeba i 1 hrdina může obrátit celý průběh hry. Průměrná délka se pohybuje okolo 1 hodiny, ale záleží na tom, jak jste dobří.

Na vývoji módu se vystřídalo mnoho tvůrců a týmů, ale až klan TDA DotU vylepšil do nynější podoby. Svět DotY můžete navštívit na oficiálních stránkách tvůrců www.dota-allstars.com.

Pokud si chcete DotU zahrát i opravdu naostro, máte právě šanci. Koná se totiž turnaj LG W3 DotA liga.

Ceny pro nejlepší:*
1. místo: 6 000 Kč
2. místo: 3 000 Kč
3. místo: 1 000 Kč
4. místo: 24 volných hodin v síti heren PG Cyber Café
5.-8. místo: 12 volných hodin v síti heren PG Cyber Café

* - Dotace je v podobě libovolného HW od společnosti Levi International.

Pokud se chcete zůčastnit, navštivte tuto stránku.

Autor:


Témata: Grand Theft Auto, Intel, Manuál, Need for Speed, Petice, Warcraft, Xbox, Změna loga


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...

Další z rubriky

Konami zatrhlo výrobu portu hororu P.T., jeho autora však odměnilo

P.T.

Právníci firmy Konami zakázali distribuci už téměř hotového remaku hororové hry P.T. Jeho tvůrce však nemusí smutnit,...

RECENZE: Rozšíření Warframe nazvané Sacrifice dál buduje silný příběh

Warframe: The Sacrifice

Zhruba jednou za dva roky přibude do Warframe výpravná příběhová mise. Většinou ukrývá nezapomenutelný emotivní moment...

The Culling 2 byl takový průšvih, že se autoři raději vrací k prvnímu dílu

Vývojářský tým Xaviant

Vydání multiplayerové střílečky The Culling 2 bylo takovou ostudou, že se vývojáři rozhodli hru stáhnout z obchodů a...Najdete na iDNES.cz