Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na Plných hrách: hrajeme klasiku

  12:00aktualizováno  9. února 11:49
Uplynul nám další týden a je tedy čas na pravidelný souhrn her, které jsme pro vás na serveru Plné hry připravily. Tentokráte jsme dali přednost starým a přesto populárním klasikám, takže si na své přijdou příznivci pacmanů, arkanoidů, vesmírných stříleček či her z mobilních telefonů. Určitě si vyberete i vy!
Vyrox - pekelně návyková hra
Vyrox V uplynulých týdnech či měsících jsme Vám, čtenářům Plných her, představili nesčetné množství nejrůznějších variací na hru Arkanoid. Jakkoliv byly dobré a hratelné, určitě nemají na Vyrox, arkanoid té nejvyšší kvality. Přestože se v nabízených možnostech hry a kombinacích řadí do skupinky s ostatními, je to hra tak trošku jiná. Ať už tím, že skóre můžete porovnávat s hráči po celém světě opravdu kdykoliv (i když nejste právě připojeni k internetu), můžete měnit libovolně skiny (a to včetně grafické a hudební stránky) nebo pouze tím, že hra disponuje několika jazykovými mutacemi. Tak jako tak, hudební i grafická stránka hry je opravdu na vysoké úrovni. A nyní už mi dovolte, abych vám při hraní Vyroxu popřál hodiny neutuchající zábavy!

Glizda - stonožka z mobilu
Glizda Mohlo by se zdát, že Glizda je jen další hrou kopírující populárního hada z mobilních telefonů nejmenovaného finského výrobce. Přesto tomu tak není a pakliže si tuto hru zkusíte stáhnout a posléze zahrát, zjistíte, že má mnohem více do sebe a že nenabízí jen známé a stereotypní požírání nejrůznějších pochutin. Glizda je charakteristická především tím, že obsahuje několik jednotlivých epizod a v nich vnořených levelů. Každý level je jiný, obsahuje jiné "masíčko", ale také jiné překážky, které mohou být občas poměrně záludné. Narazit však můžete i na zvláštní bonusy, miny, checkpointy či extra kredity. Kvalitám hry však neodpovídá hudební doprovod, který je poměrně strohý a nudný. I přesto se však Glizda určitě bude líbit především těm, kteří jsou závislí na hadovi z mobilu a jejichž miláček je zrovna napojen na nabíječku a čerpá ze sítě životadárnou elektřinu.

Anakin’s Escape - pryč z boje!
Anakin’s Escape Hry, které čerpají z populárních témat, si své příznivce vždycky najdou. Nejinak tomu nejspíše bude u hry Anakin’s Escape, která si za svůj příklad určila námi milované Hvězdné války. Stejně jako Hvězdné války samotné, i hra je především o střílení a řízení vesmíných korábů. Tentokráte však neovládáte dokonalý 3D model, ale pouze jakousi malou lodičku - údajně se má jednat o Naboo Starfighter - s kterou brázdíte galaxií a konáte dobro (nebo zlo?). Jakmile vkročíte do hry, hned se kolem vás začnou rojit nebezpeční protivníci, kteří jsou vedeni jediným přesvědčením a sice jakkoliv vás zničit. Zda se jim to podaří nebo ne je na vás, životy máte k dispozici tři a v průběhu hry je můžete poměrně lehce doplňovat. Přestože je hra poměrně odfláknutá a její vývoj určitě nebyl nikterak náročný, má ďábelskou hratelnost, která jistě dokáže oslovit i vás samotné. Takže, vzhůru do boje!

Bananoid - banánová předělávka
Bananoid Pakliže vás na začátku týdne zaujala hra Vyrox, nejspíše i tento titul neunikne vaší pozornosti. Narozdíl od Vyroxu je však Bananoid určen spíše otrlejším a světem ostřílenějším hráčům - je prostě poněkud složitější a náročnější. Bananoid je hra, na které zub času nezanechal zase tak velikou spoušť a u níž lze škody vyčíslit v nevelikém počtu kilobajtů. Již dlouhé roky se drží v konkurenci her běžících na podobném principu jaký byl použit v jejich společném předchůdci Arkanoidu a již dlouho předlouho to úspěšně funguje. Hra je stále populární a hrají ji tisíce lidí. Pestrá VGA grafika je na poměrně vysoké úrovni - kuličky, cihly i pálka mají svůj stín. Prémiové cihličky, které padají z rozbitých cihel jsou animované a pokud vám míček propadne, vaše pálka se rozpadne na kusy. Hra se ovládá myší, což je vzhledem k rozsáhlosti levelů (ty jsou obvykle na dvě a více obrazovek) plusem. Pokud se tedy řadíte mezi příznivce arkádových her, Bananoid si určitě stáhněte, přinejmenším vás příjemně překvapí.

Marble Crazy - kuličkové šílenství
Marble Crazy První, ovšem ne poslední, logickou hříčkou uplynulého týdne, je hra s bláznivým názvem Marble Crazy. Přestože by se na první pohled mohlo zdát, že jde o další z klonů tetrisu, není tomu tak. Hra samotná probíhá na jednoduchém principu - vydíte pět sloupcl s kuličkami a na vás leží úkol je co nejrychleji odstranit a tím pádem přemístit na soupeřovu polovinu. Výdodou hry je, že ji můžete hrát jak proti kamarádovi, tak proti počítači. V obou případech ale platí, že jestliže si nebudete dávat pozor a svoje pole necháte brzy zaplnit, váš konec je nevyhnutelný. Grafick= zpracování je poměrně kvalitní a rozhodně neurazí. Naproti tomu však zamrzí absence jakékoliv hudby či zvuku ve hře, to autoři opravdu takříkajíc nevychytali. Marble Crazy je hra poměrně originální a pakliže máte rádi barevní kuličky jakéhokoliv druhu, určitě vás zaujme.

Ms Blitzmank - že by další Pacman?
Ms Blitzman Přestože grafická stránka MS Blitzmana nepatří k těm nejpovedenějším, určitě není nutné tento klon Pacmana ihned zatracovat. I tento fakt totiž může být v konečné fázi plusem, neboť dnešní hra je tím páde určena i majitelům pomalejších počítačů. A hra samotná? Jak to u Pacmanů bývá, na středu hracího pole se začínají hromadit nepřátelské obludy, které po chvíli společně vylezou ze svého doupěte a začnou se hrnout přímo na vás. Vy už ale hezkou chvilku požíráte, a tak jste se mohli zatím prožrat až ke své záchranné kuličce, kterou když sníte, promění se obludy na několik vteřin v modré svatoušky, jež zase můžete zbaštit vy. Tak postupujete několikrát dokola až k samotnému vítězství. Hra však obsahuje i několik příjemných novinek, jež dokáží chvíle u počítače poměrně zpříjemnit. Veskrze se tedy dá říci, že se jedná o zajímavou hru, která alespoň na chvíli zabaví. I to se cení.

Elektra - neustále pod proudem
Elektra „Byl to ten slavný den, kdy k nám byl zaveden elektrický proud“, zpívá se nejen v jedné známé české písničce, ale právě takto začíná svoji recenzi na hru Elektra Lubomír Hauerland. Jak tedy taková role drátu vypadá? Váš kurzor je vlastně jeho konec a vy jej máte natáhnout a spojit s dalším koncem. V praxi to znamená vytvářet různé nové obdélníky. Na začátku se můžete pohybovat pouze po okraji herní plochy a z této linky musíte vybočit do černé neodkryté plochy uprostřed. Jakmile kousek odkrojíte, objeví se pod ním pozadí, čímž se také změní tvar vaší možné trajektorie a vy se dále můžete pohybovat jen po hranici nově vytvořeného útvaru. Hra však obsahuje i další zajímavosti, které celkově hru spestřují. Na závěr by tedy stačilo říci, že hra je i přes svoji jednoduchost poměrně povedené a určitě neprohloupíte, když si ji stáhnete a posléze zahrajete. A nebojte se, elektrický proud v tomto případě nezabíjí ...

Autor:


Témata: Galaxie

Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Hrajeme Drake of the 99 Dragons, jednu z nejhorších her všech dob

Drake of the 99 Dragons

Drake of the 99 Dragons je mizerná akční hra z roku 2003, která se může pyšnit členstvím v elitním seznamu nejhůře...

Další z rubriky

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Inspirovala vás někdy hra k přečtení knihy, nebo zhlédnutí filmu?

Resident Evil (2002)

Inspirovala vás někdy hra k přečtení knihy, nebo zhlédnutí filmu? Napište nám do diskuze pod článek.

Šest nejočekávanějších her, které vycházejí v březnu

Far Cry 5

Březen - za kamna vlezem, říká lidová pranostika, což je celkem příhodné, protože vyjde celkem slušné množství...Najdete na iDNES.cz