Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na Plných Hrách - brutální střílečka Postal zdarma

  11:25aktualizováno  11:25
Zahraniční tým autorů krvavé série Postal přišel se zajímavou nabídkou. Zdarma zveřejnili kompletní multiplayerovou část své starší hry a to zcela zdarma. Neváhejte proto ani vteřinu a vyzkoušejte ji!
Postal

Postal

Hra týdne

Postal 2: Share the Pain Multiplayer - profesionální akce zadarmoPostal 2: Share the Pain Multiplayer - profesionální akce zadarmo  
Hodnocení: 10/10

Postal 2 vždy patřil k hrám, které se s hráči zrovna příliš nemazlili. Pokud byste snad tento projekt týmu Running With the Scissors neznali, pak vězte že jde o krvavou legendu komerčního herního světa, která se prosadila právě neotřelým přístupem. Autoři hodili za hlavu veškeré ratingy a hru vytvořili vyloženě pro dospělé a to ještě s notně silným žaludkem. Pokud tedy obě tyto podmínky nesplňujete, měli byste okamžitě zavřít okno prohlížeče a na Postal zapomenout.


Recenze

Egyptian Ball - na skok do EgyptaEgyptian Ball - na skok do Egypta
Hodnocení: 7/10

Poté, co jsem na internetu objevila Egyptian Balls, okamžitě jsem pojala podezření, že Gametop vydává totožné hry pouze pod jinými názvy. Projekt mi totiž nebezpečně připomínal Scaraball, s nímž jsme vás zde na Plných Hrách také seznamovali. Nakonec jsem ale v průběhu hraní musela uznat, že k několika málo změnám skutečně došlo. Myšlenka a dokonce i celá tématika ja velmi podobná. V obou případech se blkíže seznámíme s kulturou starověkého egypta, v případě Egyptian Balls na nás ale dýchne podstatně silněji. Celé menu je laděné do této tématiky a samozřejmě také samotné levely, kde to všemi možnými projevy z této doby doslova hýří.


G:Plus - na oběžné drázeG:Plus - na oběžné dráze
Hodnocení: 7/10

Také vás již neskutečně otravují a nudí akční projekty se stále stejnou koncepcí? Na toto trápení jako mávnutím kouzelnéhoproutku zapomenete poté, co poprvé vyzkoušíte G:plus. První indicií, že by něco mohlo být jinak, než jsme zvyklí, je kruhová herní plocha. To automaticky eliminuje případnou hrůzu z další scrolovací vesmírné akce, kterými je trh opravdu přesycen. A tak se ocitáte na lehce netypické oběžné dráze sedíc v pohodlné raketce. Ta se konstantni rychlostí otáčí okolo tmavšího jádra, které se nachází v samém středu herní obrazovky. Za sebou mimochodem táhne dlouhý ocas, který ač tak nevypadá, může se doopravdy stát smrtící zbraní. Vlastně je to i jediná zbraň, kterou vám tvůrci do tohoto nepřátelského prostředí zapůjčili.

Crab Effect - krabí bombyCrab Effect - krabí bomby  
Hodnocení: 8/10

Další hrou, kterou si na svá bedra přejal Gametop a rozhodl se ji vydat zcela bez poplatků, je Crab Effect. Jedná se o příjemně originální ,logickou hru, která příznivce freewarových her jistě zaujme i svou obsáhlostí. Vzhledem k tomu, žej e v názvu hry krab. Dá se očekávat, že při řešení bude hrát významnou roli. Ve skutečnosti tomu tak není, my se ale přesto podíváme do podmořského světa, kde se odehrává organizovaný odstřel barevných min. Jeho organizace pak bude pochopitelně na vás. Děje se tak v celkově čtyřech světech, z nichž je zpočátku otevřen pouze jediný. Pokud se vám to zdá jako číslo nízké, pak vězte, že každý z této čtvečice se dále dělí na 30 samostatných levelů, které vám na pár desítek minut rozhodně vystačí.


Oddro - raketa vpředOddro - raketa vpřed 
Hodnocení: 6/10

Poté, co jsem objevila Oddro ve vodách internetu, automaticky jsem ho přisoudila k hrám jako je Lunar Lander – ve zkratce nabírání paliva, přistávání na lošinkách a to vše s pouze malou raketkou. Naštěstí se ale ukázalo, že Oddro nabízí zábavu trochu odlišnou a možná i o fous originálnější. Hlavní společným bodem je právě ona raketa. Opět se jedná o jedin dostupný dopravní prostředek, který se ovládá tak trochu komplikovaně vzhledem k tomu, že je poháněn pouze tryskou ve spodní části. Pokud není zapnutá, celý stroj vlivem gravitace pomalu padá k zemi. Naopak v případě, že je spuštěná, raketa pádí přímo rovně a to podle náklonu, který jste ji udali.


BooM - pozor na vlastní bombyBooM - pozor na vlastní bomby
Hodnocení: 6/10
Boom je přecijen trochu profláknuté a neoriginální jméno pro předělávku Bombermana. Tento zahraniční BooM totiž není prvním ani posledním a tak může dojít k jednoduché záměně s ostatními podobnými hrami. Vzhledem k tomu, jak chytlavou hratelností autoři hru obdařili, brzy a rádi ale na tuto drobnost zapomenete. Já osobně mám Atomic Bombermana spojeného z multiplayerem. Na jedné mapě proti sobě stáli dva protivníci, oba rozhodnutí prokopat se překážkami až na druhou stranu a střetnout se v rovnoměrném souboji plném výbuchů. BooM je ale upraven pro hru pouze jediného hráče, což hodnotím kladně – stejně jako já jistě velká část hráčů nemá po ruce vhodného parťáka.

Ringed Drag Strip - rychlá kolaRinged Drag Strip - rychlá kola
Hodnocení: 8/10
Ringed Drag Strip je hrou, která mě osobně zaujala zejména z hlediska toho, že se neorientuje na jedinou oblast motorismu. Většina závodních her nás nechá jezdit ve veteránech, sportovních vozech a nebo formulích – tento projekt nabízí vše na jediném místě. Navíc mě projekt příjemně překvapil svou obsahovou stránkou. Proč do něj zakomponovat jeden herní módy, když mohou být dva nebo tři či dokonce čtyři, pokud započítáte i tutoriál. Ten bych já osobně u závodní hry hodnotila jako zcela zbytečný. Daleko lepší je si vše ošahat na vlastní kůži.


Millenium Remake - kosmická odyseaMillenium Remake - kosmická odysea
Hodnocení: 8/10
Skutečně se mi za mou krátkou recenzentskou dráhu nestalo, že bych freewarovku hrál půl dne - jednak protože mě spousta ne-až-tak-úplně bavila, jednak protože většina neměla takovou stopáž. Millenium mě mile vytrhlo z proudu všech laskavých indie pětiminutovek. Jak název naznačuje, jedná se o remake původní hry z Amigy, na svědomí ho má dvojice Rick Blackwell a Steve Demuth. Hned v intru hra předesílá základní story - je rok 2200 a veškerý život na Zemi byl zničen po dopadu mohutného asteroidu. Poslední zbytky lidstva celou zkázu pozorují z lunární základny, která se po dobu hry stane vaším domovem a, jak už to bývá, poslední nadějí lidstva na dobrý konec. Kromě Měsíce ale lidstvo stihlo postavit kolonii i na Marsu, a konflikt mezi oběma rozhádanými frakcemi je tak ústředním bodem hry.

Formation Flyers - geometrické hraníFormation Flyers - geometrické hraní
Hodnocení: 5/10
Uvnitř uzavřeného kruhu zaštícených čtverečků kmitá jediný zranitelný. Měním formaci letky a odvážně prolétávám kruhem. Teď jen vystřelit na bastarda dost rychle. Během půl sekundy je salva poloviny mojí perutě na cestě... Takhle nadmíru adrenalinově je popsána ve skutečnosti docela nudná scéna této 2D arkády ochucené špetkou logiky. Cílem ve Formation Flyers je zničit všechny nepřátelské trojúhelníky, a přitom nepřijít o ten svůj modrý, po dobu boje můžete kolečkem myši měnit formaci své eskadry. Ovládání je řešeno nepříliš šťastně skrze manévrování pomocí WSAD a střelbu myší. Během přestřelky se prolétáte nekonečným rovným tunelem (?), přičemž munice i životy se automaticky obnovují.

Dungeon Door - najdi si sámDungeon Door - najdi si sám
Hodnocení: 8/10
Dungeon Door je dungeonové RPG, ve kterém se skupinou kýčovitě nakreslených (mangovských?) zvířátek chodíte kobkami a tahově likvidujete tupé nepřátele. To celé aby postavičky našly svého ztraceného učitele. Svůj um do ní vložilo stejné studio, které upachtilo například nepříliš povedený Formation Flyers. Abych ale lidem z High 5 nekřivdil, tentokrát své hříchy odčinili a Dungeon Door je zábavný. Vaše jednotlivé postavy/zvířátka jsou jaksepatří tradičně specializované - najdeme tlustého ranaře, sličnou lučištnici i zakrslého kouzelníka. Ne nutně máte k dispozici všechny z nich, což se projevuje na mírné byť znatelné proměně taktiky. Bez léčitele se nebudete pouštět do zuřivých ztečí, bez lučištnice půjdete raději do souboje nablízko, bez vyvolávače nezablokujete kostlivce magickou zdí a nepokosíte ho někým jiným zdálky. Jakás takás taktika se skutečně objevuje, a byť hardcore hráči možná shledají souboje příliš snadnými, moji pozornost upoutaly.

Iffermoon - dokonalý mix žánrůIffermoon - dokonalý mix žánrů
Hodnocení: 9/10
Iffermoon by mohl mnohé hned na první pohled odradit neskutečnou velikostí stahovaného souboru. I když 200 MB v současnosti není pro rychlá připojení žádný problém, věřím že se najde někdo, koho by tato malá komplikace na úvod mohla pěkně otrávit. Byla by to ale škoda. Takový člověk se totiž rozhodně nedozví o příběhu, který vlastně Iffermoon přináší. Já osobně se v něm lehce ztratila, přesto jsem ale pochopila, že základní myšlenka je souboj domorodců proti přistěhovalcům z vesmíru. Dokud nepřistáli na této planetě, jednalo se o zcela poklidné místo. Na vás bude zhostit se postavy jménem Silence a prokousat se řadou levelů, kde se mísí snad všechny možné herní prvky.

Lab Enigma - šikovný vědecLab Enigma - šikovný vědec
Hodnocení: 7/10
Lidstvo je opět v ohrožení. Tenokrát se na naši planetu nechystá invaze nepřátelských jednotek, nýbrž ji zachvátila nepříjemné virové onemocnění, na které doposud není známý lék. Nalézt by jej mohla jen poslední naděje celého světa, uznávaný věděc, do jehož bílého pláště se oblečete právě vy a v sérii na sebe navazujících misí budete řešit jednoduché logické úkoly, které jsou součástí výzkumu. Jen málokdo by po takovém úvodu čekal natolik obyčejnou hru, jakou Lab Enigma ve skutečnosti je.

Subaquatic - podmořské luštěníSubaquatic - podmořské luštění
Hodnocení: 7/10
Když se řekne výlet pod mořskou hladinu, většina si asi představí adrenalinové dobrodružství a relax v trochu odlišném stylu. Ne tak v tomto případě. Tady vás ponoří do obrovské hloubky a ještě po vás budou požadovat lehké logické uvažování. Ale opravdu jen lehoučké, Subaquatic je spíše arkádou, než logickou hrou. Na první pohled jsem si jasně myslela, že mám tu čest s další hrou, kde je nutné tvořit trojice stejných prvků a tím je umazávat.

Derelict - temná taktická akceDerelict - temná taktická akce
Hodnocení: 7/10
Očekávat od Derelict klasickou 3D akci se ihned po stažení ukázalo zcela zbytečné. I když tomu vše nasvědčuje a i okolní obrázky by mohly odpovídat tomu, že budeme kosit monstra ve velkém. Já osobně zjistila že tomu tak není až poté, co jsem se příjemně ponořila do několika prvních minut hraní. Derelict vás přenese na vzdálenou základnu, nejspíše i nepřátelské území, vzhledem k tomu, že se svým týmem mariňáků si zde příliš jako doma připadat nebudete. Nebezpečí číhá za každým rohem a navíc je okolí neustále potemněné.

Autor:
Nejčtenější

Cook, Serve, Delicious! 2!!
Ukažte Pohlreichovi, kdo je tady šéf. Recenze Cook, Serve, Delicious 2

Gastronomie už pomalu proniká i do her. Druhý díl originální akční hry Cook, Serve, Delicious! 2!! je tak povedený, že pobaví i toho, koho vařit vůbec nebaví.  celý článek

Watch Dogs
KOMENTÁŘ: Herní kauzy a pseudokauzy. Čemu věřit?

Pokud pravidelně sledujete dění na herní scéně, jistě vám nebude dělat problém vybavit si nějaký prohřešek, trapas, nebo prostě „fail“, kterého se vůči...  celý článek

Wolfenstein: The New Order
Která střílečka vás za poslední léta bavila nejvíc?

Napište nám, která střílečka vás za poslední léta bavila nejvíc a proč. Na vaše odpovědi se těšíme v diskuzi pod článkem.   celý článek

Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions
Hopsavé RPG je zpět a krásnější. Recenze Mario & Luigi: Superstar Saga

Netradiční, avšak stoprocentně funkční a zábavná kombinace RPG a hopsačky se ukázala jako recept na hit. Proč si tak nezopakovat díl, kterým to vše začalo?  celý článek

Další z rubriky

The Orange Box
Risk, který vyšel. Legendární The Orange Box oslavil desáté narozeniny

Už je to deset let, co vyšel slavný The Orange Box od firmy Valve. Nápad vydat tři nové, zcela odlišné hry v jedné krabici, byl sice na první pohled šílený,...  celý článek

Netrpělivě očekávanou rubačku ze světa Pána prstenů jsme bohužel nedostali k...
Jatka ve Středozemi. Prvních pár hodin Shadow of War obrazem

Jednu z nejočekávanějších her podzimu hrajeme již třetí den a ještě stále nejsme na konci. Přečtěte si zatím naše dosavadní dojmy.  celý článek

SNES Classic Mini
Skvělý dárek pro každého (chlapa)? Retro konzole SNES Mini

S retro konzolí SNES Classic Mini se vracíme do devadesátých let a éry 16bitů. Většina z 21 předinstalovaných her však není jen pro nostalgiky, jsou skvěle...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.