Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na Plných Hrách - GTA zadarmo

  15:05aktualizováno  15:05
Divoké honičky s policisty, mnoho závodů, volný pohyb po mapě a starání se o svůj vlastní vůz. City Raicing si propůjčil řadu prvků z oblíbené série GTA.

City Racing

Hra týdne

City Raicing - GTA zadarmoCity Raicing - GTA zadarmo  
Hodnocení: 9/10

Dalším projektem zastřešeným serverem Gametop je City Raicing, ultimátní závodní hra odehrávající se převážně v městských pasážích. Opět budeme muset vytrpět nezbytnou trošku reklamy, odměnou za to nám ovšem bude jedinečný herní zážitek, který se za cenu 0 Kč jen tak nevidí. City Raicing totiž není jen tak ledajakou závodní hříčkou, kde si odkroužíte své okruhy a tím pro vás vše končí. Z tohoto pohledu mi projekt daleko více připomínal lehce osekanou odnož GTA, které je zcela zdarma. Hned od začátku totiž sledujeme příběh tak trochu rozmláceného auta, na jehož opravu zkrátka nemáte.


Recenze

Froggle - žabí kaskadérFroggle - žabí kaskadér
Hodnocení: 8/10

Žába má dobrodružného ducha. K tomuto nejspíše došli studenti zahraniční univerzity Digipen když zvažovali ideální adeptku na pozici hlavního hrdiny v jejich nové 3D hře. A myslím že konkurz dopadl pro nás hřáče jedině přívětivě. Žába toitiž oproti jiným zvířatům a hrdinům ostatních her má jedno výrazné plus a to je mrštný jazyk a na tom vlastně celá tato hra stojí a padá. Po spuštění se vám zobrazí jednoduchý 3D svět s mnohaúrovňovými plošinkami. Vy se zpočátku pohybujete jen po zemi, kde se nachází pár zvířecích kolegů. Nejsou to nepřátelé, naopak – pookud do nich drbnete jazykem, něco užitečného vám prozradí. Ostatně bez toho byste se stěží orientovali v hlavním úkolu, jež už na vás čeká.


The Vacuum - vzduchoprázdnoThe Vacuum - vzduchoprázdno
Hodnocení: 7/10

Cestování vesmírem je záležitost nepříjemně drahá – ostatně v budoucnu tyto meziplanetární cesty třeba poznáme na vlastní kůži. To co ale zažívá hlavní hrdina této 2D adventury by si asi nepřál zažít ani největší fanda vesmírného cestování. To se totiž rovná takovému lehkému sci-fi hororu, který si vychutnáte na vlastní kůži. Vše začíná krátkým intrem, kde se dozvídáme o nízkorozpočtové lodi, sloužící především k přepravě nákladu. Kvůli velkému zájmu byly ale narychlo přidáno několik kabin pro pasažéry, přičemž jednu takovou sdílíte se svou přítelkyní, abyste ušetřili poplatky za polovinu pokoje. Vše začne ráno, když máte za úkol vstát a obstarat svačinu. Došlý anglický čaj vás přivede zpátky do kabiny kde již společně zažijete dva obří otřesy.

Ben Jordan Paranormal Investigator: Case 7 - The Cardinal SinsBen Jordan Paranormal Investigator: Case 7 - The Cardinal Sins  
Hodnocení: 8/10

Ben Jordan, to je na detektivní scéně pojem. To samé lze vlastně prohlásit o scéně adventurní, kde se tento charismatický vyšetřovatel vyskytuje již po sedmé. Ano, celýcvh sedm dílů kvalitních adventur má za sebou tým Grundislav Games a křivka jejich kvality stále prudce stoupá. Pokud je na sérii Ben Jordan Paranormal Investigator něco opravdu vyzdvihnutelného, pak je to příběh a jeho celkové podání. Autoři se zde téměř bez jakýchkoliv problémů vyhnuli klišovitým pasážím a celá hra tak působí zcela svěže. Také v tomto případě, kde se přesuneme do doby Vánoční. Klidnou a sváteční atmosféru rázem protne brutální vražda vysoce postaveného opata. Ten se právě vracel domů z vánoční mše, když jej obzvláště brutálně ubodal neznámý v jedné z úzkých uliček.


You Made It - co si vytvoříš, to hrajYou Made It - co si vytvoříš, to hraj 
Hodnocení: 7/10

Jméno Jesse Venbrux bude s největší pravděpodobností známé každému, kdo se alespoň lehce orientuje v nezávislé scéně. Tento nadějný vývojář totiž kupříklladu vyhrál první kolo Yoyogames soutěže. Jeho dnešní projekt je rozhodně slabší, s čím lze ale stoprocentně počítat, to je originalita postavená na první místo. To se ostatně otisklo poměrně výrazně do celkového konceptu You Made It. Jako název tak trochu nenápadně napovídá, hru si zt velké části bvudete tvořit sami a jak to vypadá v praxi, to se dozvíte až po spuštění. Zde může v prvním levelu projekt vypadat jako tuctová arkádová záležitost. Vše se vyskytuje na jediné obrazovce, hlavní hrdina má přes sebou jediný stupínek, který překoná a maže dál.


Genetos - evoluční akceGenetos - evoluční akce
Hodnocení: 8/10
Ačkoliv inovativní střílečka Genetos v aktuální verziá disponuje pouze čtyřmi samostatnými levely, nabízí neskutečné množství zábavy a trochu té originality navrch. Do dnes již přesyceného světa scrollovacích akčních stříleček vstupuje s hlavou vztyčenou a velmi kvalitní hratelností. Onen originální prvek poznáter po odehrání alespoň jednoho celého levelu (pokud vás samozřejmě neodradí dosti jednoduché zpracování prvního levelu). Tam se totiž dostáváme do světa o několika základních barvách, nepřátelé jsou bílí, hranatí a nepromyšlení, přičemž to samé lze prohlásit o vaší lodi – pomalá, jednoduchá a její zbraň je možno přirovnat k plivátku, ne k střelné zbrani s dostatečnou kadencí.

SOS - robot proti barvičkámSOS - robot proti barvičkám
Hodnocení: 8/10
SOS je nejznámější nouzové volání, které vydává v šifrované podobě člověk, který je v tísni. V případě této hry by se nouizové volání mohlo rovnat každé vteřině ve hře. Hlavní hrdina to totiž nebude mít vůbec lehké a pomoct mu vlastně můžete pouze vy. Jinak je na pozici hlavního hrdiny postaven žlutý robot s omezenými pohyby. Co se jeho možností týče, zvládá se akorát pohybovat díky jezdícím pásům na spodní straně místo nohou, jinak je vlastně statický. Na sobě má umístěnou speciální zbraň, s kterou bude ohrožovat všechny okolo respektive si hájit vlastní život.


Gunfighter - pistolníci na Divokém ZápaděGunfighter - pistolníci na Divokém Západě
Hodnocení: 7/10
Divoký západ, western, pistolníci a všechno protínající vůně whiskey. To je jen malý zlomek z atmosféry, kterou si přichystali autoři této westernové freewarovky s poměrně výstižným názvem Gunfighter. V ní se totiž stanete neohroženým pistolníkem cestujícím po mnoha westernových městečkách v Americe. Každé takové městečko se ve skutečnosti rovná jednomu levelu. Pro jejich dokončení jsou nasaženy poměrně striktní limity a většinou se vztahují na počet mrtvých hlav. Ano, Gunfighter je o zabíjení, ovšem ne o takovém frenetickém a bezmyšlenkovém, jako v jiných akčních hrách. Zde bude potřeba rychlý pohyb, správná reakce a přesná muška.

Chain of command - na zombie s řetězemChain of command - na zombie s řetězem
Hodnocení: 7/10
Chain of Command je dalším projektem studentů docházejících na zahjraniční univerzitu Digipen, která se orientuje na výchovu budoucích profesionálních vývojářů. V každéím takto vydávaném projektu se proto tvůrci orientují na originalitu, kvalitu zpracování a celkovou hratelnost. V případě Chain of Command se jim všechny tyto prvky podařily namíchat poměrně slušně. Možná budete stejně jako já uvažovat, zda se klasické střelné zbraně již dostaly zcela z módy. V poslední době to na nezávislé scéně hýři biči či jako v tomto případě ocelovými řetězy.

SMB: Bowser Terror - Mario je zpátkySMB: Bowser Terror - Mario je zpátky
Hodnocení: 7/10
Po kratší odmlce se na naše monitory vrací sympaťák v modrých montérkách – Mario. Ač by tomu tak mohlo vypadat, jeho kariéra na herním poli ještě stále nekončila a opět to roztočí v sympatické arkádě jménem SMB: Bowser Terror. Na této hře se mi hned od prvotního spuštění zalíbilo několik drobností. Za prvé to není prachsprostá kopie a hratelnost doznala malých změn. Také se setkáváme s novými druhy nepřátel a při přeskakování plošinek se do akce zapojují rovněž zcela nové prvky. Řeč je kupříkladu o trochu jinak vypadajících trampolínách, vylétávbání komínem a podobně. Nových kontur se dočkala i stránka technická, která vypadá podstatně lépe než archaický rozkostičkovaný kolega.

Tag - barevný paintballTag - barevný paintball
Hodnocení: 8/10
Do války se v dnešní době asi jen tak někdo nežene a civilizace směřuje ideálně k nekonečnému míru a řízení konfliktů poklidnou cestou. Naštěstí se klukům, jejichž odvěkým snem je právě zelená uniforma, naskýtá další zajímavá příležitost. A tou je v současnosti již hojně rozšířený paintball. Jeho lehce fantaskní variantu naleznete i v akční hře jménem Tag. Hra může z pohledu neztávislého pozorovatele působit jako zcela věrná simulace paintballu, několik prvních minut vás ale přesvědčí o opaku. Do ruky skutečně dostanete speciální zbraň, u níž si můžete být jistí, že krev nepoteče. Tag tedy i navzdory tomu, že jde o 3D akci, není v žádném případě hrou násilnou.

Pakoon III - kuřata a výbušninyPakoon III - kuřata a výbušniny
Hodnocení: 7/10
Třetí díl série Pakoon může být pro mnohé fanoušky freewarových projektů lehce matoucí. První dva díly totiž byly ze zcela jiného těsta, než je tomu v tomto případě. Poměrně velký skok při zachování jména tvůrci udělali, když upustili od zábavného a oblíbeného konceptu simulátorů a přešli k logickým hrám a roztomilým kuřatům. Ano, právě tito opeření žlutí drobečkové se stanou centrem vaší pozornosti. Vzhledem k tomu že jde o malá děťátka a prakticky bezmocná, bude vaší prioritou dovézt je do bezpečí. To v tomto případě znamená dva výdhocy nacházející se většinou ve spodní části herní obrazovky.

Whiplash - novodobý Indiana JonesWhiplash - novodobý Indiana Jones
Hodnocení: 8/10
Možná se autoři ze zahraniční univerzity Digipen při vytváření své vlastní arkádové= akce Whiplash moc dlouho dívali na filmy s legendárním Indiana Jonesem. V hlavě jim každopádně jeho silný bič utkvěl natolik, že jej propůjčili rovněž svému vlastnímu hrdinovi. A aby těch podobností nebylo málo, také tento človíček se bude proplétat temnými chodbami a bude ohrožován mnoha nepřáteli. Výjimkou nebudou ani pasáže náročné na jeho fyzičku a rovněž jednodušší logické kousky. Hned po spuštění jsou v menu na výběr tři samostatné levely. Pokud je to ve Whiplash vaše první hra, doporučuji začít jedničkou – na začátek je totiž umístěn krátký tutoriál, jež vám vysvětlí jak na to. Ovládání hlavního hrdiny totiž není tak jednoduché a tuctové, jak by se možná dalo očekávat.

Pittoch - gumoví medvídciPittoch - gumoví medvídci
Hodnocení: 7/10
V logických konceptech je stále co vymýšlet, čehož může být Pittoch jasným důkazem. Přichází cudně a nenápadně, prezentuje levely o velikosti tradiční jediné obrazovky a chce po vás přemýšlet – v pokročilých levelech dokonce i dost intenzivně. Hlavní hrdina této logické záležitosti je poměreně netradiční a přesto dosti roztomilý – mě osobně asi nejvíce připomínal gumového medvídka, k čemuž přispívá i nulová animace pohybu a zbarvení do zelena v případě, že se postavička stane aktivní. Na samotném začátku mise ovládáte pouze jedinou, přičemž v prostoru se vyskytují také další a cílem je magické políčko exit nacházející se kdesi v prostoru. Do toho ale můžete vstoupit až v momentě, kdy seberete všechnysvé kolegy a navíc jim každému na krk pověsíte jeden z klíčů, taktéž rozmístěných po levelu.

Autor:
Nejčtenější

Call of Duty: WWII
Američan na webu prodával kradené kopie Call of Duty: WW2

V americké Indianě byl zatčen muž za přeprodávání fyzických kopií dosud nevydané hry Call of Duty: WWII.  celý článek

For Games 2017
Tipy z For Games: před vydáním si můžete zahrát očekávané pecky

Na veletrhu videoher a interaktivní zábavy For Games, který až do neděle 22. října probíhá v areálu PVA Letňany, si můžete zahrát hned několik her před jejich...  celý článek

Civilization III
Třetí díl kultovní Civilization je dočasně zdarma. Nepropásněte ho

Využijte časově omezené nabídky a zařaďte si starší, ale stále skvěle hratelný třetí díl Civilizace do vaší steamové knihovny úplně zdarma.  celý článek

The Orange Box
Risk, který vyšel. Legendární The Orange Box oslavil desáté narozeniny

Už je to deset let, co vyšel slavný The Orange Box od firmy Valve. Nápad vydat tři nové, zcela odlišné hry v jedné krabici, byl sice na první pohled šílený,...  celý článek

Wolfenstein: The New Order
Která střílečka vás za poslední léta bavila nejvíc?

Napište nám, která střílečka vás za poslední léta bavila nejvíc a proč. Na vaše odpovědi se těšíme v diskuzi pod článkem.   celý článek

Další z rubriky

Phantasmagoria (PC)
Hrajete někdy retro? Co jste si pustili naposledy?

Vracíte se ještě ke starým hrám, nebo se naplno věnujete hraní současné produkce?  celý článek

Triss Ranuncul - Zaklínač
KVÍZ: Poznáte herní krásky a hrdinky jen podle obrázků?

Jsou schopné, chytré, krásné či slavné, často i všechno dohromady. A všechny je spojuje výskyt v počítačových hrách. Poznáte herní hrdinky jen podle obrázku?...  celý článek

SNES Classic Mini
Skvělý dárek pro každého (chlapa)? Retro konzole SNES Mini

S retro konzolí SNES Classic Mini se vracíme do devadesátých let a éry 16bitů. Většina z 21 předinstalovaných her však není jen pro nostalgiky, jsou skvěle...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.