Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na Plných Hrách - sebevražda na X způsobů

aktualizováno 
Třetí pokračování výborné logické hry, ve které máte jediný cíl: spáchat co nejrychleji sebevraždu.

Hra týdne

Karoshi Factory - sebevražedné hrátky potřetíKaroshi Factory - sebevražedné hrátky potřetí  
Hodnocení: 8/10

Jesse Venbrux alias 2DCube v poslední době produkuje poměrně slušné množství her a bylo by tedy opravdu podivné, kdyby jeden ze svých libových kousků nepřihlásil také do právě uzavřené soutěže serveru Yoyogames, kde se opět hraje o vysoké částky. A pokud mohu posuzovat z doposud viděných projektů, je jeho umístění mezi třemi nejlepšími poměrně reálné.

Karoshi je na freeware scéně poměrně zaběhnutý koncept. V minulosti jsme se dočkali dvou plnohodnotných dílů a vzhledem k tomu, že tento nenosí za názvem trojku, je možné očekávat lehký odklon. Základní koncept ale zůstal nezměněn. Opět se setkáváme s konceptem podporujícím především sebevrahy a jiné rozhodnuté co nejrychleji skoncovat se svým životem a vy jim v tom máte pomáhat.


Recenze

Egyptian Ball - na skok do EgyptaTowerball - dva míčky a gumička
Hodnocení: 7/10

Hry sázející na reálnou simulaci fyziky většinou bývají zábavné a netradiční v mnoha směrech. To lze ostatně potvrdit na desítkách případů a jedním takovým je i projekt pro zahraniční soutěž, jež nese jméno Towerball. Ten vlastně zcela vystihuje to, oč zde půjde. Svým způsobem mi hra připomněla starou klasiku Icy Tower. S tou má ale spojenou jen jednu maličkou drobnost – v obou jde o to co nejrychleji se vyšplhat nahoru věží. V případě Icy Toweru jsme se nahoru posunovali po vzoru arkády, v tomto případě půjde spíše o logickou hru s fyzikálním dopadem.


Hot Ninja Moon Moon - za svitu měsíceHot Ninja Moon Moon - za svitu měsíce
Hodnocení: 7/10

Za svitu měsíce a tedy téměř v naprosté tmě je řešení jakéhokoliv úkolu podstatně složitější. Třeba právě proto jste vyzváni vy, hráči freewarových her, abyste se pokusili pomoct malému ninjovi na jeho obtížné měsíční pouti. Příběh je poměrně zajímavý, přesto možná příliš komplikovaný a mě osobně neseděl k samotnému konceptu. Vše se točí okolo jedné vesnice, která se rozhodla prohlásit nezávislou a to se samozřejmě nelíbí těm, kteří ji měli dříve pod vládou. No a o to se musíte postarat vy.

World Drawn By Me - národ s velkýma očimaWorld Drawn By Me - národ s velkýma očima 
Hodnocení: 7/10

World Drawn By Me svádí při překladu z anglického jazyka k tomu, že se ve skutečnosti jedná o další hru, kde budeme do všeho zasahovat dokreslováním dalších částí. Tak to ale není, ve skutečnosti se jedná o logickou hopsačku s kooperativními prvky, která přichází s poměrně zajímavým příběhem. Na tom zaujme rovněž zpracování prostřednictvím komixu, kde se v malých okýnkách dozvídáme o roztomilém národu, kteří si v překladu říkají Velkéoči. Proč? No prostě proto, že mají abnormálně velké oči.


Alternate Path - jinak než si myslíteAlternate Path - jinak než si myslíte 
Hodnocení: 8/10

Tak trochu zvrhlé a manipulátorské sklony se občas objeví u freewarových autortů ve chvíli, kdy na scénu vydají svůj čerstvý projekt. Něčím podobným totiž trpí i tvůrce Alternate Path. V této hře se až tak nezaobíral technickým zpracováním, což je bohužel patrné na první pohled, zato se ale doslova vyřídil na hratelnostních vychytávkách. Pokud to tedy vezmeme popořádku, Alternate Path je arkádovou hrou. Zpočátku se jeví jako zcela nezajímavá hopsačka, kde s graficky neatraktivním hlavním hrdinou procházíte naprosto nezajímavým herním světem a šlapete kostičkovaným přátelům na hlavu, abyste si zasloužili postup dál a zároveň je zprovodili ze světa. Takto to bude vypadat ale jen po tu dobu, než dojdete na samý konec první místnosti. Tam vás hra zastaví a.... Pošle zpátky. A to je jen první naschvál, který se od ní dočkáte.


Drop in the Bucket - kapka v mořiDrop in the Bucket - kapka v moři
Hodnocení: 6/10
Pokud je nějaký freeware projekt zároveň hrou logickou a v jednu chvíli také v sobě kombinuje prvky zakládající si na trubkách všech možných tvarů, je většinou možné si vsadit na remake klasické hry Pipes. V případě tohoto soutěžního projektu ale tvůrci využili trochu inovativní koncepce. Řečeno ve zkratce, hlavním úkolem v Drop in the Bucket bude dostat všechnu vodu do poslední kapičky z volného prostoru skrz trychtýř do kyblíku. Top většinou znamená level rozdělený do více částí (minimálně dvě) mezi nimiž se voda jakoby převádí. Dovést již až do kyblíku ale bývá většinou problém a to i v úplně prvních levelech.

Stratalyst Blastegy - bráníme základnuStratalyst Blastegy - bráníme základnu
Hodnocení: 6/10
Staralyst Blastegy je strategická hra pocházející ze stáje studentů DigiPen. Ti se pokusili jako semestrální projekt vytvořit ne přímo okatou kopii Tower Defence a to samozřejmě v plnohodnotné počítačové podobě, ve třech dimenzích a s přidanou možností multiplayeru. Pokud jste doposud o konceptu Tower Defense neslyšeli, měli byste věnovat pozornost tomuto rychlému představení. Cílem hráče je ochránit svou věž nebo svou základu před nájezdem nepřátrelských jednotek. Ty se pohybují výhradně ve vlnách to znamená že naráz se na herní plochu vyvalí desítky z nich a než úspěšně proniknou do základny nebo bež je všechny zabijete, nedočkáte se dalších.


We Won't Lose Again! - tentokrát to vyjdeWe Won't Lose Again! - tentokrát to vyjde
Hodnocení: 7/10
Tak trochu namyšleně a příliš sebevědomě může působit netradičně pojaté intro pro arkádovou záležitost, která se rozhodla soutěži v právě uzavírané soutěži serveru Yoyoygames. Oni totiž vlastně celou hru a příběh s tímto serverem a soutěží propojili. A tak na počátku vidíme dvě barevné postavy, jež jsou ne zrovna dobrovolně vytaženy ze sváých postelí. Důvod? Nová soutěž serveru Yoyogames! Dva odvěcí parťáci namotivovaní neúspěchem v kole minulém hodlají prolomit smůlu a zapůsobit na porotu se svěžím logickou-arkádovým konceptem. Jaké ale mají ve skutečnosti šance?

Murder in a Wheel - jdi z domu a nekřečkuj!Murder in a Wheel - jdi z domu a nekřečkuj!
Hodnocení: 7/10
Stejně jako odvaha vydat poctivou detektivní adventuru, bez náznaku parodie, či ironie. Případ, ke kterému se hlavní hrdina přimíchá spíše náhodou, se sice může jevit jako banalita, ale jak už to bývá, nakonec vyšetřování vcelku drsné, ale neškodné vraždy křečka odhalí takřka ďábelské pozadí. Zní to lákavě, pravda? A pro mnohé, to lákavé je, až mě to zaráží - kam se podívám, MIAW se pohybuje hodnocením kolem osmdesáti procent, získala dokonce výroční cenu za nejlepší krátkou adventuru. Přesto ji dohrávám za necelou půlhodinku s neblahým pocitem nepoznamenání, jaksi prázdný a nenaplněný, přitom!

Jumper Three - jen pro odvážnéJumper Three - jen pro odvážné
Hodnocení: 7/10
Jumper Three patřil k poměrně dosti očekávaným projektům. Ostatně název napovídá, že se zde již v přechozích letech objevily dva jiné díly a nepatřily zrovna k odpadovým záležitostem. A to samé platí i o třetím pokračování, které bylo odesláno do boje v třetí vývojářské soutěži Yoyogames. Celá tato propracovaná logická adventra začíná příběhem, který vás sice za srdce nechytne, přesto je dobré ho znát. Hlavní hrdina si říká Ogmo a již delší dobu se snaží dostat zpátky na domovskou planetu. To se mu ale nedaří až do doby, kdy byla do vesmíru vyslána raketa, jež je naprogramována na to, putovat vesmírem až do chvíle, než nalezne planetu, která by mohla tomuto organismu vyhovovat. A tak se také za nějakou dobu stane, raketa začne přistávat na planetě a Ogma místo poklidného odpočinku čeká strastiplná cesta skrze více než 50 levelů o pekelně velké obžtížnosti.

http://plnehry.idnes.cz/akcni/the-attack-of-mutant-fruits.htmlThe Attack of Mutant Fruits - útočné ovoce
Hodnocení: 6/10
Když se řekne ovoce, každý si představí šťavnaté součásti rostlin vhodné pro občerstvení. To ale nemsuí být vždy to jediné. Ovoce vám může ublížit, ovoce vás může zabít a to ne vlivem případné alergie ale vlastní zbraní, kterou drží v ruce. Připravte se na invazi, zmutované ovoce přichází! Ano, v této vesmírné střílečce dle starého stylu vás budou skutečně ohrožovat výhradně různé ovocné druhy. Ty se postavily do prostoru a zabraly místo dřívějších raket a jiných záškodníků. Dostaly příjemné barvy, skvělý design a samozřejmě také zbraně, s kterými vás budou obtěžovat. Vy proti nim budete bojovat se svou raketou a podobně účinnou střelnou ztbraní ovšem s malým omezením.

Disaffected! - do frontyDisaffected! - do fronty
Hodnocení: 5/10
Persuasive Games jako vývojáři stojí kdesi na hranici indie vývojářů, občanského sdružení a populistických aktivistů. Posuďte z názvů jejich dalších her - Airport Insecurity, Activism, The Public Policy Game nebo třeba nyní už neaktuální pecka The Howard Dean for Iowa Game, přičemž ale je většina jejich her placena, byť pouze nízkou částkou. Persuasive se s Disaffected! dostali i na herní verzi festivalu ve Slamdance. Dost ale politiky, z perexu je jasné, že Disaffected! simuluje (ne)kompetenci zaměstnanců jakýchsi (nižších a papírenštějších) poboček FedExu, čili americké expresní doručovací společnosti.Témata: Raketa


Nejčtenější

Grand Theft Auto 5
Jakým typem hráče jste?

Stejně jako se hry dělí do mnoha různých žárů, z nichž každý má svoje specifické publikum, dělí se do kategorií i hráči. Vzájemné nepochopení těchto skupin pak...  celý článek

Mafia: The City of Lost Heaven
Legendární první Mafia je opět v digitální distribuci

Fanoušci nejpopulárnější české hry všech dob si konečně zase mohou koupit její digitální kopii.  celý článek

Fire Emblem Warriors
RECENZE: Ve Fire Emblem Warriors sekáte nepřátele po desítkách najednou

Ve Fire Emblem Warriors budete na bojišti rozsévat smrt jako nepřemožitelný hrdina nebo hrdinka. A to vše umocněné přepálenými animacemi zdrcujících úderů.  celý článek

Divinity Original Sin 2
Divinity Original Sin 2 je kandidát na RPG roku. Sežere ovšem moře času

Hry na hrdiny jsou si často podobné jako vejce vejci, zvlášť ty z ranku fantasy. Vznešení elfové, věčně nabručení trpaslíci a k tomu hromada kostlivců, draků a...  celý článek

Dungeon Keeper (2014)
Activision vymyslel způsob jak lidi motivovat utrácet za mikrotransakce

Firma Activision si nechala patentovat úpravu mechanismu, který se stará o to, aby se v multiplayerových hrách potkávali hráči na stejné výkonnostní úrovni....  celý článek

Další z rubriky

Netrpělivě očekávanou rubačku ze světa Pána prstenů jsme bohužel nedostali k...
Jatka ve Středozemi. Prvních pár hodin Shadow of War obrazem

Jednu z nejočekávanějších her podzimu hrajeme již třetí den a ještě stále nejsme na konci. Přečtěte si zatím naše dosavadní dojmy.  celý článek

Hellblade: Senua's Sacrifice (PC)
Vývojáři prozradili některé triky, které používají k oblbnutí hráčů

Abyste se u her co nejvíce bavili, používají vývojáři spoustu triků, kterými nenápadně mění pravidla. Ve čtení pokračujte jen na vlastní nebezpečí, některé...  celý článek

LawBreakers
Průšvih roku? LawBreakers nepomohl ani slavný vývojář

Kvalitní hra ještě není zárukou finančního úspěchu. LawBreakers sice měli všechny předpoklady, aby se stali hitem, v těžké konkurenci se však neprosadili.  celý článek

Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.