Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na BW Family #97-98

  12:02aktualizováno  13. srpna 6:11
Polovina prázdnin pro školou povinné je pryč. Bohužel ničemu nenapomáhá škaredé počasí za našimi okny a tak každý z vás jistě stráví nějaký ten čas u počítače. Proto pro vás máme další dvojdíl článku z rubriky Týden na BW Family...

Polovina prázdnin pro školou povinné je pryč. Bohužel ničemu nenapomáhá škaredé počasí za našimi okny a tak každý z vás jistě stráví nějaký ten čas u počítače. Proto pro vás máme další dvojdíl článku z rubriky Týden na BW Family, abyste si z našeho výběru vybrali to, co lahodí vaší chuti, resp. očím :) Devět aktualizovaných fanstránek je docela hodně, stačí si jen vybrat! Určitě nikoho nepřekvapí, že dnes doporučíme rovněž fanstránku o The Sims 2. Na závěr bych vám chtěl popřát pěkně prožitý zbytek prázdnin. Snad již příští týden nashle!

S pozdravem, editor sekce

TIP: Využijte rychlejší orientaci v našem shrnutí - klikněte na hru, která vás zajímá.

Age of Empires 3

Command & Conquer

GTA: San Andreas

Need for Speed

Rome: Total War

TES IV: Oblivion

The Sims 2

Vault šílené brahmíny

Warcraft

TES IV: Oblivion

oblivion.bonusweb.cz

Novinka z 1.8.
V Oblivionu je pět hlavních velkých guild (bojovníci, mágove, zloději, vrazi a aréna) do kterých je možno vstoupit. Pro všechny, kteří mají dilema, které společenství je pro něj to nejlepší, jsme přinesli velký a konečně už kompletní článek Cechy a spolky.

Novinka ze 4.8.
Asi každý se při hraní Oblivionu setkal s tím, že se mu hra sekala, padala apod. Pro všechny tyto nešťastníky jsme připravili rozsáhlý návod na Optimalizaci Oblivionu. Naleznete zde podrobnější info o tom, jak si upravit váš HW a .ini nastavení.

 • Dokončili jsme článek Cechy & Spolky. Přidali jsme info o The Blades, Knights of the White Stallion, The Order of the Virtuous Blood, Blackwood Company, Knights of the Thorn a Mythic Dawn.

 • Novinka z 10.8.
  Vzhledem k tomu, že většinu teoretických článků, věnovaných problematice života v Oblivionu máme už hotových, zaměříme se do budoucna na tvorbu samostaných pluginů rozšiřujících základní hru. No a na výkop zde máme podrobně zpracovaný návod jak si do hry přidat vlastní zbraň.
   

 • Podle časopisu EGM vyjde příští díl RPG ságy The Elder Scrolls v létě 2007.
 • Need for Speed

  www.nfsplanet.cz

  NFS: Carbon - šéfredaktorův návrat z dovolené
  Info o náboru & video s parodií na NFS:MW!Vaší pozornosti by jistě nemělo uniknout fanouškovské video od známého tvůrce módů JVTho. Už na první pohled poznáte, že zde není něco v pořádku. Ano, jedná se o jakousi parodii na samotné závodění v NFS: Most Wanted, kdy po boku protihráče spočně místo naleštěného a vytuněného fára prachobyčejná míchačka :o) Je zajímavé pozorovat, co vše se dá upravit v datových souborech hry. Streamované video s možností downloadu najdete na portálu Google Video.

  GTA: San Andreas

  www.gtaplanet.cz

  Ďalšie fan videá od Shadyho a Bagety
  Ďalšie fan videá od Shadyho a BagetyDnes si opäť ukážeme stále populárnejšie fan videá od našich fanúšikov, ktoré nám tentokrát ponúkli autori Shady 08 a Bageta. Video od Shadyho je plné výbuchov, ale neukazuje veľa zaujímavých trikov, zato je obohatené skvelou hudbou. Bagetove video je o poznanie akčňejšie a je vidieť, že sa musel opravdu snažiť, pretože to, čo robil na motorkách a autách, jednoducho nemá chybu :o). Doporučujeme zhliadnuť obidve videá.

  Age of Empires 3

  www.ageplanet.cz

  Patch 1.08 online
  ES konečně uvolnili ke stažení další patch, který Vám hru upgraduje na verzi 1.08. Změn je v tomto patchi obsaženo opravdu hodně, oproti tomu na to jsme byli zvyklí, tak neváhejte a čtěte o co se jedná, ať jste v obraze. Patch je ke stažení samozřejmě přes auto-updater ve hře nebo na AgeCommunity.com. Vše, co tento patch přinesl, se dočtete na fanstránkách.

  AoE3: INVEX Qualification #1
  Série kvalifikačních turnajů o místa na finálový turnaj na veletrhu INVEX vstupuje do svého úvodního týdne a na jeho závěru, tedy v neděli 6. srpna, nás čeká první turnaj.

  V prvním kole se bude hrát o tyto ceny (předběžně platí pro očekávané minimum 16-ti hráčů):

  1. místo - kvalifikační slot na INVEX + myš Logitech Optical Pilot
  2. místo - 10 volných hodin v síti heren PG Cyber Café
  3. místo - 5 volných hodin v síti heren PG Cyber Café

  Aztékové třetí civilizací
  Dnes vám přinášíme velice zajímavý článek ze serveru IGN, který se zabývá třetí a zároveň poslední civilizací v datadisku The War Chiefs. Svůj come-back z přídavku The Conquerors pro AoE2 mají domorodí Aztékové. Před příchodem evropských dobyvatelů-kolonizátorů byla aztécká říše jednou z nejrozsáhlejších v celé Americe. V samotné hře to bude jistě velice zajímavá civilizace, a to už jenom proto, že postrádá jakoukoli jízdní jednotku, nebo cokoliv využívající střelný prach. To ovšem neznamená, že Aztékové budou národem, který proti ostatním nebude mít sebemenší šanci.

  Aztécký War Chief se bude, na rozdíl od jiných pohybovat výhradně pěšky. Jeho speciální aura bude zdvojnásobovat zkušenosti, které jednotky v jeho okolí získají vybíjením nepřátel. Takže by hráči hrající za tento národ neměli mít problém se získáváním bodu na zásilky. War Chief Aztéků by také měl mít několik speciálních vylepšení. Jako nejzajímavější vypadá upgrade, získaný výběrem správného politika při postupu. S touto schopností dokáže War Chief zabít všechny nepřátele v jeho blízkosti. Více se dozvíte v samotném článku, který naleznete zde.

  Rome: Total War

  rometotalwar.bonusweb.cz

  250 000 návštěvníků!
  V červenci k nám zamířil jubilejní čtrvtmilióntý návštěvník. Děkujeme jemu, těm, co přišli před ním, i těm, co teprve přijdou.

  Rozhovory o MTW2
  TotalWarCenter před nedávnem začalo vydávat podcasty o dění kolem série Total War. V pátém vydání si můžete poslechnout exkluzivní rozhovor o MTW2 s Bobem Smithem, který je v Creative Assembly Project Director, stahujte zde. Další takový rozhovor si můžete přečíst na CVG.

  Vault šílené brahmíny

  madbrahmin.bonusweb.cz

  * Člověk pod pseudonymem Skaličan sepsal druhou část zdařilého dílka Teplometní granátníci.
  * Nová povídka v tomto archívu.
  * Ochrana proti zbraním hromadného ničení: Znáte? Víte? Zajímá vás to? Ale to by pánové a dámy (obě) mělo! Nuže vážení, vězte, že nebýt Xainta, tak byste ve vší nevědomosti hnili dále, ale protože on je náš spasitel. Citaci mailu můžete číst na madbrahmin.bonusweb.cz.

  Warcraft

  warcraft.bonusweb.cz

  Opravená DotA Allstars
  Kvůli chybce v předchozí mapě (DotA verze 6.35) byla vydána nová DotA Allstars verze 6.35b. Changelog pro tuto verzi je stejný jak pro 6.35.

  Nášup wallpaperů
  Opět jsem přidal do galerie, přesněji do sekce Wallpapery, další tapety. Určitě stojí za to, si je alespoň prohlédnout. Zde jeden kousek na ukázku:


   

  Command & Conquer

  cac.bonusweb.cz

  V-35 Ox VTOL* Několik screenshotů z videa: 1 2 3 4
  * Další článek o Tiberiu na IGN.com.
  * Několik důležitých pasáží z nejnovějšího blogu Mikea Verdu najdete na fanstránkách.
  * Téma nové ankety: Jaký si přejete panel v C&C 3?
  * Nový článek si máte možnost přečíst na GameSpotu.

  The Sims 2

  sims2.bonusweb.cz

  Těšte se na Pets s námi!
  V sekci Objektů v našich Downloadech naleznete kouzelnou novinku - Phoe vytvořila několik recolorů Nightlife obrazu s tématikou Pets - určitě vám tyto obrazy pomohou přečkat dlouhých 76 dní do vydání tohoto datadisku. Obrazy naleznete ZDE.

  Kromě toho pro vás máme také tip na nové video související s Pets. Podobně jako jsme před několika dny upozornili na video se skunkem, na následující straně naleznete video jak bude vypadat chování papoušků, pokud se mu nebudete pozdávat - prostě vás klovne...

  Odkaz na stránku: ZDE (video najdete na stránce úplně dole).órum bohužel ještě stále nejede, ale v jsem pro vás v mezičase připravila alespoň další preview balíčku Glamour Life - těšit se na něj můžete už 1. září 2006.

  Vyrobte si vlastní recolory (nový tutoriál) a další Pets puzzle
  Pokračujeme s naší tutoriálovou školou - tentokrát díl "Jak na recolory obrazů (nábytku)". Po jeho prostudování byste měli být schopni vytvářet stejné objekty, jako avízujeme v posledních novinkách. Tutoriál Výroba jednoduchého recoloru objektů (dekorace) tedy naleznete v sekci Tutoriály na těchto stránkách. A pokud by se vám recolory stále nedařily, můžete si požádat o vytvoření recoloru na míru v naší nové sekci Tvoříme recolory na přání... na fóru.

  Nezapomínáme ale ani na Pets - na EA stránkách se objevilo druhé puzzle. Luští se stejným způsobem, jen obrázek je jiný. Naleznete jej ZDE.

  Překlady zajímavých článků o Pets
  Dnes vám přinášíme překlady několika zajímavých článků posledních dní - Maxis blogy a rozhovor jednoho z designérů TS2 Jeromem Collinem. Oba překlady naleznete v sekci Články. Maxis blogy ZDE, rozhovor přeložený ze stránek Die Sims 2 s designérem TS2 ZDE.

  Ještě se na okamžik vrátíme k soutěži Miss Sims na fóru
  Andy vyrobila wallpapery na motivy čtyřech finalistek soutěže - Rosamund, Carloty, Boženy a Pettricie.
  Andy moc děkujeme, a kdo chcete, můžete stahovat ZDE, popřípadě v Download sekci.
  A pokud by vás zajímal průběh soutěže, pak se můžete podívat na fórum do tématu Miss Sims.

  Souhrnná fakta o Pets
  Pho našla na SnootySims zajímavé shrnutí funkcí datadisku Pets, který pro nás taky přeložila, tak jsme dodali obrázky a přinášíme jej v sekci Články. Spoustu věcí už asi víte, ale je možné, že i přesto najdete něco nového, co jste ještě nevěděli: Co všechno zatím víme o Pets.

  Další Pets puzzle a Glamour wallpapery
  Na EA stránkách opět něco přibylo, takže se nezapomeňte podívat na nové Pets puzzle s kočkou a dva nové wallpapery ke Glamour balíčku.

           

  Tři nové domky ke stažení a další wallpapery od Andy
  Po několika informačních updatech (hlavně ohledně Pets) tu máme opět něco z jiného soudku - tři domy ke stažení od Saphiry a další sadu wallpaperů od Andy. Po velmi úspěšné Miss sadě se tentokrát zaměřila na postavy Britwoodu, což je dějiště jejího výtečně psaného příběhu. Ten by vám na našem fóru rozhodně neměl uniknout... Wallpapery můžete stahovat ZDE.

  Článek se správně zobrazuje v prohlížečích Internet Explorer a Mozilla Firefox.

  Autor:


  Nejčtenější

  Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

  Mashinky

  V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

  RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

  Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

  Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...  RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

  Lust for Darkness

  Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

  Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

  Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

  Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

  Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

  Zaklínač 3: Divoký hon

  Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...

  Další z rubriky

  RECENZE: Wolfenstein II pro Switch je pořád zábavný a krvavý. A rozmazaný

  Wolfenstein II: The New Colossus

  Poslední Wolf byl ještě větší pecka, než jsme čekali. Jeho příchod na konzoli Switch je proto hodně vítaný.

  Dva roky po vydání bude No Man’s Sky takový, jaký měl být od začátku

  No Man’s Sky Next

  Do No Man’s Sky přibude opravdový multiplayer, možnost ovládat hru z pohledu třetí osoby, ovladatelné křižníky i ve...

  Fanoušek prohrál soud s vývojáři hry Star Citizen, peníze mu nevrátí

  Star Citizen

  Neustále protahovaný vývoj chystané hry Star Citizen už nevydržel jeden z nejštědřejších přispěvatelů a chtěl po...  Najdete na iDNES.cz