Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách – Star Trek, M&MIX

  12:00aktualizováno  14. dubna 6:07
Chcete podprsenku Lary Croft? *** Star Trek: Bridge Commander *** Might & Magic IX – sága pokračuje *** První dojmy z Medal of Honor Frontline *** 2002 FIFA World Cup – info a první dojmy *** Robin Hood – Commandos v Sherwoodu *** SWAT: Urban Justice – proti zločinu v LA *** FireStarter - rozstřílejte je na kousky

Chcete podprsenku Lary Croft?Je klidné nedělní dopoledne a kapky hustého deště bičují prosklenou stěnu naší redakce. Sedím u svého pracovního stolu a snažím se probrat po noci prožité s mojí novou milenkou – Dungeon Siege. V kuchyňce se mi ohřívá voda na kafe, jež snad již zaplaší poslední duše nepřátel, které jsem před několika hodinami posílal do věčných lovišť, a já přemýšlím nad pomalu ale jistě odplouvajícím týdnem. Co nám přinesl zajímavého? Když na chvíli zapomenu na všechny ty recenze, preview, novinky a žurnály, kterých je neustále velké množství, zůstane nám Lara Croft. Ta ostatně minulý týden nezpůsobila velký poprask jen u nás, ale i na spoustě jiných stránkách nejen o počítačových hrách. Máte pocit, že této prsaté dámy bylo už dost? I já jsem na tom podobně, ale tentokrát mě nezaujala novým pokračováním ani zvětšeným poprsím (ostatně vnady Aidy Shen z připravovaného Unreal Episode II vypadají o třídu lépe :-), ale internetovou dražbou jejího originálního oblečení a výbavy... Chcete podprsenku Lary Croft? :-)

Trhák týdne – Lara Croft, Bridge Commander a Might & Magic IX
O tom, že předchozí týden byl na pecky opět bohatý, svědčí i fakt, že v této rekapitulaci musím "vypíchnout" rovnou tři články. Absolutním trhákem uplynulých sedmi dní se bez diskuze stal již zmiňovaný článek o dražbě originálního oblečení a výbavy Lary Croft, jež měla na sobě slečna Nell McAndrew, oficiální "tombraiderovská" modelka v letech 1998 a 1999. Též nesmím zapomenout na recenzi perfektní a bezpochyby nejlepší "trekkie" hry Star Trek: Bridge Commander, za kterou se v těsném závěsu dále držela recenze očekávaného RPG Might & Magic IX. To bychom měli aktuální hvězdné trio BonusWebu a nyní si přiblížíme každý den více podrobněji.

Star Trek: Bridge CommanderPondělí – v kapitánském křesle
Hned v pondělí jsme se v recenzi na skvělý Star Trek: Bridge Commander přenesli do světa Star Treku a usedli jsme do kapitánského křesla, odkud jsme se rozhodli po celý týden velet BonusWebu. :-) Ptáte se, proč tak velký povyk, když jde jen o další bláznivou hru, která zaujme jen šílené "trekkies"? Potom se šeredně mýlíte. Jak vyplývá z hodnocení (85%) i z verdiktu ("Konečně hra z prostředí Star Treku, která se svou atmosférou a příběhem vyrovná svým televizním a filmovým předlohám."), jde o velmi povedenou záležitost. Neméně zajímavou recenzí tohoto dne byla pro vlastníky GameBoy Advance jistě FPS Ecks vs Sever (70%): "Vcelku dobrá střílečka, která přes zjednodušené možnosti nabízí netradiční příběhové pozadí s výběrem dvou hlavních charakterů a klasický multiplayer." Dále jsme vám představili chystanou budovatelskou strategii Dino Island, v níž půjde o stavbu zábavního "Jurského Parku" plného atrakcí. Krom předchozího "Týdne ve hrách" jsme vás navíc informovali o novém vyhledávání na BonusWebu, kompletní české verzi očekávané realtimové strategie s prvky RPG Warcraft III: Reign of Chaos a automobilovém Driveru 2 pro GameBoy Advance.

Pondělní screenshoty:
Zanzarah: The Hidden Portal, Highland Warriors, Ultima 1 Remake, SW Jedi Outcast: Jedi Knight II

Pondělní downloady:
Tactical Ops: Assault on Terror – trailer, Quake 3 Fortress - mod v. 2.0

Medal of Honor FrontlineÚterý – fetišisté těšte se!
Výše vyhlášený trhák týdne udeřil jako blesk z čistého nebe. Článek o internetové dražbě oblečení a výbavy Lary Croft jsme přinesli právě v tento den a tím jistě potěšili všechny milovníky této prsaté slečny a stejně tak fetišisty lačné nějakého použitého kočičího prádélka. :-) V úterý jsme na BonusWebu recenzovali naučnou adventuru Jerusalem a nutno podotknout, že se autoři moc nevytáhli. Tato hra je totiž více multimediální encyklopedií než tím, čím by měla správně být. To se ostatně odráží i na hodnocení, které se vyšplhalo na rovných 55%. Konzolová sekce tentokrát překvapivě nenabízí recenzi, ale první dojmy na nic menšího než FPS z 2. světové války Medal of Honor Frontline pro PlayStation 2. Na závěr čtyř hlavních článků jsme pro vás připravili ještě informace o realtimové strategii Knights of the Cross, která vypráví o vpádu Křižáků do Polského království během 15. století. Za zmínku ještě stojí zajímavé info o Metal Gear Solid 2 a nově vydaná příručka od Stuare k RPG Baldur's Gate II: Shadows of Amn.

Úterní screenshoty:
IGI 2: Covert Strike, Age of Mythology, Sim City 4, Duke Nukem: Manhattan Project

Úterní downloady:
Counter Strike: Condition Zero – video, Stronghold – patch, Might & Magic IX – patch, Warrior Kings – demo

2002 FIFA World CupStředa – další fotbálek se blíží
Uprostřed pracovního týdne jsme vám nabídli vskutku povedenou směs žánrů. Jako první se na řadu dostala recenze na realtimovou strategii Dark Planet: Battle for Natrolis, která získala 71%. Autorův verdikt zněl následovně: "Námětem a zpracováním tuctová, leč graficky velmi hezká realtimová strategie s nadprůměrnou hratelností." Druhým článkem byly prozměnu první dojmy z fotbalové simulace 2002 FIFA World Cup, která by se na pulty obchodů měla dostat již během tohoto měsíce. Třetí místo ve středečním vydání zaujala budovatelská strategie Hotel Giant, po grafické stránce podobná The Sims. V této hře se chopíte funkce ředitele hotelu a bude záležet jen na vás, jestli zkrachujete nebo se stanete alespoň virtuálními milionáři. Nakonec čtvrtým článkem byla recenze na FPS Dark Arena pro GameBoy Advance, která získala pouhých 60%: "Tahle doomovka je až třetí vzadu a jenom pokud nemáte do čeho střílet, stojí za úvahu. Třebaže se v singleplayeru jedná o vcelku obyčejné a tuctové zboží, multiplayerová kooperace – podobně jako u Dooma – významně vylepšuje kredit této hry." Navíc jste se mohli dočíst o třech chystaných titulech od Strategy First a Cossacks II: Napoleonic Wars.

Středeční screenshoty:
Star Wars: Knights of the Old Republic, 2002 FIFA World Cup, Gore, Operation Flashpoint: Resistance

Středeční downloady:
Medal of Honor: Allied Assault - editor levelů, Ve stínu Havrana – patch, FireStarter - in-game video, Duke Nukem: Manhattan Project – trailer

Robin HoodČtvrtek – bohatým bral a chudým...
Bezpochyby nejzajímavějším čtvrtečním článkem byl Robin Hood – Commandos v Sherwoodu. Pokud se v oblasti počítačových her trochu orientujete, jistě máte alespoň základní představu, oč se bude jednat. Vžijete se do role slavného zbojníka Robina Hooda a společně s jeho partou budete nejen v Sherwoodském hvozdu přepadávat bohaté a chránit chudé. To vše však ve stylu slavných Commandos, a tak se těšte na pořádnou dávku taktiky. Tento den jsme vám přinesli též recenzi na další naučnou adventuru The Secret of the Nautilus (67%): "Zajímavá hra na motivy legendárního díla Julese Vernea, bohužel ale poskvrněná neustálým hledáním miniaturních předmětů ve špatně osvětleném prostoru." Majitelé GameBoy Advance se tento týden již potřetí mohli setkat s recenzí na titul pro jejich oblíbenou platformu, kterým je tentokrát Frogger's Adventures: Temple of the Frog (70%), jenž je autorem považován za "tuze pěknou hru na postřeh, která se však nemusí líbit každému". V hardwarové sekci jste se nyní mohli dočíst o aktuální situaci v oblasti grafických karet. Z žurnálů bych ještě rád připomenul Legend of the Sun (nové RPG pro Xbox) a Stalingrad (FPS dle filmu Nepřítel před branami).

Čtvrteční screenshoty:
Hotel Giant, Prince of Qin, FireStarter, Neverwinter Nights

Čtvrteční downloady:
Universal Monsters: Monsterville – demo, Pool of Radiance – patch, Silent Hunter 2 – patch, Tony Hawk's Pro Skater 3 – patch, Warrior Kings – patch, Gorasul – patch, Dark Planet – patch, Monopoly Tycoon – patch, Monopoly Tycoon - Extra Pack, Trains & Trucks Tycoon – demo

Might & Magic IXPátek – Might & Magic IX na koberečku
V pátek jsme spoustu RPG hráčů, kteří přišli do styku s legendární sérií Might & Magic, jistě potěšili recenzí na nejnovější devátý díl. Ten si i přes mnohá autorova zklamání vysloužil velmi slušných 80%. Po audiovizuální stránce New World Computing opět, jako i v případě předchozích dvou dílů, zaspali dobu, ale hra přesto neztratila nic ze své skvělé hratelnosti. Tento den jsme vám též přinesli článek o taktické akci SWAT: Urban Justice, která je již čtvrtým dílem známé policejní série a vypadá více než dobře. To ostatně platí i pro 3D FPS FireStarter, o níž jsme vás též blíže informovali. Důraz v této hře bude kladen spíše na rychlou akci než na nějaké taktizování, a tak se u ní jistě perfektně odreagujete. Bát se však rozhodněte budete u konzolového Silent Hill 2. Na tuto hororovou akční adventuru jsme vám již jednou přinesli recenzi, tentokrát ji však autor pojal poněkud netradičně. To ovšem nic nemění na tom, že si hra právem vysloužila hodnocení 90% a cenu "nejsugestivnější projížďky tím nejděsivějším a nejšílenějším "zámkem hrůzy", jaký je v lunaparku PlayStation 2 k mání".

Páteční screenshoty:
Aliens vs. Predator 2: Primal Hunt, Sudden Strike II, Tower of Iron Will, Mistmare, Breed

Páteční downloady:
Myth III: The Wolf Age – patch, Pirate Isles – demo, Largo Winch – trailer

Fury of the FurriesVíkend – pojďte si hrát s koulemi :-)
O víkendu jsme vám opět nabídli klasiku. Jak již napovídá podtitul této kapitoly, společně jsme si připomněli báječnou hru Fury of the Furries se čtyřmi chlupatými a různobarevnými koulemi z planety Sklumph. Krom toho jste si mohli přečíst dvě konzolové recenze (obě na tituly pro PlayStation 2). Jedna se týkala RPG Orphen: Scion of Sorcery a autor hře udělil hodnocení 25%. Podle jeho slov je dokonalým příkladem toho, jak nemá RPG vypadat. Druhá konzolová recenze však vypadala již o poznání zajímavěji. Titul se zvučným jménem Resident Evil Code: Veronica X získal 75%. Jak mnozí z vás jistě vědí, jedná se již o čtvrtý díl ve slavné sérii hororových adventur. Ani tentokrát o víkendu nechyběly návody. V sobotu jsme vám nabídli tipy a triky na skvělý Star Trek: Bridge Commander a v neděli jsme vydali první část sedmidílného návodu na rozsáhlé RPG Wizardry 8. Krom toho jsme též odstartovali soutěž o pět originálek adventury Myst III: Exile a další skvělé ceny. Nechyběl ani souhrn týdne na Plných hrách a Cheaty.BonusWeb.CZ. Též jste se mohli dočíst, jak to vypadá s Gran Turismo 4 a kdy už konečně vyjde očekávaná adventura Simon the Sorcerer 3D.

Víkendové screenshoty:
Sea Dogs II, Silent Storm, Atrox, Project 1

Víkendové downloady:
Unreal Tournament 2003 – videospeciál, Intensity XS: Recharge – demo, Universal Monsters: Monsterville – trailer, NHL 2002 - česká aréna, Starshatter – demo, Trains & Trucks Tycoon – video

Autor:
Nejčtenější

Cook, Serve, Delicious! 2!!
Ukažte Pohlreichovi, kdo je tady šéf. Recenze Cook, Serve, Delicious 2

Gastronomie už pomalu proniká i do her. Druhý díl originální akční hry Cook, Serve, Delicious! 2!! je tak povedený, že pobaví i toho, koho vařit vůbec nebaví.  celý článek

Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions
Hopsavé RPG je zpět a krásnější. Recenze Mario & Luigi: Superstar Saga

Netradiční, avšak stoprocentně funkční a zábavná kombinace RPG a hopsačky se ukázala jako recept na hit. Proč si tak nezopakovat díl, kterým to vše začalo?  celý článek

Civilization III
Třetí díl kultovní Civilization je dočasně zdarma. Nepropásněte ho

Využijte časově omezené nabídky a zařaďte si starší, ale stále skvěle hratelný třetí díl Civilizace do vaší steamové knihovny úplně zdarma.  celý článek

Gabe Newell
Gabe Newell se díky Steamu zařadil mezi 100 nejbohatších Američanů

Slavný ředitel firmy Valve patří podle magazínu Forbes mezi stovku nejbohatších Američanů.  celý článek

For Games 2017
Tipy z For Games: před vydáním si můžete zahrát očekávané pecky

Na veletrhu videoher a interaktivní zábavy For Games, který až do neděle 22. října probíhá v areálu PVA Letňany, si můžete zahrát hned několik her před jejich...  celý článek

Další z rubriky

Hellblade: Senua's Sacrifice (PC)
Vývojáři prozradili některé triky, které používají k oblbnutí hráčů

Abyste se u her co nejvíce bavili, používají vývojáři spoustu triků, kterými nenápadně mění pravidla. Ve čtení pokračujte jen na vlastní nebezpečí, některé...  celý článek

SNES Classic Mini
Skvělý dárek pro každého (chlapa)? Retro konzole SNES Mini

S retro konzolí SNES Classic Mini se vracíme do devadesátých let a éry 16bitů. Většina z 21 předinstalovaných her však není jen pro nostalgiky, jsou skvěle...  celý článek

Triss Ranuncul - Zaklínač
KVÍZ: Poznáte herní krásky a hrdinky jen podle obrázků?

Jsou schopné, chytré, krásné či slavné, často i všechno dohromady. A všechny je spojuje výskyt v počítačových hrách. Poznáte herní hrdinky jen podle obrázku?...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.