Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na PH - biliárová zábava

  11:44aktualizováno  11:44
Kvalitních simulátorů kulečníku či billiardu není na freewae scéně vůbec přehnaně. Zkušení zahraniční matadoři se ale s fyzikálním modelem a 3D zpracováním hry poprali tak skvěle, že můžeme jejich Billiard Masters doporučit vážně každému.

Hra týdne

Billiard Masters - líbivý billiardBilliard Masters - líbivý billiard  
Hodnocení: 8/10

Společnost MyRealGames bude mnohým již důvěrně známá – jedna z dalších zahraničních firmiček vydávající vizuálně velice přitažlivé projekty, jež jsou ovšem výrazně vázány na jejich webovou stránku a tudíž i zde zobrazovanou reklamu – počítejte tedy, že v každé vhodné příležitosti (ne však během hraní) se vám hra pokusí připojit k domovské stránce společnosti. Vzhledem k nedostatku kvalitního billiardu na osobních PC ale tuto drobnost bez povšimnutí přejdeme a pustíme se do rozboru hry samotné. Ta je samozřejmě zpracovaná ve třech dimenzích a nabízí tři možné způsoby, jak si ji užít. Za prvé jeto singleplayer, kde se vám protivníkem stane výtečně hrající počítač.


Recenze

Witches - svět čar a kouzelDyngrid - všechny barvy v jednom
Hodnocení: 7/10

Konkurence mezi vesmírnými akcemi je na freeware scéně opravdu obrovská, pokud se tedy nějaký ten projekt rozhodne prosadit, musí přijít s něčím, novým, zajímavým co případné hráče donutí ze zvědavosti si ho stáhnout. Tuto podmínku myslím Dyngrid splnuje na jedničku s hvězdičkou. Pokud vás totiž na první dojem neoslovíá svou hratelností, jistě zůstanete s pusou do kořán koukat na grafické efekty, jimiž je hra protkána. Věci, které se na monitoru během hraní ve skutečnosti dějí je velmi těžké takto textem zachytit. Stačí snad jen vědět, že od počátku se pohybujete na barevné síti, která vypadá naprosto průměrně, ničím neobyčejně.


Plastic Wars 3D - tankové soubojePlastic Wars 3D - tankové souboje
Hodnocení: 6/10

Někde na pomezí mezi reálnou simulací a arkádovým pojetím stojí Plastic Wars 3D, jež zachycuje zábavné tankové souboje. Do rukou vám ale nebudou dány ani reálné stroje, místo toho se tvůrci uchýlili k zapojení pouhých umělohmotných kousků, které ale ve výsledku vypadají a chovají se podobně jako jejioch předlohy. Kampan v Plastic Wars 3D nabízí široké vižití vzhledem k celkově 16ti levelům. Jejich vyřešení půjde zpočátku doslova jako po másle, časem ale začne řádně přituhovat. V každém případě se proti vám totiž staví početná převaha, která se postupně převalí i v převahu technmologickou. Té se můžete bránit jen několika možnými způsoby, přičemž nejúčinějším je samozřejmě střelba.

 

Astra - kooperativní boje ve vesmíruAstra - kooperativní boje ve vesmíru  
Hodnocení: 8/10

Astra je neustále vyvíjeným freewarovým projektem, který přináší do kategorie akčních her svěží vítr. I když se klasicky odehrává ve vesmíru, přichází s naprosto odlišným konceptem sázejícím na týmovou hru. Ano, do hry se na jednom počítači může zapojit až neskutečných 6 hráčů, kteří se budou muset vměstnat na jedinou klávesnici, což je lehce nepohodlné. Naštěstí tvůrci zahrnuli i podporu Gamepadů, čímž se dá nedostatek místa alespoň částečně řešit. Pokud ale nemáte po ruce dostatek přátel, nevěšte hlavu, Astra se dá stejnědobře vyzkoušet i ve hře pro jednoho hráče na klávesnici, i když se samozřejmě ochudíte o část zážitku – asi nejideálněji totiž hra působí v kooperaci a navíc na gamepadu, který je daleko víc přizpůsobený jemným pohybům, jež budou od vád očekávány.


Granny's Garden - babička s kulometemGranny's Garden - babička s kulometem 
Hodnocení: 7/10

Jako slušnou alternativu ke složitým a komplexním komerčním hrám nabízí poměrně zkušený zahraniční tým Kewl Box. I když název této hříčky působí hravě až poeticky, ve skutečnosti půjde o pořádnou akční řežbu, jak ostatně odpovídá žánrové zařazení. Granny’s Garden do pozice hlavní hrdinky staví babičku, která by na první pohled měla již pomalu patřit do starého železa. To ale není až tak pravda, tato stařenka totiž miluje svou zahrádku a pokud použiji výraz „až za hrob“ nebudu myslím daleko od pravdy. Ve chvíli, kdy totiž tento malý kousek úrodné země začnou obtěžovat žabáci, neváhá ani na minutu, vyleze ze své útulné chajdy a vydá se hájit šest své zahrádky.


Bowling Masters - žijte bowlingem!Bowling Masters - žijte bowlingem!
Hodnocení: 8/10
Pokud je vám podezřelý název Bowling a Billiard Masters, stačí jen v rychlosti porovnat kolonku autor ve spodní části recenze. Ano, oba produkty pochází ze stejné stáje, oba dostaly dosti nadprůměrné hodnocení, jedná se o sportovní produkty a vysoce zábavné. Bowling myslím netřeba nikomu v současnosti ještě představovat. Tento sport si prorazil již před časem cestu do celé řady hospod také v České republice, tudíž si jej může ve volné chvíli vychutnat téměř každý i díky poměrné finanční dostupnosti. Ještě levněji a pohodlněji vyjde, když si bowling vychutnáte na vašem PC třeba díky tomuto projektu. Ten nabízí vlastně vše, co byste od virtuální simulace mohli očekávat.

Go Cat - kočka versus ptáciGo Cat - kočka versus ptáci
Hodnocení: 7/10
Co si budeme nalhávat, Go Cat na první pohled příliš sympatií nevzbuzuje. Také já jsem k projektu přistupovala poměrně skepticky, což se nakonec ukázalo jako naprosto zbytečné. Ve skutečnosti je totiž slabší technická stránka tím jediným problémem, jež se v souvislosti s projektem vyskytne. Po zmáčknutí tlačítka „Start Game“ budete okamžitě vhození do hry, jež se vždy odehrává na jediné obrazovce. Ta je pokaždé rozdělena do několika různě velikých čtverců nebo snad obdélníků a zpočátku budete jistě stejně jako já tápat – na první pohled totiž není zřejmé, co se od vás očekává. Ve skutečnosti je zadání zcela jednoduché – musíte zpracovat všechny bílé puntíky na herních polích a to jednoduše tak, že si na ně stoupnete.


Fantastické poklady Pacifiku - podmořským lovcem pokladůFantastické poklady Pacifiku - podmořským lovcem pokladů
Hodnocení: 8/10
Bez sebemenšího dřívějšího oznámení vydává zkušený tým One Eyed Child nový projekt jménem Fantastické poklady Pacifiku. Opět se jedná o primárně flashovou záležitost zapracovanou do *.exe souboru. Ten samozřejmě disponuje roztomilou a minimalistickou grafikou, tentokrát vykreslující téměř výhradně podmořské prostory. Na začátku se ale ocitáte u hladiny, kde stojí základna vašeho průzkumného týmu. S několika málo zlaťáky na kontě se vydáváte na další cestu do hlubina to jednoduchým stisknutím tlačítka „odplout“. Poté již ponorku ovládáte kurzorovými šipkami, což je maximálně pohodlné.

Dodge 'n' Dash - ovečky ve sporťákuDodge 'n' Dash - ovečky ve sporťáku
Hodnocení: 7/10
Na serveru Caiman před časem proběhla zajímavá soutěž zaměřená na závodní projekty, což je také jeden z důvodů, proč jsme vám v posledních týdnech servírovali tolik kvalitních simulátorů. Dodge 'n' Dash je pak trochu zapadlý a přesto zajímavý střípek, který v konečném pořadí obsadil slušné páté místo, přičemž za ním zůstala celá řada plně 3D projektů. Ano, Dodge 'n' Dash je 2D závodní hrou, kterou je nutno navíc hned zkraje vychválit za opravdu vychytaný příběh, na nějž nejsme u závodních her až tak zvyklí. Ten vypovídá o dvojici oveček jménem Dodge a Dash. Ty nejsou až tak obyčejnými zvířaty, oba mají v sobě skrytou vášen pro závodění, kterou ale díky jejich fyzickým indispozicím jaksi nelze zaplnit.

Crab Blaster - barevná střílečkaCrab Blaster - barevná střílečka
Hodnocení: 6/10
I když samozřejmě nemohu mluvit obecně o herní scéně, já osobně jsem prozatím projekt jako je Crab Blaster nehrála. Právě proto se mi jeho nezvyklost a originalita ohromně zamlouvala a věřím, že vy na tom budete podobně. Cílem hry je jednoduše dosáhnout exitu v každém z levelů, které jsou co do velikosti poměrně miniaturními. Přesněji řečeno se odehrávají na prostoru jedné jediné obrazovky, z níž navíc alespoň v začátcích zabírají jen opravdu malý zlomek.Zbytek je doplněn černým pozadím a rozhodně bychom se na autory nezlobily, kdyby ho třeba jen lehce pozměňovali, ale tak to je v celkovém měřítku malý detail.

Jet Pac Remake - ztroskotancem na cizí planetěJet Pac Remake - ztroskotancem na cizí planetě
Hodnocení: 7/10
S trochou tajností nebo snad případným překvapením si autoři rozhodně hlavu nelámali a svůj projekt tak bez ostychu pojmenovali Jet Pac Remake, což vlastně poskytuje dostatečné informace o tom, co nás po stažení hry čeká. Každý, kdo již Jet Pac někdy hrál, může rozhodně následující odstavec přeskočit. Obsahová stránka totiž zůstala prakticky nezměněna a tak je pro ně slyšet herní princip naprosto zbytečné. Hlavním hrdinou se stává kosmonaut zabalený do speciálních zařízení, díky nimž dokážře v klidu dýchat i na neznámých planetách, kde bude ostatně v rámci této hry trávit asi nejvíce času. Nejtěžší chvíle pak zažije na té první, kde se musí potýkat s rozbitou vesmírnou raketou a tím vlastně přichází váš úplně první úkol.

Nanosmiles - čím víc, tím lípNanosmiles - čím víc, tím líp
Hodnocení: 7/10
Pokud je určitý projekt označen jako akční, nemusí se automaticky jednat o neutišitelná jatka. Příkladem budiž celkem originální Nanosmiles, kteří sice nepřichází s průlomovou myšlenkou, tato taktická akce ale rozhodně rozčeří jinak dosti stojaté vody freewarových akcí. Tutoriál označený jako nultý level je povinný a to je jedině dobře. Autoři vše zvládají vysvětlovat dostatečně rychle – vlastně ani moc věcí k vysvětlování není. Důležité je, že ovládáte malou modrou lodku, umístěnou do nebezpečného prostředí, kde sama nezmůže vůbec nic a protivníci by ji v mžiku zadupali do země. Sprejováním okolí zbraní s neomezenými projektily tedy cesta nevede, modrá raketa totiž na sobě vlastně ani žádnou zbraň nemá.

Autor:
Nejčtenější

Watch Dogs
KOMENTÁŘ: Herní kauzy a pseudokauzy. Čemu věřit?

Pokud pravidelně sledujete dění na herní scéně, jistě vám nebude dělat problém vybavit si nějaký prohřešek, trapas, nebo prostě „fail“, kterého se vůči...  celý článek

Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions
Hopsavé RPG je zpět a krásnější. Recenze Mario & Luigi: Superstar Saga

Netradiční, avšak stoprocentně funkční a zábavná kombinace RPG a hopsačky se ukázala jako recept na hit. Proč si tak nezopakovat díl, kterým to vše začalo?  celý článek

Cook, Serve, Delicious! 2!!
Ukažte Pohlreichovi, kdo je tady šéf. Recenze Cook, Serve, Delicious 2

Gastronomie už pomalu proniká i do her. Druhý díl originální akční hry Cook, Serve, Delicious! 2!! je tak povedený, že pobaví i toho, koho vařit vůbec nebaví.  celý článek

Legacy of Kain
Bude nová hra ze série Legacy of Kain? Vývojáři něco naznačují

Majitelé práv na dlouho opuštěnou značku Legacy of Kain začali na sociální síti sdílet obrázky upíra Raziela. Mohlo by to znamenat nový díl?  celý článek

Wolfenstein: The New Order
Která střílečka vás za poslední léta bavila nejvíc?

Napište nám, která střílečka vás za poslední léta bavila nejvíc a proč. Na vaše odpovědi se těšíme v diskuzi pod článkem.   celý článek

Další z rubriky

Netrpělivě očekávanou rubačku ze světa Pána prstenů jsme bohužel nedostali k...
Jatka ve Středozemi. Prvních pár hodin Shadow of War obrazem

Jednu z nejočekávanějších her podzimu hrajeme již třetí den a ještě stále nejsme na konci. Přečtěte si zatím naše dosavadní dojmy.  celý článek

Grand Theft Auto 5
Jakým typem hráče jste?

Stejně jako se hry dělí do mnoha různých žárů, z nichž každý má svoje specifické publikum, dělí se do kategorií i hráči. Vzájemné nepochopení těchto skupin pak...  celý článek

The Orange Box
Risk, který vyšel. Legendární The Orange Box oslavil desáté narozeniny

Už je to deset let, co vyšel slavný The Orange Box od firmy Valve. Nápad vydat tři nové, zcela odlišné hry v jedné krabici, byl sice na první pohled šílený,...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.