Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na PH - dva formulové managery

aktualizováno 
Hned dva české formulové managery jsme vám minulý týden nabídli zdarma ke stažení. Pokud si chcete vyzkoušet šéfování stáje a neinestovat přitom ani jeden reálný dolar, máte skvělou šanci.
World Racing manager 2007

World Racing manager 2007

Hra týdne

World Racing Manager 2007 - simulátor rychlých kolWorld Racing Manager 2007 - simulátor rychlých kol 
Hodnocení: 7/10

Rozvoj internetových simulátorů fotbalu a jiných populárních sportů má na tento žánr jasně pozitivní vliv, a to i zpětně na tvorbu těch off-linových. Freewarová scéna na tom nese svůj podíl, vždyť kvalitou se lehce vyrovnává profesionální (rozuměj komerční) konkurenci. O to více hřeje u srdce, že právě v našich zemích mají simulátory dlouhou tradici. Teprve před třemi dny jsme vám nabídli simulátor formulí Czech F1 Manager a dnes vám může představit i jeho konkurenci ze Slovenska World Racing Manager 2007. Pro příznivce rychlých kol je to vstup do nového roku jako hrom! Protože oba tituly vyšly jen krátce po sobě, nemůžu se ubránit vzájemnému srovnávání. Jak sami uvidíte, společných prvků je dost, bohužel i těch, které sráží jejich kvalitu.

 

Czech F1 Manager - manažerem F1 monopostuCzech F1 Manager - manažerem F1 monopostu 
Hodnocení: 7/10

Rozvoj internetových simulátorů fotbalu a jiných populárních sportů má na tento žánr jasně pozitivní vliv, a to i zpětně na tvorbu těch off-linových. Freewarová scéna na tom nese svůj podíl, vždyť kvalitou se lehce vyrovnává profesionální (rozuměj komerční) konkurenci. O to více hřeje u srdce, že právě v našich zemích mají simulátory dlouhou tradici. Teprve před třemi dny jsme vám nabídli simulátor formulí Czech F1 Manager a dnes vám může představit i jeho konkurenci ze Slovenska World Racing Manager 2007. Pro příznivce rychlých kol je to vstup do nového roku jako hrom! Protože oba tituly vyšly jen krátce po sobě, nemůžu se ubránit vzájemnému srovnávání. Jak sami uvidíte, společných prvků je dost, bohužel i těch, které sráží jejich kvalitu.


Recenze

XairRacer - pilotem letadlaXairRacer - pilotem letadla
Hodnocení: 8/10

XairRacer je zástupce ne zrovna časté kategorie leteckých simulátorů. Vzhledem k tomu, že se jedná o vývojově dosti náročný kousek, vzhledem k obtížnému fyzikálnímu modelu a 3D světu. Autoři XairRacer ale vše zvládli na výbornou a my tak máme po delší době tu čest s leteckým závodním simulátorem. Pozornost v Xair Raceru budou na sebe poutat především sportovní letadélka do jejichž virtuálních podobizen usedneme. Na výběr je z několika modelů, přičemž jediné, nač můžete dát, je vnější vzhled. Jiné rozdíly totiž mezi letadélky nejsou a nebo jsou pro běžného hráče zcela nepodstatné a nepostřehnutelné. O to zde ale nejde, proto přistupme k hlavní obsahové stránce.


EverEternal WinterWorld - konec zimyEverEternal WinterWorld - konec zimy
Hodnocení: 7/10

Poté, co jsme vám v mnoha variantách představili hry z nabité soutěže Yoyogames, začínají být pomalu odkrývání rovněž projekty určené do soutěže trochu jiné (nejen pro GM autory). Z té pochází také nový počin od Silvernovy, týmu, který se na freeware scéně zapsal především neskutečným množstvím hopsaček, které sice nejvyššího hodnocení nedosahují, zpravidla ale jsou neskonale zábavné. Taková charakteristika se skvěle hodí i k EverEternal WinterWorld, tedy ke hře, která se očividně odehrává v zimním prostředí. Příběh není nijak nápaditý a před hlavním hrdinou stojí opět úkol porazit obávaného nepřítele a navrátit jeho zemi do původního stavu. Samotná dějová linie tedy nic moc, pochválit je ale třeba celkové zpracování a podání příběhu, v čemž naleznete výrazné prvky sarkasmu. Ostatně na rozhovorech si autoři dali dosti záležet a je to poznat zejména v prvotních částech hry.

 

Clock Tower's Secret - černobílý světClock Tower's Secret - černobílý svět  
Hodnocení: 7/10

Clock Tower's Secret je projektem do jedná zahraniční soutěže a nutno podotknout, že mě hra na první pohled zaujala a to navzdory tomu, že se jedná jen o dalšího zástupce zboku viděných hopsaček. Tentokrát je ale koncept naprosto osvobozený od sebemenšího akčního prvku, což nebývá v poslední době zvykem. Společně s tím samozřejmě souvisí i nulový počet nepřátelských jednotek. Proto by se mohlo možná mylně zdát, že hra bude jen o stereotypním skákání – ale chyba lávky. Invenci autoři prokázali hned v několika směrech – za prvé je to naprosto unikátně vypadající prostředí. Zbarvené do pouhé černobílé barvy s různými odstíny šedé, navíc je okolí zajímavě vymyšlené, členité a obsahuje řadu prvků, které jsou zkrátka velmi příjemné na dívání.


Universal Combat - nekončený vesmír?Universal Combat - nekončený vesmír? 
Hodnocení: 7/10

Znáte jméno Derek Smart? Jedná se o vývojáře, který se sám považuje za legendu stejného druhu jako snad John Carmack. V hlavě má zafixovanou podobu svého vysněného herního projektu a již po mnoho let se jej snaží realizovat – a lhala bych, kdybych řekla že úspěšně. Universal Combat je pak jedním z jeho rannějších pokusů. Jedná se o hru, která vychází z dřívějšího Battlecruiser, který mimochodem výraznější kvalitou taktéž neoplýval. A od toho se odvíjí i hra samotná. Zkráceně řečeno máme tu čest s vesmírným simulátorem a akční hrou v jednom. Tyto dva prvky se ostatně rovnoměrně mísí v singleplayer části, kde budete jak bojovat a pohybovat se nad zemským povrchem, tak i stanete pevnýma nohama na zemi, abyste se chopili zbraně a vydali se do útoku.


Pen Pen Xmas Olympics - zimní olympiádaPen Pen Xmas Olympics - zimní olympiáda
Hodnocení: 7/10
Práce, kterou Santa Claus každým rokem odvádí je jistě obdivuhodná, možná právě proto nikoho nepřekvapí, že si po zdárném zvládnutí úkolu zcela zaslouží oslavu a to pěkně aktivní oslavu. Poté, co jsou všechny dárky odvozeny koná se totiž na mrazivém pólu olympiáda, jejímiž hlavními účastníky jsou právě tučňáci.Jednoho takového se zhostíte také vy, načež s ním projdete hlavními třemi disciplínami. Ty jsou viděny pohledem shora a začíná se obyčejným sjezdem, v jehož průběhu sami pochopíte, oč zde ve skutečnosti běží. Svah není příliš prudký, ovšem se na něm nachází několik nebezpečných hrbolů a především klád.

 

Short Fuse - zapálený dědaShort Fuse - zapálený děda
Hodnocení: 7/10
Jednou za dva roky se pořádá Ludumdale - trochu bizarní čtyřicetiosmihodinový maraton ve tvorbě počítačových her. Existují samozřejmě i rychlosoutěže s kratším časovým limitem, tato je však specifická nejen díky účasti známých týmů z oblasti freeware a shareware (jako Kloonig Games), ale i pro velké množství doprovodných akcí: týmy se třeba hodnotí navzájem, udělují si dílčí ceny, legrační odměny, v průběhu vývoje přidávají příspěvky do blogů třeba o stravovacím režimu v tomto náročném maratonu. Zkrátka vznikají tam nejen zajímavé hry, ale i spousta užitečného materiálu pro začínající vývojáře. Dnes si představíme absolutního vítěze od týmu Hamumu s názvem Short Fuse.

Tekkyuuman - brutální a originální akceTekkyuuman - brutální a originální akce
Hodnocení: 7/10
Tak trochu kontroverzní, tak trochu brutální hry má na svědomí autor pocházející z východu, což ale na grafické stránce jako takové není až tak znát. Místo vizuální stránky ve stylu manga nám nabízí příjemný 2D svět, na nějž je nahlíženo pohledem z boku. Žánrově je Tekkyuuman někde na pomezí mezi arkádou a akcí, přičemž oba prvky jsou zastoupeny poměrně rovnoměrně. Hra se skládá z levelů, přičemž každý se rozkládá jen na velikosti jediné obrazovky. Ta je dále rozdělena do několika úseků, do nichž budete muset doskákat a v nichž se zpravidla nacházejí protivníci. Ti jsou zde výjimečně statičtí, tudíž nepochodují z místa na místo, nýbrž pouze postávají a otáčejí hlavou, maximálně celý tělem ze strany na stranu. To znamená, že v určité chvíli je jejich zrak upírán na vás, jindy jsou k vám naopak zády.

Dumbow and Cool - ve dvou se to lépe táhneDumbow and Cool - ve dvou se to lépe táhne
Hodnocení: 8/10
O pravdivosti hesla "Ve dvou se to lépe táhne" nás skvěle přesvědčí dnešní hra. Autoři možná hráli s oblibou stařičkou arkádu Bubble Bobble, rozhodně staví na stejném kamenu, kterým je spolupráce dvou postav a i vlastní ztvárnění hrdinů v obou případech připomíná dráčky, zde tedy modrého jménem Dumbow a zeleného jménem Cool. A jaké nadpřirozené vlastnosti jim byly dány do vínku? Pokud čekáte hašení nebo plivání ohňů, jste na omylu. Cool si může vypomáhat bruslemi, díky nimž se rychle pohybuje a výš skáče. Dumbow zase nosí kyslíkovou bombu a dokáže se potápět a překonávat tak plošinky skrze vodu. Dohromady však tvoří neoddělitelný tým, jak se záhy přesvědčíte.

 Ixo loxi - magnetická zábavaIxo loxi - magnetická zábava
Hodnocení: 7/10
Ixo-loxi je na poslední chvíli přejmenovaná česká hra Magnet Ball, která od samotného ohlášení vývoje slibovala logickou záležitost s arkádovými prvky – a to myslím velmi dobře splnila. Právě na přelomu let 2007/2008 vydaná hra sice nesedne zcela každému, k vyzkoušení ji ale lze jedině doporučit. Základní výbavou je dvacítka singleplayer levelů. Ještě před započetím toho prvního bych ale rozhodně doporučila absolvování tutoriálu, bez něhož byste se ve hře bohužel asi nehnuli. Tím narážíme na první bariéru, přes kterou se leckteří casual hráči bohužel nedostanou. Ixo-loxi je totiž těžké zpočátku pochopit a správně přijít na všechny zdejší mechanismy. I když se vám v dobrém zorientování se snaží pomoct tutoriál a několik prvních vcelku jednoduchých rozjezdových levelů, budete dost možná tápat. Jestliže ale svůj „boj“ s tímto projektem nevzdáte, mohu vám s určitostí slíbit, že levely začnou vypadat čím dál lépe a budou podstatně zábavnější.

Grigori's Tale - na území mrazivého RuskaGrigori's Tale - na území mrazivého Ruska
Hodnocení: 7/10
Po záplavě mírumilovných her se Santa Clausem v hlavní roli, jež se snaží všem okolo roznést co možná nejvíce štěstí, se přesouváme na takový malý protipól. Sněhu se zde sice dočkáme také, ten ale v mnohých oblastech leží i po celý rok – tudíž nepatří k pražádným zvláštnostem. Vítejte s mrazivém Rusku... Hlavním hrdinou se tedy stává Grigory, tvrdý chlapík ze speciálního vojenského týmu. O své kolegy ale po krátkém rozhovoru točícím se okolo vodky jednoduše přijde a tak se v nehostinné krajině najednou ocitne zcela sám. Zpočátku ho sice provází hlas komunikující s ním prostřednictvím telefonu, ten zde ale plní více-méně pouze roli úvodního tutoriálu, tudíž i ten se po čase odmlčí. V té chvíli, ale již budete bezpečně vědět, co dělat a jak dojít k cíli.

 

Autor:
Nejčtenější

Wolfenstein: The New Order
Která střílečka vás za poslední léta bavila nejvíc?

Napište nám, která střílečka vás za poslední léta bavila nejvíc a proč. Na vaše odpovědi se těšíme v diskuzi pod článkem.   celý článek

The Orange Box
Risk, který vyšel. Legendární The Orange Box oslavil desáté narozeniny

Už je to deset let, co vyšel slavný The Orange Box od firmy Valve. Nápad vydat tři nové, zcela odlišné hry v jedné krabici, byl sice na první pohled šílený,...  celý článek

Gabe Newell
Gabe Newell se díky Steamu zařadil mezi 100 nejbohatších Američanů

Slavný ředitel firmy Valve patří podle magazínu Forbes mezi stovku nejbohatších Američanů.  celý článek

For Games 2017
Tipy z For Games: před vydáním si můžete zahrát očekávané pecky

Na veletrhu videoher a interaktivní zábavy For Games, který až do neděle 22. října probíhá v areálu PVA Letňany, si můžete zahrát hned několik her před jejich...  celý článek

Cook, Serve, Delicious! 2!!
Ukažte Pohlreichovi, kdo je tady šéf. Recenze Cook, Serve, Delicious 2

Gastronomie už pomalu proniká i do her. Druhý díl originální akční hry Cook, Serve, Delicious! 2!! je tak povedený, že pobaví i toho, koho vařit vůbec nebaví.  celý článek

Další z rubriky

SNES Classic Mini
Skvělý dárek pro každého (chlapa)? Retro konzole SNES Mini

S retro konzolí SNES Classic Mini se vracíme do devadesátých let a éry 16bitů. Většina z 21 předinstalovaných her však není jen pro nostalgiky, jsou skvěle...  celý článek

Ovládání Oculus Touch v akci
Autor Oculus Riftu chce robotickou ruku pro porno ve virtuální realitě

Ve zvláštním diskusním pořadu se zakladatel firmy Oculus Rift, mladý kontroverzní miliardář Palmer Luckey, rozhovořil o tom, že budoucnost virtuální reality je...  celý článek

LawBreakers
Průšvih roku? LawBreakers nepomohl ani slavný vývojář

Kvalitní hra ještě není zárukou finančního úspěchu. LawBreakers sice měli všechny předpoklady, aby se stali hitem, v těžké konkurenci se však neprosadili.  celý článek

ŠKODA AUTO a.s.
Projektmanager náběhů

ŠKODA AUTO a.s.
Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 70 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.