Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na PH: návrat starého Playboye

  12:00aktualizováno  8. dubna 12:18
Především v duchu návratu jedné legendy české freewarové scény (Playboy) se nesl uplynulý týden na Plných hrách. K tomu jsme přidali několik zajímavých her (Combat Tanks, Arasan, R2000, Bubble Escape a The Last Eichhof) a opravdu pestrý týden PH opět skončil.
54321 - pět logických her v jedné!
Velmi originálním způsobem se prezentuje gameska 54321, známá také jako balík pěti jednoduchých (i složitých) převážně logických her v jednom. Každý z těchto jednotlivých balíčků je svým způsobem remakem již dříve známé a populární hry. Dříve zmíněná originalita hry je ukryta ve třetím a čtvrtém rozněru, kterým se hra může pyšnit. Nevyhovuje-li vám tedy klasický 2d způsob, není nic snazšího než se přepnout do dvou jiných. A řeknu vám, hrát takové bludiště ve čtyřech rozměrech není nic jednoduchého, chce to už trochu toho umu a zkušeností z dřívějška. Jak jsem již zmínil, ve hře je celkem pět samostatných her - bludiště, miny, puzzle, flip flop a konečně hra Peg Jumper (hra se sirkami). Skutečně, hru vám můžeme jedině doporučit, opravdu stojí za to.

Playboy - láska, sex a moře holek
Plné hry přinesly svým čtenářům už nespočet her, které si pohrávají s obyčejným životem nás lidí, konkrétně simulace balení takových obyčejných holek. Přitom prvním známějším počinem v této oblasti na platformě PC byla hra Playboy, která doposud zůstala našemu serveru utajena. To se však v minulém týdnu změnilo, neboť právě tuto hru jsme pro naše čtenáře přichystali. Myslím, že smysl hry je zcela jasný - za podmínek daných hrou sbalit co nejvíce holek, které se kolem vás nacházejí. Hra přitom poskytuje simulaci nejrůznějších životních situací, které nás mladší denodenně potkávají. Hra je ideální právě pro toliko nudné večery všedních dní, kdy skutečně není co by. V jednoduchém herním systému se vyzná každý a tak se hra stává ideální pro celou širokou skupinu hráčů. A tedy i pro vás, čtenáře Plných her.

R2000 - závody profíků!
Snowmotion I v Japonsku vznikají kvalitní freewarové hry. Přesvědřit se o tom můžete na vlatní kůži právě při hraní této hry - R2000. Přestože vás hra přivíta původním jazykem - japonšťinou, zas až takový problém to není. Samotná hra pak už probíhá v klasické angličtině. Poté, co odmává startovací praporek, soupeři se vám ihned vzdálí, ale není velký problém je během pár chvil dohnat. Další kolo byste mohli být ve vedení už vy. Hra má příjemnou grafiku, docela kvalitní zvuky a hudbu. A dojmy ze hry? Need for Speed to sice není, ale i tak tahle hra stojí za zkouknutí. Jedná se o jeden z těch lepších automobilových simulátorů z freewarové scénÿ.

Los Straitjackets - oživlé diamanty
The Last Eichof Tato hra, která si bere příklad z legendárních Xenonů, Tyrianů a StarForců, je poměrně jednoduchá, nápaditá a přesto toliko kouzelná. Vžíváte se do role ozbrojené láhve nebo půllitru a vydáváte se napříč vesmírem bojovat proti nepřátelským, také alkoholickým nápojům, pacmanům, vláčkům a další nepřátelské havěti. Vaším cílem je navrátit světu původní časy tradičních pivařů, kteří svůj mok opravdu milovali. Ve hře prostě bojujete za mír, za lásku, za pivo, za vlast a jak prostě říká autor recenze této hry, především za lepší budoucnost svého impéria. Je to hra o níž je škoda mluvit, protože je mnohem lepší si ji zahrát. The Last Eichhof je gamesa, kterou si teď musíte stáhnout, tak na co čekáte?

Arasan - šachuj, šachuj!
Arasan Zajímavá hra s válečnou tématikou se skrývá za titulem Combat Tanks, který vám právě představujeme. Přestože hra vznikla již v roce 1994!, stále dokáže mnoho hráčů dostatečně zaujmout. Oplývá jednoduchou, přesto poměrně účelnou grafikou, vhodnými zvuky a také mnžstvím rozličných nastavení herních vlastností. Při hře samotné pak ovládáte bitevní tanky, s kterými válčíte proti celému světu :-), případně proti vašemu protihráči. Máte k dispozici různé typy zbraní, které se vyplatí vhodně kombinovat. Munici si musíte hlídat, protože nepravidelně (podle kadence střelby) ubývá. Hra je velice realistická a celkově dobře zpracovaná. Pokud vás hra zaujme, určitě vás zabaví na dlouhou dobu. A to je dobře.

Combat Tanks - tanky útočí
Combat Tanks Patříte-li mezi intelektuály, případně mezi lidičky, kteří nepohrdnou partií dobrého šachu, určitě se vám bude líbit "hra" Arasan (v překladu z jednoho jihoindického jazyka "král"). Simulátor šachu běží ve windowsovském okně a nevypadá tedy příliš elegantně. Svůj účel ale splňuje dokonale. V průběhu hry, ale i po ní a před ní, se můžete ukájet v procházení desítek nejrůznějších statistik, které pravděpodobně ani nevyužijete. Ostatně, sami si určitě najdete ideální nastavení hry a k během pár her je vyšperkujete k dokonalosti. Nastavit si můžete samozřejmě i inteligenci počítače. Stručně řečeno, simulátor je velmi kvalitní, přestože graficky mohl být propracovanější. Hudba chybí úplně (vadí to?).

Arasan - skvělá akční s bublinkami!
Další hrou, která si zakládá na zvládnutí kouzla bublin a bublinek je Bubble Escape. Tentokráte se jedná o akční počin, který určitě zaujme všechny příznivce "adrenalinových" her. Proč adrenalinových? Hra je totiž na čas a opravdu každou chvíli budete sníhat časový limit opravdu na poslední chvíli. Právě omezený čas totiž máte na záchranu všech nebohých obyvatel jedné malé země, která si doposud zakládala na mírumilovnosti ke všem ostatním. Byla však napadena ... Úniková cesta však vede jen přes bublinky, které musíte vhodně synchronizovat a obyvatele tak zachránit. Hra je zábavná, milá a na první pohled příjemná. Zaujme opravdu tak akorát, nudit vás určitě nebude. Však si to zkuste.

Autor:Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Naučil simíky brát drogy a vydělává na tom 6000 dolarů měsíčně

The Sims: BasementalCC mod

Díky štědré podpoře od fanoušků se šikovný modder uživí tím, že do „simulátoru života“ The Sims přidává ilegální...

Šest nejočekávanějších her, které vycházejí v březnu

Far Cry 5

Březen - za kamna vlezem, říká lidová pranostika, což je celkem příhodné, protože vyjde celkem slušné množství...

Inspirovala vás někdy hra k přečtení knihy, nebo zhlédnutí filmu?

Resident Evil (2002)

Inspirovala vás někdy hra k přečtení knihy, nebo zhlédnutí filmu? Napište nám do diskuze pod článek.Najdete na iDNES.cz