Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na PH - ovládněte golfové greeny

  12:00aktualizováno  15. srpna 12:07
Profesionálně se tvářící grafika, reálná fyzika, věrhodné pohyby golfisty a skvbělá a dlouhotrvající hratelnost - to vše za cenu 0 Kč. nevěříte? Vyzkoušejte také na vlastní kůži tuto jedinečnou MMORPG.

Hra týdneShot Online - golfové MMORPG zadarmoShot Online - golfové MMORPG zadarmo
Hodnocení: 9/10

Golf jak na profesionální, tak i amatérské úrovni patří každopádně mezi tu dražší škálu sportů, což jej činí přístupným jen pro tu bohatší vrstvu obyčejných smrtelníků, což je každopádně škoda. Pokud snad mezi takovéto nepatříte a přesto byste tento sport rádi vyzkoušeli je Shot Online prakticky ideální příležitostí. A to navíc nejen pro nováčky. Minimálně stejně dobře si nabízený herní zážitek užijí i vášniví golfisté. Shot Online je freeware MMORPG na oko se tvářící jako takřka profesionální projekt. Navíc nezvykle nejste nuceni posílat ze svého účtu autorům měsíčně poplatky, veškerý čas ve hře strávený je zcela bezplatný a to je každopádně dobrá zpráva.


Buggy Rally - roztomilá variace ElastomanieBuggy Rally - roztomilá variace Elastomanie
Hodnocení: 8/10

O zahraniční soutěži pořádané jedním finským serverem jste se mohli dočíst již v této recenzi. Ta je totiž recenzí vítězného titulu, v jehož těsném závěsu však skončila právě Buggy Rally, která se zmiňované hře kvalitou minimálně vyrovnává. Po několika minutách strávených ve hře vám bude jasné, kde se autoři bohatě inspirovali. Ačkoliv tomu samotný kabátek neodpovídá, Buggy Rally je vzdáleným klonem slavné Elastomanie. Narozdíl od jiných podobných her ji však nekopíruje natolik okatě. Buggy Rally je 2D závodní hrou, kde usedneme za volant jednoho sympatického červeného terénního vozu. Cílem v každém z nabízených levelů bude dojet do konce a to dostatečně rychle. K lepšímu výkonu vás pak nepohání časový limit nýbrž průhledný model stejně vypadajícího autíčka, který máte za úkol předjet a k tyčce na jejímž vrcholu se vyjímá zlatá hvězdička dojet jako první - jen v takovém případě vás hra přesune do dalšího levelu.

Hakaiman - v kůži japonského zabijákaHakaiman - v kůži japonského zabijáka
Hodnocení: 7/10

Hakaiman představuje na freeware poli poměrně neotřelou hru. Rozhodně se nezařadí do houfu klasických 2D stříleček. Nabízí totiž velmi solidní akci, která má navíc hlavu i patu. Jestli zvolíte cestu za vítězstvím tichou cestou nebo budete všude rozhazovat granáty, to už záleží jenom na vás.Hrát budete za chlapíka, který je vybaven kulometem, granáty a také svým uměním zabíjet pěstmi. V každém levelu dostanete úkol (který je bohužel v japonštině) a můžete se pustit do hraní. Úkoly jsou i na akční arkádu poměrně rozličné, což je chvályhodné. Proti vám stojí ozbrojení nepřátelé, které budete muset při cestě k cíli likvidovat. Můžete zvolit tichou cestu a zabíjet je pěstmi. To je však těžké, protože si musíte počkat na vhodný moment, a poté rychle a bezchybně udeřit. Mnohdy je však tichá cesta nemožná, protože nepřátelé se kryjí, takže se chopíte druhé možnosti.

Super Rumble - dokolečka, dokolaSuper Rumble - dokolečka, dokola    
Hodnocení: 7/10

Nedávno ukončená a vyhlášená finská vývojářská soutěž Suomipelit byla co se kvalitních freeware projektů týče opravdu štědrá. Ostatně vzpomeňte si sami na Buggy Rally či Soosiz, kde obě získaly jasně nadprůměrnou osmičku. Také Super Rumble nebude za zmíněnou dvojicí zůstávat kdovíjak pozadu. Na stupně vítězů se sice neprotlačila, milovníkům logických rychlíků se ale líbit prostě musí. Jak je již u podobných her zvyklostí, nedisponují kdovíjak překombinovaným konceptem, zato nabízí chytlavou hratelnost, která je navíc ještě prodloužena díky online evidenci nejlepších světových hráčů a vězte, že chcete-li se mezi tuto elitu probojovat, budete muset trénovat hodně dlouho. 

Marbleous - cesta bludištěm obratnostiMarbleous - cesta bludištěm obratnosti   
Hodnocení: 5/10

Myslíte si, že jste obratní počítačoví hráči? Že pro vás není žádná hra překážkou? Vyzkoušejte pak Marblous. Za pomoci klávesnice budete muset provádět svou kuličky skrze mnoho nástrah až na konec levelu. Před startem si vyberete jednu ze tří obtížností. Ty se od sebe odlišují ve velikosti vaší kuličky, kterou budete při hraní ovládat. Čím těžší obtížnost, tím větší kulička. Následně budete přesměrováni do prvního levelu. Vaším úkolem je dostat kuličku skrze bludiště až do místa, kde můžete z bludiště prchnout. Pouze však do dalšího levelu, který bude těžší než ten předchozí. Jestliže narazíte do zdi nebo do nějakých překážek, začínáte od začátku levelu. Životů máte naštěstí neomezené množství, takže můžete zkoušet, co vás napadne. Krom stěn se setkáte s různými jezdícími překážkami, točícími se tyčemi nebo červenými kuličkami, které vám jdou po krku.

Zooble - novodobý hasičZooble - novodobý hasič
Hodnocení: 7/10
Představovat zahraniční sdružení Experimental Gameplay by bylo pro alespoň občasné hráče freewarových her doslova příslovečným nošením dříví do lesa. Pokud byste totiž sestavili seznam originálních her poslední doby, minimálně polovina by měla v hlavičce autor zaznamenané právě Experimental gameplay. Také Zooble spadá mezi podobné projekty a ačkoliv se na první pohled tváří jakožto průměrný počin, jistou dávku originality prostě nezapře. Hrdinou této jednoduché arkády je takový novodobý hasič-amatér. Místo zachraňování lidských životů si libuje v prozkoumávání virtuálního světa - samozřejmě se svou věrnou kamarádkou hasičskou hadicí, připojenou na nejbližší hydrant, v ruce. A nutno podotknout, že jen díky ní dokáže v přichystaném světě přežít déle než jen několik málo sekund.

Tripline - zábavná logická hříčkaTripline - zábavná logická hříčka
Hodnocení: 8/10
Máte rádi logické hry? V tom případě vám nabízím Triplane, hříčku, která vás určitě zaujme a chytne. Staví na jednoduchém a velmi dobře zpracovaném principu. Záležet tedy bude jenom na vás, jestli dokážete zdolat vąech 30 levelů a stanete na pomyslném trůnu logických hráčů. Hrací plochu představuje čtverečkovaný sešit. V něm je vyznačeno různě veliké území. Uvnitř tohoto území jsou čtverečky, trojúhelníky a kolečka. Vy máte v ruce tužku a za úkol všechny objekty začmárat. Musíte ale vždy postupovat pohyby po čtverečkovaném papíře a spojit tři stejné objekty k sobě. Když se vám to podaří, tyto tři objekty se začmárají a už se o ně nemusíte dále starat. Jakmile začmáráte všechny objekty v ohraničeném území, postoupíte do dalšího levelu.

Paper Chase 2 - kreslené akční dobrodružstvíPaper Chase 2 - kreslené akční dobrodružství
Hodnocení: 8/10
Dříve, než vůbec práce na kterémkoliv z freeware projektů započnou, stojí autoři před těžkým rozhodováním a tentokráte myslím co se grafické stránky týče. Že je v současnosti větší zájem o detailně vypadající 3D tituly není žádným tajemstvím. I přes to se ale najdou autoři, kteří na předsudky ohledně jednoduše vypadajícího 2D prostředí doslova kašlou a dělají hru podle svého nejlepšího uvážení, což je také případ Paper Chase 2. Tužka a papír či prostě pouhé malování by zcela postačilo pro toho, kdo by se snad před několika měsíci ucházel v týmu Big Stick Interactive o místo grafika tohoto projektu. Místo detailně vykreslených postav se totiž staneme svědky bojů jednoduchých kreslených panáčků, které by odpovídaly pokusům tříletého dítěte věrohodně zachytit lidskou osobu. A přitom je to právě toto zpracování, které zapůjčuje hře onen jedinečný nádech. . 

Colorblind Fix 3 - úžasná směsice žánrůColorblind Fix 3 - úžasná směsice žánrů
Hodnocení: 7/10
Nahlédnout do budoucnosti je v reálném světě prakticky nemožné. A možná právě to je jedním z hybných motorů pro tvůrce her, knih a filmů, kteří se ve svých dílkách snaží zpracovat to, jak by teoreticky podle nich mohla Země za spoustu let vypadat. Sonda do budoucnosti však nebývá kdovíjak hluboká a tak jsme se prakticky dále než do roku 4000 nedostali. Ovšem pouze doposud. Autoři Colorblind Fix 3 šli zase o něco dále a jejich hra přináší vizi, jak by to mohlo vypadat v roce 7965. Nutno podotknout, že se současnou zemí nemá ta v natolik dávné budoucnosti prakticky nic společného, snad až na několik málo detailů. Tím prvním a zároveň nejvýznamějším je fakt, že zde existuje nebezpečí. Dokonce opravdu velké nebezpečí v podobě zlotřilého jedince, jež si vybudoval obrovskou věž, jíž se pokoušelo zničit spousta hrdinů - avšak neúspěšně. Podaří se vám jejich reputaci napravit spolu s naším hrdinou?

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Další z rubriky

Které herní resty se chystáte dohnat během prázdnin?

Assassin's Creed Origins

Před námi je z herního hlediska asi nejslabší měsíc v roce, což je ideální příležitost pro dohnání alespoň několika...

Kam kráčí herní průmysl? Letošní E3 naznačila nové trendy

E3 2018

Každoroční herní šílenství s názvem E3 už oficiálně skončilo a před námi jsou teď naopak dva měsíce relativního klidu....

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz