Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách – Dungeon Siege je tu!

  12:00aktualizováno  6:19
Mamutí preview na Dungeon Siege *** Disciples II – strategie ve stylu HOMAM *** Combat Flight Simulator III právě přilétá *** Asheron´s Call II – MMORPG nové generace *** Vynikající Soul Calibur dostal 99% *** Představujeme Game Cube *** Interview o RPG hrách Golden Land a Tower of Iron Will *** Hvězdné války ve hře SW: Starfighter

Dungeon Siege

Zatímco si lámu hlavu nad úvodem k ohlédnutí za minulým týdnem a Vreco ve vedlejší místnosti padělá pas v naději, že ho příště v USA pustí na striptýz, Martin si klidně hraje na svých konzolích. Připadá mi to sice trochu nespravedlivé, ale co se dá dělat – Týden ve hrách někdo napsat musí a tentokráte tato pocta připadla mně. Když se tak dívám do obsahu našeho magazínu, tak se mi zdá, že za posledních sedm dní se toho událo celkem dost, a to přesto, že zimní půst na trhu počítačových her ještě tak docela neskončil. Oč méně her však v této době vychází, o to více se jich připravuje, takže těžiště našich článků bylo spíše v preview a novinkách. Minulý týden mimo jiné opět potvrdil, že žánr RPG v poslední době zažívá hotovou renesanci, kromě toho svůj nástup potvrdily i konzole. Ale nebudu předbíhat, jelikož k jednotlivým článkům se dostaneme pěkně popořadě, tak, jak se v minulém týdnu objevovaly na našich stránkách.

Trhák týdne – Dungeon Siege a ICO
Tento týden nebylo v PC sekci příliš těžké vybrat gamesku, která převyšuje ostatní. Jedná se o hru Dungeon Siege, kterou by bylo možno zjednodušeně popsat jako 3D klon Diabla, ale opravdu jen zjednodušeně. Zpracování této pecky ovšem oblíbeného ďáblíka hravě strčí do kapsy a ač leckdo nemá k 3D hrám přílišnou důvěru, akčnímu RPG Dungeon Siege třetí rozměr rozhodně sluší (můžete se o tom konec konců sami přesvědčit v naší galerii exkluzivních screenshotů). Tato hra navíc disponuje i o dost lepším příběhem a potěší i fakt, že k hlavnímu hrdinovi se časem přidruží další postavy a boje dostanou taktický nádech, a to i díky tomu, že hru lze kdykoli zapauzovat. Co se týče konzolí, nejzajímavějším novou hrou týdne byl titul ICO - akční adventura z fantasy prostředí. V roli malého chlapce musíte uprchnout společně s éterickou princeznou z tajemného hradu, přičemž kromě zajímavého příběhu je nejsilnější stránkou této hry úžasné technické zpracování. Dungeon Siege a ICO však rozhodně nebyly jedinými zajímavými hrami, o kterých jsme minulý týden psali, takže si teď pojďme společně připomenout uplynulých sedm dní pěkně popořadě.

Disciples 2: Dark Prophecy

Pondělí – ve znamení draků a kouzel
V pondělí jste se dočkali recenze na netrpělivě očekávanou tahovou strategii Disciples II zasazenou do fantasy prostředí. Tato hra patří mezi špičky svého žánru a je jednou z mála fantasy tahovek, které mohou konkurovat legendární sérii Heroes of Might & Magic. Disciples II vás zavedou do světa Nevendar, ve kterém proti sobě stojí Dobro a Zlo v bitvě, ve které přijdou ke slovu jak meče z kalené oceli, tak mocná kouzla a čáry. Jedinou vadou této hry je asi doba, ve které vyšla – zanedlouho totiž vyjde čtvrtý díl série Heroes of Might and Magic a je dost možné, že Disciples upadnou tak trochu v zapomnění. Ve stylu fantasy se nese i pondělní konzolová recenze, ve které máte šanci dozvědět se něco o hře Drakan: The Ancients Gates. Jedná se o volné pokračování oblíbené hry, která se před časem objevila na PC. Hlavní roli zde opět hraje půvabná Rynn a její dračí společník Arokh. Fantasy svět je sice hezký, ale co takhle si trochu zasportovat? Možnost máte v golfové simulaci Links 2003, která byla představena na letošní akci International Games Festival. V pondělí nechyběl ani starší bratříček mého dnešního článku – Petrův Týden ve hrách. Milovníky akčních her navíc potěšil i patch k titulu Command & Conquer: Renegade.

Pondělní screenshoty:
Golden Land, Sudden Strike II, Shaman, Rise of the Nations a exkluzivní galerie Dungeon Siege.

Dungeon Siege

Úterý – Uááá, hrajeme Dungeon Siege!
Jak už jsem zmínil v úvodu, tento týden byl ve znamení RPG. A to ne nějakých tuctových kousků, ale titulů nad jiné očekávaných. Naše redakce získala preview verzi akčního RPG Dungeon Siege a po hutné pařbě vzniklo podrobné preview, které vám vřele doporučuji. Vy, kdož jste snad o této hře ještě neslyšeli, vězte, že se bude jednat o graficky skvělé a i po ostatních stránkách vynikající RPG, kde nebude nouze o akci, ale nebude se přitom jednat o tak bezduchou mlátičku jako v případě legendární hry Diablo, která by se tak konečně mohla dočkat pokořitele. Kromě preview na toto akční RPG jsme vám přinesli i recenzi na hru určenou spíše pro trpělivější hráče – ponorkovou simulaci Silent Hunter II. Tato hra vám přiblíží ponorkové boje za druhé světové války a i když se jedná o kvalitní hru, je určena spíše příznivcům tohoto žánru. Úterní konzolová sekce je věnována pokračování delfíní akční adventury s názvem Ecco the Dolphin: Defender of the Future. Čtvrtým úterním článkem je hardwarová minutka s názvem Kampak kráčíš, Athlone?, která se zabývá vývojem a budoucností jmenovaného procesoru. V žurnálové zprávě jsme vám také přinesli informace o obrovském úspěchu nové adventury Polda 4 a v neposlední řadě jste si mohli stáhnout české demo na Heli Heroes

Úterní screenshoty:
Warrior Kings, Rainbow Six: Raven Shield, MPH, Soldier of Fortune II, Sims Online, KnightShift

ICO

Středa – Potrhlí trpajzlíci a rohatý hošík
Středa minulého týdne byla na BonusWebu skutečně různorodá. Pravidelnou recenzi obstarala povedená a přitom netradiční budovatelská strategie Wiggles, ve které se musíte starat o povedené trpaslíky na jejich cestě za božským psíkem, kterého mají za úkol odchytit. Spousta legrace, výborné 3D zpracování a hodnocení 80% - to vše svědčí o kvalitách této gamesky. Konzolisté si jistě přišli na své v recenzi akční adventury ICO, která ohromí zejména úžasnou grafikou a poměrně netradičním hrdinou – malým chlapcem, který má od narození na své hlavičce pěkné rohy. A co dále že nám tento den přinesl? Ano ano, článek o budgetových hrách, neboli přehled slev a levných her u našich i zahraničních distributorů. Čtveřici článků uzavírá podrobné interview o připravovaném RPG Golden Land, které vyjde již poměrně brzy a podle všech dostupných informací a screenshotů by se mělo jednat o vysoce nadprůměrný titul. Mimo to jsem vás také informovali o možnosti stáhnout si pravidla a grafické doplňky pro stolní RPG Fallout Warfare založené na postapokalyptické sérii Fallout.

Středeční screenshoty:
Imperium Galactica III, Tower of Iron Will (mod pro Baldur´s Gate 2) , Battlecruiser Millenium XP 1 (addon), No Man´s Land, Sudden Strike 2, No One Lives Forever 2.

Moto Racer

Čtvrtek – motorky, lodě a letadla
Čtvrtek minulého týdne byl skutečně ve znamení různých vozidel, létadel a plavidel. Pozemní stroje reprezentují silniční a terénní motocykly, o kterých si můžete něco více přečíst v recenzi závodní hry Moto Racer 3. Pokud patříte k milovníkům rychlých kol, určitě si tento článek nenechte ujít. Prohánět se ale můžete také na vodě – poslouží vám k tomu recenze xboxové akční hry Blooda Wake, která je zasazena do prostředí futuristických bojových člunů. Dalším čtvrtečním článkem byl příspěvek do sekce Hardware. V zajímavém článku jste mohli najít souhrn informací o aktivitách společnosti VIA a o jejích příštích plánech – zejména o spekulacích o možné akvizici Kyra. Posledním článkem z pravidelně čtveřice je novinka zaměřená na připravovaný letecký simulátor Combat Flight Simulator 3, který vás zavede do prostředí leteckých soubojů druhé světové války.

Čtvrteční screenshoty:
Blitzkrieg, Rayman 3, Mobile Forces, Trade Wars: Dark Millenium, Lego Football Mania, The Sims: Vacation, Blood Omen 2, Divine Divinity

This Is Football 2002

Pátek – máte radši Hvězdné války nebo fotbal?
Hvězdné války jsou fenoménem celosvětově známým a herní průmysl z této skutečnosti zhusta těží. Dalším počinem s tímto námětem je hra Star Wars: Starfighter, o níž jste si mohli přečíst v naší čtvrteční recenzi. Konzolím tento den vládl úplně jiný žánr. Konzolová recenze byla totiž věnována hře This Is Football 2002 - nadprůměrné fotbalové simulaci pro platformu PS2. Zbylé dva články byly věnovány zejména příznivcům žánru RPG. V novinkovém článku jste si mohli přečíst, jak bude vypadat netrpělivě očekávaný druhý díl slavného MMORPG s názvem Asheron´s Call 2. Tato hra by měla vyjít zhruba za rok a podle dosavadních informací to vypadá, že by mohla zbourat všechny představy o tom, jak má onlinová hra vypadat. Pro milovníky ságy Baldur´s Gate zase bylo přichystáno interview s Richardem Hainesem. Tento šikovný chlapík z Anglie je tvůrcem hry Tower of Iron Will, která využívá Infinity engine a funguje jako nástavba pro Baldur´s Gate 2, přičemž však přináší vlastní příběh, nové lokace, kity, povolání a další vychytávky. V pátek se také objevila možnost předobjednat si připravovanou fantasy strategii Heroes of Might and Magic nebo si stáhnout veřejnou testovací betaverzi Global Operations.

Páteční screenshoty:
Neverwinter Nights, Star Wars Galaxies, Sudden Strike 2, The Elder Scrolls: Morrowind (39 exkluzivních obrázků)

GameCube

Víkend – představujeme vám Game Cube:
O víkendu bývá dobrým zvykem zavzpomínat si na nějakou starší pecku. Naše pravidelná rubrika Klasika byla tentokráte obohacena o legendární strategii Dungeon Keeper, která svého času ohromila nejen zpracováním, ale zejména originalitou, zábavností a vysokou hratelností. V sobotní konzolové sekci jste se tentokráte mohli dočkat skutečné lahůdky – do redakce se nám totiž konečně dostala herní platforma Game Cube. Martin tudíž neváhal, vyfotil konzoli a příslušenství ze všech možných i nemožných stran a nabídl vám obsáhlý informační článek, v němž se dozvíte, jaký dojem na nás tato herní krychle udělala. V neděli pokračovala konzolová sekce ve vysokém tempu, jelikož jste si mohli přečíst recenzi na hru Soul Calibur, která byla vyhlášena jako nejlepší bojová hra vůbec; a hodnocení 99% mluví samo za sebe. Další víkendovou záležitostí byla soutěž určená pro všechny znalce a příznivce hry Evil Twin, ve které můžete vyhrát nejen jmenovanou hru, ale také spoustu dalších cen. O víkendu samozřejmě nemohou chybět návody. Tuto rubriky tentokráte obsadili dvě hry, které navzájem nemají společného snad opravdu vůbec nic – adventura Harry Potter (2. část) a akční pecka Return to Castle Wolfenstein (1. část). V neděli jste měli možnost si přečíst také pravidelný Příběh z Ultimy, který tentokráte pojednává o temném mágovi Karlaxovi a jeho armádě nemrtvých. Pravidelný nedělní článek Týden na plných hrách vám jako vždy nabídl spoustu kvalitních her k volnému stažení, jako příklad za všechny uvedu závodní hru Racer, která si v ničem nezadá s plnohodnotnými komerčními tituly. O víkendu se na našich stránkách objevila také připomínka onlinové freewarové strategické hry Melior Annis. V žurnálech jste ve dnech volna mohli najít mimo jiné obsah březnového čísla časopisu Computer Gaming World, oznámení nové 3D realtimové strategie Command & Conquer: Generals a také přehled témat, kterými se bude zaobírat další díl televizního pořadu Game Page. Navíc jste si o víkendu mohli stáhnout mod pro hru Quake III: Arena s názvem Navy Seals: Covert Operations a hratelné demo na hru Warrior Kings.

Víkendové screenshoty:
RIM: Battle Planets, Freedom Force, Lego Football Mania, Wildlife Park, Lost Continents

Downloady minulého týdne:
C&C: Renegade (patch)
Heli Heroes (české demo)
Operace Flashpoint (patch 1.42 a 1.46)
Disciples 2 (patch)
Global Operations (veřejná beta)
Navy Seals: Covert Operations (Quake 3 mod)
Warrior Kings (hratelné demo)

Autor:


Nejčtenější

Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

Nejlepší hry roku 1998

Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...

Hry a porno generují největší příjmy z virtuální reality

Pornografická videa v VR

Největším motorem v oblasti virtuální reality jsou hry a porno videa. Vyplývá to z úniků dat Valve a analýzy...Lepší než GTA? Ohlédnutí za prvním dílem Red Dead Redemption

Red Dead Redemption

Původní Red Dead Redemption patřilo s přehledem k nejlepším hrám minulé generace konzolí. Cenami ověnčená kovbojka...

Vynikající střílečka Insurgency je dočasně zdarma

Insurgency

Multiplayerová střílečka Insuregncy dostane 18. září nepřímé pokračování nazvané Sandstorm. Aby její autoři zvětšili...

Osm a jedna exkluzivní klasika, které by si zasloužily remake na PS4

Killzone 2

Po fenomenálním Shadow of the Colossus vývojáři z Bluepoint Games oznámili, že se chystají na další remake. Půjde opět...

Další z rubriky

Šest nejočekávanějších her, které vycházejí v srpnu

World of Warcraft: Battle for Azeroth

Po slabém červenci se kola herního průmyslu opět roztáčejí. Vychází totiž řada očekávaných her. Pro svého favorita...

Konec dohadů. Unreal, nebo Quake?

Střílečka Quake je šestnáct let stará a stále září.

Pokud byste si museli vybrat, dáváte, případně dávali jste přednost značce Quake, nebo raději konkurenci v podobě...

Která herní melodie je vaše nejoblíbenější?

Life is Strange

Na rozdíl od grafiky bývá herní hudba v recenzích většinou opomíjena, přitom snese i ta nejpřísnější měřítka kvality....Najdete na iDNES.cz