Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na Plných Hrách - Arkanoid stále žije

  12:25aktualizováno  12:25
Kvalitní remaky stařičkého Arkanoidu ještě stále nevymřely. Dokazuje nám to další díl perfektního přepracování, které vedle skvělé grafiky nabízí i chytlavou hratelnost a velkou spoustu levelů. Nač ještě čekáte, stahujte!

Purebreaker

Hra týdne

Purebreaker 3 - Arkanoid opět ožíváPurebreaker 3 - Arkanoid opět ožívá  
Hodnocení: 8/10

Není tomu tak dlouho, co se Lubomír Hauerland v recenzi rozplýval nad kvalitami projektu s označením Purebreaker 2. Ten si mimochodem z recenze odnesl hodně slušnou osmičku a samozřejmě také pochvalu. Není se tedy co divit, že jsme po třetím díle chmátli jak nejrychleji to šlo a rozhodli se vám ho také nabídnout ke stažení. Na první pohled vypadá vše tak, jako tomu bylo především. Aspoň tedy základní myšlenka zůstala na svém místě, ale jinak to vlastně ani nešlo. Opět tedy půjde o remake stařičkého, ale známého Arkanoidu v moderním duchu. O přepracování této klasiky se starají desítky lidí ročně, proč právě tato je opěvována superlativy a vyzdobena vysokými hodnoceními? Jde především o hratelnost, celá řada vývojářů se snaží přidat novinky a zároveň zachovat onu magickou esenci, která láká miliony hráčů již po mnoho let.


Recenze

ALiENBUGGY - lunární dobrodružstvíALiENBUGGY - lunární dobrodružství
Hodnocení: 7/10

Velký český komunitní server Velkej Ctytrák před časem spořádal malou rychlosoutěž, kterou tak nějak ukončil poměrně dlouhé období, kdy se server zmítal s řadou technických problémů. Ostatně proč ne, éra rychlosoutěží pořádaných Českými Hrami je již dávno za námi a tak pomyslnou štafetu přebrali právě propagátoři programu Gamemaker. Ve skutečnosti ale soutěž nebyla až tak „rychlá“, tvůrci měli na vývoj přes 5 dní a ani téma nebylo nikterak limitující. Cílem bylo vytvořit pouze jedno-objektovou hru, což se asi nejlépe podařilo Petrovi Šťastnému s projektem ALiENBUGGY, jež s přehledem zahnal všechny protivníky.


Boulder Brack - Boulder Dash v novémBoulder Brack - Boulder Dash v novém
Hodnocení: 7/10

Slyšeli jste už jméno Boulder Dash? Pak se budete v tomto remaku s největší pravděpodobností cítit jako doma. Původem je z Francie, což je ale informace vzhledem ke kvalitě projektu naprosto irelevantní. Daleko důležitější je, že přináší celých čtyřicet logickou akcí nabitých levelů a čtyři druhy nepřátel. Z kraje by se nejprve slušelo a patřilo trochu si ozřejmit, oč vlastně v takovém Boulder Dashi jde. Princip je poměrně originální a zajímavý no a odehrává se výhradně pod zemským povrchem. Zde ovládáte hlavní postavičku, jež si dokáže s obrovskou rychlostí prorážet cestu hliněnou barikádou a není se co divit. Do akce jí totiž žene vidina blyštivých drahokamů růžové barvy, což je váš cíl v každém z levelů. Teprve poté, co je všechny do jednoho seberete, můžete vůbec uvažovat o postupu dále.

Marble ++ - barevný kulečníkMarble ++ - barevný kulečník  
Hodnocení: 5/10

Upřímně jsem od Marble++ nečekala žádné zázraky. Stačí nahlédnout na okolní obrázky a budete na tom jistě podobně – hra totiž vypadá neskutečně jednoduše a tak nějak nezáživně, ostatně co by mohlo být na několika barevných kuličkách zábavného, řeknete si? Pokud ale tyto zbytečné předsudky překonáte a hru vyzkoušíte, budete jistě příjemně překvapeni, jako jsem byla já. Pokud bych měla Marble++ k něčemu přiřadit, pak by to byl asi kulečník, i když notně vzdáleně, samozřejmě. Jinak ale tento projekt stojí někde na pomezí mezi arkádou a logickou hrou s tím, že na vás čekají celkem tři varianty, jak si projekt zahrát.


Somiumstrike 2 - nejlepší strategie vítězíSomiumstrike 2 - nejlepší strategie vítězí 
Hodnocení: 6/10

Není tomu tak dávno, co jsme vám v recenzi představili strategickou hru Somiumstrike, jež v recenzi obdržela jen těsně nadprůměrné hodnocení. Ne že by snad šlo o hru podprůměrnou, trpěla ale několik základními neduhy. Vedle trochu nezajímavě pojaté grafické stránky k nim patřila absence umělé inteligence. No a my vám můžeme nyní s radostí oznámit, že se autoři ze svých chyb poučili a přináší notně opravenou verzi. Nejprve se ale podívejme projektu trochu více pod kůži. Celkově se jedná o strategickou hru ve stylu Castle Siege – tedy ovládáte vlastní základnu na jedné 2D obrazovce. Ta vaše stojí na straně levé, přičemž protivník má postavenou na chlup stejnou, ale na straně opačné.


A Bug's Drive - arkádová závodní simulaceA Bug's Drive - arkádová závodní simulace
Hodnocení: 7/10
A Bug's Drive je takovou malou reinkarnací z minulosti. Místo moderních sporťáků se totiž tvůrci rozhodli na virtuální tratě nastavit poměrně slabší a starší stroje, které ovšem vybavily trochou potřebných modernizací. Vozový park v A Bug's Drive je slušně řečeno omezený – zkrátka a dobře se dočkáme jen jednoho typu auta, jímž budou disponovat také ostatní závodníci, tudíž budou síly jakž-takž vyrovnané. Tím ale tak výhody této stránky věci rozhodně končí a přichází nutná negativa – koho by bavilo jezdit ve stále stejném autě o neměnném fyzikálním modelu, ovšem pokud si tuto hru stáhnete, budete muset s touto vlastností počítat.

Mobius - závodění z budoucnostiMobius - závodění z budoucnosti
Hodnocení: 7/10
Ze stáje Nintendo již před dlouhou dobou vyjela hra říkající si F-Zero. Tu si dost možná řada současných hráčů ani pamatovat nebude, Mobius tedy může posloužit jako takové malé osvěžení. Žánrově je projekt zastrčen mezi simulátory, ve skutečnosti ale není klasickým závodním projektem jak můžete vidět i z obrázků. Žádné asfaltové silnice, auta či snad motorky. Mobius se nese v ryze futuristickém duchu a oproti známým projektům nabízí daleko zběsilejší hratelnost. Celkem se můžete těšit na tři druhy šampionátů, které se dále člení na jednotlivé tratě. Zpočátku je v každém z trojice přístupná pouze jedna, k dalším se samozřejmě dostanete až později.


Cave - nebezpečný chodníkCave - nebezpečný chodník
Hodnocení: 6/10
Jednoduchý název rovná se jednouchá hra, dalo by se ve stručnosti prohlásit a ono to pro Cave ve skutečnosti platí. Tento projekt původně pocházející z Francie nabízí zajímavou logickou zábavu s arkádovými prvky, která nějakou tu dobu rozhodně vydrží. Tím, co vás žene v Cave za dobrodružstvím je stejně jako v reálném světě vidina obrovského zisku. Ten je tentokráte vyjadřován malými zlatými mincemi, jež se tak nějak volně povalují po herních levelech. Kdyby v tom ale nebyl žádný háček, mohl by kdokoli přijít a jednoduše si je sebrat – proto byla nastražena taková malá lest. Ta spočívá v propadávajících a nestabilních plošinkách, kterými je vaše cesta lemována.

Firewall - zmažte nechtěná dataFirewall - zmažte nechtěná data
Hodnocení: 7/10
Firewall, tak se jmenuje tato izometrická puzzle záležitost, kterou bych hned zkraje doporučila spíše pokročilejším a nadšenějším luštitelům. I když není potřeba navzdory jménu mít jakékoliv technické informace, Firewall nepatří k hrám nejsnadnějším. Základem je trojrozměrná herní plocha položená na čistém černém pozadí, jež se za celou dobu hry ani trochu nezmění, což je přeci jen škoda. Obsah zelené destičky se ale bude měnit pořádně, což druhou část trochu vyváží. Celkem je pro každého, kdo si projekt stáhne, přichystáno rovných deset levelů. To jak jistě uznáte není číslo nikterak velké, vzhledem k tomu, že řešení není většinou patrné na první pohled a díky originálním mechanismům se budete muset s hrou nějakou dobu sžívat, vystačí vám i tato desítka na dosti slušnou dobu.

Yellow Shape - přesnost a rychlostYellow Shape - přesnost a rychlost
Hodnocení: 7/10
Upřímně jsem k Yellow Shape přistupovala dosti skepticky. Ze screenů., jak můžete vidět i zde okolo, hra vypadá naprosto nezajímavě možná až odpudivě. Stáhnout mě tento malý balíček donutilo až několik nezvykle kladných hodnocení zahraničních čtenářů, kteří superlativy častovali zejména samu hratelnost. No a po několika minutách, kdy jsem se ne zrovna dobrovolně od Yellow Shape odtrhla musím s nadšením uznat, že měli pravdu! Vesměs jde o nádherný příklad toho, jak může i jednoduchý nápad stačit pro výtečné hodnocení. Hlavní myšlenkou tohoto projektu je totiž právě onen Yellow shape, tedy žlutý objekt, v němž se budete pohybovat hned v několika pozvolna odstupňovaných levelech, přičemž zpočátku je přístupné jen Easy a Very Easy.

Chouffy - banda pochodujících trpaslíkůChouffy - banda pochodujících trpaslíků
Hodnocení: 7/10
Chouffy je projektem pocházejícím z Francie, což bude poznat také z hlavního menu. Tam se ale naštěstí z větší části vyskytují slova přejatá z angličtiny, orientaci tedy tato trochu netypická lokalizace neublíží. Jinak se vás francouzský jazyk vlastně ani nedotkne a hru pochopíte tak jako tak. V této speciální edici se nachází rovných 30 hratelných levelů, přičemž pokud jste člověk kreativní, nemusí jít rozhodně o číslo konečné. Ke hře je totiž přibalen speciální editor, v němž lze jednoduše vytvářet levely nové a třeba je i nabízet dalším fanouškům. Ajá věřím, že se k tvorbě dostanete vzhledem k tomu, že se Chouffy může pochlubit celkem zajímavým námětem, jež se hned tak neokouká. Na vás bude zhostit se ovládání jakési boží ruky, která bdí nad každým rozehraným levelem.

Autor:
Nejčtenější

Wolfenstein: The New Order
Která střílečka vás za poslední léta bavila nejvíc?

Napište nám, která střílečka vás za poslední léta bavila nejvíc a proč. Na vaše odpovědi se těšíme v diskuzi pod článkem.   celý článek

Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions
Hopsavé RPG je zpět a krásnější. Recenze Mario & Luigi: Superstar Saga

Netradiční, avšak stoprocentně funkční a zábavná kombinace RPG a hopsačky se ukázala jako recept na hit. Proč si tak nezopakovat díl, kterým to vše začalo?  celý článek

Cook, Serve, Delicious! 2!!
Ukažte Pohlreichovi, kdo je tady šéf. Recenze Cook, Serve, Delicious 2

Gastronomie už pomalu proniká i do her. Druhý díl originální akční hry Cook, Serve, Delicious! 2!! je tak povedený, že pobaví i toho, koho vařit vůbec nebaví.  celý článek

Legacy of Kain
Bude nová hra ze série Legacy of Kain? Vývojáři něco naznačují

Majitelé práv na dlouho opuštěnou značku Legacy of Kain začali na sociální síti sdílet obrázky upíra Raziela. Mohlo by to znamenat nový díl?  celý článek

Watch Dogs
KOMENTÁŘ: Herní kauzy a pseudokauzy. Čemu věřit?

Pokud pravidelně sledujete dění na herní scéně, jistě vám nebude dělat problém vybavit si nějaký prohřešek, trapas, nebo prostě „fail“, kterého se vůči...  celý článek

Další z rubriky

Ovládání Oculus Touch v akci
Autor Oculus Riftu chce robotickou ruku pro porno ve virtuální realitě

Ve zvláštním diskusním pořadu se zakladatel firmy Oculus Rift, mladý kontroverzní miliardář Palmer Luckey, rozhovořil o tom, že budoucnost virtuální reality je...  celý článek

SNES Classic Mini
Skvělý dárek pro každého (chlapa)? Retro konzole SNES Mini

S retro konzolí SNES Classic Mini se vracíme do devadesátých let a éry 16bitů. Většina z 21 předinstalovaných her však není jen pro nostalgiky, jsou skvěle...  celý článek

For Games 2017
Tipy z For Games: před vydáním si můžete zahrát očekávané pecky

Na veletrhu videoher a interaktivní zábavy For Games, který až do neděle 22. října probíhá v areálu PVA Letňany, si můžete zahrát hned několik her před jejich...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.