Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na Plných Hrách - perfektní robotická akce

  9:22aktualizováno  9:22
Desítky levelů, neustále se obměňující řady nepřátel a nepřetržitá akce. Tak to bude vypadat při hraní RIP 3, nové akce z robotického prostředí.

Hra týdne

RIP 3 - roboti útočíRIP 3 - roboti útočí
Hodnocení: 8/10
Poměrně zajímavý sci-fi příběh nás uvádí do děje akčníé hry říkající si jednoduše RIP 3. Intro je poměrně krátké a pouze textové, naštěstí to příliš nevadí. Dozvíte se z něj tak maximálně o dalším nebezpečném druhu nepřátel, který zahltil naší planetu Zemi. Tu musí jako vždy někdo z této bídy vytáhnout a pro tento úkol jste byli zvoleni právě vy.

Úkol to nebude snadný, vždyť znamená prolézt desítkami levelů, které rozhodně nepatří k časově nenáročným. Každý vám zabere několik minut a čím dále ve hře postupujete, tím se bude toto číslo pomalu zvětšovat. Stejně tak se budou obměňovat i řady nepřátelských jednotek, což je možné oztnačit za velmi výrazné plus. Zatímco zpočátku vás za jeden level bude otravovat do stovky drobných robotů, které sraztíte jedním dobře mířeným projektilem, postupně se situace začne od základů měnit.


Recenze

Sky Goofers - profesionální letciSky Goofers - profesionální letci
Hodnocení: 7/10

Pokud si před sebe vezmeme hry z poslední doby, musí být každému jasné, že 2.světová válka již není v módě tak, jako bývala dříve. Historici a zvídaví fanoušci vojenského umění jsou nejspíše zklamáni, proto jim neseme myslím dostatečnou satisfakci. Sky Goofers je plnohodnotná letecká 3D arkáda, jejímuž kouzlu rychle podlehnete. A to zejména díky technickému zpracování. To je na freeware poměry hodně slušné. Pod vámi se rozkládá 3D prostředí plné domečků mnoha typů. Narazíte dokonce na přístav či vojenskou základnu, pozorovací věže apod. I když jsou stále velké plochy země nepokryty, v praxi vše vypadá jedině příjemně. To samé lze prohlásit o modelu vašeho letadla. V menu si vybíráte z několika typů vytvořených podle historických předloh, velká řada z nich ale stále není k dispozici a otevře se vám až ve chvíli, kdy prokážete, že s těmito stroji létat opravdu umíte.


Assault On Planet Equidon - masakr poníkůAssault On Planet Equidon - masakr poníků
Hodnocení: 6/10

Vše co byste rádi udrželi ve svém původním přírodním stavu zcela neporušené, to se musí držet v tajnosti před záškodníky, kteří si nechávají říkat lidé. Ano, historicky bylo již mnohokrát prokázáno, že kam vkročí noha člověka, tam se začne krást a ruinovat. A podobně to vypadá i v této hříčce. Příběh totiž vypráví o vzdálené a neporušeé planetě, kde by podle všech pověstí měli žít barevní poníci, které známe jenom z pohádek. Ze Země tedy byla vyslána speciální jednotka, mající za úkol toto prozkoumat. Aby ošálili místní, dokonce si vytvořili i raketu o tvaru poníka. Zvířátka je ale přelstila, past odhalila a vše na tomto místě zničila. Svou práci ale neodvedli zcela bezchybně. Na místě totiž zůstal ležet jeden z lovců, který bohužel přežil.

Jigsaw Puzzle Mania - skládáme puzzleJigsaw Puzzle Mania - skládáme puzzle  
Hodnocení: 8/10

Puzzle v počítačové podobě patří k oblíbeným kratochvílím především méně náročnějších uživatelů osobních počítačů, kteří nad podobnou hrou hodlají relaxovat a trávit své volné chvilky. Možná právě proto je většina podobných projektů vydávána s nálepkou shareware. Díky společnosti Gametop si ale můžeme takovou chuťovku jako je Jigsaw Puzzle Mania vychutnat zcela zdarma. Vymyslet smysluplný příběh k logické hře není žádný med. Naštěstí se tohoto díla autoři zhostili překvapivě slušně a tak se před spuštěním první herní obrazovky dozvídáme smutný příběh jednorožců.


How Many - domácí kutilHow Many - domácí kutil
Hodnocení: 6/10

Každý zdatný domácí kutil by nejspíše prohlásil, že výměna žárovky patří k těm nejsnadnějším úkonům co se udržování vlastní domácnosti týče. Autoři této krátké adventury se nás rozhodli přesvědčit o opaku a celý příběh přinášejí s trochou vtipu a nadsázky. Vše začíná zcela nevinně. U sporáku stojí muž ve středních letech s počínajícím pivním znamením v přední části těla. Jak se zdá z jeho slov, včera oslavoval výročí své svatby, s alkoholem to dosti přehnal, přesto ale dneska vstal dříve než jeho drahá choť. Důvodem byla snídaně, kterou se rozhodl pro ženu připravit (to je ale vzorný manžel! :-)).


Aztec Bricks - kultura dávných aztékůAztec Bricks - kultura dávných aztéků
Hodnocení: 7/10
Když už nelze v arkanoidu přijít na nic originálního, je třeba do vývoje vložit pořádnou dávku nápadů zaměřujících se na grafickou stránku a celkovou tématiku hry. V této oblasti se autoři Aztec Bricks celkem vyznamenali. Prozřetelně si zvolili tématiku Aztécké civilizace, která před mnoha staletími obývala území střední Ameriky. Z její doby zůstala zachována bohatá mytologie a mnoho monumentálních chrámu, v nichž se inspirovali i autoři této předělávky. V samostatných chrámech se bude vlastně odehrávat i celá tato destrukce. Alespoiň tak vše na první pohlewd vypadá, neboť se budete muset postavit poměrně složitým kamenným blokům, stejně jako sloupům či rostrlinným liánám.

Man Boy vs Doctor Sock - nejlepší superhrdinaMan Boy vs Doctor Sock - nejlepší superhrdina
Hodnocení: 6/10
Adventury jsou skvělou příležitostí k vyžití pro všechny vývojáře s dobrými nápady na kvalitní a třeba i ztřeštěné příběhy. Man Boy vs Doctor Sock je jedním takovým příkladem – ostatně po shlédnutí intra byste jen stěží hru zařadili mezi tuctové a bez nápadu. Nyní se ale na vše podívejme trochu více zblízka. Příběh začíná přímým přenosem z předávání speciálních cen. Ty jsou určené pro hrdiny za opravdu významné zásluhy na záchraně lidských životů no a k takovým patří právě i hlavní hrdina. Vybaven nadlidskými schopnostmi se ale přesto neubrání sabotáži celého předávání.


Geometry Ball - arkanoid s RPG prvkyGeometry Ball - arkanoid s RPG prvky
Hodnocení: 8/10
Myslím že nebudu vůbec přehánět když prohlásím, že Geometry ball je ona totální konverze arkanoidu na kterou jsme takovou dlouhou dobu čekali. Prvky originality se snoubí s moderním grafickým zpracováním a nad výsledkem vám zůstane jen rozum stát. Ano, základní myšlenka zůstala nezměněna. Opět je zde odrážecí pálka a obnrazovka plná malých kostiček, které musíte rozbít. Dokonce nechybí ani balónek, kterým to všechno budete provádět. Onou pálkou jej budete odrážet do prostoru a sledovat, jak se dílo podařilo. Kromě těchto základních rysůl je ale vše od základů překopáno a vylepšeno.

Blocco - test logického uvažováníBlocco - test logického uvažování
Hodnocení: 7/10
Blocco je logická hra se zajímavou grafikou, která dokázala zajímavě skombinovat prvky z jiných známých logických záležitostí. Možná jen škoda chybějícího příběhu, který by nám třeba lehce osvětlil, proč se vlastně budeme s hlavním hrdinou potulovat skrze tři celé herní světy. To je mimochodem číslo velmi slušné. Po takto dobré zprávě ale bohužel následuje zklamání – do začátku máte odemčen pouze jeden a zbytek si musíte zasloužit a to jak jinak než hraním. Dokončit jeden takový set levelů nebude nic snadného a to navzdory tomu, že několik málo prvních misí by měly být hračkou i pro méně zdatného prvňáčka.

Barn Runner 5: Part 1 - známá série pokračujeBarn Runner 5: Part 1 - známá série pokračuje
Hodnocení: 7/10
Barn Runner je a vždycky byla tak trochu svérázná adventura. Tvořená je v programu AGS a vyznačuje se svou charakteristickou grafickou stránkou, která zůstala nezměněna i do pátého dílu. Ten mimochodem přichází s novinkou, která není na freeware scéně až tak běžná – epizodické vypouštění nových pokračování. Celý pátý díl je tedy rozdělen do pěti menších kousků a první z nich je nám servírován právě teď. Pokud se budete chtít dozvědět. Jak to všechno pokračuje, díl druhý by měl vyjít zhruba za tři měsíce, opět téměř na samotném začátku. Pro další díly autorům rozhodně nechybí originální nápady, proto se můžeme těšit i na zasažení z oblasti jiných žánrů – kupříkladu čtvrtá kapitola nebude ani dělaná v AGS, ale Gamemakeru. Půjde totiž o jedinečnou arkádu střiženou akcí.

Beauties and Beasts - soutěž krásyBeauties and Beasts - soutěž krásy
Hodnocení: 8/10
Soutěž krásy není pro každého, toho si je asi každý člověk vědom. Poté, co dostane hlavní hrdina této zajímavé adventury neodmítnutelnou nabídku, jakoby na tento nepsaný zákon rázem zapomíná a rohodne se proti němu bojovat. Ostatně příběh samotný je u této adventury asi největší plus – nepostrádá velkou míru originality a navrch je servírován s lehkým nadhledem až vtipem. Jak jinak byste chtěli brát příběh, kerý začíná tak trochu bezradně. Ztraceni hledáte vhodný přístřešek, když v tom se před vámi objeví chalupa s dokořán otevřeným zadním vchodem. Jen blázen by toho nevyužil.

Dirty Split - profesionální adventuraDirty Split - profesionální adventura
Hodnocení: 7/10
Ve chvíli, kdy jsem na internetu objevila slibnou záležitost Dirty Split, jala jsem se okamžitě prověřovat, zda tvůrci za tuto záležitost nechtějí platit a k dispozici nenabízí jen osekanou demoverzi. Překvapivě se tak ale nestalo a nám se tak do rukou dostává téměř po všech stránkách vynikající adventura. Na první pohled jistě zaujme intro. Je poměrně krátké, obsahuje několik obrázků, účel ale splní – každému je okamžitě jasné, že došlo k nějaké vraždě. No a zbytek informací poskytne až hra samotná. Od jednotlivých postav se dozvíte, že případ je vlastně pěkně zamotaný. Onou obětí byl jakýsi Bedford, snoubenec dcery od ženy, která vám vše se zaujetím vypráví. Těsně před svatbou ale své zasnoubení zrušil, čímž si samozřejmě proti sobě poštval celou tuto očividně zámožnou rodinu.

No One Can Stop the Farm Pioneer - život na vlastní farměNo One Can Stop the Farm Pioneer - život na vlastní farmě
Hodnocení: 7/10
AGS komunitu jsem začínala pomalu ale jistě považovat za mrtvou až do chvíle, než se na scéně objevila další adventurní záležitost, která rozhodně stojí za zahrání. Nanobots případné milovníky adventur zaujme nejen miou grafikou, zajímavým příběhem, ale i šesticí hratelných postav – což by mohl být i aspirant na rekord v této oblasti. Nejprve si rozebereme příběh, o němž nás srozumí v úvodním intru dvojice svérázných postav. Hned z úvodu mě rozesmál jen vkusný výběr jména profesora v bílém plášti – KillFun (ve volném překladu nejspíše něco jako „zkazí každou srandu“) mě zkrátka dostal.

Mad Race - vysoce destruktivní závodyMad Race - vysoce destruktivní závody
Hodnocení: 9/10
Arkádové závodní hry to bylo vždycky moje. Úplně nejoblíbenější pak byly ty s miniaturními autíčky a až šesti hráči na trati, což se v multiplayeru rovnalo obrovské zábavě. A pokud se do toho všeho přimotaly ještě zbraně, byla jsem doslova na vrcholu blaha. Proto vám musí být jasné, jaké bylo mé nadšení ve chvíli, když jsem na internetu objevila Mad Race. Tato závodní hra vlastně disponuje vím výše popsaným. Poté co se prokoušete skvěle vypadajícím menu budete i nadále pokračovat do stejně skvěle vypadající herní obrazovky.

Eternal Trial - protiklady se odpuzujíEternal Trial - protiklady se odpuzují
Hodnocení: 7/10
Eternal Trial je dalším zástupcem z velmi úspěšné vývojářské soutěže serveru Yoyogames. Opět se tedy můžete spolehnout na tématiku spojenou s poměrně dávnou minulostí – tedy starověkými civilizacemi. Příběh tentokráte pojednává o dvou bratrech. Jejich jména jsou Plu a Min, což se má nejspíše podobat plus a mínus, neboť jejich povahy byly odjakživa zcela protikladné. A to bohužel platí i po jejich smrti, která se mimochodem uskutečnila ve zcela totožnou chvíli. Právě proto spolu oba bratři hledají cestu do věčného ráje. I když tvůrci nijak nespecifikovali, jaké civilizaci se vlastně celá hra váže, nejspíše lze očekávat lehce egyptskou kulturu smíšenou s fantasy prvky.

Autor:
Nejčtenější

Cyberpunk 2077
Práce v naší firmě není pro každého, brání se autoři Zaklínače nařčením

Firma CD Projekt Red nečekaně zareagovala na vlnu kritiky, která se na internetu objevila od údajných bývalých zaměstnanců.  celý článek

Oficiálně neoznámená StarWars hra od Visceral Games
Herní Star Wars v potížích. Electronic Arts zavřeli studio Visceral

Autoři Dead Space už žádnou hru pod značkou Visceral Games nevytvoří. Slibovaná příběhová hra ze světa Star Wars, na které studio poslední roky pracovalo, bude...  celý článek

Age of Empires: Defintive Edition
Legendární strategie Age of Empires v nové grafice se vrátí až příští rok

Nečekaný odklad na poslední chvíli postihl modernizovanou verzi kultovní strategie Age of Empires. Navíc to vypadá, že hra bude k dispozici pouze přes...  celý článek

Hajime Taniguchi aka Tokido
Na každém detailu záleží. Profík sedí přesně 80 centimetrů od obrazovky

Legendární hráč vystupující pod přezdívkou Tokido pobavil na turnaji všechny přihlížející, když vytáhl z kapsy metr a odměřil si ideální vzdálenost od...  celý článek

Divinity Original Sin 2
Divinity Original Sin 2 je kandidát na RPG roku. Sežere ovšem moře času

Hry na hrdiny jsou si často podobné jako vejce vejci, zvlášť ty z ranku fantasy. Vznešení elfové, věčně nabručení trpaslíci a k tomu hromada kostlivců, draků a...  celý článek

Další z rubriky

Ovládání Oculus Touch v akci
Autor Oculus Riftu chce robotickou ruku pro porno ve virtuální realitě

Ve zvláštním diskusním pořadu se zakladatel firmy Oculus Rift, mladý kontroverzní miliardář Palmer Luckey, rozhovořil o tom, že budoucnost virtuální reality je...  celý článek

Logitech G Powerplay
Herní myši Logitech G703 a G903 nabíjí přímo podložka. Jaké jsou?

Myš představuje pro hráče zcela zásadní doplněk, jehož pečlivý výběr ovlivňuje ve značné míře nejen herní prožitek, ale na profesionální či poloprofesionální...  celý článek

LawBreakers
Průšvih roku? LawBreakers nepomohl ani slavný vývojář

Kvalitní hra ještě není zárukou finančního úspěchu. LawBreakers sice měli všechny předpoklady, aby se stali hitem, v těžké konkurenci se však neprosadili.  celý článek

Advantage Consulting, s.r.o.
VEDOUCÍ PLÁNOVÁNÍ VÝROBY s AJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 40 000 - 55 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.