Týden na PH - souboj se zmutovanými brouky

aktualizováno 
V uplynulém týdne jsme vám představili FPS Another Bound, ve které budete likvidovat zmutovaný obří hmyz na vesmírné stanici. Za povšimnutí stojí i zlodějská stealth akce Trilby: The Art of Theft.

Another Bound

Hra týdne

Another Bound - hmyz a vesmírná stanice  
Hodnocení: 9/10

Another Bound je další z řady nadějných her, se kterou si prostě nebudeme rozumět. V tomto případě je ale podobné zjištění o to bolestnější, že se hra zdá být silně příběhové podbarvena, vzhledem k častým rozhovorům a řadě zajímavých tváří, s nimiž hlavní hrdina nebo hrdinka komunikuje (na začátku totiž dostanete na výběr). Kupříkladu v pokročilejší části hry dojde ke střetnutí s malou holčičkou v krásných růžových šatičkách, z jejíhož zjevní se hlavní hrdina zdá být poměrně rozhozen. Tomu ostatně také odpovídá délka rozhovoru, kterou spolu vedou.


Recenze

Behead - sekera a potoky krve
Hodnocení:7/10

Behead je akční řežba v pravém smyslu. I když jsem se zpočátku z obrázků jednoznačně domnívala, že jde o další akční arkádu, kde budou projektily létat vzduchem ve velkém množství, praxe mě okamžitě vyvedla z omylu. Ostatně střelné zbraně se zde nevyskytují ani trochu. Místo toho je zde jedna ostře nabroušená sekera, kterou musíte za krátkou chvíli vrátit původnímu vlastníkovi, což těžce nesete a aby jste si ji na krátkou chvíli užili, chystáte se na jednu velkou krvavou akci. Ta se odehrává v jednom jediném prostředí, což je dosti malý počet, jak jistě brzy sami poznáte.


Speculum Mortis - jedna velká záhada
Hodnocení: 7/10

Opravdu mysteriózní atmosféru se podařilo nahodit autorovi této skvěle zvládnuté adventury, která nabízí příběh jako vystřihnutý z hororového filmu. Hlavní hrdina, muž, si za tento den vytrpěl opravdu mnoho a poté, co se jeho služební cesta konečně chýlí ke konci usedá v dosti pozdních hodinách za volant, aby se v co nejkratším čase dostal do tepla vlastního domova. Vzhledem k pošmournému počasí s radostí přivítá společnost podivné mladé dívky zahalené kápí, která za celou cestu nepromluví jediné slovo. S řidičem se dorozumívá výhradně posunky, tak mu také sdělí, kam by ráda jeho autem dovezla. Poté, co dorazí na dosti podivné míst se řidič ohlédne na místo spolujezdce, které je již ale prázdné. Panika, která ho okamžitě zachvátí bude posléze ještě umocněna zjištěním, že železné dveře se za jeho autem zavřely na bytelný zámek a on sám se tak ocitl v uzavřeném a dosti nehostinném prostředí. Kdo byla ona podivná stopařka, proč ho na takové místo dovedla a jakto že najednou zmizela?

Good Times Gone - nastávají krušné chvilkyGood Times Gone - nastávají krušné chvilky  
Hodnocení: 7/10

Good Times Gone je trochu pesimistický název pro počítačovou hru, která je ale svým způsobem poplatná tomu, co nás čeká uvnitř. Žádné mírumilovné skládání logických hádanek, místo toho od nás bude požadováno maximální nasazení v této pořádně akční záležitosti. Ta je ale obalena do ne až tak povedeného příběhového jádra, které je prezentováno v intru. To nám vlastně ukazuje jen prodavače s automobily, který podivně vypadajícímu muži prodá jakýsi obrněný vůz, což má nepříjemný dopad na celou planetu a prodavači nezbude nic jiného, než do ruky vzít první zbraň, kterou dostane a vydat se do akce. Ta bude poměrně obtížná a to hned od prvního levelu. Těch je ve hře poměrně slušné množství, nenechte se ale zmást. Každý sestává ze dvou, maximálně třech obrazovek, na nichž zlikvidujete první skupinu padouchů a hladce postupujete dál.

Sareri - slečna v růžovémSareri - slečna v růžovém 
Hodnocení: 6/10

Doslova učebnicový příklad japonské hopsačky, to je projekt jménem Sareri. Že se jedná o hru z dalekých východních krajin, o tom není nejmenší pochyb. Ostatně smířit se budete muset s tím, že nerozumíte jedinému slovu, což naštěstí není tak bolestné vzhledem k tomu, že na pozadí Sareri se nezdá být žádný příběh. To nám ale v nejmenším nemusí vadit. Pro každého, kdo by snad měl problémy při orientaci v menu stačí jen dodat, že do hry vás dostane již označený možnost hned po zapnutí, přičemž v průběhu hraní se do samostatného menu dostanete tlačítkem Tab. Tam také cesta vede přes již dříve nastavenou volbu, která vám zrestartuje aktuální level, což bude asi také to jediné, co budete požadovat.

Trilby: The Art of Theft - nepozorovaným špiónemTrilby: The Art of Theft - nepozorovaným špiónem
Hodnocení: 9/10
Nezávislý autoři říkající si jednoduše Yahtzee asi nebude milovníkům nezávislých adventur neznámý. Ostatně jeho jméno je podepsáno i pod kvalitními kousky jako je 5 Day a Stranger (recenze) s podobnou tématikou leč trochu jiným žánrovým zasazením ale přichází právě Trilby: The Art of Theft. Ta nám servíruje hru v ne zrovna častém, přesto ale velice atraktivním tématu stealth akcí (přičemž pokud mezi akci nepočítáte trochu rychlou chůzi vpravo a vlevo, můžete toto slovíčko z žánrového zařazení klidně škrtnout). Příběh hry se odehrává v roce 1991 na území tak trochu podivného městečka, kde jste v průběhu tutoriálové mise seznámeni s hlavním hrdinou oblečeném do slušně vypadajícího smokingu. Že se jedná o tichošlápka profesionála poznáte již z jeho stylu chůze, která je dosti obezřetná.

Typhoon 2001 - věrná kopie TempestTyphoon 2001 - věrná kopie Tempest
Hodnocení: 7/10
Jsou legendy, u nichž stačí říct jméno a ihned se vám vybaví samotná hra, někdy si však název nezapamatujete, ale po spuštění následuje: "Jasně, tohle jsem hrával". To je přesně případ atarácké klasiky Tempest. Thorsten Kuphaldt je jejím velkým fandou, takže na jeho stránkách si můžete nejen stáhnout dnešní Typhoon 2001, která je samozřejmě předělávkou Tempestu, ale i přečíst informace o původní klasice a jejich pokračováních. Bohužel i přes fundované povídání a očividnou snahu příliš důvodů k radosti nenalezneme. Tempest se rozhodl vyšlapat si vlastní cestu na poli vesmírných stříleček. Klasické rovinný koncept (ať už vertikální či horizontální) proměnil v dokonalou vektorovou motanici a celkově se vám bude zdát, že vesmír se skládá z mnoha rozměrů. Prakticky to vypadá tak, že si vyberete na počátku nějaký útvar, který se odvíjí od válce, ale má různě deformované okraje, takže může být hranolem nebo smotanou rolí. Celý tento útvar je rozdělen na pruhy, jimiž se pohybují nepřátelské jednotky.

Blast Force - jednou či dvěma klávesamiBlast Force - jednou či dvěma klávesami
Hodnocení: 8/10
Malá raketka, černo rozkládající se kolem vás a desítky nepřátel mířící přímo na vás. Že vám to něco připomíná? Ano, Blast Force opravdu spadá do kategorie vesmírných akčních her, konečně nám ale přináší potřebné osvěžení, po němž jsme již tak dlouho prahli. Co se ovládání týče, je jeho popis u dnes recenzovaného dílka jeden z nejjednodušší, s jakým jsem se kdy setkala. I když musíte očividně pohybovat s raketou doprava doleva a zároveň̌b střílet, vystačí vám úplně jediné dvě klávesy. Že vám to přijde podivné? Co teprve když dodám, že i s jedinou klávesou zůstává Blast Force hratelný, ba co víc, šikovnějším se i v takovém případě povede hodně dobře.

Cell bot - nanaorobot proti bacilůmCell bot - nanaorobot proti bacilům
Hodnocení: /10
Sychravé podzimní počasí je ideálním podhoubím pro různé choroby. Bacily se v kapénkách dostanou do našeho organismu a napadnou bezbranné buňky. O boji s těmito malými záškodníky je ostatně celá dnešní hra. Může se sice zdát, že jde o ideální námět pro reklamní hru nějakého farmaceutického kolosu, ale ve skutečnosti jde o silně abstraktní a originální počin, kterým si autoři zasloužili účast mezi studentskými finalisty Independent Game Festivalu pro rok 2008. Místy se mi dokonce zdálo, že to s tou abstrakcí až přehnali a z vysokého herního tempa můžete snadno dostat horečku.

Autor:


Témata: Raketa

Nejčtenější

Po šesti letech nezbylo z peněz z Kickstarteru nic, vývojář se zhroutil

Limit Theory

Ambiciózního vesmírného simulátoru Limit Theory se bohužel nikdy nedočkáme. Jeho jedinému vývojáři Joshi Parnellovi...

Chystaný seriál podle Zaklínače už zná představitelky Ciri a Yennefer

Netflix vybral herečku Freyu Allanovou (vlevo) do role Ciri z chystané...

Netflix vybral herečky do rolí dvou nejdůležitějších ženských postav chystané seriálové adaptace Sapkowského knih....Podívejte se na záběry z natáčení scén pro brutální Mortal Kombat

Fotky ze zrušeného projektu Mortal Kombat HD

Když v roce 1992 vyšel první díl Mortal Kombatu, otřáslo to herním světem. Doslova gejzíry krve a brutální chvaty,...

České Mashinky přidávají nové dieselové lokomotivy a řadu vylepšení

Mashinky

Vývoj vynikající strategie Mashinky zdárně pokračuje vpřed. Nejnovější vylepšení hru nijak zásadně nemění, ale přidává...

Jak hrát celou noc a nezničit si záda? Ani sebelepší křeslo vás nespasí

South Park

Propařená noc neznamená pro hráče počítačových her těžkou ranní kocovinu a výpadky paměti, ale syndrom karpálního...

Další z rubriky

Herní milník klepe na dveře. Bude Red Dead Redemption 2 hrou generace?

Red Dead Redemption 2

Kovbojka Red Dead Redemption 2 od tvůrců série GTA vychází už za měsíc a vývojáři ze studia Rockstar Games konečně...

KOMENTÁŘ: Série Assassin’s Creed stále boduje. Jaký má recept na úspěch?

Assassin's Creed 2

Série Assassins Creed oslavila letos jedenáct let od svého vzniku a letošní díl ze starověkého Řecka jistě nebyl...

Judge Eyes bude stylová detektivka z japonského podsvětí. První pohled

Judge Eyes

Pokud se řadíte k fanouškům videoherní série Yakuza, nebo rádi vzpomínáte na městské akce jako Sleeping Dogs a L.A....Najdete na iDNES.cz