Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na PH - sportem ku zdraví

  12:00aktualizováno  9. ledna 8:14
Začal nám nový rok a náš přísun kvalitních volně šiřitelných her se nijak nezastavil. Tento týden jsme vám mimo jiné představili hned několik povedených sportovních gamesek, dvě předělávky a jednu erotickou hru.

Olympic Skier - zábavný remake
Olympic SkierMáte rádi zimní sporty? Například lyžování? A chtěli by jste si zalyžovat a to bez jakékoli hrozby zranění? Potom byste neměli hru Olympic Skier jen tak přehlédnout. Díky ní si totiž budete moct prověřit svou šikovnost a zdatnost v celkově třech disciplínách. Jako první musíte zdolat velice obtížný slalom, na němž je vedle překážek rozmístěno hned několik kamenů, stromů a dalších záludných nástrah, kterým by jste se měli vyhýbat velkým obloukem. Po slalomu následují skoky na lyžích, jež jsou ze všech disciplín nejspíše nejsnadnější. Zde stačí pouze odhadnou správou chvíli kdy se odrazit z rozjezdové dráhy a také kdy následně dosednout na zem. Jako poslední je připraven sjezd, jenž je mnohem těžší než slalom a to i přes to, že zde nejsou žádné branky, za jejichž minutí by vám hrozila diskvalifikace. Celkově je tedy laťka obtížnosti tohoto titulu nasazena velice vysoko, což vás bude stále více podněcovat k lepším výkonům.Neboť čím více budete trénovat, tím lepších výsledků dosáhnete.

MiniRacer - jak jet rychle a bezpečně
MiniRacerJestliže alespoň trochu sledujete televizi, určitě vaší pozornosti neunikl seriál Kobra 11, v němž má skupinka policistů za úkol zbavovat místní dálnice bláznů, jež se po nich projíždějí až v neuvěřitelných rychlostech a ohrožují tak jak životy své tak i ostatních řidičů. Pokud vás vždy tato velice rychlá auta a samotné umění řidičů fascinovaly, můžete si díky MiniRaceru své vlastní schopnosti ozkoušet a to v jednom ze dvou automobilů, jež titul nabízí. Na cestě na vás nastraženo poměrně velké množství překážek, kterým se musíte vyhýbat a to od chodců, za jejichž sražení vám budou nemilosrdně odečteny 2 sekundy z vašeho času až po různé nepohyblivé překážky. Pokud narazíte do některé z nich bude vaše jízda okamžitě ukončena a vás současný čas přeměněn na body. Co se týče grafiky, není na tom hra nijak skvěle, dalo by se říct spíše dosti podprůměrně. O něco lepší už je to se zvuky, což je ale tím, že byly kompletně převzaty ze hry Carmageddon 2. Technickým zpracování tedy hra nejspíše nikoho neosloví i přes to si myslím, že dokáže velice dobře pobavit.

Hurdler - pozor na překážky
HurdlerPrincip hry Hurdler je vskutku primitivní. Vy jakožto malý panáček máte před sebou trať na níž jsou rozmístěny různě veliké překážky. Po odstartování hry se vás panáček rozběhne a je už jen na vás jak zareagujete, když se přiblíží k některé z překážek. Ty mají totiž rozdílné rozměry, podle nichž musíte zvolit správnou klávesu, abyste překážku přeskočili. Pokud nevyberete správně nebo nevyberete vůbec narazí váš panáček do dané překážky, na níž se následně pěkně rozplácne. Rychlost hry, stejně jako různorodost překážek a tudíž také celková obtížnost se bude postupně zvětšovat, tudíž bude čím dál tím nesnadnější vše zvládnout. Audiovizuálně je na tom hra víceméně průměrně. Grafika je sice velice jednoduchá, ale k podobným hrám vcelku vhodná. Lépe než grafika dopadla zvuková stránka hry, která zahrnuje jak pohodovou hudbu na pozadí, doprovázející celé vaše počínání, tak i nějaké ty zvukové efekty. Pokud tedy dokážete nad některé slabiny v audiovizuálním zpracováním přehlédnou, věřím, že se budete při hraní Hurdleru skvěle bavit.

Komunikácia - novinka ze Slovenska
KomunikáciaHra Komunikácia je debut slovenského vývojového týmu Fast Development, který nejspíše mnoho z vás zná především prostřednictvím jejich připravovaného závodního titulu Illegal Race. O co vlastně ve hře půjde? Jak již napovídá sám název bude mít hra něco společného s komunikací - s meziplanetární komunikací. Vaším úkolem bude za daný časový úsek, přesněji 60 vteřin, pochytat co nevíce signálů, které představují zelené čárky valící se na vás z protilehlé strany hrací plochy. Celá věc je ještě do velké míry ztížena tím, že jednotlivé signály se pohybují rozdílnými rychlostmi. Za každý úspěšně chycený signál budete odměněni patřičným počtem bodů, které budou následně připsány na vše konto. Po skončení se vaše body sečtou a pokud jste dosáhli dostatečně dobrých výsledků, budete odměněni možností zapsat se do tabulky nejlepších hráčů. Celkově je hra je opravdu velice jednoduchá a stejně je na tom i její zpracování. Grafika už snad již nemohla být jednodušší a dá se říci, že je i dosti nevkusná. Debut Fast Development se tedy moc nepovedl, nám tedy nezbývá než doufat,že na tom jejich další dílka budou lépe.

3D Bubble Bobble - klasika opět ožívá
3D Bubble BobbleRemake stařičkého Bubble Bobble ve velice pěkném 3D prostředí. I tak by se dala v krátkosti popsat titul 3D Bubble Bobble. Ve hře ovládáte malého dráčka, s nímž máte za úkol zničit všechny nepřátele v dané místnosti. To uděláte tak, že vystřelíte bublinu, do níž protivníka uzavřete. Ten začne následně vlivem gravitace stoupat, tudíž nesmíte ani chvíli zaváhat a ihned k němu přiskočit a propíchnout onu bublinu svým hřbetem. Pokud propásnete tu správnou chvíli vyšplhá se bublina s nepřítelem do tak značné výšky, že už se k ní prostě nedostanete. Za každého úspěšně zničeného protivníka dostanete nějaké ty bodíky a pokud budete dobří, na konci vás odmění možností zapsat se do tabulky nejlepších hráčů. Kromě zabíjení nepřátel budete muset být velice opatrní, aby mezi vámi a některým z protivníků nedošlo k jakémukoli kontaktu, což by vás okamžitě stálo život. Audiovizuálně na tom není hra nijak špatně, snad pouze působí trochu dětsky. Pokud vám to ale nevadí a hru si stáhnete, zcela určitě se budete skvěle bavit.

Double Game - pexeso s erotickým nádechem
Double GameMyslím že není snad nikdo, kdo by někdy v životě nehrál hru pexeso a to jak ve virtuální podobě, tak v reálném životě s přáteli či s rodinou. Stejně jako v klasickém pexesu i zde je pro vás nachystána sada obrázků, z nichž musíte najít vždy dvojice dvou stejných. V čem je tedy Double Game jiné a co vám oproti obyčejnému pexesu nabídne? Originalita hry bude nejspíše v motivu obrázků, nepůjde o žádná zvířata, auta či něco podobného. Vyhledávat budete dvojice ženských poprsí nebo zadečků. Celá hra je rozdělena do několika kol a před vámi je opravdu nelehký úkol, jelikož je dost možné že se vám zprvu může zdát, že jsou všechny obrázky stejné, ale ony nejsou. Další, co vaše hraní dokáže značně znepříjemnit, je omezený počet pokusů na vyhledání správných dvojic, těch máte totiž pouze 36. Grafiku hry se moc posuzovat nedá, jelikož se skládá zejména z fotografií těch nejkrásnějších ženských tvarů a dokonce je ve hře obsaženo i několik zvuků. Pokud si tedy pánové chcete zpříjemnit nějakou tu chvilku hraním pexesa a ještě se u toho pokochat obrázky krásných ženských tvarů, pak mohu Double game jedině doporučit.

Knight of Darkness - Drubbův svitek
Knight of Darkness patří do žánru her, mezi mnohými hráči ne-příliš oblíbeným a sice do her textových. Příběh hry začíná v pustině kde se vy (Christian) probouzíte a zjišťujete, že všichni vaši přátelé jsou mrtví, tudíž jste rozhodnut, ukončit svůj život. Záhy ale musíte od svého záměru upustit jelikož budete pověřeni úkolem zastavit zlého čaroděje Drubba, jež díky svitku vědění obelstil Satana a sám se stal vládcem pekel. Ďábel ale naštěstí před svou smrtí stihl zanechat tři znaky své moci - klíč k Zemské bráně, dráp vůdce nestvůr a kouzelný plášť. Pávě v tomto okamžiku začíná váš opravdu nelehký úkol a je opravdu jen na vás, jak to celé dopadne. Nečekejte žádné složité úkony, celé vaše počínání se skládá z pohybu šipkami na mapě a plnění úkonů jako seber, zaútoč apod.Jak už to tak u textových her bývá, o žádném audiovizuálním zpracováním se nedá vcelku mluvit. I když několik obrázků se ve hře opravdu objeví a co se týče zvuků, sem tam ticho přeruší PC speaker. K dobru lze hře přičíst ještě její celková propracovanost a poutavý a do detailu propracovaný příběh, což nám dohromady dá velice slušnou textovku, která rozhodně stojí za vyzkoušení.

Mrtvá duše - chcete do nebe?
Mrtvá dušeO adventuře Mrtvá duše nemělo mnoho lidí až do jejího vydání ani tušení, což je u českých adventu trochu nezvyk. Ještě zajímavější než tento fakt je samotný autor hry, kterým je Ondřej Zach, šéfredaktor Bonuswebu. Ještě před samotným začátkem celé hry je hlavní postava chladnokrevně zabita a následně ještě její duše nucena zůstat na zemském povrchu kde je pronásledována pekelníkem a to vše kvůli administrativní chybě. Ten se tak musí v několika lokacích, jež hra nabízí vypořádat jak s onou pekelnou bytostí, tak se spoustou dalších problémů. Celá hra začíná graficky opravdu vydařeným intrem, o což větší je pak naše zklamání ze zpracování hry samotné. I přes to že obsahuje opravdu pouze několik lokací jen málokdy je grafika zpracovaná až do detailů. I samotná hlavní postava je dost drobná a její animace pohybu dosti slabá. Vcelku malý font textu do značné míry znepříjemňuje požitek z rozhovorů a ani ozvučení nijak zvlášť nevyniká. Na druhou stranu díky docela dobré atmosféře hry a originální vypravěčské technice určitě stojí za vyzkoušení.

Autor:
Nejčtenější

Huang Wenbin při návštěvě fotbalového klubu Runcorn Linnets.
Fanoušek cestoval přes půl světa, aby poznal oblíbený tým z fotbalové hry

Čínský fanoušek cestoval více než 10 tisíc kilometrů ze své domoviny, aby mohl navštívit klub hrající až devátou nejvyšší fotbalovou ligu v Británii.  celý článek

Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions
Hopsavé RPG je zpět a krásnější. Recenze Mario & Luigi: Superstar Saga

Netradiční, avšak stoprocentně funkční a zábavná kombinace RPG a hopsačky se ukázala jako recept na hit. Proč si tak nezopakovat díl, kterým to vše začalo?  celý článek

Watch Dogs
KOMENTÁŘ: Herní kauzy a pseudokauzy. Čemu věřit?

Pokud pravidelně sledujete dění na herní scéně, jistě vám nebude dělat problém vybavit si nějaký prohřešek, trapas, nebo prostě „fail“, kterého se vůči...  celý článek

Star Wars Battlefront II
Příběh nového Star Wars Battlefront 2 prý zvládnete za pět hodin

Kampaň pro jednoho hráče bude sice intenzivní, ale také velice krátká. Podle producenta hry Davida Robillarda její dohrání zabere něco mezi pěti až sedmi...  celý článek

Wolfenstein: The New Order
Která střílečka vás za poslední léta bavila nejvíc?

Napište nám, která střílečka vás za poslední léta bavila nejvíc a proč. Na vaše odpovědi se těšíme v diskuzi pod článkem.   celý článek

Další z rubriky

For Games 2017
Tipy z For Games: před vydáním si můžete zahrát očekávané pecky

Na veletrhu videoher a interaktivní zábavy For Games, který až do neděle 22. října probíhá v areálu PVA Letňany, si můžete zahrát hned několik her před jejich...  celý článek

Netrpělivě očekávanou rubačku ze světa Pána prstenů jsme bohužel nedostali k...
Jatka ve Středozemi. Prvních pár hodin Shadow of War obrazem

Jednu z nejočekávanějších her podzimu hrajeme již třetí den a ještě stále nejsme na konci. Přečtěte si zatím naše dosavadní dojmy.  celý článek

SNES Classic Mini
Skvělý dárek pro každého (chlapa)? Retro konzole SNES Mini

S retro konzolí SNES Classic Mini se vracíme do devadesátých let a éry 16bitů. Většina z 21 předinstalovaných her však není jen pro nostalgiky, jsou skvěle...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.