Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na PH: pro každého něco

  12:00aktualizováno  14. prosince 10:12
Tento týden se na serveru PlneHry.cz nesl ve znamení opravdu kvalitních her, ze kterých si jistě vybere každý z vás. Měli jsme tu perfektní 3D lučištnickou akci, znamenitý klon legendárního Arkanoidu, jednu pěknou vánoční hru, pak také kreslenou českou adventuru na profesionální úrovni, simulátor ponorky a několik dalších zajímavých kousků. 

Tento týden se na serveru PlneHry.cz nesl ve znamení opravdu kvalitních her, ze kterých si jistě vybere každý z vás. Měli jsme tu perfektní 3D lučištnickou akci, znamenitý klon legendárního Arkanoidu, jednu pěknou vánoční hru, pak také kreslenou českou adventuru na profesionální úrovni, simulátor ponorky a několik dalších zajímavých kousků. 

Kilt Invaders – hurá na skotské sukně
Kilt InvadersV pondělí jste měli tu čest si stáhnout sice o něco větší, ale o to kvalitnější hru jménem Kilt Invaders. Jedná se o malou promo hru na připravovanou komerční strategii Highland Warriors od německé společnosti Data Becker, ve které se budete moci zapojit do války o nezávislost mezi Angličany a Skoty. V případě této hry však jde o 3D akci, nikoliv o strategii. Vžijete se tu do role osamělého lučištníka, jehož spolubojovníci byli zabiti a on sám zůstal uprostřed šiku nepřátel, kteří na něj samozřejmě bezhlavě útočí. Přežijete? Stejně jako v reálném životě, i zde nemusíte pouze střílet z luku, ale můžete sebrat nějakou zbraň po nepřátelích a s tou se po nich ohánět nebo v případě štítu krýt. 

Ultra Flexball 2000 – rozbijte tu zeď
Ultra Flexball 2000Vysvětlovat někomu, co je to Arkanoid, by bylo příslovečným nošením dříví do lesa, neboť tuto hru zná dnes již opravdu každý. Ultra Flexball 2000 jde samozřejmě mnohem dále a v základním balíku se hrou máte tu několik tématických setů a každý z nich obsahuje velké množství levelů. Také tu naleznete různé typy cihliček (např. explodující), spoustu nových bonusů, které mohou určitým způsobem ovlivnit chování vašeho míčku nebo samotné zdi. Zajímavou možností je i uložení aktuální rozehrané hry nebo level editor, s jehož pomocí můžete tvořit vlastní úrovně a poté jimi zásobit své přátele. Zpracování je spíše průměrné a po grafické stránce je tu někdy až přespříliš velký počet barev. To ale moc nevadí, protože hratelnost je na velké úrovni a jistě se u hry budete skvěle bavit.

Jammer-D - zachraňte si zahrádku
Jammer-DNa Plných Hrách naleznete mnoho her, v nichž se můžete vžít do některé zajímavé profese. Avšak, pokud mě paměť neklame, prozatím v žádné z nich nebyla možnost vžít se role zahradníka, jehož úkolem je pečovat o kousek půdy osazené rostlinkami. V Jammer-D vám tato možnost nabídnuta je. Ztělesnění vašeho já tu bude hodně zvláštní, leč o to roztomilejší růžová postavička s roztřepenými vlasy, velkýma očima a dlouhým nosem. Vašimi nepřáteli tu jsou různé vosy, želvy nebo hadi, které můžete likvidovat pomocí postřiků k tomu určených, ale na každý živočišný druh platí jiný typ postřiku, proto musíte vypozorovat, co je na daný druh nejúčinnější. A aby to nebylo tak snadné, mimo ničení těchto neřádů musíte také čas od času svou zahrádku zalít připravenou konvicí s vodou, aby vám rostlinky neuvadaly.

Weihnachtsmannspiel - zachraňte Vánoce!
WeihnachtsmannspielZ důvodu blížících se vánočních svátků teď častěji zařazujeme hry, které mají k tomuto období nějaký vztah. Dobrým příkladem je i hra s dlouhým a pro jedince nevládnoucí německým jazykem nevyslovitelným názvem Weihnachtsmannspiel. Zde budete ovládat postavičku Santy Clause, jenž měl menší nehodu a vypadl ze svých sáněk, které teď létají po obloze a vysypávají ze sebe dárečky. A vaším úkolem nebude nic jiného, než je doručit jejich právoplatným majitelům, kteří obývají některý z mnoha barevných domků. Na vše máte časovým limit jedné minuty, tak pospíchejte, jinak všichni hodní lidé budou smutní, že nic nedostali!

Becherův Sen - nevšední výlet do historie
Becherův SenJestliže alespoň trochu sledujete vývoj českých freeware her, není vám jméno brněnského týmu Enteron neznámé. Tito hoši zvítězili ve dvou minulých ročnících Becherovka Game se svými adventurami Zázračný lék a Zlatý kalich. Letos jim to sice nevyšlo a byli na pěkném druhém místě, avšak to nebrání tomu, abyste si zkusili jejich vskutku mistrně vyvedený produkt jménem Becherův Sen, což je pěkná kreslená 2D adventura z konce 18. století, v níž můžete dokonce změnit běh dějin a zabránit rozšířením slavného nápoje mnoha bitvám, jež by vyhubily lidstvo. Z celého srdce vám tuto hru doporučuji, neboť se jedná opravdu o neotřelou a skvěle zpracovanou adventurku, která potěší snad všechny ty, kdož mají v lásce právě české hry. 

Penguins - podmořský hon na tučňáky
PenguinsV sobotu jsme tu měli taktéž hru na vysoké úrovni, aby taky ne, když Penguins byli vybráni odbornou porotou za absolutního vítěze letošního ročníku Becherovka Game. Zde zasednete za kormidlo ponorky, která brázdí mořské hlubiny a vaším úkolem bude pochytat co největší množství lahví Becherovky, s nimiž všude okolo vás plavou tučňáci, kteří očividně nemají ani pramalý zájem se o ni s vámi podělit. Hratelnost občas trochu pokulhává, neboť hra po nějaké době začne malinko nudit, ale to je do jisté míry vykoupeno kvalitním zpracováním, jež v sobě kloubí pěknou 3D grafiku a dobré zvuky, které vytvářejí tu pravou podmořskou atmosféru. Není to sice hra, u níž byste strávili hodiny, ale na krátkodobé pobavení to plně postačuje.

Neko Bot - sbírejte vánoční hvězdičky
Neko BotHvězdička by měla být nedílnou součástí každého vánočního stromku, což si zřejmě uvědomuje autor této hry. Jinak si totiž neumím vysvětlit, proč vytvořil právě tuto hru, v níž musíte coby kočka či spíše její hlava proběhnout skrze několik úrovní a v každé z nich posbírat daný počet hvězdiček. Vše máte ztíženo různými nástrahami ve formě vysunujících se bodáků a jiných nebezpečných věcí. Hru bych doopručil spíše mladším hráčům, čemuž napomáhá i snadné ovládání, kdy si vystačíte pouze s dvěma šipkami kurzorů. Zpočátku je hra až dětinsky lehká, ale postupem času začne přituhovat a pak už máte co dělat, abyste vůbec přežili. Ale doufám, že se vám to povede a hru si oblíbíte.

Autor:


Nejčtenější

Na Steamu vyšla první necenzurovaná erotická hra. Tak jsme ji vyzkoušeli

Negligee: Love Stories

Hra Negligee: Love Stories se zásadně zapsala do historie. Ne však díky svým výjimečným kvalitám, ale proto, že jako...

Která herečka by se podle vás hodila na roli Ciri v chystaném Zaklínači?

Ciri v třetímu dílu hry Zaklínač

Zpráva, že postavu Ciri v chystaném seriálu podle Zaklínače nebude hrát běloška, vyvolala u mnoha fandů nesouhlasné...Legendární PlayStation vyjde v mini verzi s dvacítkou her

PlayStation Classic

Připravovaná retro konzole od Sony se jmenuje PlayStation Classic. Vyjde letos v prosinci a obsáhne dvacet...

Špatná hra dostala horší pokračování. Super Seducer 2 vyniká trapností

Super Seducer 2

Jedna z nejhorších her letošního roku se překvapivě dočkala pokračování. Jak někoho skutečně sbalit vás Super Seducer 2...

RECENZE: F1 2018 jsou vypilované závody formulí a opravdová simulace

F1 2018

Sezona F1 2018 je stále v plném proudu. Díky legendárním Codemasters se jí nyní mohou zúčastnit virtuálně i hráči.

Další z rubriky

Které hratelné postavy byste rádi viděli v Diablu 4?

Diablo 2 pacifist

Ačkoliv prozatím nebylo nic oficiálně oznámeno, nedávné prohlášení Blizzardu o rozpracování několika projektů s Diablem...

Která herečka by se podle vás hodila na roli Ciri v chystaném Zaklínači?

Ciri v třetímu dílu hry Zaklínač

Zpráva, že postavu Ciri v chystaném seriálu podle Zaklínače nebude hrát běloška, vyvolala u mnoha fandů nesouhlasné...

Souboj herních svátků E3 a Gamescom. Který je lepší?

E3 2018

Oba každoroční veletrhy počítačových her jsou za námi, a tak je ideální čas je zhodnotit. Má vůbec smysl jezdit na oba?...Najdete na iDNES.cz