Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na Plných hrách: letci, do boje!

  12:00aktualizováno  1. prosince 11:23
V minulém týdnu jsme vám přinesli hned několik her s tématikou vesmírných vznášedel. Přidáme-li k tomu logické hříčky (Atomic, CrissCross) a dvě arkády (Flying Jump III a Aurora Dibularos), tak nám vychází veskrze velmi zajímavý a především pestrý týden, který měly Plné hry to štěstí prožít.

Aurora Dibularos - strasti ufounka
Aurora Dibularos Stejně zvláštní jako samotný název hry je i ona samotná. Můžeme ji řadit stejně tak dobře mezi simulátory, arkády či sportovní, ve skutečnosti se však jedná o mix všech těchto jmenovaných žánrů. Hra se představuje jako arkádový simulátor letu se vznášedlem (létajícím talířem). Na vás samozřejmě není kladen žádný jiný úkol než tento létající ďáblův stroj ovládnout a s co nejmenšími ztrátami doletět do cíle. Vše je řádně ztíženo a na první pohled lehká hra se tak proměňuje v pořádný "hardcore" freewarový titul. Podíváte-li se však na ni z jiného úhlu, vystane před vámi klasická závodní hra, kde je však automobil nahrazen touto "poletuchou". A přestože hra neoslňuje grafickým zpracováním, alespoň průměrnou hratelností by vás zaujmout mohla.

Barrel Patrol – odpráskni vetřelce
Barrel Patrol S poměrně pěknou a především akcelerovanou grafikou jsme vám v minulém týdnu přinesli hru Barrel Patrol, která se drží motta "ubraň a znič". Váš úkol tentokráte spočívá v ubránění sedmnácti barelů se vzácnou drahocennou tekutinou, na kterou si dělají zálusk cizácká vznášedla. A protože se k vám slétají ze všech světových stran, není nikterak lehké tento úkol splnit, jejich eliminace vám může zabrat poměrně dost času. Pakliže se vám to přeci jen povede, postupujete do dalšího kola, kde začínáte s podobným úkolem, ovšem ztíženým o tu skutečnost, že hustota nepřátelských vznášedel je mnohem vyšší. Menším mínusem je absence jakékoliv hudby, takže před hraním doporučujeme spustit oblíbené mp3ky. Výhodou je naproti tomu velmi malá velikost samotné hry, která i po rozbalení zabírá necelé 2 MB.

Atomic – velice zábavná chemie
Atomic Jste též toho názoru, že poslední pořádnou logickou hrou byl všemi obdivovaný, ale dnes již přeci jen poněkud starší Bridge Builder? My jsme připraveni váš názor změnit, neboť právě Atomic by mohl být tou hrou, která zaujme všechny pořádné logiky. Přestože by se vám na první pohled mohlo zdát, že je velmi podobná legendárnímu Sokobanovi, nenechte se mýlit, dnes jde o něco úplně jiného. Tentokráte je vaším úkolem stavba molekul, v začátku těch nejjednoduších a postupně stále složitějších. K tomu vám postačí ovládání myši, neboť klávesnici ani nic jiného potřebovat nebudete. Jednoduchým pošťouchnutím atomů umísťujete v předem určeném prostředí výslednou molekulu, jejíž stavba je nezbytná k dokončení levelu. Vše je omezeno časem, takže jakékoliv delší průtahy se tentokráte netolerují. A přestože má hra poněkud nevzhledné grafické zpracování, svoje publikum si určitě najde. Přeci jen, kvalitních logických her příliš nenajdeme, o to lepší je, že tato mezi tuto úzkou skupinku patří.

CrissCross - "virtuální Scrabble"
CrissCross Deskovou hru Scrabble znají snad všichni, je tedy zbytečné jakkoliv více připomínat, o co v této hře půjde. Již v začátku si určitě všimnete poměrně dobře zpracovaného grafického vzhledu programu, neboť k příjemné hře příjemné prostředí samozřejmě patří. Autoři si vyhráli i s ostatními prvky, při hraní vás provází příjemná hudba na pozadí a ve chvíli maximálního soustředění vás opravdu nic rušit nebude. Celku dominuje poměrně obsáhlý slovník 46 000 výrazů, který dokonce můžete sami editovat. Je tedy na vás, zda si část hovorových, cizích či dalších slov povolíte. Konečná editace je vždy na vás a správným úsudkem tak můžete předejít možné hádce. A jak říká autor recenze k této hře - Michal Polesný, jde zatím o nejpodařenější freewarovou virtuální alternativou slavné slovíčkové hry Scrabble se vším všudy. Pokud vám je víc než samopal v ruce a miliony emzáků před jeho hlavní vlastní Slovník českého pravopisu a encyklopedie Diderot, pak si zřejmě přijdete v CrissCrossu na své. Doporučujeme!

RallyRaid – neskutečně zábavná akce
RallyRaid Také vám už přechází hlava kolem, když se rozhlédnete po té dnes již velmi solidně zaplněné škále akčních vesmírných her? Tak to pozor, dnes tu máme další, vpravdě královskou vesmírnou akci. A mohu již předem prozradit, že hra klasicky zapadá do popsaného žánru - nemá žádný příbeh ani úvod a i když by se mohlo zdát, že o nic nejde, v samotném výsledku zjistíte, že vás hra bavila více, než je zdrávo. Ale pozor, RallyRaid je proklatě tvrdý oříšek, neboť nepřátel je zde moc a moc. Na rozdíl od vás nejsou omezeni na jednoduché a téměř neúčinné zbraně, ale jsou vybaveni spoustou typů bomb, laserů a energických zbraní. Přesto se nad nimi dá zvítězit, ale vyžaduje to opravdu spoustu cviku a především zkušenosti. Ta je totiž v takovýchto hrách opravdu k nezaplacení. RallyRaid zaujme poměrně dobře zpracovanou grafikou, efekty a i hudba, která je velmi melodická, by se vám mohla líbit. Tak proč to nezkusit? Nepřátelé čekají!

Flying Jump III – zaskákejte si
Flying Jump III Jednoduchých arkádových her je na internetu jako hub po dešti, takže proč si nepředstavit další. Tentokráte jsme vybrali opravdu jednoduchou gamesku Flying Jump III, která je jako vystřižená z letáku. Má průměrou grafiku, průměrné zvuky, hudbu, hraje se jak jinak než průměrně a co je podstatné, má průměrných 25 levelů. V samotném začátku hry jste přetransformováni do malé červené kuličky a s její pomocí kroužíte po okolních plošinkách a sbíráte všudypřítomné hamburgery (členové všech možných protiglobalizačních hnutí prominou). Vše je samozřejmě několikrát ztíženo, zabít vás tak mohou jak otáčející se koule s ostny, tak i jiné překážky. Sbírání hamburgerů se tak především v posledních levelech stává věcí opravdu obtížnou a bez rozčilování tuto průměrnou hru dohraje nejspíše jen málokdo.

Cat-a-pult - zastřel kočky!
Cat-a-pult V této nové Flash-based arkádové freewarovce s příznačným názvem Cat-a-pult je střílení koček značně brutální zábavou. Nejen, že v ní je kočka, nebohé to zvíře, prezentována jako prostředek k bezohlednému nastřelování do zdi, ale dokonce tuto činnost legalizuje - ba co víc, ona vám ji i přímo nařizuje. Neměli by ji proto hrát ani členové hnutí Greenpeace, ani Ochránci zvířat, ani šťastní majitelé kočičího domácího miláčka. Přesto se jedná o hru velmi zábavnou, pro někoho snad až ohromující. Posuďte sami - cílem hry je odstřelit pomocí omezeného počtu střel co největší množství čičin několika málo otvůrky ve zdi, která lemuje pestrobarevné pozadí. Až dosud nic přespříliš závadného, že ano? Problém je ovšem v tom, že pokud se vám nepodaří sestřelenou kočku správně nasměrovat, rozletí se nárazem do zdi asi na desítku malinkatých kousíčků a zanechá po sobě patřičně zřetelnou krvavou stopu. Tak co, dáte si kočičky?

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Další z rubriky

Šest nejočekávanějších her, které vycházejí v březnu

Far Cry 5

Březen - za kamna vlezem, říká lidová pranostika, což je celkem příhodné, protože vyjde celkem slušné množství...

Naučil simíky brát drogy a vydělává na tom 6000 dolarů měsíčně

The Sims: BasementalCC mod

Díky štědré podpoře od fanoušků se šikovný modder uživí tím, že do „simulátoru života“ The Sims přidává ilegální...

Monitory od Alienware jsou špičkové. Tomu však odpovídá i cena

Herní monitory Alienware

Bez pořádného monitoru vám sebevýkonnější grafická karta skvělý obraz neudělá. Jenže pokud nechcete dělat kompromisy,...Najdete na iDNES.cz