Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na Plných Hrách - návrat závodů Trackmania

  11:16aktualizováno  11:16
Jaká vylepšení nám přináší druhé pokračování originálních závodů? Dočkali jsme se několika novinek v mnoha směrech. Zkrátka jeden z mála titulů, které jsou zdarma, ale měly by šanci uspět i mezi komerčními hrami.

Hra týdne

TrackMania Nations Forever - skvělé pokračování parádních závodůTrackMania Nations Forever - skvělé pokračování parádních závodů  
Hodnocení: 10/10

Úspěch prvního dílu freewarové TrackManie s podtitulem Nations byl doslova fenomenální. O tom svědčí například i statistické údaje o počtu zaregistrovaných účtů -“ těch nakonec bylo skoro 4 miliony a hra dohromady eviduje 30 milionů registrací. Neskutečně vysoká čísla. Čím se hra dokázala tak razantním způsobem proslavit? Důvody jsou vesměs dva. Především tím, že její kvalita je naprosto srovnatelná s komerčními tituly, některé by dokonce bez problému TrackMania Nations trumfla. Jako druhý důvod vidíme neskutečně zábavný, propracovaný a chytlavý multiplayer. Nyní jsme se konečně dočkali dalšího pokračování, do názvu přibylo slovíčko Forever a my jsme byli hodně zvědaví, co si pro nás tvůrci připravili.


Recenze

Sixty Five Million And One BC - zpět do doby dinosaurůSixty Five Million And One BC - zpět do doby dinosaurů
Hodnocení: 8/10

Co se dělo na naší planetě před mnoha desítkami milionů let nemají současníci ani ponětí. I když paleontologové za ta léta udělali opravdu velký kus práce a z mnoha zkamenělin přinesli několik určitě znějících informacích o tehdejším primárně zvířecím osidlením, můžeme se o celkovém fungování světa v oné době stále jenom dohadovat. Kdoví, třeba to na naší modré planetě vypadalo právě tak, jak to popisuje Sixty Five Million And One BC, hra která se pokusí poprat se spolu se slušnou konkurencí v zahraniční soutěži serveru Yoyogames. Pokud jste alespoň trochu v dějepise zběhlí, je vám jasné, že v té době lidé ani jejich přímí předchůdci rozhodně nežili. Byla to doba, kdy planetu obývali obří ještěři, kteří budí v současnosti úžas tak možná vycpaní v muzeích.


Monkey's Friend - opička v ArkanoiduMonkey's Friend - opička v Arkanoidu
Hodnocení: 7/10

Monkey's Friends je hra ze stáje zahraničního serveru My Play City, což znamená přítomnost otravných reklam a občasného zavírání oken, které si hra neodpustí při žádné vhodné příležitosti. Na obranu autorů je možné snad akorát prohlásit, že vás s reklamou a vlastními domovskými stránkami neotravuje během hraní... Arkanoid je hra, kterou není myslím třeba žádnému hráči představovat. Snad jen ve stručnosti – základním prvkem je malá pálka pohybující se ve spodní části obrazovky a to jen doprava a doleva. V tomto případě je vykreslená jako malý kus dřeva, jež ad svou hlavou drží roztomilá opička.

Gymnast - ve zdravém těle zdravý duch!Gymnast - ve zdravém těle zdravý duch!  
Hodnocení: 8/10

Od Walabera vyšlo již docela hodně freeware titulů, přičemž dnes recenzovanému kousku se nejvíce podobá Trampoline (viz. naše recenze). I v Gymnast si zahrajeme za sportovce, se kterým budeme předvádět pro někoho hodně střeštěné kousky. Samozřejmě tady ale nebudeme poskakovat na trampolíně, nýbrž mezi jednotlivými hrazdami. Gymnast nabízí dva základní herní režimy -“ Challenge a Gymnastics mode. V každém z nich si nejprve vyberete sympatického panáčka, s nímž budete hrát, a potom hurá do akce. V Challenge procházíte připravené úrovně, v nichž se musíte dostat do cíle pomocí přeskakování po jednotlivých hrazdách. Přitom se musíte snažit přemístit na určené místo co nejrychleji. Gymnastics mode by se dal nazvat jako volná disciplína.


Kwoorx's Adventure - vše na zelenouKwoorx's Adventure - vše na zelenou 
Hodnocení: 7/10

Hlavní hrdina Kwoorx's Adventure je stejně podivný, jako název této herní záležitosti. Námět samotný přitom není až tak zlý, ba co víc, dá se říct že je v určitých směrech originální. I když z něj asi na zadek nepadnete, jen těžko byste hledali větší množství her právě s podobnou náplní. Základem je tedy zelený mužík. Těžko říct proč autoři do pozice hlavního hrdiny obsadili právě mimozemšťana, jedno je ale jisté. Vedle zelené kůže a divně tvarované anténky na hlavě vás jistěšokuje také jeho oblečení, které skvěle pasuje ke kůži – na sobě totiž má speciální kalhoty s jasně žlutou barvou a červenými puntíky. Ještě divnější snad je, jak se tento jedinec ocitl právě na takovém místě, jakým je prostředí této hry.


Hello Panda - panda v roli bojovniceHello Panda - panda v roli bojovnice
Hodnocení: 7/10
Roztomilí medvídci panda patří k těm ohroženějším částem zvířecích druhů a nejen proto nechápu jejich spojitost s brutální akční hrou jako je právě tato. Tak jako tak se ale s tímto trochu polidštěným zvířátkem v hlavní roli potkáme . a vlastně to v akci až tak podivně nepůsobí. U Hello Panda ení nasnadě ani vteřinku přemýšlet o tom, do jakého žánru ji zařadit. Jedná se totiž o na první pohled jasnou akční hru a to dokonce v japonském stylu. Pokud by snad někdo netušil co to znamená a čekal manga grafiku, je třeba uvést, že japonské akční hry většinou disponují mnoha (i zbytečnými) grafickými efekty, jimiž zahltí téměř celou herní obrazovku a ta se tak leckdy stáívá nepřehlednou až chaotickou.

Ghost in the Attic - bojíte se rádi?Ghost in the Attic - bojíte se rádi?
Hodnocení: 5/10
Na první pohled lehce klišovitě působí hlavní námět Ghost in the Attic. Kdo tedy tipuje možná trochu klišovitou hororovou hru, není tak daleko od pravdy. Autoři se skutečně inspirovali v mnohých filmových snímcích, z nichž si nejen vypůjčili hlavní myšlenku, ale také základní rysy celkové atmosféry, která je v případě této herní záležitosti asi tím nejdůležitějším. Hlavní hrdina je stejně jako v mnoha filmech očividně nedospělé dítě kolem desíti let, u něhož jsou obavy a strach v podobných hrách ještě umocněno jeho věkem a poměrně malými zkušenostmi.


FreeCol - legendární remake Colonization úplně zdarmaFreeCol - legendární remake Colonization úplně zdarma
Hodnocení: 9/10
Patrně nenajdete fanouška strategických her, který by neznal legendární hru Civilizace. Na jejích základech následně v roce 1994 vyšel další hit v podobě Sid Meier's Colonization. O jeho vytvoření se postaralo světoznámé studio Microprose. Tato komerční hra má dodneška mnoho příznivců, a proto se skupina těch největších fanoušků rozhodla vytvořit plnohodnotnou zmodernizovanou verzi. Tu navíc nabízí všem zájemcům zdarma ke stažení. A jak její zpracování dopadlo? FreeCol je stejně jako její originální předchůdce klasickou tahovou strategií. Hlavním cílem hry je ovládat svůj vlastní národ v roce 1492, s nímž postupně expandujete a musíte kolonizovat Ameriku. FreeCol se dá hrát jak v singleplayeru, tak online po internetu. Právě multiplayer se ke hře hodí víc a oproti Colonization přináší nový rozměr.

Ghost in the Attic - bojíte se rádi?Ghost in the Attic - bojíte se rádi?
Hodnocení: 8/10
Na první pohled lehce klišovitě působí hlavní námět Ghost in the Attic. Kdo tedy tipuje možná trochu klišovitou hororovou hru, není tak daleko od pravdy. Autoři se skutečně inspirovali v mnohých filmových snímcích, z nichž si nejen vypůjčili hlavní myšlenku, ale také základní rysy celkové atmosféry, která je v případě této herní záležitosti asi tím nejdůležitějším. Hlavní hrdina je stejně jako v mnoha filmech očividně nedospělé dítě kolem desíti let, u něhož jsou obavy a strach v podobných hrách ještě umocněno jeho věkem a poměrně malými zkušenostmi.

Icarus Flight - bájný Ikarus opět vzlétlIcarus Flight - bájný Ikarus opět vzlétl
Hodnocení: 7/10
Pokud byste se chtěli ve svém volném čase zabvat histoií létání, asi by vaše počáteční věty směřovaly někam k bájnému Ikarovi. Ten by totiž s trochou nadsázky mohl být považován za průkopníka lidského létání. I když k tomuto příběhu nemáme žádné historicky přesné podklady, řecké báje událost popisují poměrně jasně. Ikarus měl v úmyslu létat jako pták, proto si pro tento účel vytvořil křísla, která kupodivu fingovala. Proto vzlétl, snažil se ale co nejvíce přiblížit Slunci, což se mu stalo osudným. Hmota, která držela pera v kříslech pohromadě se roztavila a Ikarus se zřítil do moře. Podobně to dost možná bude vypadat i v této Gamemaker hže, jež si vzala z mnoho let staré báje příklad a pokusila se Ikarův let prezentovat v moderním stylu – prostřednictvím počítačové hry. Ovládat tedy budeme člověka, který jen podle oblečení, které na sobě má, zkrátka nevypadá jako současník.

Autor:


Témata: Slunce


Nejčtenější

Star Wars Battlefront II
Příběh nového Star Wars Battlefront 2 prý zvládnete za pět hodin

Kampaň pro jednoho hráče bude sice intenzivní, ale také velice krátká. Podle producenta hry Davida Robillarda její dohrání zabere něco mezi pěti až sedmi...  celý článek

Watch Dogs
KOMENTÁŘ: Herní kauzy a pseudokauzy. Čemu věřit?

Pokud pravidelně sledujete dění na herní scéně, jistě vám nebude dělat problém vybavit si nějaký prohřešek, trapas, nebo prostě „fail“, kterého se vůči...  celý článek

Cook, Serve, Delicious! 2!!
Ukažte Pohlreichovi, kdo je tady šéf. Recenze Cook, Serve, Delicious 2

Gastronomie už pomalu proniká i do her. Druhý díl originální akční hry Cook, Serve, Delicious! 2!! je tak povedený, že pobaví i toho, koho vařit vůbec nebaví.  celý článek

Legacy of Kain
Bude nová hra ze série Legacy of Kain? Vývojáři něco naznačují

Majitelé práv na dlouho opuštěnou značku Legacy of Kain začali na sociální síti sdílet obrázky upíra Raziela. Mohlo by to znamenat nový díl?  celý článek

South Park: Fractured but Whole
Pšoukání se časem omrzí i v South Parku. Recenze Fractured but Whole

Populární seriál Městečko South Park se vrací v ambiciózním herním zpracování a ani tentokrát své předloze ostudu nedělá. Kromě třaskavé nálože záchodového...  celý článek

Další z rubriky

For Games 2017
Tipy z For Games: před vydáním si můžete zahrát očekávané pecky

Na veletrhu videoher a interaktivní zábavy For Games, který až do neděle 22. října probíhá v areálu PVA Letňany, si můžete zahrát hned několik her před jejich...  celý článek

The Orange Box
Risk, který vyšel. Legendární The Orange Box oslavil desáté narozeniny

Už je to deset let, co vyšel slavný The Orange Box od firmy Valve. Nápad vydat tři nové, zcela odlišné hry v jedné krabici, byl sice na první pohled šílený,...  celý článek

Phantasmagoria (PC)
Hrajete někdy retro? Co jste si pustili naposledy?

Vracíte se ještě ke starým hrám, nebo se naplno věnujete hraní současné produkce?  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.