Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na Plných hrách: arkády forever!

  12:00aktualizováno  12:14
Pokud bychom měli dát uplynulému týdnu nějaké přízvisko, určitě bychom jej nazvali týdnem plným arkád, neboť valná většina námi nabídnutých titulů zapadala právě do tohoto herního žánru. Pochopitelně jsme ale nabídli i něco z jiného soudku, mimo arkádistů si totiž na své přišli ještě příznivci logických rychlíků.

PickPick 2

PickPick 2 - předčasné Velikonoce
Vajíčka hýbou herním světem už od nepaměti. Všichni určitě rádi zavzpomínají na jakousi ruční konzoli, kde jsme měli za úkol chytat házená vajíčka, případně na PC hru Dizzy, kde jsme se do role vejce přimo vtělili. I dnešní hra je o vejcích, tentokráte opět o jejich sbírání. Jakožto neposedná slípka se spolu s dalšími "sestrami" nacházíte na dvorku plném vajec různých barev a máte za úkol právě tato vejce sbírat. Jak už to bývá pravidlem, rychlejší vyhrává a tak i dnes budete nuceni v co nejkratší době posbírat co nejvíce různorodých vajec. Většina vajec (vejce jsou nabarvená) vám přidá jistý počet bodů, bílé vejce naopak body ubere. Aby však nebylo sbírání natolik jednoduché, vyskytují se ve hře škodlivé elementy - v tomto případě jakási paní a zlý pes. Kontakt s nimi znamená jisté zdržení a tak jako tak méně bodů. Celkovým pohledem na PickPick 2 všaK zjistíme, že hra je graficky povedená a zábavná. Má však jedinou nevýhodu - je poměrně jednoduchá a po delším hraní vás může omrzet. Ostatně, stejně jako většina her.

Watkins

Watkins - pouť na sever
Je-li váš vztah k tučňákům víceméně chladný, rovnou na tuto hru zapomeňte - v hlavní roli je totiž tučňák. Naopak, máte-li tučňáky rádi, stejně tak jako nikdy nekončící arkády a dlouhá předlouhá dobrodružství, nejspíše tato hra splní vaše představy. Watkins je hrou propracovanou, graficky variabilní a obsahově poutavou, nicméně na druhé straně také lehce nehratelnou a pořádnou měrou znechucující. Zdárné dokončení Watkins totiž rozhodně není otázkou několikaminutového hraní na jeden zátah. Chce to hodně trpělivosti, snažení a rychlé prsty, aby se kýžená trofej v podobě znovuzískání severního pólu dostala do rukou právě vám, a právě motivace se vám možná ve chvílích strávených s očima nalepenýma na malinkou postavičku tučňáka u počítačového monitoru rázem stane tím nejpodstatnějším pozitivem, které s sebou tato pseudo-3D plošinovka přináší.

Antitron

Antitron - zachraňte lidstvo
Pravidelní čtenáři Plných her si už určitě zvykli, že každý měsíc najdou v nabídce titul, který se inspiruje vesmírnými bitvami. Stejně tak Antitron, který se zdá být právě tou klasickou vesmírnou arkádou, kde jde úplně o všechno. Nebudu vás teď zdržovat nudným příběhem, ten si zkuste prožít sami, snad jen něco málo k zpracování hry. Antitron vypadá a hraje se jako hra z předminulého desetiletí, grafická stránka hry opravdu nepatří k těm kvalitním (ačkoliv její autor tvrdí, že vznikla v roce 2000), ale to ještě vůbec neznamená, že není zábavná. Naopak, pokud hledáte způsob, jak zaplnit přestávku v práci a oddychnout si, vyzkoušejte, jak byste obstáli v záchraně lidské rasy a soustavy Solaris v Antitronu. Kdo ví, třeba to budete právě vy, kdo zachrání tuto planetu před zničením ... :-)

Wario Land 2

Wario Land 2 - skákací gameska
Patříte-li do skupinky lidí, kteří se při hraní her rádi zapotí, pak se vám jistě ten dnešní kousek zalíbí. Pokud byste podle názvu tipovali, že se bude jednat o další pokus napodobit legendárního Waria, budete mířit poměrně vedle. Čepeček na hlavě, batoh na zádech, knírek a usměvavý kukuč by na slavného instalatéra celkem dobře pasoval, jenže levely jsou úplně jiné a řekl bych, že i mnohem složitější. Hra je klasickou akrádou, stejně jako většina her tohoto týdne, takže vás opět čekají hodiny a hodiny skákání, chození, plazení a kdo ví co ještě. Na závěr ještě musím připomenout absenci jakéhokoliv zvuku či hudby ve hře, přesto i bez těchto prvků je hra poměrně zábavná. A to i přesto, že grafické zpracování taktéž nepatří k těm nejlepším.

Blocks 2001

Blocks 2001 - lentilkové království
V logické hře Blocks 2001 si na vlastní kůži vyzkoušíte, jaké to je být malým žlutým stvořením, které svým tvarem nápadně připomíná lentilku. Právě tohoto prapodivně vypadajícího tvora totiž budete po celou dobu hry ovládat. Vaším úkolem bude nashromáždit v každé herní úrovni určitý počet krystalů, přičemž, jak asi správně tušíte, dostat se ke všem krystalům nebude vůbec jednoduché. Tyhle rudě zářící věcičky jsou totiž rafinovaně poschovávané na těch nejnevhodnějších místech, takže se někdy zdá téměř nemožné se k nim dostat. Nakonec se ale vždycky nějaká cesta najde. Jenže přijít na způsob jak něco provést, je, alespoň v případě Blocks 2001, něco jiného než to skutečně udělat. Zvuky ve hře nejsou zastoupeny zrovna bohatě, ale to nevadí. Naopak překvapivě kvalitní je hudební doprovod, který je zde přítomen ve formě MIDi skladeb. Závěrem lze tedy říct jediné - přesto, že Blocks 2001 mají své drobné mouchy, rozhodně se jedná o dobrou hru, která vás jistě na nějakou dobu dobře zabaví.

Laser

Laser - odraž a vyhraj
Na první pohled vás tato logická hříčka se jménem Laser nezaujme. Neoslňuje skvělou grafikou, nevítají vás žádné 3d efekty a dokonce ani zvuku není přemíra. Přes to všechno se ale od této hry neodvracejte stranou, mohli byste přestřelit! Už samotný koncept hry je velmi jednoduchý: od nejsnazších a veskrze primitivních úrovní se prokousáváte přes mírně složitější a náročnější levely až po úrovně finišující, o nichž se dá tvrdit snad cokoliv vyjma toho, že jsou snadné. Svou náplní se v podstatě nijak neliší - jde jen o to pomocí několika předem přidělených stavebních prvků nasměrovat vystřelený laserový paprsek ze startu až do cíle. Zdá se vám to snadné? Opak je pravdou. Časem se určitě dostanete do situace, kdy nebudete vědět jak dál, ale přesto neskončíte. Proč? Tato hra má velmi silný náboj, který nenechá vaše svědomí čisté dokud hru nedokončíte. A vězte, že snadné to v tomto případě nebude.

C-Land

C-Land - parádní česká freewarovka
Stejně jako minulý týden, i tento končí kvalitní českou hrou. Dnes jsme pro vás vybrali logickou hru C-Land, která dle recenzenta Daniela Konráda patří k těm nejkvalitnějším freewarovým titulům české produkce. Princip hry je jednoduchý: v horní části obrazovky se směrem zprava doleva pohybují kostičky čtyř různých barev a vaším úkolem je kostičky umístit do příslušnách sloupečků v dolní části - samozřejmě podle barvy kostičky. Ačkoliv to zní jednoduše, v praxi jde o velmi složitý úkol. Však si tuto hru zkuste zahrát a sami pochopíte, že to co se na první pohled zdálo jednoduché až nudné se ve skutečnosti může proměnit ve velmi zábavou hru s vysokou obtížností. Tak schválně, dámy a panové, kdo bude první a překoná bájnou hranici dvou tisíc bodů?

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...

Inspirovala vás někdy hra k přečtení knihy, nebo zhlédnutí filmu?

Resident Evil (2002)

Inspirovala vás někdy hra k přečtení knihy, nebo zhlédnutí filmu? Napište nám do diskuze pod článek.

KOMENTÁŘ: Genialita příběhu NieR: Automata rok poté

NieR: Automata

Desátého března tomu byl přesně rok, co majitelé herních PC a Playstationu 4 dostali originálně pojatou japonskou akci...

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz