Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden na Plných Hrách - závody horských kol

  11:16aktualizováno  11:16
Sjezd na horském kole je určen jen pro ty nejzdatnější sportovce a sjet hladce tuto terénně obtížnou 3D trať bude chtít hodně tréninku i ve virtuální podobě.

Hra týdne

IKK Direkt Mountainbike Challenge 08 - drsný sjezdIKK Direkt Mountainbike Challenge 08 - drsný sjezd  
Hodnocení: 9/10

Když jsem na internetu zahlédla IKK-Direkt Mountainbike Challenge 08, přišel mi projekt neskutečně povědomý. Letmým zahloubáním v paměti a archivu plných her jsem rázem došla na to proč. Jedná se totiž o lehce upravenou verzi zhruba rok staré záležitosti s podstatně jednodušším názvem Rad Challenge 07. Změněná číslovka za datem vlastně znamená pouze nový ročník a většina ostatních věcí zůstala na svém místě. Na svém místě zůstal i výpis herních módů. Za prvé je tu trénink, kterému by se měl každý věnovat v první řadě.


Recenze

Jimmy's Lost His Toilet Paper - problémy s toaleťákemJimmy's Lost His Toilet Paper - problémy s toaleťákem
Hodnocení: 8/10

Na novou hru týmu Kloonigames čili od Petri Purha jsem se bez přehánění těšila. Jeho projekty se bez výjimky vyznačují originalitou a dobrou hratelností, navíc jich před určitou dobou ven chrlil opravdu kvanta. Vše se ale okouká, proto se i Petri rozhodl udělat si menší pauzu ve vývoji, k němuž se pozvolnými krůčky vrací a to třeba prostřednictvím této skvělé novinky. Nebyl by to Petri aby nepřišel s něčím, na co zůstanete jen koukat s otevřenou pusou. Ostatně zkuste zavzpomínat, kdy jse na počítači měli naposledy logickou hru, kde hlavní roli sehraje toaletní papír. A přesto se tomu po spuštění hy stane. Po celou dobu budeme sledovat osudy Jimmyho.


Deathball - fotbalové utkání budoucnostiDeathball - fotbalové utkání budoucnosti
Hodnocení: 8/10

Freeware fotbalové simulátory alespoň trochu slušné kvality byste za poslední dobu spočítali na prstech jedné ruky a žádný významný boom se nekonal ani v souvislosti s nedávno ukončeným Eurem. Deathball 2D s Eurem mnoho společného nemá, zato ale něco jako fotbalový zážitek skutečně nabídne. Ono slovíčko „něco jako“ není v předchozím odstavci použito jen tak zbytečně. Deathball vlastně ani není fotbal, možná tak jeho lehce zvrácená futuristická podoba. Po hřičti zde totiž bude místo jedenáctičlenného týmu pobíhat pouze jediný útočný robot za každou stranu.

Teocalli - temná cesta za poklademTeocalli - temná cesta za pokladem  
Hodnocení: 7/10

Montezumův poklad se již mnohokrát stal ústředním objektem nejen v povídkách, ale i filmech a teď je mu věnována celá hra. Ta samozřejmě spadala do vývojářské soutěže serveru Yoyogames a žánrově jde o zdařilou bludišťovku s lehce temným podtextem. Montezumův poklad byl před mnoha a mnoha desítkami let ukryt na velmi dobře chráněném místě a teprve nyní odhalen. Velké bohatství láká mnohé dobrodruhy a to včetně vaší maličkosti. Po cestě vás ale čeká velké množství problémů, které byly záměrně nastražeby, aby případný chtivý dobyvatel zaplatil životem.


Ocean Wolf - velitelem válečné lodiOcean Wolf - velitelem válečné lodi 
Hodnocení: 7/10

Když se čekne scrollovací akce, každý si většinou automaticky představí černé pozadí, nekonečný vesmír a několik nepřátelských letadel útočících na osamělého bojovníka. Ne až tak tradiční pak bývá, když se tyto bitky přenesou do prostředí ohromně rozlehlého moře a místo rakety dostanete do ruky kormidlo řídící malou útočnou loď. To je asi tak jediná změna, kterou byli pánové z MyPlayCity schopní. I když menu vypadá naprosto lákavě, se zbytkem hry to tak žhavé už není. To je ale bohužel politika tohoto vývojářského týmu. Po spuštění se tedy ocitáme v graficky lehce nadprůměrném prostředí, které je dominantní čirou modrou mořskou hladinou, která vlastně vystřídala stejně stereotypní černou z her odehrávajících se ve vesmíru.


Grabrilla - opičí arkanoidGrabrilla - opičí arkanoid
Hodnocení: 7/10
Arkanoid v dnešní době asi nepřekvapí žádného hřáče a to zejména né ty, kteří svůj volný čas věnují hrám zdarma. Remaků je možné nejen v archivu PlnýchHer najít nespočet a jak se zdá, tvůrci už ani dobře nevědí, co nového vymyslet. Možná právě proto přišli s touto opičí variací. Proč opičí, ptáte se? No přeci proto, že se na pozici hlavní hrdinky staví chlupatá gorila. Ano, klasická pálka pohybující se ve spodní části obrazovky již prostě nestačila a byla nahrazena živým zvířetem. To se ale vlastně chová jako odrazová pálka a v závislosti na mačkání tlačítek vpravo a vlevo se pohybuje s cílem chytit padající kokos (tím byl nahrazen klasický míček pro zachování celkové tématiky).

Rockman 7FC - nostalgické vzpomínáníRockman 7FC - nostalgické vzpomínání
Hodnocení: 7/10
Rockman 7 je poměrně starou záležitostí, která mezi hráči dominovala před desítkami let. K jejímu nedávnému výročí se rozhodli fanoušci připravit plnohodnotné přepracování či chcete-li remake do moderní podoby. A ten si mimochodem užijí i ti, kteří v originále neměli tu čest hru okusit... Pro zachování správné retro atmosféry tvůrci udělali opravdu vše. Nesnažili se přicházet s novátorstvím a na svém místě ponechali i retro hudbu, která je s tou na pozadí dnedšních her nesrovnatelná. I když lehce otravné zvuky možná velmi rychle ztlumíte nebo vypnete jako jsem to udělala já, jde o nezbytný prvek, bez něhož byste se zkrátka nedokázali vžít do té již dávno minulé doby.


Zaiden - na hřbetě bojového slonaZaiden - na hřbetě bojového slona
Hodnocení: 7/10
Zaiden je další solidní záležitostí pocházející přímo z vývojářské soutěže Yoyogames. Oproti konkurenci mi do oka padla podstatně více především díky samotnému tématu. Egypťané a sfingy jsou notně okoukané, zato Bitva u Gaugamel byla pro mě zajímavou sondou do dávn minulosti a možná i tak trochu opakováním z maturitního dějepisu :-). Pokud byste se snad zajímali o dějiny, jistě si vzpomenet, že v této bitvě odehrávající se ve 4. století před naším letopočtem exceloval skvělý dobyvatel Alfréd Veliká, který si v průběhu svého nepříliš dlouhého života podmanil velkou část Evropy, Asie i Afriky.

The Signal - ovládněte trh s internetemThe Signal - ovládněte trh s internetem
Hodnocení: 7/10
The Signal mě zpočátku zaujal svým originálním nápadem. Stejně jako další hry z ToJam se může pochlubit i netradičním ovládáním a unikátní hratelností. Ostatně sami si odpovězte na to, kolikrát za život jste již hráli hru, v níž budete hájit zájmy a zisky svého ISP (internet server provider) tedy poskytovatele internetového připojení. Tato hra pak je takovým pomyslným strategickým soubojem mezi dvěma společnostmi. Myslím, že by se vše dalo i v klidu aplikovat na skutečnýsvět, kde se v jednom nepříliš objemném městě objeví hned dvě konkurenční firmy.

Barn Runner 5: Part 1 - známá série pokračujeBarn Runner 5: Part 1 - známá série pokračuje
Hodnocení: 7/10
Barn Runner je a vždycky byla tak trochu svérázná adventura. Tvořená je v programu AGS a vyznačuje se svou charakteristickou grafickou stránkou, která zůstala nezměněna i do pátého dílu. Ten mimochodem přichází s novinkou, která není na freeware scéně až tak běžná – epizodické vypouštění nových pokračování. Celý pátý díl je tedy rozdělen do pěti menších kousků a první z nich je nám servírován právě teď. Pokud se budete chtít dozvědět. Jak to všechno pokračuje, díl druhý by měl vyjít zhruba za tři měsíce, opět téměř na samotném začátku. Pro další díly autorům rozhodně nechybí originální nápady, proto se můžeme těšit i na zasažení z oblasti jiných žánrů – kupříkladu čtvrtá kapitola nebude ani dělaná v AGS, ale Gamemakeru. Půjde totiž o jedinečnou arkádu střiženou akcí.

Tut's Test - konkurz na stavebníka pyramidTut's Test - konkurz na stavebníka pyramid
Hodnocení: 7/10
Tut's Test je tak trochu nenápadný projekt, který se účastnil soutěže serveru Yoyogames. Při recenzování jsme jej nějakým záhadným způsobem opomenuli a na jeho xistenci si vzpomněli až při vyhlášení celkových výsledků, kde se v tvrdé konkurenci umístil na třetím místě. Pojďme se tedy podívat, co se pod skořápkou této logické hry vlastně skrývá... Ihned po spuštění a odehrání několika málo minut jsem měla jasný pocit deja vú. Kdysi jsem poměrně dlouou dobu hrávla projekt jménem Bloxorz, který až na malé výjimky nabízel téměř to samé. První odlišností je příběh, kteýr pro splnění tématické části soutěže musel mít co dočinění se starověkými civilizacemi. Proto se účastníme jakéhosi konkurzu, který by nás v případě úspěchu měl katapultovat na pozici stavebního dělníka na pyramidách.

Flowers of Error - drag'n drop v akciFlowers of Error - drag'n drop v akci
Hodnocení: 7/10
Everyday Shooter je nezávislý projekt, který si svou cestui prokousal na celou řadu konzolí a je šířen za poplatek, tudíž vlastně svému autorovi neustále vydělává peníze. A pávě stejný člověk se pustil do vývoje Flowers of Error a můžete se vsadit, že jde o neskutečně originální záležitost. U Flowers of Error platí dvojnásob, že není radno dát na první dojem. Já osobně po prvním spuštění chtěla projekt okamžitě zavřít s tím, že nenabízí nic víc než průměrnou akci na jediné obrazovce. Ve skutečnosti se zde ale střílet vůbec nebude a jedná se spíše o slibnou kombinaci hry logické, akční a postřehové.

Nanobots - robotická vzpouraNanobots - robotická vzpoura
Hodnocení: 7/10
AGS komunitu jsem začínala pomalu ale jistě považovat za mrtvou až do chvíle, než se na scéně objevila další adventurní záležitost, která rozhodně stojí za zahrání. Nanobots případné milovníky adventur zaujme nejen miou grafikou, zajímavým příběhem, ale i šesticí hratelných postav – což by mohl být i aspirant na rekord v této oblasti. Nejprve si rozebereme příběh, o němž nás srozumí v úvodním intru dvojice svérázných postav. Hned z úvodu mě rozesmál jen vkusný výběr jména profesora v bílém plášti – KillFun (ve volném překladu nejspíše něco jako „zkazí každou srandu“) mě zkrátka dostal.

Immortality – IDDQD?Immortality – IDDQD?
Hodnocení: 5/10
Jak text svědčí, po delší době zde opět máme něco intoušskýho. Nenechte se zmást hodnocením, je pouze obecné, v žánru „logických existencialistických her“ by Immortality musela dostat minimálně o pět bodů více. I když se název tváří tajemně jako hrad v Karpatech, autor hry, Jason Rohrer, vytvořil jednoduchý koncept a leckdo by oprávněně mohl vypíchnout, že hrací doba Immortality je zhruba pět minut. V podstatě nosíte jednotlivé (kamenné?) bloky po mapě tak, abyste dosáhli buď na smrt nebo na nesmrtelnost. K tomu potřebujete mít blok s hnědými stupínky, čili ony šedé bez stupínků vám pouze překážejí a abyste se dostali dále, musíte svůj blok položit na šedý blok, vzít vespod uložený šedý a položit ho někam jinam.

Autor:
Nejčtenější

Oficiálně neoznámená StarWars hra od Visceral Games
Herní Star Wars v potížích. Electronic Arts zavřeli studio Visceral

Autoři Dead Space už žádnou hru pod značkou Visceral Games nevytvoří. Slibovaná příběhová hra ze světa Star Wars, na které studio poslední roky pracovalo, bude...  celý článek

Call of Duty: WWII
Američan na webu prodával kradené kopie Call of Duty: WW2

V americké Indianě byl zatčen muž za přeprodávání fyzických kopií dosud nevydané hry Call of Duty: WWII.  celý článek

Cyberpunk 2077
Práce v naší firmě není pro každého, brání se autoři Zaklínače nařčením

Firma CD Projekt Red nečekaně zareagovala na vlnu kritiky, která se na internetu objevila od údajných bývalých zaměstnanců.  celý článek

Divinity Original Sin 2
Divinity Original Sin 2 je kandidát na RPG roku. Sežere ovšem moře času

Hry na hrdiny jsou si často podobné jako vejce vejci, zvlášť ty z ranku fantasy. Vznešení elfové, věčně nabručení trpaslíci a k tomu hromada kostlivců, draků a...  celý článek

Mafia: The City of Lost Heaven
Legendární první Mafia je opět v digitální distribuci

Fanoušci nejpopulárnější české hry všech dob si konečně zase mohou koupit její digitální kopii.  celý článek

Další z rubriky

SNES Classic Mini
Skvělý dárek pro každého (chlapa)? Retro konzole SNES Mini

S retro konzolí SNES Classic Mini se vracíme do devadesátých let a éry 16bitů. Většina z 21 předinstalovaných her však není jen pro nostalgiky, jsou skvěle...  celý článek

Ovládání Oculus Touch v akci
Autor Oculus Riftu chce robotickou ruku pro porno ve virtuální realitě

Ve zvláštním diskusním pořadu se zakladatel firmy Oculus Rift, mladý kontroverzní miliardář Palmer Luckey, rozhovořil o tom, že budoucnost virtuální reality je...  celý článek

Netrpělivě očekávanou rubačku ze světa Pána prstenů jsme bohužel nedostali k...
Jatka ve Středozemi. Prvních pár hodin Shadow of War obrazem

Jednu z nejočekávanějších her podzimu hrajeme již třetí den a ještě stále nejsme na konci. Přečtěte si zatím naše dosavadní dojmy.  celý článek

Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.