Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na PH: týden plný zábavy!

  12:00aktualizováno  12:14
Předposlední říjnový týden vám Plné hry přinesly opravdu zajímavé kousky. Nejdříve jsme zachraňovali mimozemšťana, poté se snažili ovládnout tekutinu, ukrást co nejvíce jaderného odpadu, také závodili na motorových člunech, ničili sousedům krásné hrady a panství a konečně, dělali na sáňkách velmi nebezpečné kousky. A to vše za jeden jediný týden!

Alien in Danger - staňte se mimozemšťanem!
Alien in Danger Alien in Danger je jednoduchá hra, při jejímž hraní se určitě pobavíte. Tentokráte se vžijete do role zeleného mimozemšťana, který omylem uvíznul na naší planetě a ještě k tomu na rušné dálnici. Tam ho ohrožují projíždějící auta a on ve zmatku nemá sílu uniknout do bezpečí - jediné na co se zmůže je uhýbat a uhýbat. To ho však velmi vyčerpává a tak musí sbírat posilňující vitamíny, jinak by mohl zemřít. Dalším prvkem, který vás neustále ohrožuje, je déšť. Kapky deště pro vás představují smrtelné riziko a i jim se musíte vyhnout. Po celou dobu si tedy musíte dávat pozor na tři věci - na auta, na déšť a na dostatek energie. Co se týče grafického zpracování, není nejpovedenější. Je vidět, že to autor trošku přehlížel. Naproti tomu zvukový doprovod je vcelku kvalitní a povedený. Tak jako hra samotná.

Flow - problémy s vodou
Flow Pokud chce v dnešní době nějaká freewarovka zaujmout své hráče, musí to být svojí originalitou. A to se gamesce Flow bezesporu podaří, protože více originální hru jsme na Plných hrách už dlouho neměli. O co tedy jde? Musíte se naučit ovládat tekutinu a to tak, že vaším úkolem bude přepravovat ji z jednoho konce hracího pole na druhý. To rozhodně není úkol vůbec jednoduchý, musíte využívat schopností proudů, čas od času upravit terén, vyhladit plochy aby nevznikla malá jezírka. Možností je opravdu mnoho. Autoři pro hráče připravili několik různě obtížných levelů, v každém z nich najdete nové prvky a hra vás znova a znova překvapí. Abyste se dostali úspěšně k cíli, musíte Flow pochopit opravdu detailně, jinak vás tento jednoduše, ale na druhou stranu profesionálně ztvárněný titul nezaujme.

Nuclear Galaxy: Galactics - nukleární odpad
Nuclear Galaxy V českém překladu "Nukleární galaxie" začíná prostým, ale na druhou stranu jednoduchým příběhem a pakliže si jej vyslechnete celý, i po prvním spuštění hry vám bude vše jasné. Je to prosté, ovládáte malý vesmírný koráb, který se může pohybovat do čtyř směrů. Proti vám jsou přitom postupně vystřelovány krabice s jaderným odpadem - ten musíte samozřejmě pochytat, do jednoho. Pokud vám nějaká krabice proklouzne, ztrácíte život. Samotný "lov" na barely s jaderným odpadem není ale vůbec jednoduchý, protože pozemšťané se cítí býti uražení tím, že jim jej kradete. Sestrojili proto speciální lasery, které vás po celou dobu ohrožují. Jeden zásah = další ztráta života. Grafické zpracování není sice "eňoňuňo", ale urazit by vás nemělo. Stejně jako celá hra, kterou si, věřím, stáhnete.

Offshore Racer - s větrem o závod
Offshore Racer V případě freewarovky Offshore Racer jde o jediné - závodit a vyhrát. Tentokráte ale zapomeňte na automobily, trucky či motorky, teď jde o něco úplně jiného. Vaší hlavní zbraní má být superrychlý motorový člun prohánějící se po širém moři. Právě tam se máte zúčastnit několika veledůležitých závodů, jež je třeba vyhrát. Pokud podlehnete a dáte se do toho, připravte se, že budete hodně cestovat. Tedy alespoň virtuálně. Závodiště v Evropě, na Havaji, v Severním ledovém či Tichém oceánu jsou samozřejmostí. Samotný závod je přitom poměrně krátký a trvá necelé dvě minuty. Prvních pár jich ale budete muset obětovat, ono ovládat rychlý motorový člun je něco úplně jiného než řídit auto. No, uvidíte sami. Grafické zpracování je poměrně povedené, zpracování "terénu" též. TNG-Soft tak dal dohromady hru, která je jednou z nejzajímavějších závodních simulací dneška.

Castles - ničte sousední hrady!
Castles Nejdůležitější rozhodnutí, které budete muset v této hře udělat, přijde hned na začátku. Autoři byli mazaní a tak udělali pro hru dva módy - jeden má přestupný každý, ten druhý ale až po registraci. Pokud se tedy nezaregistrujete, přijdete o dost podstatný zážitek. A co je dnešním cílem? Je to jednoduché, ve hře jsou tři hrady a tři pánové. Úkolem každého z nich je ničit hrady ostatní a to všemi nejrůznějšími způsoby. Za každé poškození získáte dolary, které vám pomohou při vylepšování vaší střelecké potence - prostě a jednoduše za ně nakupujete zbraně. Hru můžete hrát buď proti počítači nebo proti živým oponentům. Ta druhá varianta je samozřejmě zajímavější, jak pro vás, tak pro soupeře. Grafické prostředí je velmi rozmanité a dá se říci, že i vydařené. Naproti tomu hudba a zvuky poněkud pokulhávají, autorům se prostě nepovedly. Ale co, hra jako taková je to dobrá a já vám ji vřele doporučím.

Toboggan Jump - proskočte obručí!
Toboggan Jump Při prvním pohledu na tuto freewarovku by se vám mohlo zdát, že jde o soutěž ve skoku na lyžích. To však není pravda, tentokráte se skáče na saních! Zdá se vám to hloupé? Aby ne, nápad je to dosti netradiční a zpracování samotné také. Před startem hry musíte pochopit, co že se po vás vlastně žádá. Před skokánkem je jakási obruč, která dokonce hoří. Vy musíte správně odhadnout rychlost a směr nájezdu a v pravý čas touto obručí proskočit. Pokud se vám to povede, postupujte do dalšího kola - těch je celkem sedm. Logické je, že každý level bude jinak obtížný. Zde je to definováno tak, že obruč pokaždé změní svoje umístění a intenzitu žáru. Pokaždé tak máte tři pokusy, abyste obručí bez úrazu proletěli. Jinak hra končí a vy skončíte mezi poraženými. Grafické zpracování je vcelku roztomilé, stejně jako hra samotná. Proto věřím, že vás zaujme.

Autor:


Témata: Galaxie, virtuální

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...

Inspirovala vás někdy hra k přečtení knihy, nebo zhlédnutí filmu?

Resident Evil (2002)

Inspirovala vás někdy hra k přečtení knihy, nebo zhlédnutí filmu? Napište nám do diskuze pod článek.

Jak vnímáte násilí ve hrách?

Násilí ve hrách - Mortal Kombat

Téma násilných počítačových her a jejich neblahého vlivu na mládež se vrací v pravidelných intervalech. Naposledy se mu...Najdete na iDNES.cz