Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na PH – český týden

  12:00aktualizováno  30. prosince 7:52
Uplynulý vánoční týden se na serveru PlneHry.cz nesl skoro pouze ve znamení českých her, jelikož jsme tu měli hned několik zajímavých kousků z české kuchyně. Na své si přijdou hlavně milovníci adventur a logických her, protože těch tu bylo opravdu hodně. Ale přinesli jsme i jiné žánry, třeba pěknou vánoční koulovačku Aberlour Distilery.

Uplynulý vánoční týden se na serveru PlneHry.cz nesl skoro pouze ve znamení českých her, jelikož jsme tu měli hned několik zajímavých kousků z české kuchyně. Na své si přijdou hlavně milovníci adventur a logických her, protože těch tu bylo opravdu hodně. Ale přinesli jsme i jiné žánry, třeba pěknou vánoční koulovačku Aberlour Distilery.

Becher Train – ať žijí vláčkyBecher Train
Logická hra jménem Vlak od rožnovské firmy Golem je mezi námi bezmála deset let. Za jejím vznikem stál Ing. Němeček a nutno podotknout, že i po tolika letech je hodně hratelná a jak ostatně ukazuje tato hra, inspiruje spoustu dalších vývojářů k tvorbě předělávek této výtečné logické hry. Jedním z nich byl i Taz, který se s ní zúčastnil letošního ročníku Becher Game a ač se neumístil na nějakém čelním místě, osmé místo je také pěkné. A co je principem? Je to vážně jednoduché – svůj vláček, kterému postupně přibývají vagónky musíte provádět skrz několik levelů plných nástrah a za žádnou cenu nesmíte dopustit, aby došlo k nehodě. Na první poslech to zní jednoduše, ale zkuste si to a uvidíte, že nic není tak jednoduché, jak se může zdát. 

Akta Becherly Hills – odhalte zlodějeAkta Becherly Hills
Celá tato hra je vlastně jedna velká parodie na všemožné americké komedie a seriály v čele s Akty X. Vžíváte se tu do role agentky Křečkové, která od svého šéfa dostane přetěžký úkol – musí odhalit zloděje, kteří odcizili vzácný obraz z místní galerie. Akta Becherly Hills je pěkná point-and-click adventura, která je prošpikována (někdy až trapným) humorem. Zpracování je pěkné, vše je provedeno ve Flashi a podíváte se na velké množství rozličných lokací, kde budete muset řešit poměrně zapeklité úkoly. Ruku v ruce s grafikou jde i ozvučení, kterému není co vytknout, snad jen že hra mohla být stejně jako intro nadabována, ale tím by rapidně narostla velikost hry. 

Třiškvorky 2 – piškvorky trochu jinak
Třiškvorky 2 Kdo z vás nezná piškvorky? Najde se vůbec takový jedinec? Snad každý z vás je někdy hrál – ať už ve škole při nudné hodině matematiky či fyziky nebo třeba v klidu domova s nějakým kamarádem jen tak pro zábavu. Asi nemá smysl vysvětlovat princip hry, neboť by to bylo nošením dříví do lesa. Takže Třiškvorky 2 jsou „pouze“ jednoduchou obměnou původního námětu, kdy se hraje na pole o velikosti 3×3, ale s tím rozdílem, že jakmile odehrajete čtvrtý tah, první položený obrázek (či zkrátka ten, který leží v hracím plánu nejdelší dobu), zmizí. To vás donutí všelijak taktizovat a dává to hře nový rozměr. Zpracování není nijak neobvyklé a jedná se podle mého názoru o slabší průměr. 

Aberlour Distilery - zimní koulovačkaAberlour Distillery
Tak čtvrteční hra je trochu zvrácená – nevžíváte se tu do postavy, jejímž úkolem je konat dobro. Aby taky ne, vaším ztělesněním tu bude zelený skřet jménem Fachan a s vaším pomocí on se musí postarat o to, aby sněhovými koulemi zlikvidoval zástupy svých nepřátel – naklonovaných Santů Clausů. Po chvíli hraní se vám to možná bude zdát jako těžké, ale po trošce cviku se naučíte, jak vhodně taktizovat a zdolání všech čtyř levelů pro vás bude hračkou v pravém slova smyslu. Zpracování je trošku jednotvárné a vůbec by neškodilo, kdyby bylo trošku pestřejší. 

Streamy - nechť Becherovka tečeStreamy
Dalším zástupcem, který se účastnil Becher Game 2002 a který jsme publikovali na Plných hrách, byla hra s nic neříkajícím názvem Streamy. Vězte, že se za ní skrývá vskutku originální, leč trochu krátká logická hra, v níž je vaším úkolem v každém z šesti levelů dopravit co nejvíce Becherova nápoje do předem daných míst. Opravdu musím vyzdvihnout grafiku, protože ta se mi líbila, neboť byla hodně různorodá a co level, to unikátní skvěle graficky provedené dílko. K dopravení či usměrnění toku Becherovky se tu používá vskutku nevšední pomůcka – dynamit. Takže máte-li rádi výbuchy a logické hry (šílená kombinace, že?:o), doporučuji vám si Streamy zkusit, protože se vám jistě budou zamlouvat. 

Život není krásný 2 – vše pro penízeŽivot není krásný 2
Dalším zástupcem žánru adventure her tento týden bylo i dílka Martina Pohla jménem Život není krásný 2. Jak ji název napovídá, jedná se již o druhé (a zřejmě ne poslední) pokračování stejnojmenné hry, kterou jste si před časem také mohli na Plných hrách stáhnout. A nutno podotknout, že pokud se dalo tvrdit, že první díl obsahoval hodně násilí, tak o druhém dílu se musím vyjádřit ve smyslu, že je brutální, proto tuto hru nedoporučujeme mladistvím nebo slabším jedincům. Grafické zpracování je podobné jako minule – je opět ručně kreslené a není dvakrát moc vábné, ale třeba se vám bude líbit, což nevylučuji. 

Becher Logical - škatule, hejbejte seBecher Logical
Nedělní hra také pocházela z Becher Game 2002 a přes svou jednoduchost dosáhla poměrně vysokého umístění – první místo v kategorii Flash a páté místo v hlavní kategorii, to je dobré, nemyslíte? Jedná se, ostatně jak název sám napovídá, jednoduchou logickou hru, v níž je vaším úkolem přesouvat zátky becherovských nápojů tak, abyste získali horizontálně nebo vertikálně minimálně jejich trojici. Tím zátky zmizí, na vaše bodové konto se přičtou nějaké ty bodíky a na hrací ploše objeví nové zátky. A tak to pokračuje dále a vy se snažíte získat co nejvyšší počet bodů. Pokud budete vhodně taktizovat, můžete jich získat opravdu hodně. Hra končí v okamžiku, kdy nejsou možné žádné další tahy.

Autor:


Témata: hračky, Humor, Vlak

Nejčtenější

Postavu Ciri v chystaném seriálu podle Zaklínače nebude hrát běloška

Ciri v podání Galiny Žukovské

Druhou hlavní postavu seriálového zpracování Zaklínače bude nejspíše hrát dívka „neevropského“ původu. Zvyknou si...

Na Steamu vyšla první necenzurovaná erotická hra. Tak jsme ji vyzkoušeli

Negligee: Love Stories

Hra Negligee: Love Stories se zásadně zapsala do historie. Ne však díky svým výjimečným kvalitám, ale proto, že jako...RECENZE: Lara Croft nabrala životní formu, nový Tomb Raider vás pohltí

Shadow of the Tomb Raider

Završení trilogie restartovaného Tomb Raidera se nadmíru povedlo. Na první pohled je hra od svých předchůdců k...

Která herečka by se podle vás hodila na roli Ciri v chystaném Zaklínači?

Ciri v třetímu dílu hry Zaklínač

Zpráva, že postavu Ciri v chystaném seriálu podle Zaklínače nebude hrát běloška, vyvolala u mnoha fandů nesouhlasné...

Žádost o ruku ukrytá v nové hře neklapla, rozešli se ještě před vydáním

Nevydařená žádost o ruku ve hře Spider-Man.

Nadšený fanoušek videoher požádal autory aktuálního blockbusteru Spider-Man o schování romantického vzkazu pro svoji...

Další z rubriky

Souboj herních svátků E3 a Gamescom. Který je lepší?

E3 2018

Oba každoroční veletrhy počítačových her jsou za námi, a tak je ideální čas je zhodnotit. Má vůbec smysl jezdit na oba?...

Hit, nebo propadák? Nejznámější herní značky čeká nejistý podzim

Battlefield 5

Na podzim bývá obvykle na herním trhu rušno a letošek nebude výjimkou. Ale zatímco u her jako Red Dead Redemption 2...

Která herečka by se podle vás hodila na roli Ciri v chystaném Zaklínači?

Ciri v třetímu dílu hry Zaklínač

Zpráva, že postavu Ciri v chystaném seriálu podle Zaklínače nebude hrát běloška, vyvolala u mnoha fandů nesouhlasné...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz