Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách – Renegade a Las Vegas

  12:00aktualizováno  2:37
Recenze Command & Conquer: Renegade *** Reportáž z Microsoft Games Festival 2002 *** Novinky z Las Vegas *** Vydání Unreal II posunuto *** Hráli jsme Warlords: Battlecry II *** Jak by měly vypadat hry nové generace? *** Yager - letecká esa budoucnosti *** Návod na čtvrtý díl Poldy *** Tower of Iron Will – RPG ála Baldur's Gate II

Microsoft International Games FestivalHerní scéna každoročně s železnou pravidelností upadá do zimního spánku a pomyslně tak útočí jak na neuspokojené hráče, tak i na všechny redakce z branže, jejichž členové zkrátka nemají o čem psát a tráví většinu času hledáním zajímavých informací, kterých je bohužel poskrovnu. To ovšem nebyl případ uplynulého týdne, neboť jsme se pořádně zapotili, abychom vás včas a též jako úplně první v Čechách seznámili s některými horkými novinkami, což rozhodně svědčí o tom, že se začíná blýskat na lepší časy a bude lépe - tedy jak se to vezme :-). Konec února a nadcházející březnové dny mají v zásobě spoustu kvalitních titulů, a tak se rychle vrhneme na rekapitulaci událostí předchozích sedmi dnů, abychom mohli co nejdříve vyrazit vstříc novým informacím.

Trhák týdne – C&C: Renegade na scéně
Tou úplně největší bombou minulého týdne se bezpochyby stala horečně očekávaná 1st person 3D akce Command & Conquer: Renegade, jejíž recenze počtem čtenářů zdaleka přesáhla články za posledních pár týdnů a rozvířila upadající diskusi na téma této hry. Názory na kvalitu se rapidně liší – jedni ji vychvalují do nebe, druzí jí tvrdě odsuzují. Ostatně, můžete se přesvědčit sami. V souvislosti s nejzajímavějšími událostmi minulého týdne nemohu zapomenout na International Games Festival v Las Vegas, kam se vydal Vreco, aby mohl informovat, jak to na letošní největší herní akci Microsoftu vypadá.

Command & Conquer: RenegadePondělí - Nick "Havoc" Parker útočí
Hned první den v týdnu jsme zaútočili na všechny milovníky akce a série realtimeových strategií Command & Conquer s podrobnou recenzí na 1st person 3D akční hru Command & Conquer: Renegade. Ve hře se přímo dostanete do bitev, které jste doposud řídili jen z ptačí perspektivy a na vlastní kůži tak zažijete atmosféru bitev o tiberiová pole. Myslím, že má skromná věta "Upřímně řečeno, od začátku jsem se nestačil divit." jen podtrhuje špičkové hodnocení 92%. Konzolová sekce BonusWebu v pondělí přinesla recenzi na Monsters, Inc. - Scare Island. Nutno však podotknout, že autor Robin Hejduk byl velmi rozčarován: "Hrál jsem všechny Disneyho hry na PSX a musím říci, že tato je pro mě osobně největším zklamáním." Krom těchto dvou hlavních článků jsme pro vás připravili i preview na fantasy RTS Warlords: Battlecry II, jež je ohlášena na 12. března 2002, a pravidelný "Týden ve hrách", který vám umožní nahlédnout ještě dále do minulosti. :-) Pokud jste se účastnili soutěže o pět originálních her Kohan: Immortal Sovereign a trička BonusWebu, mohli jste se přesvědčit, jestli se právě na vás usmálo štěstí.

Pondělní screenshoty:
Mace Griffin Bounty Hunter, Civil War: War Between the States, The Lord of the Rings (GBA)

Mace Griffin Bounty HunterÚterý – ve znamení 3D akcí
V duchu 3D akčních her se nesly hlavní články úterního dne. Mondy recenzoval Shadow Force: Razor Unit, "na jednu stranu zábavnou, na stranu druhou krátkou a v některých směrech nedotaženou akční hru", která si s odřenýma ušima vysloužila lehce nadprůměrných 56%. Ještě hůře však dopadla nová hororová akce Resident Evil Survivor 2: Code Veronica pro konzoli PlayStation 2, jež byla Michaelem Mlynářem ohodnocena na 20%. "Proč to musím recenzovat zrovna já? :-)", stěžuje si autor a odsuzuje tak tento shit od Capcomu do hlubin zapomnění..., ne tak však naši čtenáři. Trio úterních akcí uzavírá Mace Griffin Bounty Hunter, spojující 1st person 3D akční hru a akčně laděný vesmírný simulátor. V článku se dozvíte, co všechno autoři plánují a jistě též nabudete přesvědčení, že tento titul si zaslouží pozornost. Posledním hlavním článkem tohoto dne byly známé a opět nepravidelné Hardwarové minutky ("GeForce3 pomalu odchází do věčných lovišť", "Jaké je GeForce4 na „slabších“ procesorech?"), tentokrát od Davida Hanouska. Za zmínku též stojí vyhlášení ELSPA Awards 2001, oznámení stavby Jurského parku v Jurassic Park: Project Genesis a odložené vydání Unreal II.

Úterní screenshoty:
Tom Clancy's Ghost Recon: Desert Siege, IGI 2: Covert Strike, Syberia, Dragon Throne: The Battle of Red Cliffs, Virtua Striker 3 (GameCube)

Chess TigerStředa – útok na mozkové závity
I Kasparov by nám mohl závidět novou šachovou simulaci Chess Tiger, o níž se v polovině minulého týdne hojně rozpovídal Krátký Honzík. V přestávce mezi šachovými partiemi vyřkl verdikt: "Chess Tiger je nadprůměrný šachový simulátor s podporou multiplayerové hry, který by si neměl nechat ujít žádný milovník tohoto netradičního sportu.", a střelil od boku 70%. Od té doby jsme ho neviděli. :-) Třetí den minulého týdne se redakčního Xboxu opět ujal pilný Michael Mlynář a vykouzlil recenzi na závody Nascar Thunder 2002. Verdikt "Opět jedna výborná simulace od EA. Bohužel, pro našince jde o sport znovu velmi netradiční." svědčí o vysokých kvalitách hry, které podtrhuje i skvělých 80% v hodnocení. O futuristickém leteckém simulátoru Yager pro Xbox a PC informoval Dan Přibáň a nesmírně potencionální pecku letošního podzimu vychválil. Jíra Sládek se zas naopak vrhnul na Ghost Recon: Desert Siege, připravovaný datadisk ke skvělé takticko-akční hře Ghost Recon. Z žurnálů bych tentokrát rád vypíchnul ohlášení 1st person akční řežby Neuro z dílny Russobit-M, první info z International Games Festival přímo z Las Vegas a krátkou reportáž z úterní Polda párty, konané v pražském klubu Mecca.

Středeční screenshoty:
Global Operations, The Underworld: Crime Does Pay, Warlords: Battlecry II, Spyro (PS2)
Středeční downloady:
Asheron's Call 2 – trailer

Rise of NationsČtvrtek – první zprávy z Las Vegas
Ve středu ve večerních hodinách středoevropského času konečně v Las Vegas začal International Games Festival. Proto jsme nelenili a přes noc jsme pro vás připravili podrobný článek o čerstvě představené hře Rise of Nations od Microsoftu, která by se dala profesionálně charakterizovat jako Age of Empires s prvky Civilizace a přirovnat k úspěšné Empire Earth. Co se týče recenzí, Tomáš Krajča si vzal na kobereček na multiplayer orientovanou 3D akční hru Bumper Wars. Souboje obrněných vozů ve futuristických arénách by jistě vypadaly zajímavě, leč nestalo se tak a hodnocení se zastavilo na 39%: "Pěkný nápad, humorné ladění hry s povedenými hláškami a několik dalších kladů bohužel nestačilo převážit zápory v podobě malé variability a nevalného technického zpracování." Konzolová sekce BonusWebu ve čtvrtek zkritizovala 2D arkádu Mega Man X6 pro PSX ("Grafické provedení zastaralé, příběh stereotypní a na tom, že jde o nepříliš povedený počin, nezmění nic ani částečná inovace herního systému.") a udílí podprůměrných 40%. Náš specialista na AD&D RPG naopak nabízí skvělý Tower of Iron Will - neoficiální mod k Baldur's Gate II s vlastním příběhem.

Čtvrteční screenshoty:
Combat Flight Simulator 3, World War II: D-Day to Berlin, MechWarrior IV Mech Pack, Age of Mythology, Impossible Creatures

The Sims: Hot DatePátek – Simáci a Games Festival
První březnový den jsme pro vás připravili recenzi na další povedený datadisk k úspěšné hře The SimsThe Sims: Hot Date. Autor Andrej Čírtek byl hrou doslova unesen: "Pokud jste vytrvalým hráčem The Sims, tohle rozšíření původního konceptu byste si opravdu neměli nechat ujít." Jak je vidět, seznamuje se a flirtuje rád i virtuálně, neboť udělil 89%. Dalším tahounem dne byl i podrobný článek o všech novinkách, které v Las Vegas na letošní výstavě International Games Festival představoval Microsoft. V pátek se u nás dále mohli přesvědčit majitelé GameBoy Advance, že Ready 2 Rumble Boxing – Round 2 na této platformě není to pravé ořechové. Podle slov Ondry Zacha, který se nakonec rozhodl pro 50%, je hra "Průměrná záležitost, která při absenci multiplayeru ztrácí po čase své kouzlo - tedy v případě, že do tajů zdejšího boxování vůbec proniknete." Jako čtvrtý hlavní článek pro tento den jsme vám přinesli preview na Incoming Forces, skvěle vypadající pokračování 3D akce Incoming, ve kterém budete za mimozemšťany útočit na obyvatele Země, jež jste v původní hře zuby nehty bránili. Krom toho jste se též v krátkosti mohli dočíst, že vychází Star Trek: Bridge Commander a Golf Resort Tycoon 2 a že brněnští Altar Interactive bodují, neboť zájem o jejich RTS Original War rozhodně neustává, i když vyšla již v červnu minulého roku.

Páteční screenshoty:
Icewind Dale II, Rise of Nations, Dungeon Siege, Asheron´s Call 2, Star Wars: Knight of the Old Republic, MS Links 2003
Páteční downloady:
Arx Fatalis – demo

Microsoft International Games FestivalVíkend – reportáž z Las Vegas
Zatímco je pro spoustu pracujících lidí víkend symbolem odpočinku, nám v BonusWebu je tato zbytečnost cizí. :-) Jako každý týden jsme vám i tentokrát přinesli dvě části návodu. Ten se nyní týkal nové adventury Polda 4 (první část, druhá část) od Zima Software a na vaše četné žádosti ho připravil Petr Ticháček. Pravidelnou rubriku "Klasika" jsme v sobotu doplnili o další klenot s názvem Black Thorne, na který si se slzou v oku zavzpomínal Dan Přibáň. Martin Kaller se v sobotu podíval na zoubek Police 24/7 pro PlayStation 2, což je "Sice zábavná a hlavně inovativní střílečka, ale také dosti krátká a s absencí smysluplných vedlejších režimů a eventuelních bonusů." Jíra Sládek se rozpovídal o akční hře z válečného prostředí Stealth Combat. V neděli jsme vám nakonec nabídli velkou reportáž z výstavy Microsoft Games Festival 2002, konané v Las Vegas. Nechybělo ani velké zamyšlení nad tím, jak by měly vypadat hry nové generace, zrekapitulování titulů, které se tento týden objevily na Plných hrách, a též shrnutí všech cheatů za uplynulých sedm dní. V krátkých zprávách jsme informovali o problémech online hry Fighting Legends, přinesli jsme první informace o budovatelské strategii Tropico 2: Pirate Cove, detaily o slovenské 3D akci Specnaz: Project Wolf a shrnuli jsme nejlepší hry roku podle amerického PC Gameru. Majitelé konzole GameBoy Advance se mohli dočíst o připravovaných RPG titulech pro tuto platformu. Nakonec nesmím zapomenout slavnostně představit novou sekci v žurnálu, ve které vám budeme pravidelně přinášet obsahy nových čísel papírových herních časopisů.

Víkendové screenshoty:
Team Factor, Lock On: Modern Air Combat, MS Links 2003, Hitman II: Silent Assasin, Breed
Víkendové downloady:
Dragon Throne: The Battle of Red Cliffs – demo, Dark Planet: Battle for Natrolis - demo

Autor:
Nejčtenější

Watch Dogs
KOMENTÁŘ: Herní kauzy a pseudokauzy. Čemu věřit?

Pokud pravidelně sledujete dění na herní scéně, jistě vám nebude dělat problém vybavit si nějaký prohřešek, trapas, nebo prostě „fail“, kterého se vůči...  celý článek

Huang Wenbin při návštěvě fotbalového klubu Runcorn Linnets.
Fanoušek cestoval přes půl světa, aby poznal oblíbený tým z fotbalové hry

Čínský fanoušek cestoval více než 10 tisíc kilometrů ze své domoviny, aby mohl navštívit klub hrající až devátou nejvyšší fotbalovou ligu v Británii.  celý článek

Cook, Serve, Delicious! 2!!
Ukažte Pohlreichovi, kdo je tady šéf. Recenze Cook, Serve, Delicious 2

Gastronomie už pomalu proniká i do her. Druhý díl originální akční hry Cook, Serve, Delicious! 2!! je tak povedený, že pobaví i toho, koho vařit vůbec nebaví.  celý článek

Legacy of Kain
Bude nová hra ze série Legacy of Kain? Vývojáři něco naznačují

Majitelé práv na dlouho opuštěnou značku Legacy of Kain začali na sociální síti sdílet obrázky upíra Raziela. Mohlo by to znamenat nový díl?  celý článek

Wolfenstein: The New Order
Která střílečka vás za poslední léta bavila nejvíc?

Napište nám, která střílečka vás za poslední léta bavila nejvíc a proč. Na vaše odpovědi se těšíme v diskuzi pod článkem.   celý článek

Další z rubriky

The Orange Box
Risk, který vyšel. Legendární The Orange Box oslavil desáté narozeniny

Už je to deset let, co vyšel slavný The Orange Box od firmy Valve. Nápad vydat tři nové, zcela odlišné hry v jedné krabici, byl sice na první pohled šílený,...  celý článek

Phantasmagoria (PC)
Hrajete někdy retro? Co jste si pustili naposledy?

Vracíte se ještě ke starým hrám, nebo se naplno věnujete hraní současné produkce?  celý článek

SNES Classic Mini
Skvělý dárek pro každého (chlapa)? Retro konzole SNES Mini

S retro konzolí SNES Classic Mini se vracíme do devadesátých let a éry 16bitů. Většina z 21 předinstalovaných her však není jen pro nostalgiky, jsou skvěle...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.