Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden v hrách: triumvirát akčních her

  12:00aktualizováno  16. prosince 11:51
Hratelné demoverze na Serious Sam: TSE, Return to Castle Wolfenstein a Medal of Honor: AA * Emulace Xboxu * Jaké hry koupit k Vánocům? * Spojení Hvazdných válek a Age of Empires * Další ze skvělých RPG na vánočním trhu * Recenze špičkových titulů * Nejnovější UFO pochází z České republiky

AquaNox Ze začátku minulého týdne se zdálo, že tento „stříbrný“ týden proběhne bez větších událostí a že bude panovat příjemná opojná nuda. Nestalo se tak. Chřipka, která řádí všude v okolí, si vybrala svou první oběť i z našich řad. A nebyl jí nikdo jiný, než nejslabší z nás - Alenka. Sice se tváří hrdinně a prohlašuje, že od nového týdne již bude zase v plném provozu, ale znáte to - člověk míní a bacil mění. Doufejme tedy, že se vyleží, že si Martin s Čočíkem užijí zasloužené dovolené a že já s Danem se tady z toho všeho nezblázníme. Neváhejme tedy ani minutu a pusťme se do toho, co všechno se v minulém týdnu událo na herní scéně.

Trhák týdne - souboj akčních demoverzí
Uplynulý týden se odehrával v očekávání příchodu tří hratelných demoverzí, které měly hned několik styčných bodů - pokaždé se jednalo o demo na kvalitní akční hru a pokaždé jsme na něj čekali již delší dobu. Dočkali jsme se všech tří a ani jedno nás nezklamalo. Jako první přišlo v úterý demo na opravdu akční hru (jinak to ani říci nejde) Serious Sam: The Second Encounter a jako jediné nabízelo multiplayer i singleplayer. Ve čtvrtek přišla singleplayerová hratelná ukázka z nedávno vydané reinkarnace agenta Blazkowitze - Return to Castle Wolfenstein. Jako poslední pak v pátek vyšel veřejný test multiplayerového módu ve hře Medal of Honor: Allied Assault. Pokud můžete hodnotit z prvních reakcí, tak i ono nebylo pro hráče žádným zklamáním. Tak co, jaké demo si stáhnete? Pokud máte rádi akční hry, tak byste si neměli nechat ujít ani jedno z nich.

Nové hry doma i ve světě
Pokud si myslíte, že čím budou Vánoce blíže a blíže, tím větší počet novinek se na trhu objeví, tak jste na omylu. Hlavní vydávací sezóna je již za námi a ve světových obchodech se neobjevila vůbec žádná hra, která by stála za zmínku. Buďme tedy rádi, že jsme v České republice, protože do zdejších obchodů dorazily hned čtyři nové tituly. Největší radost z nich měli milovníci leteckých simulátorů, protože pro ty zde byly připraveny hned tři novinky. Tennis Master Series Zatímco zkušení letci okažitě sáhli po skvělé hře Il-2 Sturmovik, příznivci menšího realismu a větší akce tu měli futuristický Echelon. A pokud vám bohatě stačí skutečnost, že letíte a střílíte po všem kolem sebe, pak jste si mohli koupit hru Comanche 4. Poslední novinkou minulého týdne byla závodní motocyklová hra MotoRacer 3.

Pondělí - podmořské souboje
Na podomořský akční simulátor Archimedean Dynasty by si v současnosti již nikdo nevzpomněl, kdyby nebylo hry AquaNox. Ta je jeho přímým pokračováním a dlužno podotknout, že pokračováním velice dobrým. Pokud vám nevadí jeho občasná zdlouhavost a navíc ještě máte pěkně našlapané PC, pak si ho jistě vychutnáte jako žádnou jinou hru. A jestli máte doma i konzoli Dreamcast a holdujete terénním závodním hrám, tak si zkrátka nemůžete nechat ujít titul V-Rally 2. Jedná se totiž bezkonkurenčně o to nejlepší, co si na této platformě zahrajete. Je ale také možné, že nemáte rádi ani akční simuátory, ani závodní hry. Pak vám možná káply do noty informační články o netradiční strategii They Came From Hollywood a o multiplayerovém akčním RPG Endless Ages.

Bezkonkurenčně největší rozruch se strhl kolem oznámení, že nejnovější díl série X-COM - hra UFO: Freedom Ridge - se vyvíjí v České republice. Bez zájmu ale nebyl ani fakt, že se připravuje oficiální add-on pro Train Simulator a že hra Delta Force se objeví i na PS2. Kromě toho všeho jsme vám přinesli video z pécéčkové verze RPG Grandia II a spoustu obrázků - z akční hry IGI 2: Mercenary Force, akční adventury Prisoner of War a z ruského Kreedu. Poté jsme vás informovali o tom, jaké hry se nejlépe prodávají v USA, a že na chladič procesoru si můžete přimontovat hlasitý alarm.

Úterý - emulace Xboxu na PC
Již několik let čekají příznivci tenisu na nějakou kvalitní simulaci svého oblíbeného sportu a konečně se dočkali. Hra Tennis Master Series sice není úplně bez kazu, ale konečně se jedná Star Wars Galactic Battlegrounds o titul, který vás nejen dobře pobaví, ale který je opravdu tenisem a ne jen jeho nepodařenou napodobeninou. A jak dopadl Headhunter? Původně se o této hře mluvilo jako o „Metal Gear Solid killeru“. Splnila se naše očekávání? Jenom částečně. Headhunter není špatný a najdete v něm pár zajímavých nápadů, ale MGS rozhodně nepřekonává. Zajímavější a rozhodně originálnější bude akční adventura Prisoner of War. Ta má ale jednu nevýhodu - stejně jako na Dredd vs. Death si na ni ještě nějaký ten čásek počkáme. Na závěr dneška jsme vám přinesli velice zajímavou zprávu, a to fakt, že PC bude opravdu umět emulovat konzoli Xbox.

Dnes přišla první z hratelných demoverzí zmíněných v Trháku týdne, a to demo na hru Serious Sam: The Second Encounter. Z downloadových souborů mu zdatně sekundovalo in-game video z připravovaného RPG Dungeon Siege a nová sada wallpaperů ze strategie Civilization III. Poté jsme vám nabídli obrázky z „broukobijecké“ akční hry Stung! a z vesmírné střílečky Jedi Starfighter. Měli jsme tu i dobrou zprávu pro milovníky adventur - Runaway: A Road Adventure u nás nakonec přeci jen vyjde. A zajímáte se o netradiční kousky hardwaru? Pak byste si neměli nechat ujít tento rozbočovač pro osm ventilátorů. Příznivce akčních adventur zase jistě potěšilo, že slavný Messiah míří i na platformu PS2.

Středa - AoE ve sci-fi hávu
Co se stane, když se do jednoho celku spojí svět Star Wars a jedna z nejoblíbenějších realtimových strategií - Age of Empires? Odpověď je jednoduchá - hra Star Wars Galactic Battlegrounds. Pokud bychom se na ni dívali z hlediska originality, pak napřináší pranic nového a jen kopíruje své předchůdce. Z hlediska zábavnosti se ale jedná o titul, který by si neměl nechat ujít žádný fanoušek realtimových strategií a pro lidi závislé na Hvězdných válkách se jedná o naprostou nutnost. Podobně je na tom i playstationový Spider-Man 2. Po technické stránce je to dvojče prvního dílu, ale příznivce komiksu jistě nezklame. A když už jsme u toho, vyplatí se vlastně dělat stále stejné hry? Mnohé průzkumy dokazují, že ano, a Gothic právě to bylo námětem dalšího dnešního článku. Nezapomněli jsme však na svou povinnost informovat vás o zajímavých nových projektech, a tak jsme vám přinesli podrobnosti k RPS Lethal Dreams a závodní akční arkádě HoveRace.

Dnes jsme pro vás sice neměli žádnou demoverzi na dlouho očekávaný akční titul, ale nuda zde rozhodně nebyla. Nabídli jsme vám ke stažení nové in-game video z Medal of Honor: Allied Assault a dvojici strategicky laděných demoverzí - na klasickou realtimovku S.W.I.N.E. a na budovatelskou strategii Monopoly Tycoon. Chybět nemohla ani pravidelná várka patchů - dnes jsme vám zazáplatovali budovatelskou strategii Monopoly Tycoon, strategii tahovou Etherlords a akční hru Aliens versus Predator 2. I obrázky zde byly - z čerstvě ohlášené adventury Gooka 2, ze strategie Blitzkrieg, z akční adventury Prisoner of War a z titulu Star Fox Adventures. Na závěr jsme vás informovali o novém Megamanovi a o čerstvých úspěších a přehmatech Intelu.

Čtvrtek - vězeňské RPG
S koncem roku se vynořilo slušné množství kvalitních RPG. Hra Gothic mezi ně rozhodně patří. Pokud si zvyknete na nepříliš tradiční ovládání a nebude vám vadit, že od jistého okamžiku je příběh až příliš lineární, tak vás od tohoto titulu nic neodtrhne. Kvalitní zápletka zde jde ruku v ruce s líbivou grafikou a dobrým herním systémem, takže se nelze divit velké oblibě této hry. Trošku zklamáním ale byla hra Virtua Tennis 2K pro Dreamcast. Je příliš podobná předchozímu dílu, a to včetně vyčítaných chyb. Zábavný multiplayer ale zachraňuje mnohé. Dnes jsme vám též přinesli interview s tvůrci hry UFO: Freedom Ridge, která by se měla zhruba za rok objevit na pultech obchodů. Ve spolupráci se serverem Technet jsme vám dnes přinesli též rozbor toho, jak rychlý je počítač, který můžete vyhrát v naší vánoční soutěži. Poslední dnešní článek byl věnován hře Stung!, v níž se sice ocitnete v roli malého brouka, ale čekají vás velké úkoly.

Battlecruiser Millenium Dnes jsme vám přinesli hned tři hratelné demoverze, přičemž na jednu jste se těšili již několik měsíců. Ano, k akční hře Return to Castle Wolfenstein je již i singleplayerové demo. Trojici doplňovaly hratelné ukázky z animovaných závodů Toon Car a ze strategie Stronghold. Dnes jsme vám představili též hru Solaris 104 a nabídli vám nejnovější informace o hrách Tekken 4 a C&C: Renegade. Seznámili jsme vás též se závěry poněkud svérázného průzkumu a s tím, jak je to s napojením PS2 na internet. A jestli u nás vždy hledáte nové obrázky, tak jste tentokrát našli nové galerie u akční hry Medal of Honor: Allied Assault a u pécéčkové verze Star Wars Starfighter.

Pátek - třpytí se to, avšak není to zlato
Těžko bychom hledali v poslední době nějakou rozporuplnější hru než vesmírný simulátor Battlecruiser Millenium. Na jednu stranu se jedná o opravdu univerzální titul poskytující hráči obrovskou svobodu, na druhou stranu má celou řadu více i méně závažných nedostatků. Raději tedy tuto hru nesuďme a podívejme se někam jinam - třeba na Project Gotham. Tento xboxový závodní projekt byl hodně očekávaný, protože sliboval výtečné vizuální ztvárnění a herní systém, před nímž by Gran Turismo bledlo závistí. Kvalitní grafika se koná, zbytek ale ne. O mnoho lépe zatím vypadá akční hra Serious Sam: The Second Encounter - herní systém je sice stejný jako minule, ale s tím se počítalo. Veškeré ostatní prvky jsou lepší než minule, a že už tehdy byly dobré. Slibně vypadají i další dva projekty, o nichž jsme vás informovali - budovatelská strategie Cultures 2 a akční Die Hard Nakatomi Plaza.

Na pátek bylo ohlášeno demo na akční hru Medal of Honor: Allied Assault a také vyšlo - dokonce netradičně již v ranních hodinách. Společně s ním jste si mohli stáhnout i trailer ke strategii Cossacks: The Art of War a prohlédnout si obrázky z akční taktické hry Lost Legion a závodního titulu TOCA Race Driver. S radostí jsme se pak ujali role posla dobrých zpráv a informovali vás o tom, že hry GTA 3 se dočkají i v Austrálii, kde měla být původně Wipeout 2097 zakázaná, že Xbox bude do šesti měsíců online, že armáda USA projevila zájem o Operaci Flashpoint a že vrtulníková akce Red Shark je již ve fázi beta. Na závěr jsme vám přinesli první informace o RPG Final Fantasy XII.

Víkend - fanda, ale člověk
Vánoce jsou prakticky za dveřmi a my jsme se vám tedy pokusili poradit, jaké hry by se hodily jako dáreček pod stromeček. Zamysleli jsme se též nad tím, jak se projevuje fandění hrám, časopisům a konzolím a nakolik se podobá třeba fandění fotbalu. Zavzpomínali jsme si i na hru Wipeout 2097 a podívali se, jak dopadla novinka Lucky Luke Western Fever. V obou případech se jedná o předělávky z PlayStationu, ale jen na jednu z nich si vzpomeneme i za pět let. Hádejte, která je která? Samozřejmě, že jsme na vás nezapomněli ani s přehledem her ze serveru Plné hry a s příběhem z Ultimy Online. Chybět nemohly ani návody - dnes jsme vám radili s adventurou Zlatý kalich a s hutným RPG Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor.

Četli jste nás o víkendu? Pokud ne, tak vám uniklo množství zajímavých zpráv - např. o evropském zahájení prodeje konzole GameCube, o bojovce Virtua Fighter 4 nebo nápověda do vánoční soutěže BonusWebu. Měli jsme tu i tradiční přehled nových cheatů a slušné množství screenshotů - z RPG Arx Fatalis, týmové akční hry Devastation, singleplayerového Counter-Strike: Condition Zero, akční adventury C.O.N.S.E.A.L. a akčního RPG Grom.

Tjádydádydá, a to je vše, přátelé. Příště, až se zase setkáme u týdenního přehledu článků, budou už Vánoce. Doufejme tedy, že všichni tyto svátky „klidu a míru“ (uvozovky jsou opravdu na místě) přežijeme všichni ve zdraví, že dostaneme hodně dárečků a že ty od nás sklidí zasloužený úspěch. Za sedm dní opět na shledanou.

Autor:


Nejčtenější

Pornoparodie nejpopulárnější hry současnosti není vtipná ani vzrušující

Pornoparodie na hru Fortinte nazvaná Fortnut

Hra Fortnite, oblíbená především mezi nezletilými hráči, se dočkala své pornoparodie. A výsledek je přesně takový, jaký...

Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

Nejlepší hry roku 1998

Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...Konec dohadů. Unreal, nebo Quake?

Střílečka Quake je šestnáct let stará a stále září.

Pokud byste si museli vybrat, dáváte, případně dávali jste přednost značce Quake, nebo raději konkurenci v podobě...

Hry a porno generují největší příjmy z virtuální reality

Pornografická videa v VR

Největším motorem v oblasti virtuální reality jsou hry a porno videa. Vyplývá to z úniků dat Valve a analýzy...

RETRO: Sexy střílečku SiN potopil revoluční Half-Life i vlastní chyby

SiN

Letos slavíme dvacet let od vydání kultovní střílečky Half-Life, jejíž sláva zcela zastínila méně známou střílečku SiN....

Další z rubriky

Více než polovina rodičů dovolí hrát dětem hry pro dospělé

Kostýmy ze sběratelské edice bojovky Dead or Alive 5 Ultimate

Podle internetového průzkumu britské sociální platformy Childcare.co.uk přes padesát procent rodičů neřeší, jaký je...

Osm a jedna exkluzivní klasika, které by si zasloužily remake na PS4

Killzone 2

Po fenomenálním Shadow of the Colossus vývojáři z Bluepoint Games oznámili, že se chystají na další remake. Půjde opět...

KOMENTÁŘ: Co máte pořád s tím Nintendem? Pohled nováčka po dvou letech

Super Mario Bros. 3

Na rozdíl od situace v zahraničí nejsou u nás výrobky od Nintenda tolik vyhledávanou komoditou. Značka tu prostě nemá...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz