Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách: další litry krve do her

  12:01aktualizováno  12:13
Počítačové hry čeká transfúze v podobě hektolitrů krve * Comicsáci se přišli mlátit do počítačových her * Čipsety VIA vás mohou připravit o data * Fenris chce narušit božský klid Wiggles * Microsofťáci jsou krapet úchylní * Zruinují nás Pokémoni? * Jaké hry vyšly u nás a ve světě? * Čtěte týden ve hrách a nic vám neunikne!

Soldier of Fortune 2

Vybrat tu nejdůležitější zprávu minulého týdne bylo tentokráte opravdu docela hodně těžké. Ne, že by se nic nestalo, nicméně informace objevující se po Velikonocích byly spíše průměrné a z těch opravdu zásadních jsme nenarazili na žádnou. Po dlouhém přemýšlení jsme tak dospěli v závěru, že trhákem minulého týdne je…

Trhák týdne: další litry krve do Soldier of Fortune 2
Zhruba před dvěma týdny se na internetu objevily první informace o připravovaném pokračování brutální akční hry Soldier of Fortune od Raven Software. Pokud vám tento titul nic neříká, vězte, že byl ve své době převratný zejména tím, že například při zásahu do ruky voják nezemřel okamžitě, ale "pouze" mu uletěla ruka, z ní se začaly valit gejzíry krve a voják mohl ještě v klidu kosit své okolí. No a čím se Raven Software chlubili nejvíce bylo, že jde o nejbrutálnější a nejkrvavější střílečku své doby, což byla pochopitelně pravda, nevím ovšem, jestli je to zrovna věc na chubení - těžit jen z brutality a přitom nepřinést žádné inovativní prvky do příslušného žánru.

Nicméně jednička, která se poměrně pozitivního ohlasu a vysoké prodejnosti dočkala i v České republice, vyšla již více než před rokem a nyní tu máme první informace o jejím pokračování, které by se prý mělo objevit již letos v zimě, osobně bych však reálné vypuštění hry na pulty prodejen viděl nejdříve na jaro příštího roku. Potěším však příznivce prvního dílu, brutálnost by ani přes mnohé negativní ohlasy neutrpí a Soldier of Fortune 2 vám nabídne stejně krvavou podívanou, jako její předchozí díl, možná ještě krvavější.

Serious Sam

Jak jsme se totiž dozvěděli v této novince, hra poběží na enginu Quaka III s upgradovanou verzí technologie GHOUL, což dohromady umožní využití ještě lepších vizuálních efektů, než jaké byly k vidění v prvním dílu, vývojáři tedy slibují, že se můžeme těšit na na nechutné animace smrtelných křečí a podobně. Holt, úchylové a milovníci akčních simulací (a simulací smrti) se mohou začít těšit, budou-li moci být nadšeni i příznivci 3D stříleček zatím nevíme, protože žádné nové prvky jsme v SoF2 neviděli. Snad vám napoví alespoň tyto první screenshoty.

Nové hry doma i ve světě
Titulů, které se v průběhu minulého týdne objevily na pultech českých prodejen s počítačovými hrami, byla tentokráte opravdu spousta a proto nebudu zdržovat a hned se vrhnu na jejich vyjmenovávání. V Čechách jsme se dočkali závodních Nascar Racing 4, akčního Serious Sama, strategie Worms World Party, akce Tribes 2, závodních Lego Racers a strategie Fallout Tactics: Brotherhood of Steel.

Ani ve světě nebyl přísun games nikterak chudý. Tedy co do počtu možná ano, neboť v zámoří vyšly pouze tři gamesky, když vám ale řeknu, že se mezi nimi objevil dlouho očekávaný akční titul X-com: Enforcer a role-playing strategie Evil Islands, jistě uznáte, že to zas až tak málo rozhodně není. A raději vám nebudu ani říkat, co se čeká na tento týden, alespoň budete jako u vytržení čekat na příští týden a jeho souhrn.

Dredd vs Death

Úterý: problémy s VIA a válka comicsáků
Čipsety VIA, konkrétně southbridge VIA 686B, jsou postiženy nepříjemnou chybou, která může při kopírování mezi dvěma fyzickými zařízeními způsobit ztrátu nebo poškození dat. Na tento VIAcký průšvih přišel německý magazín Au-ja a v našem článku jsme vám přinesli jednak popis chyby a jednak návod, jak ji odstranit a zabrániti tak poškození vašich dat, neboť čipsety VIA má v České republice poměrně velká spousta lidí. Ostatně i oni se podělili o své zkušenosti v této diskusi.

Kromě toho jsme se v úterý, tedy první pracovní den minulého týdne zkráceného o Velikonoční pondělí, podívali na zoubek také připravované comicsové gamesce Dredd vs. Death a kdo se o comics trošku zajímá, jistě ví, že půjde o počítačové ztvárnění crossoveru známého Soudce Dredda. To si berou na paškál chlapící z Rebelionu a slibují nám precizně zpracovanou 3D akci, která by neměla být jejich posledním titulem z comicsového světa. Bude-li prý zájem a vhodný scénář, dočkají se herního zpracování i další comicsoví hrdinové. Už se jako comicsový fanda těším, jen mám trošičku strach, aby se vše vývojářům z Rebelionu podařilo tak, jak si představují.

V úterý jsme přinesli také bohatou nadílku souborů ke stažení. Objevilo se totiž pěkné video k akční adventuře Project Eden a také spousta screenshotů, z nichž k těm nejzajímavějším patřily čtyři exkluzivní obrázky z datadisku Baldur's Gate 2: Throne of Bhaal. Další screenshoty byly z 3D akční adventury Dragonriders, vesmírné Battlecruiser: Millenium, skvělé úchylárny Wiggles a strategii Battle Realms a Conflict Zone. Kromě toho se objevil také patch na Summonera.

Wiggles

Středa: dvě báječné úleťárny - Wiggles a Sigma
O tom, že i vývojáři mají smysl pro humor, jsme se mohli přesvědčit ve středu hned na dvou titulech, z nichž mě osobně nejvíce zaujala hra Wiggles od Innonics. O co v ní půjde? Kdysi hodný a milý Odinův hlídací pes Fenris se dostal na šikmou plochu a zkazil se. Utekl a po čase si uvědomil své vlastní, vskutku nebývalé síly a rozhodl se vytvořit v podzemí doslova a do písmene peklo. Jenže v podzemí si v klidu pracují trpajzlíci - Wiglessové a nepřejí si nic jiného, než aby mohli ve své bohulibé mírumilovné činnosti pokračovat. To by v pekle pochopitelně možné nebylo, a tak je nutno Fenrise nějakým způsobem zpacifikovat. Příběh možná nezní nic moc, ale hra vypadá pěkně, ostatně podívejte se sami.

Za druhou úleťárnou stojí Microsoft, který je na zaštiťování podobných titulů odborník (vzpomeňme na MS Train Simulator) a jde o nejméně tradiční strategii Sigma od vývojářů z Relicu. Příběh je však podobný spíše těm z akčních her: na ostrově v jižním Pacifiku žije šílený vědec, který provádí ilegální biologické pokusy na zvířatech a který by vás rád měl na svém ostrově. Proto se nezdráhal unést krásnou bioložku Lucy Wellingonovou, kterou vy pochopitelně zachráníte a ještě se vědci pomstíte. Více se dozvíte v této novince, obrázky nabízíme v této galerii.

Screenshotů se ve středu moc neobjevilo, kochat jsme se mohli jen novými obrázky z připravované role-playing strategie (RPS) Warcraft III, brutální akce Soldier of Fortune 2, vesmírné Startopie a online RPG simulátorové strategie 3rd World. Alespoň jsme se dozvěděli, co nového se děje u pirátů a také, do jaké míry bude lokalizován BG2: Throne of Bhaal do češtiny.

Archangel

Čtvrtek: polský Archanděl a inovativní Conflict Zone
O tom, že polský vývojový tým Metropolis, známý v České republice zejména díky skvělému Agentovi Mlíčňákovi, kterého si můžete zdarma stáhnout kompletně v češtině exkluzivně na PlneHry.cz, připravuje 3D akční hru s prvky adventure jménem Archangel jsme vás na BonusWebu již informovali. Protože jde o hru našich přímých sousedů a týmu nijak neznámého, nedalo nám to a rozhodli jsme se jí pořádně podívat na zoubek, konkrétně naše zubařka Alenka, čehož výsledkem je tato obsáhlá novinka. Mrkněte se tedy, co se připravuje v Polsku a nezapomeňte se juknout i na první screenshoty.

V průběhu minulého týdne se k nám dostala smršť informací o připravované realtimeové strategii Conflict Zone. Informační boom o realtimeové strategii, která by měla přinést do svého žánru několik nových nápadů a herních prvků, zejména pokud jde o moderní způsob vedení války, jsme započali v úterý vypuštěním prvních screenshotů a ve čtvrtek jsme pro vás připravili tuto obsáhlou novinku. Holt, na Conflict Zone jde vidět, jak důležité je mít publishera, neboť tato spousta informací se objevila jen díky tomu, že MASA Group si plácli s Ubi Softem, který jejich hru ještě během letošního jara vypustí do světa. Tak se mrkněte, o co vlastně půjde.

A co bylo dál? No, ve čtvrtek jsme se dočkali ještě hratelného dema k akční hře Legends of Might and Magic, které krásně ukazuje, co se stane, když akce zvítězí nad RPG. Škoda té degradace, snad alespoň fanoušci celé série 3DO pořádně zlynčují. Ze screenshotů jsme pak měli možnost vidět nové obrázky k 3rd person akci Project Eden, 3D comicsové strategii Alcatraz, akční Bacterii a týmové akci Global Operations.

Z: Steel Soldiers

Pátek: Z: Steel Soldiers a hromada screenshotů
Strategie s originálním názvem "Z" byla ve své době legendární gameskou s líbivou 2D grafikou, kterou stvořili vývojáři z týmu Bitmap Brothers. V polovině loňského roku se pak objevily první informace o jejím připravovaném pokračování a protože nešlo o žádné fámy a protože Bitmap Brothers nechtějí nechat svou povedenou gamesku umřít v zapomenutí, masírovali novináře novými informacemi, rozhovory a screenshoty o druhém dílu nazvaném Z: Steel Soldiers, až jsme si toho nemohli nevšimnout a když už se nám tihle vývojářští bratři vetřeli do přízně, připravili jsme pro vás obsáhlou novinku. A kdyby vám to nestačilo, tady máte screenshoty.

No a když už jsme u obrázků z her, v pátek jsme se dočkali dalších pěkných kousků a to z online RPG Fallen Age, first-person střílečka Red Faction, 3D akce Max Payne a válečné gamesy Prisoner of War. No, abych řekl pravdu, na pátek nic moc, nicméně tento zúžený přísun se dá opět vysvětlit právě Velikonocemi a kratším pracovním týdnem.

Příznivci počítačových her však v pátek jistě zklamáni nebyli. Na internetu se totiž objevilo hratelné demo ke čtvrtému dílu oblíbené strategie od BlueByte Settlers IV a všichni, kdož paří v celosvětovém měřítku hodně oblíbené akční RPG Diablo 2 si mohli tímto patchem povýšit verzi své hry na 1.06.

Global Operations

Víkend: Global Operations, Pokémoni a ti druzí
Taktické multiplayerové 3D akce budou mít další konkurenci. Po bok velikánů jako jsou Counter-Strike či Rainbow Six by se totiž měla koncem tohoto roku postavit také hra Global Operations od vývojového týmu Barking Dog Studios. Podle prvních informací by ve hře měl být dobrý a promyšlený herní systém, pár originálních prvků, kvalitní grafické zpracování a hlavně náboj a poutavou atmosféru. Uvidíme v zimě, zatím věřmě těmto informacím a těmto screenshotům.

Závažnému tématu jsme se věnovali v sobotní úvaze. Zamyšlení se nad tím, jestli budou Pokémoni příčinou ekonomické krize jistě nenechá v klidu žádného z rodičů či fanoušků tohoto fenoménu, který ovládá spoustu dětí na celém světě včetně České republiky. Svědčí o tom jak nové dětské pouliční hry na Pokémony, tak i stovky milionů korun, které již lidé v Čechách za předměty s touto tématikou utratili. Myslíte, že není důvod k obavám? V zemích Islámu jsou zřejmě jiného názoru a vše, co souvisí s Pokémony, již zakázali. Ostatně přečtěte si to sami a nezapomeňte se s námi podělit o váš názor.

A co bylo dál? Pak už jen hratelné demo z realtimové strategie Conflict Zone, pětiminutová hudební ukázka z datadisku Diablo 2: Lord of Destruction, nové mapy do realtimové strategie C&C: Red Alert 2 a screenshoty z 3D strategie Alcatraz, budovatelské strategie ANNO 1503, RPGčka Gorasul: Lost Souls, 3D fantasy strategie Warrior Kings, multiplayerového RPG Neverwinter Nigts, "japonského Diabla" Throne of Darkness a vesmírného simulátoru Independence War 2.

A takový byl další dubnový týden ve hrách podle redakce BonusWebu. Viděli jste jej jinak? Podělte se s námi o váš názor v diskusi pod článkem a příští týden u dalšího souhrnu načtenou.

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Další z rubriky

Deset slibných her, které zapadly na herním svátku E3 2018

Satisfactory

Letošní E3 se nesla ve znamení velkých her, což se podepsalo na nedostatku pozornosti věnované menším projektům. Ori a...

Kam kráčí herní průmysl? Letošní E3 naznačila nové trendy

E3 2018

Každoroční herní šílenství s názvem E3 už oficiálně skončilo a před námi jsou teď naopak dva měsíce relativního klidu....

V Assassin’s Creed Odyssey nebudete asasínem, ale žoldnéřem bez štítu

Assassin’s Creed Odyssey

Zdánlivě nesmrtelná série Assassin’s Creed letos zavítá do starověkého Řecka, kdy řády templářů a asasínů ještě nebyly...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz