Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách - Dungeon Siege a Unreal

  12:00aktualizováno  28. dubna 11:32
Dungeon Siege pokořilo Diablo *** Hutné a krví nasáklé preview na Unreal Tournament 2003 *** Světové herní weby zpoplatňují obsah. Co na to BonusWeb? *** Skončí AMD s výrobou procesorů Duron? *** Dvě hry od Toma Clancyho - Ghost Recon: Desert Siege a Splinter Cell *** Blood Omen 2 je brutální a povedený *** a spousta dalšího...

Unreal Tournament 2003

Když do BonusWebu začíná přispívat nový autor, často se diví, jaké má hodnocení článku. Jak to, že se lidem jeho práce nelíbí jak čekal? Vždyť mu vychází průměr hodnocení okolo tří? My, kteří koukáme na naše stránky mnohokrát denně, mu pak musíme vysvětlit, jak to asi bylo. Dostal třeba dvě jedničky, pár dvojek i trojku a průměr měl někde okolo dvou, pak ale přišel nějaký vtipálek, kterému se známka zdála asi moc dobrá nebo možná nesouhlasil s tím, co autor píše a frknul mu tam pětku, takže hodnocení v tu chvíli ztratilo vypovídací hodnotu. Říkáte si, co s tím máme dělat my? Stačí, když si na nás uděláte několik vteřin čas a dáte pod článek svoji známku. Průměr totiž získává nějaký smysl až okolo 20 hodnocení. Pak se tam už nějaká ta rádobyvtipná pětka ztratí a my budeme vědět, co si o textu opravdu myslíte. Díky za vaši pomoc.

Trhák týdne - Dungeon Siege, Unreal Tournament 2003 a placený web
Podaří nebo nepodaří se Dungeon Siege porazit Diablo? To je otázka, která trápila mnoho hráčů natěšených na vydání tohoto akčního RPG. Pravda je taková, že se tak skutečně stalo, jen čas ale ukáže, kdo se z těchto dvou soků stane populárnějším. Podobný souboj čeká i našeho druhého bijce - připravované pokračování Unreal Tournamentu označené jako 2003. Tato hra má všechny předpoklady být nejlepší multiplayerovou akcí tohoto roku a snad se jí to podaří - naše hutné preview by vás o tom mohlo přesvědčit. Nejhorlivější debaty však vyvolalo připravované zpoplatnění určitých funkcí Bonuswebu, stejně jak to dělají zahraniční servery. Co si tom myslíte vy?

Aliens versus Predator 2: Primal Hunt

Pondělí - vetřelci v taxíku
Predátoři loví vetřelce a lidi, vetřelci loví lidi, lidé se snaří přežít. Za koho budete hrát vy? Tato volba bude před vámi opět stát, v připravovaném datadisku k Aliens vesrus Predator 2, nazvaném Primal Hunt. Nemá sice přinést příliš novinek, ale hutná atmosféra by měla zůstat zachována. Pokud se však v temných chodbách necítíte příliš jistě, raději skočte do taxíku a ujíždějte pryč. Pokud ale narazíte na některého ze šílených taxikářů z arkádové autíčkové hry Crazy Taxi 2, možná že se budete bát více, než v obležení vetřelců. Šílená jízda městem stojí za to. Za moc ale nestojí hra, jíž jsme v pondělí recenzovali. RPG The Holy Sword: The Ring se raději velkým obloukem vyhněte. A pokud chcete vědět zda se podobná hrůzostrašnost neobjevila i předminulý týden, mrkněte se na přehled všeho co u nás za tu dobu vyšlo, ale tak špatných her naštěstí moc není. Důkazem toho by mohlo být i připravované konzolové erpégéčko Way of the Samurai.

Pondělní screeenhoty - Syberia, Hero X, Unreal Tournament 2003, Command & Conquer: Generals, The Vatz

Pondělní downloady - Starships Unlim.: Divided Galaxies (demo)

Blood Omen 2: Legacy of Kain

Úterý - krvavý den
Úterý se už honosilo recenzí na kvalitní a opravdu krvavý titul. Blood Omen 2 je sice celkem jednoduchá, ale zato zábavná, temná a brutální 3D akční hra. Drsný je i další titul, dávající zapravdu našemu konzolistovi Martinovi, který je nejsveřepějším zastáncem názoru, že grafika není to hlavní. PC sekce s ním v podstatě souhlasí, ale on si nedá pokoj a předhazuje důkazy. Jedním z těch, na které zapomněl, je právě hra Capcom vs SNK 2, retro bojovka spojující v sobě to nejlepší z klasických 2D her tohoto typu. Jako klasika je označován i americký komix, plný nejrůznějších superhrdinů. Ti si v současné době razí cestu z papíru a pláten kin do herního světa a díky tomu tu máme další titul plný superborců a superpadouchů - akci Hero X, v níž se pod hlavičkou Americké asociace superhrdinů vydáme zachránit malé město. I čtvrtý úterní článek čerpá z klasického námětu, tentokrát z Hvězdných válek - datadisk k realtimové strategii Star Wars: Galactic Battlegrounds, nazvaný Clone Campaigns, nás přenese do děje druhé epizody z nové filmové série. Úplnou novinkou, nenavazující na žádné slavné předchůdce, je připravovaná adventura VATZ, jejíž jednou z nejsilnějších zbraní má být bombastické grafické zpracování. Fanoušky Zeldy by pak mohla zajímat připravovaná předělávka RPG Zelda: Ocarina of Time na GameCube a ostatní konzolové erpégéčkaře (fanoušky Zeldy však nevyjímaje) hra Spiral Stone. Bez zajímavosti ale není ani nová bojovka Robot Wars 2 či další informace druhém díle českých Bran Skeldalu.

Úterní screenshoty - Moto GP, Cycling Manager 2, Sniper

Úterní downloady - Desert Storm (trailer)

Dungeon Siege

Středa - pokořitel Lorda Diabla
Konečně je to tady. Vyšla hra, jež měla veškeré předpoklady k sesazení Lorda Diabla z jeho krvavého trůnu. Samozřejmě je řeč o Dungeon Siege , titulu, který splnil snad všechna očekávání, a který Diablo opravdu porazil. V jeho stínu pak stál starý, ale neustále nebezpečný bojovník - spojenecký agent William “B.J.“ Blazkowicz - v konverzi proslulého Wolfensteina 3D na Gameboy Advance. Hra zůstala taková jaká byla před lety, což jí, bohužel ve srovnání s konverzí Dooma, jež se objevila už dříve, nevyneslo takové hodnocení, jaké bychom asi předpokládali. Pokud patříte mezi příznivce budovatelských strategií, máte se na co těšit. Připravuje se další hra tohoto typu a jejími autory není nikdo jiný, než lidé z Impressions Games, tvůrci titulů Caesar či Zeus. Tentokrát se s nimi ve strategii Emperor: Rise of the Middle Kingdom, přeneseme do staré Číny. Pravda je někde venku, říká agent Mulder v Aktech X, podobné tvrzení by mohly vyřknout i postavy z připravované, žánrově těžko zařaditelné hry Delta Green, plné nejrůzněších nevysvětlitelných jevů. Bez zajímavosti však nebyla ani informace, že duchovní otec Xboxu opouští Microsoft.

Středeční screenshoty - Dungeon Siege, Supreme Ruler 2010, Archangel

Středeční downloady - Half-Life (patch), Counter Strike v1.4 Mod (add-on), Counter Strike v1.0.0.4 retail update (add-on) Atrox (demo)

Trains & Trucks Tycoon

Čtvrtek - živý Unreal a mrtvý Duron
Čtyři tak úspěšné články v jednom dni, jako se tomu stalo ve čtvrtek, jsme už dlouho neměli. Fanoušci budovatelských strategií již léta čekají na nástupce Transport Tycoonu - hra Trains & Trucks Tycoon, se jím mohla stát a všichni byli zvědavi, zda se jí to povedlo. Škoda, že odpověď je záporná. Nezbývá než čekat dál. To o Unreal Tournamentu 2003 lze téměř s jistotou říci, že bude kvalitní a naše maximálně hutné preview, plné podrobných informací by vás o tom mělo přesvědčit. Odepíše AMD svůj levný, ale skvělý procesor Duron? Titulek "Duron na smrtelné posteli" by tomu nasvědčoval. Naštěstí to nebude tak zlé. Více se však dozvíte v naší hardwarové rubrice a ještě čerstvější informace, týkajícího se této problematiky, najdete v tomto článečku. Pokud vás nezajímají všechny ty megahertze či mikrony a raději byste chtěli nějaký snadno obsluhovatelný a hlavně nezákeřný stroj, poohlédněte se po konzolích. Poslední z řady herní systémů nové generace GameCube od Nintenda, totiž míří do Čech. Fanoušky konzolí by mohla zajímat i hra připravovaná pro Xbox, jejíž hlavní roli ztvární předčasně zesnulá legenda bojového umění Bruce Lee.

Čtvrteční screenshoty - Soldier of Fortune II, Gore, Unreal Tournament 2003, Warhammer Online

Čtvrteční downloady - Jedi Knight II (editační nástroje)

Ghost Recon: Desert Siege

Pátek - Tom Clancy a placený web
Pátek by se dal nazvat dnem Toma Clancyho. Nejen, že vyšla recenze na datadisk k úspěšné akčně taktické hře Ghost Recon, ale také jsme vás poprvé informovali o dalším titulu vyvíjeném po Tomovým patronátem, nazvaném Splinter Cell. Onen datadisk pojmenovaný Desert Siege se celkem povedl, ale obsahuje jen jednu krátkou misi pro singleplayer a jeho největším přínosem jsou novinky v multiplayeru. To Splinter Cell by mohl přinést novinek mnohem více. Je to totiž první titul z Tomovy stáje, který nesimuluje boj zvláštní jednotky, ale tajnou misi jednotlivce - něco podobného jako Metal Gear Solid. O tom, že na Gameboy Advance vznikají špičkové hry, jsme se už přesvědčili několikrát. Dalším důkazem kvalit této konzolky je arkáda inspirující se slavným filmem Planeta Opic s prozaickým názvem Planet of the Apes. Opravdovou bouři vyvolal článek věnující se zpoplatnění světových herních webů, potažmo i Bonuswebu. Je to tak, informace na internetu mají stejnou hodnotu jako na papíře a dá stejnou práci je pořídit, takže je celkem pochopitelné, že se za ně začíná platit. Ovšem vy, i když nezaplatíte, byste neměli o většinu čláků přijít. Ale zpět k méně vážným tématům. Všechny vlastníky původní playstation by mohla zajímat konverze povedené božské strategie Black & White na jejich šedivé miláčky. Majitele písíček, Xboxů a GameCube zase příprava dalšího dílu Need For Speed pro jejich stroje a tedy nejen na Playstation 2, jak bylo původně oznámeno. Budovatele zábavních parků určitě zaujalo ohlášení pokračování Rollercoaster Tycoon a virtuální kaskadéry příprava remaku stařičkého Stunt Car Racer, na němž pod názvem Stunts - Final Stage, pracují vývojáři ze slovenské firmy Mayhem. Důležitá je i informace o změnách na našich diskusních fórech.

Páteční screenhsoty - Celtic Kings (The Druid King), Mobile Forces

Páteční downloady - Ghost Recon: Desert Siege (trailer)

Voodoo Islands

Víkend - piráti a Amiga
Piráti útočí, tentokrát ale ne ti, kteří kopírují nelegální software, ale ti skuteční, tedy přesněji virtuální. K pásce přes oko a zahnuté šavli se chtějí vývojáři vrátit v mixu akční arkády a realtimové strategie, jež nese jméno Voodoo Islands. Nezapomenutelným kusem historie výpočetní techniky a speciálně her je, dnes již bohužel v podstatě mrtvá, Amiga. Co všechno uměla a jak probíhal její vývoj, můžete zjistit v první části našeho amigáckého článku. Zpátky v čase jsme se mohli vrátit i s recenzí na úplně první Blood Omen, v níž je hra, jak jinak, hodnocena velice kladně. A pokud jste uvízli ve 3D akci z druhé světové války Medal of Honor: Allied Assault nebo povedeném RPG Wizardry 8, máme pro vás na tyto hry návody. Zajímají-li vás ale spíše tituly, na něž návod není většinou potřeba, jukněte se na tento článek, shrnující vše co vyšlo za uplynulý týden na Plných Hrách. Ovšem ani kratší víkendové zprávy nebyly bez zajímavosti. Byl ohlášen druhý datadisk ke Cossacks, připravuje se nová epizoda do online vesmírného simulátoru Jumpgate, arkádová fotbalová hopsačka Go Go Beckham a v neposlední řadě i slovenské RPG Neverend.

Víkendové screenhsoty - Lego Football Mania, Midtown Madness 3

Víkendové downloady - Batman: Vengeance (trailer), Celtic Kings (trailer), C&C Red Alert 2 Yuri`Revenge (map packy)

Autor:
Nejčtenější

Porsche v Gran Turismo Sport
Unikátní edice Gran Turisma s opravdovým autem se už prodala

Jediný kus sběratelské edice závodního Gran Turisma, která mimo jiné obsahovala i skutečné závodní auto, se prodal vskutku rychle. A to navzdory ceně...  celý článek

Hajime Taniguchi aka Tokido
Na každém detailu záleží. Profík sedí přesně 80 centimetrů od obrazovky

Legendární hráč vystupující pod přezdívkou Tokido pobavil na turnaji všechny přihlížející, když vytáhl z kapsy metr a odměřil si ideální vzdálenost od...  celý článek

Grand Theft Auto 5
Jakým typem hráče jste?

Stejně jako se hry dělí do mnoha různých žárů, z nichž každý má svoje specifické publikum, dělí se do kategorií i hráči. Vzájemné nepochopení těchto skupin pak...  celý článek

Oficiálně neoznámená StarWars hra od Visceral Games
Herní Star Wars v potížích. Electronic Arts zavřeli studio Visceral

Autoři Dead Space už žádnou hru pod značkou Visceral Games nevytvoří. Slibovaná příběhová hra ze světa Star Wars, na které studio poslední roky pracovalo, bude...  celý článek

Divinity Original Sin 2
Divinity Original Sin 2 je kandidát na RPG roku. Sežere ovšem moře času

Hry na hrdiny jsou si často podobné jako vejce vejci, zvlášť ty z ranku fantasy. Vznešení elfové, věčně nabručení trpaslíci a k tomu hromada kostlivců, draků a...  celý článek

Další z rubriky

Wolfenstein II: New Colossus
Šest nejočekávanějších her, které vycházejí v říjnu

Říjen bude dobrý měsíc. Alespoň z pohledu fandů videoher, kterým už tradičně začínají Vánoce předčasně. Pro svého favorita nezapomeňte hlasovat pod článkem v...  celý článek

Triss Ranuncul - Zaklínač
KVÍZ: Poznáte herní krásky a hrdinky jen podle obrázků?

Jsou schopné, chytré, krásné či slavné, často i všechno dohromady. A všechny je spojuje výskyt v počítačových hrách. Poznáte herní hrdinky jen podle obrázku?...  celý článek

LawBreakers
Průšvih roku? LawBreakers nepomohl ani slavný vývojář

Kvalitní hra ještě není zárukou finančního úspěchu. LawBreakers sice měli všechny předpoklady, aby se stali hitem, v těžké konkurenci se však neprosadili.  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.