Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na Plných Hrách - válečná letecká arkáda

  3:21aktualizováno  3:21
Bojiště 2. světové války čekají jenom na vás, stejně jako další plné hry zdarma.
Jadge

Jadge

Hra týdne

Jagdgeschwader - bojujeme v 2. světové válceJagdgeschwader - bojujeme v 2. světové válce  
Hodnocení: 8/10

Pokud je vám název Jagdgeschwader povědomý, nemusí to rovnou znamenat, že jste již v minulosti zkoušeli tuto akční hru. Autoři se totiž při vybírání jména projektu inspirovali německou letkou, která existovala v průběhu 2. světové války, z níž je ostatně v této hře čerpáno poměrně hojně. Základem je dvojice herních módů. Jako první se představí hra jeden proti jednomu, která je již sama o sobě poměrným zklamáním. Jak totiž sami zjistíte, umělá inteligence bohužel chybí. Jedinou možností, jak si hru zahrát tedy bude sehnat si podobně naladěného kamaráda, posadit ho ke stejné klávesnici a zapnout hru. To se ale bohužel jen tak někomu nepodaří.


Recenze

HellBall: The Stolen Crystals - pátráme po krystalechHellBall: The Stolen Crystals - pátráme po krystalech
Hodnocení: 7/10

Dovolená v pekelném prostředí asi nepatří mezi vámi oblíbené destinace. Přecijen má mnoho nevýhod jako je třeba až spalující horko, stejně jako přítomnost mnohých individuí, které dobrotu v minulém životě zrovna nesekaly. Naštěstí HellBall do tohoto prostředí tak nějak patří a na nad podobnými věcmi nemá čas uvažovat. Z jeho domoviny byl totiž ukraden mocný krystal a ten, v případě že jej nënajdete, může se v nepovolaných rukou stát vskutku velkým problémem. Navíc je podezření, že v tom má prsty obávaný zloduch, což je problém snad ještě větší. Příběh je vypravován díky kreslenému intru, které je rozumně dlouhé, na druhou stranu ale statické, textové a navíc příběhově nezajímavé.


Tower - kdo postaví vyšší věž?Tower - kdo postaví vyšší věž?
Hodnocení: 7/10

I když by mnozí vysokoškoláci prácí v jeřábu nejspíše opovrhovali, hra s jednoduchým názvem Tower dokazuje, že i takto jednoduše vypadající povolání může mít opravdu vysoké požadavky, co se obsluhy týče. V této hříčce si totiž do onoho jeřábu sednete právě vy, přičemž samotným ramenem zrovna moc pohybovat nedokážete, což je asi největší problém. Zvlášť když vám na krku visí na první pohled nesplnitelný úkol – postavit bedny a to nejlépe tak, aby dosáhly až do zadaného patra okolních panelových domů. Pokud čekáte, že dosáhnete maximálně spodních oken, ohromně se mýlíte. Kupříkladu již v druhé misi máte za úkol dojít až do patra 25 a to už je panečku problém. Zvlášť pokud zjistíte, jak to vlastně v tomto případě funguje. Ano jeřáb s dlouhým ramenem skutečně přenáší obří žluto-černé kostky, vy jej ale nemůžete přímo ovládat.

Bobaroids - na výlet ve vesmíruBobaroids - na výlet ve vesmíru  
Hodnocení: 6/10

Asteroids je až neskutečně stará hra, k níž byste na internetu našli desítky až stovky dobrých i horších přepracování. Bobaroids patří k tomu lepšímu, co nezávislá scéna zplodila. Na tom má lví podíl zajímavá grafická stránka, zářící všemi barvami a třeba také odstupňovaná hratelnost, která je výzvou i v pokročilejších fázích. Příběh této akční hry tvůrci do hry vložili spíše zcela alibisticky a hraje opravdu minimální roli. Pokud by snad někoho zajímal, Bobaroids je název zlé mimozemské rasy, která přiletěla na naši planetu řízena jejich stvořitelem s opravdu podivným jménem - Lord Hissythit. Vybráni jste byli tradičně vy, abyste blížící se hrozně jak se patří čelili, k čemuž jste údajně plnohodnotně vybaveni. Alespoň to si vaši stvořitelé myslí o zbrani s nijak slavnou kadencí, která se stane vlastně jediným pomocníkem.


Xochitl - berušky, pavouci a hadiXochitl - berušky, pavouci a hadi 
Hodnocení: 7/10

Xochitl patří do skupiny těch her, které na první pohled prostě nezaujmou. Grafická stránka rozhodně na dnešní dobu nikterak zářivá není a aby toho nebylo málo, první minuty strávené hraní mohou být taktéž poměrně velký problém. Ne že by šlo o hru kdovíjak komplikovanou, na druhou stranu ovšem je celkem originální, neotřelá a zvyknout si na její principy chvíli trvá. To ale nelze označit za vyložený zápor, já osobně tento fakt považovala za velké plus, neboť se po několika minutách testování právě onen koncept ukázal jako jednoznačně nejsilnější stránka. Hratelnost byste jen těžko přirovnávali k nějaké lépe známé hře, proto si jej popíšeme pěkně po pořádku.


Ballance - kulička a bludištěBallance - kulička a bludiště
Hodnocení: 7/10
Vzhledem k tomu, že řada čtenářů rozhodně nedočítá recenze až do konce, rozhodla jsem se nejzávažnějšímu problém v souvislosti s Ballance rozepsat hned ze začátku, aby případný čtenář neopomenul nakouknout na tento link. Přehledně pod sebou jsou tu rozepsané věci, které je potřeba stáhnout pokud si chcete tento projekt zahrát. To má co dočinění s XNA, jehož prostřednictvím hra vlastně vznikla. Také proto si projekt nezahrajete na horším stroji, který v sobě nemá grafickou kartu podporující alespoň shadery 2.0.

GameStarnoid - Arkanoid ve 3DGameStarnoid - Arkanoid ve 3D
Hodnocení: 7/10
GameStarnoid je remake oblíbeného Arkanoidu, jehož herní náplň myslím netřeba představovat nikomu. Již poměrně velkou řádku let se totiž setkáváme s různými remaky ať už inovativními či nikoliv, přičemž tento projekt patří do kategorie těch, které se sice originální snaží být, ovšem místo na obsahovou stránku vsází na tu vizuální. Popis herního principu bude mnohým možná připadat zcela zbytečný, jen pro splnění formalit jej ale přesto alespoň v krátkosti uvedu. Základem všeho je pálka umístěná ve spodní části herní obrazovky.

Shotgun Ninja - návrat do éry C64Shotgun Ninja - návrat do éry C64
Hodnocení: 6/10
Koukáte se na okolní obrázky a nevěřícně kroutíte hlavou? Ano, Shotgun Ninja opravdu není hrou, která by vás na první pohled zaujala obrázky, nechat se odradit jejich podobou by ale byla škoda. Oblíbený zahraniční autor Cactus si totiž přichystal další z jeho zajímavých byť trochu netradičních dílek, které tentokráte vzpomínají na éru Commodore64. V Shotgun Ninja se ujmete role malého ninjy skládajícího se jen z několika málo pixelů. Jeho jednoduché zpracování ale nekoresponduje se schopnostmi – v ruce totiž drží ostře nabitou zbraň a nebojí se ji použít. Ono také co mu zbývá, když jeho cestu kříží celá řada nepřátelských jednotek.

Hickory - myš a kukaččí hodinyHickory - myš a kukaččí hodiny
Hodnocení: 7/10
Hopsačky ze staré školy vám připomene Hickory, projekt, který byl určen do jedné zahraniční soutěže a tvůrci jej proto museli dokončit za celých 48 hodin. Naštěstí se to na kvalitě až tak nepodepsalo a kdyby snad ano, všechno to projektu odpustíte díky poměrně slibným a nápaditým mechanismům. Pokud prozradím, že se vše odehrává uvnitř starých kukaččích hodin, nejspíše si nedovedete vše představit dost dobře v akci. Nehledejte v tom žádné těžkosti, vlastně se jedná o tradiční hopsačku snad jen s tím rozdílem, že se zde nachází až neskutečně hodně mechanismů, které se stále přepínají, mění a pohybují.

 The Lost Stones Chronicles: Kingdom Realms - graficky zajímavá strategieThe Lost Stones Chronicles: Kingdom Realms - graficky zajímavá strategie
Hodnocení: 7/10
The Lost Stones Chronicles: Kingdom Realms – podle této hry by se dalo snadno uvažovat nad tím, že dlouhé názvy mnohdy nevěstí nic dobrého. I když by na to okolní obrázky vypadat nemusely, tato hra je zpočátku opravdu tak složitá, jako je název sám. Začneme ale v tom lepším duchu, tedy grafikou. Ta se mimochodem velice povedla, jak se může každý přesvědčit na okolních obrázcích. Vše je vyvedeno ve 3D, které navíc nevypadá vůbec nejhůř, což je na freeware RTS trochu s podivem. První problémse ale začne projevovat po spuštění první mise, kde uvidíte ono grafické pozlátko s neskutečně špatnou kolizí s okolím – pardon, ale lidé procházející předměty nebyly ani ve starověku či středověku, kdy se tato hra odehrává.

The Farmer - pěstujeme květinyThe Farmer - pěstujeme květiny
Hodnocení: 6/10
Zahradničina, to je těžká dřina. O tom by mohl vyprávět každý, kdo si jen po zábavu pěstuje za svým rodinným baráčkem několik málo druhů zeleniny. Podstatně složitější je situace v momentě, kdy se pěstováním plodin rozhodnete živit a to je právě případ hlavního hrdiny této poměrně netradiční hry. Základem všeho je kampaň skládající se z několika misí, které na sebe navazují a vždy vám představí trochu odlišný úkol. V každém z nich budete muset pochodovat s postavou zahradníka, který může provádět několik základních akcí. Počátkem všeho jsou sazenice, ty dostanete téměř pokaždé, neboť bez nich byste nedokázali opravdu nic. Pokud máte v zásobníku nějaké, stačí dojít k záhonku, zmáčknout šipku dolů a mezerník, čímž semínko zaklíčíte.

Autor:
Nejčtenější

Watch Dogs
KOMENTÁŘ: Herní kauzy a pseudokauzy. Čemu věřit?

Pokud pravidelně sledujete dění na herní scéně, jistě vám nebude dělat problém vybavit si nějaký prohřešek, trapas, nebo prostě „fail“, kterého se vůči...  celý článek

Legacy of Kain
Bude nová hra ze série Legacy of Kain? Vývojáři něco naznačují

Majitelé práv na dlouho opuštěnou značku Legacy of Kain začali na sociální síti sdílet obrázky upíra Raziela. Mohlo by to znamenat nový díl?  celý článek

Huang Wenbin při návštěvě fotbalového klubu Runcorn Linnets.
Fanoušek cestoval přes půl světa, aby poznal oblíbený tým z fotbalové hry

Čínský fanoušek cestoval více než 10 tisíc kilometrů ze své domoviny, aby mohl navštívit klub hrající až devátou nejvyšší fotbalovou ligu v Británii.  celý článek

Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions
Hopsavé RPG je zpět a krásnější. Recenze Mario & Luigi: Superstar Saga

Netradiční, avšak stoprocentně funkční a zábavná kombinace RPG a hopsačky se ukázala jako recept na hit. Proč si tak nezopakovat díl, kterým to vše začalo?  celý článek

Cook, Serve, Delicious! 2!!
Ukažte Pohlreichovi, kdo je tady šéf. Recenze Cook, Serve, Delicious 2

Gastronomie už pomalu proniká i do her. Druhý díl originální akční hry Cook, Serve, Delicious! 2!! je tak povedený, že pobaví i toho, koho vařit vůbec nebaví.  celý článek

Další z rubriky

Hellblade: Senua's Sacrifice (PC)
Vývojáři prozradili některé triky, které používají k oblbnutí hráčů

Abyste se u her co nejvíce bavili, používají vývojáři spoustu triků, kterými nenápadně mění pravidla. Ve čtení pokračujte jen na vlastní nebezpečí, některé...  celý článek

LawBreakers
Průšvih roku? LawBreakers nepomohl ani slavný vývojář

Kvalitní hra ještě není zárukou finančního úspěchu. LawBreakers sice měli všechny předpoklady, aby se stali hitem, v těžké konkurenci se však neprosadili.  celý článek

Tracer z Overwatche
Blíží se sportovní revoluce? Vše, co víme o chystané lize v Overwatch

Již letos v prosinci začne zřejmě největší událost v historii progamingu. Blizzard spustí úvodní sezonu ligy ve hře Overwatch, která by časem mohla konkurovat...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.