Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na PH - prožijte S.T.R.A.C.H. zadarmo!

  12:00aktualizováno  3:35
Že by jen necelý rok stará komerční gameska zabrousila do sfér freewaru, to se hned tak nevidí, a tak je třeba natolik jedinečnému kousku jakým F.E.A.R. Combat věnovat patřičnou pozornost. Stahujte zdarma multiplayerovou část!

Hra týdneF.E.A.R. Combat - multiplayer vynikající akce nyní zdarmaF.E.A.R. Combat - multiplayer vynikající akce nyní zdarma
Hodnocení: 10/10

postupem nedávné chování společnosti Sierra, která je distributorem teprve necelý rok staré komerční střílečky jménem F.E.A.R. A že se nejednalo o žádnou béčkovou akci potvrzuje třeba i tato recenze, kde hra obdržela velice slušných 87%. Autoři se pak rozhodli ke vstřícnému kroku vůči komunitě, která nyní bezpochyby mnohokrát naroste. Multiplayerová část F.E.A.R. je totiž již nějakou tu chvíli zdarma ke stažení a vyzkoušet ji může kdokoliv a to bez nutnosti vlastnictví originální hry - a taková nabídka, to se přeci jen tak nevidí. Místo zdlouhavého popisu oč vlastně ve F.E.A.R. jde bude jednodušší když si alespoň zběžně projedete již zmiňovanou recenzi. Důležité je snad pouze vědět, že se jedná o first person akční hru vyžívající se v temných chodbách a infarktových situacích, což tedy nebude v multiplayeru až tak patrné - jediné co vás může strašit je snad pouze bídné skóre. 


Rocket Commander - okružní jízda vesmíremRocket Commander - okružní jízda vesmírem
Hodnocení: 8/10

Rocket Commander je hrou vlastně jen napůl. Prvotním impulsem autorů bylo vytvořit spíše technologické demo a engine využívající technologie Microsoftu a nejnovějších DirectX 9. Co se pak ovšem začalo dít by si ovšem asi nepředstavil ani šaman v pořádném hašišovém oparu. Z Rocket Commanderu se stala skvěle modifikovatelná záležitost, díky které zde máme celou plejádu her a příští měsíc dokonce vyjde první komerční přídavek. Pojďme se ale vrátit na začátek. Na něm stojí původní hra z prostředí vesmíru. Pomineme-li některé fyzikální podivnosti, máme zde klasickou raketu, se kterou se musíte prokousat rojem asteroidů k cíli. Cestou můžete aktivně měnit směr nebo rychlost, asteroidům se vyhýbat nebo některými velkými dokonce prolétávat. Díky skvostné grafice je tato simulace zážitkem především po váš zrak, ale v houstnoucí dešti nebezpečných kamenů a s přibližujícím se cílem si užije svou dávku adrenalinu i vaše srdce.

Barrel Rapids - vzhůru dolů!Barrel Rapids - vzhůru dolů!
Hodnocení: 4/10

Adrenalinové sporty se již natrvalo zabydlely v českém podvědomí a téměř žádná větší akce se bez nich neobejde. Samé skákání na laně, hopsání v zorbu nebo třeba jízdu z kopce na roztřeseném kole. To jsou sporty, které známe snad všichni. Ale umíte si představit, že byste se vrhli střemhlav do vodopádu obklopeni pouze křehoučkým dřevěným sudem a lavinou pěnící vody? Já tedy ne, ovšem partička šílenců kolem nové freewarovky Barrel Rapids Vám předvede jak na to. A že to v hlavě nemají úplně v pořádku Vám dojde zhruba v první vteřině listování nabídkou postaviček. No jen řekněte, v kolika hrách jste měli možnost závodit s "Velkou rybou" nebo filmovou hvězdou, léčící si zřejmě své komplexy méněcennosti tím nejlepším způsobem, totiž agresivní jízdou v sudu? Moc jich není, že? Po výběru postavy bych čekal rovněž také volbu trasy, kterou budu sjíždět, ale ouha. Ve hře je přítomna pouze jedna jediná trať, což snižuje koeficient zábavy o dobrých sto procent. Ještě jsem se nedostal na startovní rošt a už musím snižovat hodnocení? Nevzdávám se však veškerých nadějí, beru zavděk jakýmsi obtloustlým dřevorubcem v sympaticky velikém sudu a po prohlídce jeho statistik odklikávám volbu "Start Race".

Ghost House - ať žijí duchovéGhost House - ať žijí duchové    
Hodnocení: 6/10

Kolik může bejt. Po budíku na konferenčnim stolku ani památky. Možná je ještě půlnoc, možná ráno, snad už se blíží úsvit. Bouřka mi ruší spánek. Bouřka. Zatracená a pořádná. Musim si skočit na hajzl. Už tu ležim pěknou dobu a na spánek to tuhle noc nevypadá.Vstávám z postele a obloha je jak mlíko, jsem malátnej a všechno v pokoji chápu jen v náznacích, v černejch konturách. Zorničky se v panickym záchvatu zužujou a zase rozšiřujou s každym blesknutím se vytrácí barvy. Už sahám na kliku, jenže pak se ozve ten varovnej alarm v hlavě. Úplně stejnej jakej měl Peter Parker jako Spiderman, prostě instinkt, kterej volá, že někdo stojí v chodbě. Hned za dveřma. A tak následuje rychlí nahmatání dvojhlavňovky pod postelí a nesmělý otevření vstupu na chodbu. Úlek a instinktivní výstřel."Bang, prásk!" Za dveřma stojej dvě ženský a mě v první chvíli napadá, že jsem vrah. 

Enemy Bomber Balloons - nebezpeční balónyEnemy Bomber Balloons - nebezpeční balóny   
Hodnocení: 6/10

Zapomeňte na pomalé a nemotorné balóny, jak je znáte z běžného provozu. V Enemy Bomber Balloons vás pořádně proženou a dají zapomenout na svou neohrabanost. Dokážete si poradit s mnohonásobnou přesilou? Ještě než začnete poprvé střílet, doporučuji zmáčknout klávesu "s" a zvýšit si rychlost hraní na maximum. Ovládat budete pozemní kanón na pásech. Díky pásům se můžete pohybovat po zemi kam je libo a manévrovat tak před nepřátelskými střelami. Kanón má velmi slušnou kadenci a také rychlost střelby je solidní. Navíc nejste omezeni střelivem, takže mezerník můžete drtit prakticky bez prodlevy. Nepřátelské balóny jsou různé. Ty nejslabší jsou pomalé a střílejí sporadicky, dále se setkáte s rychlejšími balóny, balóny, které shazují tříštivé pumy nebo velké množství střel najednou, vzducholodí a také několika zajímavých a netradičních překvapení. 

Painajainen - ve snu je všechno možnéPainajainen - ve snu je všechno možné
Hodnocení: 7/10
Podtitul dnešní recenze není můj výplod, touto otřepanou a snad rádoby působící větičkou, se nám snaží autoři hry vysvětlit, jak se to má se sny a že jeden z nich můžeme právě prostřednictvím jejich titulu prožívat.. No, nevím jak vám, ale mě se o lítání ještě nezdálo. Většinou v mých snech jen stojím u bufetu, nebo chodím v parku a bavím se s lidmi, které jsem nikdy neviděl, ale disponují osobností některých mých přátel.. Jenže, to už jsme někde úplně jinde a pravdou zůstává, že tuhle otřepanou povídačku o snu lze použít jako dobrou záminku proto, aby se nemusel vymýšlet žádný příběh, vždy. Prostě jdi, seber klíče a otevři bránu ze snu, ve kterém tě uvěznil démon. Tak zní celá pointa příběhu a současně váš cíl. Myslím, že by kvůli tomu vůbec nebylo třeba vytvářet to asi pětiminutové intro, ve kterém se nic neděje, spíš jen pořád čekáte až obrázek ztmavne.

Military Operation - lepší než Moorhuhn?Military Operation - lepší než Moorhuhn?
Hodnocení: 5/10
Člověk zažívá stresy téměř každý den. Tu ho v práci naštve šéf, tu se setká s nepochopením ze strany učitele, mnohdy ho "překvapí" blbec za volantem. Jeho ventilace je ale velice složitá. Někdo to řeší sportem, pomáhá také spánek. Občas se také stane, že někomu, jak se říká, rupne v bedně a po vzoru Michaela Douglase ve filmu Volný Pád řeší tyto stavy jaksi po svém, většinou s nějakým ostrým, nebo palným předmětem v ruce. My osvícenější, herně pozitivní si vybíjíme agresi zcela bezpečným způsobem, za který nám nehrozí slušivý pruhovaný mundůr a pobyt v hotelu se zamřížovanými okenicemi. A právě jedním z takových "filtrů agrese" by se mohla stát i Military Operation.

Siam Banrai - Age of Empires ve freeware kabátkuSiam Banrai - Age of Empires ve freeware kabátku
Hodnocení: 7/10
Někdy není recenzovat freeware projekt vůbec snadné a to zejména dostane-li se vám do rukou záležitost jako je Siam Banrai. Všechny průvodní materiály jako obrázky působí naprosto výtečným dojmem, že se snad ani nechce věřit, že je tento strategický počin opravdu šířen zadarmo. Při stahování 145 MB souboru se vám do mysli začne vkrádat pochybnost a budete přemýšlet "v čem bude ten zádrhel"? Že by šlo o pouhé demo? Instalace tomu nenasvědčuje. A pak to přijde, jako blesk z čistého nebe. Chcete také znát důvod, proč není recenze na toliko kvalitní titul jako Siam Banrai jen stránkou plnou pochvalných slov a superlativů? Důvod je velice jednoduchý. Tato strategická hříčka totiž není pro evropské hráče vpodstatě vůbec určena. Pochází až z dalekého thajska a bohužel se to nepromítlo jen na zpracování, ale především na veškerém textu - Siam Banrai totiž nebyla přeložena do žádného evropanovi blízkého jazyka a tak budou muset všichni odhodlaní stratégové bojovat s nepříjemnou jazykovou bariérou. A věřte že je pořádně vysoká a pevná. 

Classic PuffBOMB - dynamit, dynamit udělá bumClassic PuffBOMB - dynamit, dynamit udělá bum
Hodnocení: 7/10
Po tolika recenzích Aleny Varkočkové, by vyzněl můj pokus představit čtenářům projekt Experimental gameplay poněkud trapně. A jestli si nevzpomínáte na žádný úvod recenze, kde by byl představován a přitom patříte k věrným čtenářům našeho serveru, uberte si z prvního slova názvu projektu "Experi" a vyjde vám, co si o vás ostatní asi pomyslí. Druhou variantou je vaše chvályhodná schopnost nezaplňovat paměť zbytečnými informacemi, či fakt, že náležíte spíše k víkendovým hráčům. V tom případě jistě nepohrdnete informací, že do vod internetových stránek projektu EG sdružujícího indie vývojáře všech koutů světa, zabrousí každý recenzent znavený stovkou remakeů Maria, aby s celkem vysokou pravděpodobností stáhnul titul originální, či alespoň kvalitní. Učinil jsem tak i já a poklepal na download hry nesoucí název ClassicPuffBOMB, neboť screeny nevypadaly věru zle a přídomek classic, dával tušit, že se jedná o léty prověřený šlágr.

 Sentinella - nápaditá vesmírná střílečkaSentinella - nápaditá vesmírná střílečka
Hodnocení: 7/10
Originálních vesmírných akcí nevychází mnoho. Většinou usedáte do vesmírného korábu a sestřelujete kvanta nepřátel, kteří se na vás řítí ze všech světových stran. Sentinella se z této zaškatulkované formulky vymyká. Budete muset zapojit také hlavu, abyste dosáhli dobrých výsledků. Ovládat budete futuristický kanón a stanete se ochráncem lidí. Na hrací ploše se potulují postavičky lidí. Když narazí do stěny hrací plochy, jednoduše se odrazí a putují dále. Někteří lidé jsou však maskovaní alieni. Postavičky okolo sebe mají modrou záři. Jakmile se alien přiblíží k normálnímu člověku, začnou obě záře svítit červeně. Jestliže se takto setkají dva lidé nebo dva alieni, nic se nestane a budou neustále svítit modře. Vaším úkolem je zlikvidovat všechny alieny v levelu. Nejprve je tedy budete muset najít.

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Další z rubriky

Které herní resty se chystáte dohnat během prázdnin?

Assassin's Creed Origins

Před námi je z herního hlediska asi nejslabší měsíc v roce, což je ideální příležitost pro dohnání alespoň několika...

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Zaostřeno na fenomenální ukázku The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II patřila na letošní herní akci E3 k nejdiskutovanějším hrám výstavy. Studio Naughty Dog hru...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?Najdete na iDNES.cz