Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách – akční hrdinové

  12:00aktualizováno  1:55
Soldier of Fortune 2 *** filmová recenze Spider-Man *** Duke Nukem *** Colin McRae Rally 3 *** Sudden Strike 2 – první dojmy *** The Sum of All Fears *** návody Simon 3D a Syphon Filter *** novinky Fuel a Pax Romana *** Warlords IV preview *** Cultures 2 *** videopreview na UFO, Indiana Jones, Rayman 3 a Archangel

Colin McRae Rally 3

Veletrh E3 už sice skončil, ale jeho dozvuky jsou (a nějaký čas ještě budou) na BonusWebu stále patrné. I proto jsme vám mohli nabídnout mnoho materiálů, které nemáte šanci nikde jinde na českém internetu najít. Kromě toho samozřejmě nechyběli recenze, návody, dema, patche, screenshoty i aktuální informace ze zákulisí herního byznysu. Minulý týden byl zkrátka nabitý až k prasknutí a dnešní přehled se vám jako vždy pokusí usnadnit orientaci v záplavě informací, které jsme vám přinesli. Jistě jste si již také všimli, že BonusWeb zavádí exkluzivní články a další materiály pro platící uživatele - proto si vám dovoluji připomenout shrnutí všech faktů o programu BonusWeb Profi, tedy o tom, jak tento nadstadnardní režim funguje, co vám nabídne, jak uskutečňovat platby a podobně.

Trhák týdne – Soldier of Fortune a Colin McRae
Trháky týdne tentokráte opravdu nebylo lehké vybrat. Díky tomu, že v poslední době vyšlo hned několik skvělých titulů, byla mezi recenzemi situace dost vyrovnaná. Nakonec jsme jako nejnetrpělivěji očekávanou gamesku vybrali titul Soldier of Fortune II: Double Helix, na kterou se již pěkně dlouho těšila drtivá většina příznivců akčních her. Bohatý výběr jste měli i mezi peckami, které se na vás teprve chystají a zatím neopustily studia vývojářských týmů. Asi největší ohlas v této kategorii měla závodní hra Colin McRae Rally 3, kterou jsme vám mohli představit díky její prezentaci na letošním veletrhu E3. Tyto dva tituly však rozhodně nebyly jediným lákadlem minulého týdne, jelikož jste si mohli přečíst i o dalších skvělých hrách; namátkou jmenujme Duke Nukem: Manhattan Project, The Sum of All Fears, Indiana Jones and the Emperor's Tomb, Warlords IV – Heroes of Etheria, UFO: Aftermath či Sudden Strike 2. Jako bonusová třešnička na dortu pak pro vás byla připraven i článek o filmu Spider-Man, který byl ve čtvrtek uveden do kin.

Duke Nukem: Manhattan Project

Pondělí – Duke Nukem se vrací
Ano, už je to tak. Slavný akční hrdina a jeden z největších frajerů, který se kdy v počítačových hrách objevil, svalovec Duke Nukem, je konečně zpět. Nový titul s tímto chlapíkem v hlavní roli sice není FPSkem, jak by si někteří mohli myslet, ale stejně jeho návrat zahřeje u srdce. O titulu Duke Nukem: Manhattan Project, který lze zařadit do žánru 3D arkád, si můžete přečíst v naší pondělní recenzi. Další článek úvodu týdne vám představil historickou strategii Pax Romana, která vás do starověkého Říma a umožní vám realizovat své politické, obchodnické i válečnické choutky. Mělo by se jednat o titul propracovaný a autentický, a to i díky tomu, že na něm pracují lidé, kteří mají na svědomí hardcore strategii Europa Universalis, kterou si oblíbila většina zarytých fanoušůk tohoto žánru. Konzolisté se dočkali ohlédnutí za nedávno ukončeným veletrhem E3, a to v mohutném shrnutí VidEoh3rní střípky. Nechyběl samozřejmě ani pravidelný Týden ve hrách. Speciálním kouskem pak bylo exkluzivní E3 videopreview ze hry Rayman 3: Hoodlum Havoc.

Pondělní screenshoty:
Le Mans 24 Hours, Battlefield 1942, Commandos 3, Project Nomads

Pondělní downloady:
World Wrestling Entertainment Raw 2 (video), Antz Extreme Racing (trailer)

The Sum of All Fears

Úterý – Speciální jednotky a 2. světová válka
Jméno Toma Clancyho je více než známé, a to zejména příznivcům taktických akcí. Dalším dílkem zaštítěným jménem tohoto bývalého agenta je hra The Sum of All Fears, jejíž recenzi jsme vám v úterý nabídli. V tomto titulu budete mít k dispozic vždy tříčlenné speciální komando, se kterým budete plnit nebezpečné tajné mise; i když v jednu chvíli můžete ovládat jen jednoho agenta, můžete svým kolegům zadávat různé příkazy, například otevření dveří + "vyflashování" místnosti a podobně. Dalším článkem jsou první dojmy z betaverze Sudden Strike 2, druhého dílu skvělé válečné strategie, ve kterém se kromě mnohých dílčích vylepšení dočkáte i úplně nového národa, konkrétně urputných Japonců, se kterými se střetnete zejména v Tichomořských oblastech. Konzolová sekce byla v druhý pracovní den minulého týdne obohacena o titul Universal Studios, který je určen hlavně pro mladší hráče. V oblíbené hardwarové sekci jste mohli najít článek HW minutky: Linux a hry, jehož téma je snad jasné již z názvu. Exkluzivní záležitostí pak bylo E3 videopreview ze hry UFO: Aftermath, které vám přiblíží průběh jedné mise a je doprovázeno komentářem Martina Klímy, šéfa Altar Interactive.

Úterní screenshoty:
F1 2002 (GameCube), Xpand Rally

Soldier of Fortune 2

Středa – Soldier of Fortune podruhé
Akční hra Soldier of Fortune patří mezi nejlepší a hlavně nejoblíbenější kouksy svého žánru a není proto divu, že její druhý díl byl všemi příznivci akční zábavy netrpělivě očekáván. Nedávno tato hra konečně vyšla a my jsme vám uprostřed pracovního týdne nabídli recenzi, ve které se můžete dočíst, jak tedy Soldier of Fortune 2: Double Helix nakonec dopadl. Dalším středečním kouskem byl přehled budgetových her, tedy titulů, které si můžete pořídit doslova za pár korun – tentokráte si toto shrnutí rozhodně nenechte ujít, neboť se v něm dočtete mimo jiné i to, jak si za babku pořídit třeba skvělé izometrické RPG Planescape: Torment využívající pravidla AD&D, které patří ke špičkám svého oboru. Třetím článkem pro pécéčkáře bylo představení poměrně nedávno ohlášené realtimové strategie World War II: Frontline Command, která vás (jak už název našeptává) zavede na bojiště 2. světové války. A čeho se mohli nadát naši konzolisté? Pro ně jsem připravili recenzi bojové hry Tekken Advance, která je určená pro platformu GameBoy Advance. Třešničkou na středečním dortu pak byla videovizitka nabízející zajímavou podívanou na připravovanou hru Indiana Jones and the Emperor's Tomb od Lucas Arts.

Středeční screenshoty:
Söldner – Secret Wars, Delta Green

Středeční downloady:
Syberia (demo), Project BG&E (trailer), Gothic II (E3 trailer), Global Ops (mp demo)

Spider-Man

Čtvrtek – Dinosauři, Spider-Man a rallye
Pokud máte rádi hry typu "Tycoon" a také zvířátka, pak vás jistě potěšila recenze hry ZOO Tycoon: Dinosaur Digs, která je, jak už jistě tušíte, datadiskem k úspěšnému titulu ZOO Tycoon. Koho už nebaví stavění klasické ZOO, může se v tomto addonu pobavit předváděním prehistorických ještěrů a podobných tvorů, které jistě dobře znáte z filmu Jurský park. BonusWeb Profi pak jistě potěšil všechny příznivce motorismu, jelikož nabídl preview na skvělé rallye Colin McRae Rally 3. Připraven pro vás byl i pravidelný hardwarový článek; tentokráte se jednalo a artikl s názvem Vypalte si laserem label!, který vám přiblíží novou vypalovačku Yamaha CRW-F1, kterážto jako první přichází s technologií Disc T@2 umožňující pomalování povrchu CD. V konzolové sekci na vás čekala recenze nadprůměrné akční hry Shadow Man 2econd Coming pro PS2 vyznačující se zejména pekelným příběhem. Čtvrtek je krom jiného i dnem filmových premiér a i když jsme magazínem především o hrách, tentokráte jsme nemohli lehce nezafušovat do filmařské branže, takže jste si v našem pátém článku mohli přečíst, jak se našim redaktorům líbil Spider-Man. Čtvrteční specialitkou pak bylo komentované videopreview ze hry Archangel, akčního RPG v techno-fantasy stylu.

Čtvrteční screenshoty:
Empire Earth: The Art of Conquest, Rainbow Six: Raven Shield, Neverwinter Nights, Will Rock

Čtvrteční downloady:
Rayman 3: Hoodlum Havoc (E3 trailer)

Cultures 2: The Gates of Asgard

Pátek – Cultures 2 a návrat tahových Warlordů
Recenzi na poslední pracovní den minulého týdne obstarala realtimová strategie Cultures 2: The Gates of Asgard, která je samozřejmě druhým dílem oblíbené hry na náměty vikingské mytologie; o kvalitách tohoto pokračování svědčí i vysoké hodnocení 83%. V rámci programu BonusWeb Profi jsme pro vás na pátek připravili preview hry Warlords IV – Heroes of Etheria, neboli čtvrtého dílu dnes již legendární tahové strategie. V novém dílu, který by měl být hotov již letos v zimě, se dočkáte kromě jiného i propracovaného managementu měst, speciálního bojového módu ve stylu HOMAM a dalších lahůdek. Pro příznivce adventur jsme přichystali článek o hře Inquisition, která je situována do temného středověku, kdy v Evropě řádí mor a téměř vše je ovládáno mocnou inkvizicí. Pro konzolisty byla připravena recenze hry Spider-Man: The Movie (pro platformu GameBoy Advance), ve které se pochopitelně setkáte s oblíbeným komiksovým (a nyní již i filmovým) hrdinou. Kromě toho jsme vám také přinesli zprávu o ohlášení Etherlords II a informaci o tom, že společnost Strategy First získala od Sir-Techu vydavatelská práva na sérii Jagged Alliance.

Páteční screenshoty:
Endgame, New World Order, Hoverace

Páteční downloady:
Aliens vs Predator 2 (patch), Iron Strom (trailer), Battlefiled 1942 (trailer)

Fuel

Víkend – vzpomínky a vůně benzínu
Ano, vzpomínky, uplynulý víkend byl kromě jiného i o nich. Pro pécéčkáře jsme totiž připravili článek, jenž byl ohlédnutím a zároveň průvodcem ságou Rainbow Six; tedy sérií takticko akčních her na motivy Toma Clancyho, v nichž jde zejména o protiteroristické akce speciálního zásahového komanda. Do klasiky jsme zabrousili i v konzolové sekci, kde jste mohli nostalgicky zavzpomínat na jednu z nejvydařenějších her pro platformu PlayStation, na titul MediEvil, který nabídne akčně laděné putování rytíře, jenž vstal z mrtvých a musí svět zbavit zlem prohnilého čaroděje. Jak je patrné již z víkendového podtitulu, na své si přišli i milovníci rychlosti, a to díky našemu představení hry s jednoduchým názvem Fuel, ve které si budete moci vyzkoušet řízení terénní čtyřkolky, helikoptéry a vznášedla. Víkend je již tradičně rájem pro všechny, kteří zatuhli při hraní nějaké té tuhé gamesky. Návody tedy nemohly chybět ani tentokráte, konkrétně se jednalo o průvodce zbrusu novou adventurní hrou Simon the Sorcerer 3D (1. část návodu) a konzolovou záležitostí Syphon Filter (1. část návodu). V neděli na vás samozřejmě čekal také pravidelný Týden na plných hrách, ve kterém jste se opět mohli dozvědět, co zajímavého se objevilo za uplynulých sedm dní v sekci věnované freewarovkám. Za zmínku stojí i přehled cheatů za minulý týden a připomenutí naší soutěže, ve které můžete kromě dalších cen vyhrát i pět originálek vynikajícího leteckého simulátoru IL-2 Sturmovik.

Víkendové screenshoty:
Paradise Cracked, Broken Sword 3, Sea Dogs 2, Echelon: Wind Warriors, Asheron's Call 2, O.R.B.

Víkendové downloady:
GI Combat (intro video)

Autor:


Témata: Linux, simulátor, UFO, Zoo


Nejčtenější

Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions
Hopsavé RPG je zpět a krásnější. Recenze Mario & Luigi: Superstar Saga

Netradiční, avšak stoprocentně funkční a zábavná kombinace RPG a hopsačky se ukázala jako recept na hit. Proč si tak nezopakovat díl, kterým to vše začalo?  celý článek

For Games 2017
Tipy z For Games: před vydáním si můžete zahrát očekávané pecky

Na veletrhu videoher a interaktivní zábavy For Games, který až do neděle 22. října probíhá v areálu PVA Letňany, si můžete zahrát hned několik her před jejich...  celý článek

Civilization III
Třetí díl kultovní Civilization je dočasně zdarma. Nepropásněte ho

Využijte časově omezené nabídky a zařaďte si starší, ale stále skvěle hratelný třetí díl Civilizace do vaší steamové knihovny úplně zdarma.  celý článek

Wolfenstein: The New Order
Která střílečka vás za poslední léta bavila nejvíc?

Napište nám, která střílečka vás za poslední léta bavila nejvíc a proč. Na vaše odpovědi se těšíme v diskuzi pod článkem.   celý článek

Grand Theft Auto 5
Jakým typem hráče jste?

Stejně jako se hry dělí do mnoha různých žárů, z nichž každý má svoje specifické publikum, dělí se do kategorií i hráči. Vzájemné nepochopení těchto skupin pak...  celý článek

Další z rubriky

SNES Classic Mini
Skvělý dárek pro každého (chlapa)? Retro konzole SNES Mini

S retro konzolí SNES Classic Mini se vracíme do devadesátých let a éry 16bitů. Většina z 21 předinstalovaných her však není jen pro nostalgiky, jsou skvěle...  celý článek

For Games 2017
Tipy z For Games: před vydáním si můžete zahrát očekávané pecky

Na veletrhu videoher a interaktivní zábavy For Games, který až do neděle 22. října probíhá v areálu PVA Letňany, si můžete zahrát hned několik her před jejich...  celý článek

Grand Theft Auto 5
Jakým typem hráče jste?

Stejně jako se hry dělí do mnoha různých žárů, z nichž každý má svoje specifické publikum, dělí se do kategorií i hráči. Vzájemné nepochopení těchto skupin pak...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.