Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na PH - skvělé poježdění!

  12:00aktualizováno  1. září 4:39
Usedněte do silného sporťáku a staňte se králem silnic. Výběr z mnoha aut a tratí, parádní grafika, výborné ovládání auta a především skvělý pocit z ježdění, to je VDrift. Stahujte zdarma.

Hra týdneVDrift - parádní volné poježděníVDrift - parádní volné poježdění
Hodnocení: 9/10

Nebudu daleko od pravdy, když hned zkraje recenze napíši, že VDrift je jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším automobilovým freeware simulátorem. Navíc není jenom freeware, ale i open source projektem. V VDrift nebudete s nikým soupeřit. Vyberete si jedno z mnoha aut (na výběr jsou rychlé sporťáky, rallye auta, historické vozy, formule nebo upravená osobní auta) a trať (k dispozici jsou jak tratě ze závodů formulí, tak i obyčejné silnice) a vyrazíte se skvěle bavit. Na silnici jste sami a můžete si tedy jezdit jak chcete, aniž by vás někdo otravoval nebo do vás narážel. Nejprve se budete muset dobře sžít s vybraným autem. Každý vůz má jiné jízdní vlastnosti. Některé disponují výbornou akcelerací, ale vypadávají v zatáčkách, jiné mají vysokou top speed ale hůře zatáčejí a mnoho dalších rozdílů. Skutečně je z čeho vybírat a každý si určitě najde svůj oblíbený vůz. Budete se také muset naučit rychle řadit, což není žádná legrace, neboť při řazení používáte spojku.


Rowdy Rollerz - v hlavní roli šipkyRowdy Rollerz - v hlavní roli šipky
Hodnocení: 7/10

Někdo má tvorbu her jako koníček, jiný se jimi živí ačkoliv k hrám jako takovým až takový blízký vztah nemá (podobných lidí je doufejme minimum ;-) a pak jsou na světě i tací, jež se tvorbou her nejen živí, navíc ji považují i za jeden ze svých nejvýraznějších hobby, což bude s největší pravděpodobností případ autora inovativního Rowdy Rollerz. V civilním životě totiž pracuje pro Electronic Arts, ve svém volném čase pak tvoří jednoduché a dosti nápadité hříčky, z nichž celá řada je k nalezení na jeho homepage. Rowdy Rollerz lze smlěle zařadit mezi logické hry s příměsí arkády - ovšem opravdu lehkou. Sice se totiž nejedná o kdovíjak hardcore záležitost a zpočátku hra dosti arkádovitě i vypadá, s narůstajícím číselným označením levelu ale začne přituhovat a může se velice snadno stát, že hledáýní té správné cesty vám zabere několik předlouhých minut. 

Teddies Armageddon 2 - zvířecí jatkaTeddies Armageddon 2 - zvířecí jatka
Hodnocení: 7/10

Jednoduché, jedno-obrazovkové akční střílečky v tom nejčistším provedení jsou na freeware scéně vesměs oblíbené a co více, dokonce se na nich vyžívají i sami autoři, což je příklad také dnes recenzovaného Teddies Armageddon 2. Kladete si otázku, oč se vlastně jedná? Odpověď je vesměs jednoduchá. Teddies Armageddon 2 je jednoduchá, snadno ovladatelná, ovšem trochu nepřehledná a frenetická akční hra. Zavede nás do budoucnosti, přesněji roku 2026, kdy se svět nepodobá dnešku, lidé už prakticky vymizeli a spolu s nimi i veškerá přátelská atmosféra. A tak vznikly jakési moderní "gladiátorské zápasy" v nichž se v uzavřených arénách situovaných na ta nejpodivnější místa odehrávají souboje po zuby ozbrojených zvířat. 

Foxivous - bitevní liškaFoxivous - bitevní liška    
Hodnocení: 5/10

2D vesmírné akce většinou příliš inovací nepřinášejí. Stejně tomu je i v případě Foxivous. Tato hra přináší pouze jednu zajímavou novinku a to je netradiční zpracování vaší mateřské lodi. Jestliže čekáte nějakou futuristickou raketu, budete překvapeni. Vaše loď je totiž opancéřovaná liška. Nic to ale nemění na hlavním úkolu hry. A tím je nashromáždění co nejvyššího skóre. Bojujete proti různým nepřátelům, přičemž za každého zničeného protivníka vám o několik bodů povyskočí skóre. Nepřátelé jsou jak pozemní jednotky, tak především různá letadla a vesmírné koráby. Na pozemní jednotky je vaše liška vybavena bombami, které jsou velmi účinné. Nejtěžší bude správně zacílit. Vzdušní nepřátelé jsou na sestřelení náročnější. Mnohdy jsou totiž rychlejší jak vaše liška, takže budete muset hodně předvídat, odkud přiletí. Na závěr levelu se vždy utkáte se finálním bossem, což je pořádný tlouštík přes většinu obrazovky.

Mysterious Floating Something - emzákům nechybí šťávaMysterious Floating Something - emzákům nechybí šťáva   
Hodnocení: 7/10

Všichni jsme americkým teenagerům záviděli ty megalomanské večírky o šedesáti lidech, jež pořádali v ohromných domech svých rodičů, kteří zrovna odjeli na víkend. A teď to mají! Vesmírní lidé nevědí jak se bavit (to je fakt ověřený nakonec i na Zemi) a tak přilétají ve svých neidentifikovatelných létajících objektech, aby unesli pár vzorků pozemšťanů za účelem studování lidských večírkových návyků. Aby zjistili, jak se pořádá ta správná pařba, protože jejich způsob zábavy, je jednoduše nudný. Ať již chováte k lidstvu jakékoliv sympatie, vcítit se budete muset do kůže mimozemšťanů a zvládnete-li to, čeká vás bezpochyby zábava na několik desítek minut. Mysterious Floating something je totiž akční arkáda v tom pravém slova smyslu. Hratelná a chytlavá jako řemen.
Princip hry je prostý a popravdě nijak zvlášť originální, za pomoci myši ovládáte létající talíř a levým myšítkem střílíte proti ozbrojeným silám, zatímco pravým unášíte své oběti. Hru s téměř identickou náplní jsem ve flashové podobě spatřil v podobě titulu UFA již před lety. 

The Winter Rose - úžasné pohádkové dobrodružstvíThe Winter Rose - úžasné pohádkové dobrodružství
Hodnocení: 8/10
Stejně jako zde na Plných Hrách se můžete dočkat občas obměňované rubriky Náš TIP, kde se představují ty nejzajímavější hry, které každopádně stojí za povšimnutí, existuje něco podobného rovněž ve vzkvétající komunitě kolem programu Adventure Game Studio. Pokud totiž zavítáte do galerie her, přivítá vás jakási obdoba "hry měsíce", tedy projektu, který si díky své kvalitě pozornost hráčského publika zaslouží. Pro měsíc srpen je to právě The Winter Rose. A nutno hned na úvod podotknout, že si tuto dočasnou nálepku hra odnesla zaslouženě. Na úvod nás přivítá vizuálně nezajímavé intro. Jediné, co nám vedle černé obrazovky bude dělat společnost je obličej jednoho starého muže, z něhož se posléze vyklube dědeček hlavní postavy, tedy vás. Ten vás seznámí s momentálním nezáviděníhodným stavem království, které je již delší dobu sužováno Ledovým Drakem, který znamenal doposud zhoubu pro většinu lidských obyvatel a tak se není co divit, že se nás tento starý a moudrý průvodce snaží přesvědčit k opuštění města. Ale ruku na srdce, co by to bylo za adventuru, kdyby se její hlavní hrdina nepostavil všem problémům a nepokusil se draka zastavit. A toho si byli vědomi také autoři, kteří se vydali klasickou vyšlapanou cestičkou "zachránce světa".

Sudoku Time! - vyluštíte je všechny?Sudoku Time! - vyluštíte je všechny?
Hodnocení: 7/10
Na to, jaký je v současnosti Sudoku po celém světě fenomén nemají milovníci podobných her na freeware scéně zase až tak hodně na výběr. Kromě propracovaného Pure Sudoku či třeba Simple Sudoku je nabídka těch zajímavějších titulů již uzavřena. Ovšem ne tak docela. O vaši pozornost se hlásí Sudoku Time! S čímž se nabízí jednoduchá otázka - jaký je? Možná že si řeknete, že na projektu jako je herní adaptace Sudoku není prakticky co zkazit, ovšem není to až tak pravda, čímž nechci v žádném případě naznačit, že by byl Sudoku Time! Špatným dílkem , své mouchy ale bohužel má. Pro ty, kdo se snad se Sudoku doposud nesetkali (a věřím že je jich málo) jen shrnu pravidla. Před sebou máte herní plochu složenou z devíti čtverců, přičemž každý z těchto je ještě dále rozdělen do devíti menších čtverečků. Cílem pak je sestavit herní plochu tak, aby v každém z devíti čtverců byly všechna čísla od jedné do devíti, stejně tak i v každém řádku a sloupci.

Boom! Boom! Driller! - pyrotechnikem snadno a rychleBoom! Boom! Driller! - pyrotechnikem snadno a rychle
Hodnocení: 8/10
Boom! Boom! Driller! Je bezpochyby minimálně podivným názvem pro hříčku. Jen několik málo minut strávených ve hře vás však dozajista přesvědčí o stoprocentní pravdivosti tohoto označení. Ač to bude znít sebevíc nudně, většinu herního času budou vyplňovat výbuchy doprovázené intenzivní prací vrtačky. A dodám-li, že se jedná doslova o královskou zábavu v originálním kabátku, musíte už pomalu směřovat kurzor myši k volbě "stáhnout hru". Trochu nadneseně řečeno by se hlavní hrdina hříčky dal označit za takového novodobého odborníka na výbušniny. Zapomeňte na dlouhé přípravy a tým pyrotechniků spolupracujících třeba i při odstřelu malé budovy. Zde budete pracovat zcela osamoceni a úkoly budou neméně zodpovědné.

GenJox - futuristické zápasyGenJox - futuristické zápasy
Hodnocení: 7/10
Genjox je dalším povedeným kouskem z dílny studentů "herní univerzity" Digipen (tentokrát čtvrtého a pátého semestru). Přestože je již staršího data, zaslouží si místo v našem archívu, vždyť na prestižním Independent Game Festival v roce 2001 patřil mezi finalisty. I když je primárně určen pro multiplayerové hraní, nabízí v Practice Session módu plnohodnotný skirmish a díky velmi inteligentním botům ani nepoznáte, že vám internetový kabel chybí. Hru si zamilují především příznivci kyberpunku, bojové arény staví na metalických texturách, tajemných zákoutích a plošinách ala StarCraft. Když jsem si zapnul v nastavení možnost denního světla, ihned klesl požitek ze hry o několik řádů. Genjox je turnaj vesmírných lodí v rozsáhlých futuristických arénách. V každé se nachází několik míst (většinou ukrytých někde v rohu), na kterých se lodě po fragování znovu objeví. Arény tvoří prostory rozdělené zdmi, na kterých se nachází další porty se zbraněmi.

Xewex - zjednodušený hokejXewex - zjednodušený hokej
Hodnocení: 7/10
Po prohlédnutí několika málo obrázků z projektu jménem Xewex jsem okamžitě nabyla dojmu, že se jedná o jakousi virtuální podobu v poslední době vcelku oblíbeného sportu jménem Curling. Několik málo minut ve hře vás ale rázem přesvědčí o omylu. S Curlingem má Xewex pramálo společného, což může být pro některé zklamání - jiní, kteří třeba pamatují stařičké Xeno budou naopak opravdu příjemně překvapeni. Při stahování hry vás dost možná zarazí označení Xewexu jakožto verze 0.9 což v podstatě znamená, že nebyla ha doposud dotažena do finální verze. To vám rozhodně vymlouvat nebudu, jeale třeba obratem dodat, že tato aktuální verze je již bezmála tři roky stará a navíc plně hratelná jen s opravdu málo chybičkami, tudíž neexistuje jediný důvod proč ji nevyzkoušet zejména v tom případě, že dotažena do úplného konce s největší pravděpodobností již nebude.

Frog Highway - žába na dálniciFrog Highway - žába na dálnici
Hodnocení: 6/10
Pojďme si společně odpočinout od všech méně i více náročných freewarovek a komerčních titulů nějakou pěknou jednohubkou. Něčím, co zvládne ovládat i počítačový analfabet, ale přitom se bude dobře bavit. Od toho tu je Frog Highway. Vaším úkolem bude pomoct žábě sesbírat 100 much, což je její běžná porce k večeři. Mouchy ale nejsou úplně hloupé, neboť se potulují po frekventované dálnici. A na vás bude je všechny pochytat. Hraní je rozděleno do menších levelů. V každém máte časový limit na sebráni pěti much, poté se vám čas doplní a celý proces se opakuje. Největšími nepřáteli jsou krvežíznivý řidiči osobních aut, kamiónů a autobusů. Je jim jedno, jestli se jim připletete do cesty. Prostě vás bez milosti přejedou. V takovém případě se vám odečte jeden ze 7 životů a na chvíli se stanete nesmrtelnými. Auta jezdí v předem určených směrech ve čtyřech pruzích na každé straně. Každé auto jede také svojí rychlostí, takže některým by se vyhnul i slimák a na některé by nestačila ani formule. S vyššími levely se situace očekávaně ztíží, zvětší se provoz, auta začnou jezdit rychleji a prostoru na manévrování razantně ubude. Hraní končí, jakmile vyčerpáte všechny životy nebo seberete požadovaných 100 much.

Bowser Jr. - pouze pro fandyBowser Jr. - pouze pro fandy
Hodnocení: 5/10
Předem je nutno říci, že jestli očekáváte originální pařbu, měli byste se rychle poohlédnout po nějaké jiné hře. Bowser Jr je klasickou 2D skákačkou mariovského ražení. Žádné novinky ani zajímavosti nepřibyly, takže půjde jenom o přeskakování propastí, likvidování nepřátel a sbírání mincí. Příběh je velmi strohý a hned po startu se ocitáte v prvním levelu. Váš dráček umí skákat a také metat ohnivé koule. Díky skákání budete moct překonávat propasti, lávu a bodáky, které vám budou stát v cestě kupředu. Narazíte také na několik typů nepřátel. Dají se však snadno zlikvidovat jednou přesně mířenou ranou, takže by vám neměli dělat větší problémy. Těžší to bude se závěrečnými bossy na konci levelů. Ti mají daleko větší odolnost a také disponují důmyslnými zbraněmi. Mimo jiné se setkáte také s Mariem, jakožto jedním z bossů.

Ball 2 - kulička jde do boje!Ball 2 - kulička jde do boje!
Hodnocení: 7/10
Je to už nějaký ten týden, co jsem naposledy napsal nějakou recenzi pro PlneHry. Má to bezesporu minimálně jednu výhodu - člověk, který často hraje hry a píše na ně recenze, hraje hry vlastně už jen z jakéhosi zvyku. I já jsem to zažil. Ovšem po zmíněné přestávce mě hry opět začaly bavit pro svojí základní podstatu - a tou je jejich hratelnost. Poměrně vysokou hratelností disponuje i gamesa, kterou vám zde dnes chci představit. Jakby také nedisponovala, když se jedná o remake kdysi velmi populární osmibitové arkády křížené s logickou gamesou, která nesla název Crillion. Hra Crillion se objevila na počítačích Commodore 64 v roce 1988 a byla vytvořena vývojářem Oliverem Kirwou. Remake, který zde dnes představuji se jmenuje Ball 2 a jak jsem zmínil, je docela povedený a hlavně dobře hratelný.

Meteor Storm - vesmírná klasikaMeteor Storm - vesmírná klasika
Hodnocení: 7/10
Jestliže jste fandové 2D vesmírných stříleček, mám pro vás dobou zprávu. Meteor Storm totiž spadá do této kategorie, takže můžete usednou to futuristické rakety a poprat se s hromadou nepřátel. Před samotným startem hry si vyberete, jestli budete čelit nepřátelským náletům osamoceni, nebo si zahrajete ve dvou. Po volbě se už ocitnete ve víru dění. Vaší raketou můžete létat libovolně po hrací ploše a vybírat si tak nejlepší místa k boji. Z horní části obrazovky vylétávají nepřátelské lodě a pálí po vás. Na obyčejné nepřátele stačí jedna přesně mířená rána z vašeho kanónu a máte po starostech. Občas se však nepřátelská raketa vyzbrojí štítem a likvidace takové překážky bude podstatně namáhavější. Po zničených nepřátelských lodí zůstávají na hrací ploše trosky nebo občas vystřelí velké střely. Častěji z nich však vypadnou světlá kolečka.

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

Pět nejočekávanějších her, které vycházejí v červenci

Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered edition

Červenec patří v oblasti her k nejslabším měsícům v roce. Přesto jsme si řekli, že zkusíme vybrat pět kousků, které by...

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Kupujete někdy sběratelské edice?

Vývoj počítačových her, jejich obalů a bonusových materiálů

Ne každému stačí krabička se hrou, či jen digitální kód ke stažení. Většina očekávaných her je k sehnání v různých...Najdete na iDNES.cz